Lloyd Austin

Lloyd Austin

Son dakika Lloyd Austin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lloyd Austin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lloyd Austin haber sayfamızda...

Lloyd Austin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 103 lloyd austin haberi bulunmuştur.
Son dakika... ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor!
Son dakika... ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor!ABD'de İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan Demokrat Joe Biden yönetimi ile Beyaz Sarayın bu duruşuna karşı çıkan Kongredeki Demokratlar arasındaki çatlak büyüyor.
14.05.2021Dünya
ABD'li Demokratlardan İsrail'e tepkiler çığ gibi
ABD'li Demokratlardan İsrail'e tepkiler çığ gibiAralarında Müslüman siyasetçilerin yanı sıra Ayanna Pressley, Cori Bush, Marc Pocan ve Betty McCollum gibi isimler İsrail'in saldırılarını kınadı. Filistin kökenli Kongre üyesi Tlaib, "Washington yönetiminin İsrail'e askeri desteğinin şartsız olduğu mesajının verilmesiyle Netanyahu, barışı imkansız hale getirecek, evleri yıkmaya ve yerleşimci politikaları genişletmeye devam edecek" dedi.
14.05.2021Dünya
ABD Afganistan'dan çekilme için takviye birlik gönderdi
ABD Afganistan'dan çekilme için takviye birlik gönderdiABD yönetimi, Afganistan'dan çekilme sürecinde Amerikan ve NATO askerlerini korumaları için ülkeye takviye birlikler gönderdi. Bu birlikler arasında ağır bombardıman ve savaş uçakları da yer alıyor.
7.05.2021Dünya
Bir dönemin sonu
Bir dönemin sonuABD’nin Afganistan’dan asker çekme süreci dün resmen başladı. Ancak ülkenin geleceğiyle ilgili belirsizlik sürerken; ABD’nin ise özellikle Çin ile yaşadığı yüksek gerilim, küresel barış hayallerinin önünde duruyor
2.05.2021Dünya
Austin'den 'daha büyük savaşlar için yeni savunma vizyonu' çağrısı
Austin'den 'daha büyük savaşlar için yeni savunma vizyonu' çağrısıABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, siber alem ve uzay kaynaklı tehditlere ve "daha büyük savaşları yürütmeye" yönelik yeni bir savunma vizyonu geliştirilmesi çağrısında bulundu.
1.05.2021Dünya
Asker çekmek için asker gönderiyorlar!
Asker çekmek için asker gönderiyorlar!Afganistan’dan tüm askerlerini çekme kararı alan ABD yönetiminin, askerlerin güvenli şekilde tahliyesini sağlamak için önümüzdeki günlerde bu ülkeye yaklaşık 650 asker yollamaya hazırlandığı bildirildi.
30.04.2021Dünya
Biden, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüşecek
Biden, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüşecekABD Başkanı Joe Biden, 21 Mayıs'ta Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile Beyaz Saray'da bir araya gelecek.
30.04.2021Gündem
Son dakika... ABD'den Hindistan için seyahat uyarısı!
Son dakika... ABD'den Hindistan için seyahat uyarısı!ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hızla yayılmaya devam ettiği Hindistan'a seyahat uyarı seviyesini en üst düzeye çıkarırken, bu ülkedeki ABD vatandaşlarına ülkeyi terk etme tavsiyesinde bulundu.
29.04.2021Dünya
Son dakika... ABD, Afganistan için verdiği tarihi geri aldı!
Son dakika... ABD, Afganistan için verdiği tarihi geri aldı!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD'nin Afganistan'daki eğitim-destek misyonu ile NATO öncülüğündeki Kararlı Destek misyonunun 1 Mayıs itibarıyla sona ereceğine yönelik ifadelerini sehven söylediği gerekçesiyle geri aldı.
27.04.2021Dünya
Son dakika... Pentagon'dan 1915 olayları kararına ilişkin açıklama!
Son dakika... Pentagon'dan 1915 olayları kararına ilişkin açıklama!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının, Türkiye ile ABD arasındaki askeri ilişkileri etkilemesini beklemediklerini söyledi.
26.04.2021Dünya
ABD ordusunda cinsel saldırı ve taciz suçlarında yeni dönem
ABD ordusunda cinsel saldırı ve taciz suçlarında yeni dönemABD'de Savunma Bakanlığına bağlı bağımsız gözden geçirme komisyonu, cinsel saldırı suçu işleyen silahlı kuvvetler mensuplarının yargılanmalarına, emir komuta zinciri dışında karar verilmesi tavsiyesinde bulundu.
23.04.2021Dünya
Son dakika... ABD: Bir daha işgal için Afganistan'a girmeyeceğiz!
Son dakika... ABD: Bir daha işgal için Afganistan'a girmeyeceğiz!ABD'nin Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Afganistan'daki Amerikan askerlerinin çekilmesi sonrasında bu ülkede terör tehditlerini mücadelenin zor olacağını ancak bir daha hiçbir şekilde işgal amacıyla Afganistan'a girmeyeceklerini söyledi.
20.04.2021Dünya
