La Palma

La Palma

Son dakika La Palma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan La Palma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan La Palma haber sayfamızda...

La Palma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 90 la palma haberi bulunmuştur.
Yanardağ patlamasıyla ‘kül adası’na dönüştü
Yanardağ patlamasıyla ‘kül adası’na dönüştüİspanya’nın Kanarya Adaları arasında bulunan La Palma'da Cumbre Vieja Yanardağı’nın 19 Eylül'de patlamasından bu yana devam eden lav akışı şiddetini artırdı.
3.12.2021Dünya
Günlerdir devam ediyor! Korkutan haber: Denize ulaştı
Günlerdir devam ediyor! Korkutan haber: Denize ulaştıİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar 4. koldan denize akmaya başladı.
22.11.2021Dünya
Felaket günlerdir sürüyor! Okullar tatil edildi
Felaket günlerdir sürüyor! Okullar tatil edildiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 58 gündür aktif Cumbre Vieja Yanardağı, şimdiye kadar 2 bin 623 binayı tahrip etti.
15.11.2021Dünya
Jeoloji Mühendisleri Odası: Konya'nın tarihsel dönemindeki en büyük deprem
Jeoloji Mühendisleri Odası: Konya'nın tarihsel dönemindeki en büyük depremKonya'da meydana gelen depremi değerlendiren Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Deprem ve Tsunami Uzmanı Prof.Dr. Şükrü Ersoy, " 'Konya çevresinde herhangi bir deprem tehlikesi yoktur' gibi bir algı yanlış. Burada deprem oluşturabilecek faylar var" dedi. Konya Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık ise, dün 5.1 büyüklüğünde meydana gelen depremin kentin tarihsel dönemindeki en büyük deprem olduğunu belirtti. Arık, ''Depremin meydana geldi fay, Sultandağı- Akşehir fay zonunun güney kesiminde, Konya fay zonunun batısında, ara bölgede normal bir fay gibi görünüyor. Oluşan deprem de Konya'nın tarihsel döneminde en büyük deprem olarak görülüyor. Konya bölgesinde ve yakın çevresinde en büyük deprem diyebiliriz'' ifadelerini kullandı.
9.11.2021Gündem
Cumbre Vieja cehennem gibi
Cumbre Vieja cehennem gibiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nda lav akışı 5 ağızdan ve 10 farklı koldan devam ediyor.
25.10.2021Dünya
Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan küller tarım alanlarını etkiledi
Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan küller tarım alanlarını etkilediİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar 33 günde büyük çoğunluğu ev olan 2 bin 185 binayı yakıp geçti. Adada 19 Eylül'den bu yana aktif olan yanardağın püskürttüğü ve iki koldan dökülen lavlar 866 hektarlık alanı kapladı. Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan küllerin tarım alanlarını da etkilediği belirtildi. Palma Adası'nın doğusundaki marul tarlasındaki ürünler çiftçiler tarafından toplanıp temizlendikten sonra satışa hazır hale getirildi.
23.10.2021Haberler
Tarım alanlarını vurdu! Yakıp geçmeye devam ediyor
Tarım alanlarını vurdu! Yakıp geçmeye devam ediyorİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar 33 günde büyük çoğunluğu ev olan 2 bin 185 binayı yakıp geçti.
23.10.2021Dünya
Lavlar 33 günde 2 bin 185 binayı kül etti
Lavlar 33 günde 2 bin 185 binayı kül ettiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar 33 günde büyük çoğunluğu ev olan 2 bin 185 binayı yakıp geçti.
23.10.2021Haberler
Günlerdir devam ediyor! Yakıp geçti
Günlerdir devam ediyor! Yakıp geçtiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar 33 günde büyük çoğunluğu ev olan 2 bin 185 binayı yakıp geçti.
23.10.2021Dünya
La Palma Adası'nda lavlar 2 binden fazla binayı kül etti
La Palma Adası'nda lavlar 2 binden fazla binayı kül ettiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar 33 günde büyük çoğunluğu ev olan 2 bin 185 binayı yakıp geçti.
21.10.2021Dünya
Lavlar 33 günde 2 bin 185 binayı kül etti!
Lavlar 33 günde 2 bin 185 binayı kül etti!İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar 33 günde büyük çoğunluğu ev olan 2 bin 185 binayı yakıp geçti.