Son dakika... ABD, Afganistan’a yeniden asker göndermeyecek!
Son dakika... ABD, Afganistan’a yeniden asker göndermeyecek!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Amerikan birliklerinin çekilmesinden sonra ABD’nin Afganistan’a yeniden terörle mücadele birliklerini gönderme durumunun söz konusu olmadığını söyledi.
19.04.2021Dünya
Afganistan’dan çekilme 1 Mayıs’ta başlıyor
Afganistan’dan çekilme 1 Mayıs’ta başlıyorAfganistan’daki ABD askerlerinin 1 Mayıs’ta çekilmeye başlayacağını açıklayan ABD Başkanı Biden, “11 Eylül’deki hain saldırının 20’nci yıl dönümünden önce, ABD askerleri NATO müttefiklerimiz ile birlikte Afganistan’dan çıkmış olacak” dedi
15.04.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın gözü buradaydı! Biden tarih verip duyurdu
Son dakika: Dünyanın gözü buradaydı! Biden tarih verip duyurduGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan’daki ABD askerlerinin 11 Eylül 2021’e kadar tamamen geri çekileceğini açıkladı. Öte yandan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg yaptığı açıklamada "Afganistan'a birlikte gittik, beraber çıkma konusunda birlik içindeyiz." ifadelerini kullandı. Biden ve Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD askerlerinin Afganistan'dan ayrılması sonrasında güçlü ikili ortaklığa yönelik taahhütlerini ele aldı.
15.04.2021Dünya
Son dakika: NATO'dan Afganistan için flaş açıklama
Son dakika: NATO'dan Afganistan için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Afganistan'a birlikte gittik, beraber çıkma konusunda birlik içindeyiz." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Dünya
NATO üyesi ülkeler Rusya'yı görüşecek
NATO üyesi ülkeler Rusya'yı görüşecekNATO üyesi ülkelerin savunma ve dışişleri bakanları, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini ve yığınağını artırmasının ardından yarın video konferans yöntemiyle toplanacak.
13.04.2021Dünya
ABD, Almanya'ya 500 ek asker gönderiyor
ABD, Almanya'ya 500 ek asker gönderiyorABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ülkesinin yaklaşık 500 ilave asker göndererek Almanya'daki askeri varlığını artıracağını duyurdu.
13.04.2021Dünya
Nükleer tesise siber saldırı!
Nükleer tesise siber saldırı!İran’ın uranyum zenginleştirdiği nükleer tesisine yapılan saldırının İsrail dış istihbarat servisi ‘Mossad’ tarafından gerçekleştirilen bir siber saldırı olduğu ifade ediliyor.
13.04.2021Dünya
ABD: Ukraynalı yetkililerle birçok seviyede iletişim halindeyiz
ABD: Ukraynalı yetkililerle birçok seviyede iletişim halindeyizBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Ukrayna-Rusya sınırındaki gerilimle ilgili Ukraynalı yetkililerle birçok seviyede iletişim halinde olduklarını açıkladı.
12.04.2021Dünya
Netanyahu İran'ın nükleer silah elde etmesine asla izin vermeyeceklerini söyledi
Netanyahu İran'ın nükleer silah elde etmesine asla izin vermeyeceklerini söylediİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin İran'a karşı kendisini korumaya devam edeceğini ve Tahran yönetiminin nükleer silaha sahip olmasına müsaade etmeyeceklerini ifade etti.
12.04.2021Dünya
Avrupa'da Ukrayna alarmı! NATO ile randevu
Avrupa'da Ukrayna alarmı! NATO ile randevuRusya'nın Ukrayna sınırında bölgede askeri varlığını ve hareketliliğini artırmasının ardından Ukrayna ve ABD'den NATO'ya üst düzey ziyaretler düzenlenecek.
12.04.2021Dünya
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı, İran, Afganistan ve Ukrayna'yı görüşmek üzere Brüksel'e gidiyor
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı, İran, Afganistan ve Ukrayna'yı görüşmek üzere Brüksel'e gidiyorABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın İran, Afganistan ve Ukrayna meselelerini görüşmek üzere hafta içinde Brüksel'e gideceği bildirildi.
11.04.2021Dünya
ABD Savunma Bakanı Austin'den 4 ülkeye kritik ziyaret
ABD Savunma Bakanı Austin'den 4 ülkeye kritik ziyaretABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in İsrail, Almanya, İngiltere ve Belçika'ya ziyarette bulunacağı bildirildi.
9.04.2021Dünya
ABD Savunma Bakanı Austin, gelecek hafta İsrail'e gidecek
ABD Savunma Bakanı Austin, gelecek hafta İsrail'e gidecekABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in, gelecek hafta İsrail'i ziyaret edeceği ve masada Suriye, İran ve Lübnan gibi konuların olacağı belirtildi.
6.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdisrailAfganistanNATOukrayna

Lloyd Austin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.