21.10.2021Dünya
Son dakika haberleri... Felaketin uydu görüntüleri yayınlandı! Lavlar durmuyor
Son dakika haberleri... Felaketin uydu görüntüleri yayınlandı! Lavlar durmuyorİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü ve 30 günde büyük çoğunluğu ev, 1956 binayı yakıp geçen ve hala durmayan lavların uydu görüntüleri yayınlandı.
21.10.2021Dünya
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildi
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı bu zamana kadar 85 milyon metreküp lav püskürttü.
19.10.2021Haberler
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildi
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı bu zamana kadar 85 milyon metreküp lav püskürttü.
19.10.2021Dünya
La Palma'da lavlar 90 evi daha yakıp geçti!
La Palma'da lavlar 90 evi daha yakıp geçti!İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan lavlar son 24 saatte 24,4 hektarlık alanda daha ilerleyerek 90 evi daha yakıp yıktı.
14.10.2021Dünya
Günlerdir devam ediyor! Alarm verildi: Tahliye!
Günlerdir devam ediyor! Alarm verildi: Tahliye!İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan lavların bölgedeki riskleri artırmasıyla 800 kişinin daha evlerinden tahliye edildiği açıklandı.
12.10.2021Dünya
Uzmanlardan kabus gibi açıklama... Dev tsunami uyarısı!
Uzmanlardan kabus gibi açıklama... Dev tsunami uyarısı!Bilim insanları, Tenerife'de meydana gelecek bir volkanik patlamanın "felaket etkilere" neden olabilecek büyük bir tsunamiyi tetikleyebileceğinden korkuyor.
12.10.2021Dünya
Volkanın patladığı La Palma Adası'nda büyük risk!
Volkanın patladığı La Palma Adası'nda büyük risk!İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda, 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan lavlar bölgedeki riskleri artırdı.
11.10.2021Dünya
Cumbre Vieja Yanardağı'nda lav akışı hızlandı
Cumbre Vieja Yanardağı'nda lav akışı hızlandıLa Palma Adası'na 17 gündür aktif durumda olan Cumbre Vieja Yanardağı'nda hızlanan lav akışı havadan görüntülendi.
5.10.2021Haberler
Volkan daha da agresifleşti!
Volkan daha da agresifleşti!İspanya’nın güneybatısındaki Kanarya Adaları’ndan La Palma’da patlayan volkan daha da agresifleşirken, son iki günde, en büyüğü 3.5 olmak üzere 8 yeni deprem meydana geldi.
4.10.2021Dünya
Günlerdir devam ediyor! Acil yardım paketini açıkladı
Günlerdir devam ediyor! Acil yardım paketini açıkladıİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 15 gündür aktif durumda olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın neden olduğu zararı karşılamak için La Palma Adası'na 206 milyon avroluk acil yardım paketi açıklayacaklarını duyurdu.
3.10.2021Dünya
Yanardağ patlaması sonrası La Palma'da sokağa çıkma kısıtlaması
Yanardağ patlaması sonrası La Palma'da sokağa çıkma kısıtlamasıİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın yol açtığı hava kirliliği nedeniyle bölgedeki 3 bin 500 kişiye sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.
2.10.2021Dünya
İspanya'da kabus! 80 milyon metreküp lav püskürttü
İspanya'da kabus! 80 milyon metreküp lav püskürttüİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı şimdiye kadar 80 milyon metreküp lav püskürttü.
1.10.2021Dünya
La Palma Adası'nda büyük yıkım! 700 aile evlerini kaybetti
La Palma Adası'nda büyük yıkım! 700 aile evlerini kaybettiİspanya'nın Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı, özellikle evlerini kaybeden 700'den fazla aile için büyük bir psikolojik yıkıma neden oldu.
1.10.2021Dünya
Cumbre Vieja Yanardağı lav püskürtmeye devam ediyor
Cumbre Vieja Yanardağı lav püskürtmeye devam ediyorİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundaki La Palma adasındaki Cumbre Vieja Yanardağı lav püskürtmeye devam ederek bölge halkının yaşamını tehdit ediyor.
30.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

La Palma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.