Lng

Lng

Son dakika LNG haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan LNG gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan LNG haber sayfamızda...

Lng

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 678 lng haberi bulunmuştur.
Türkiye Karadeniz keşifleri sayesinde masaya daha güçlü oturacak
Türkiye Karadeniz keşifleri sayesinde masaya daha güçlü oturacakOxford Enstitüsü Enerji Çalışmaları Kıdemli Uzmanı O'Sullivan, Türkiye'nin Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin Türkiye'nin yapacağı doğal gaz sözleşme görüşmelerinde elini güçlendireceğini söyledi.
12.06.2021Ekonomi
Doğal gaz ithalatı martta yüzde 47,8 arttı
Doğal gaz ithalatı martta yüzde 47,8 arttıTürkiye'nin doğal gaz ithalatı martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47,8 artarak 5 milyar 827 milyon metreküp oldu.
28.05.2021Ekonomi
Türkiye, Dünya Bankası ile birlikte deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyelini ölçecek
Türkiye, Dünya Bankası ile birlikte deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyelini ölçecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyelinden faydalanmak üzere Dünya Bankası ile saha hazırlık ve ölçüm çalışmalarını yürüteceğini bildirdi.
26.05.2021Ekonomi
Fosil yakıtlara bağımlı ülkelerin gelirleri düşecek
Fosil yakıtlara bağımlı ülkelerin gelirleri düşecekDünya genelinde hız kazanan temiz enerji dönüşümüne bağlı olarak fosil yakıt talebinin ve bu alandaki yatırımların azalması sonucu ekonomileri büyük ölçüde fosil kaynaklara bağımlı üretici ülkelerin gelirlerinde 2030’a kadar yüzde 75 seviyesinde düşüş yaşanacağı öngörülüyor.
25.05.2021Uzmanpara
Kuzey Akım-2'de Almanya'ya muafiyet kararında ikili ilişkiler rol oynadı
Kuzey Akım-2'de Almanya'ya muafiyet kararında ikili ilişkiler rol oynadıOxford Enstitüsü Enerji Çalışmaları Uzmanı Katja Yafimava, ABD'nin Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'ne yönelik yaptırımlardan Almanya'yı muaf tutacağını açıklamasının iki ülke ilişkileri açısından önemli olduğunu ifade etti.
24.05.2021Ekonomi
Limanlarda elleçlenen yük miktarı arttı
Limanlarda elleçlenen yük miktarı arttıTürkiye limanlarında nisan ayında elleçlenen konteyner miktarı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,1, yük miktarı yüzde 15,3 arttı.
10.05.2021Uzmanpara
Limanlarda nisanda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttı
Limanlarda nisanda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttıTürkiye limanlarında nisan ayında elleçlenen konteyner miktarı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,1, yük miktarı yüzde 15,3 arttı.
10.05.2021Ekonomi
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası geriledi
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası gerilediTürkiye'nin enerji ithalatı faturası, ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 azalarak 8 milyar 695 milyon dolar oldu.
5.05.2021Uzmanpara
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası ilk çeyrekte yüzde 13 azaldı
Türkiye'nin enerji ithalatı faturası ilk çeyrekte yüzde 13 azaldıTürkiye'nin enerji ithalatı faturası, ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 azalarak 8 milyar 695 milyon dolar oldu.
5.05.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'EBRD' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Türkiye'de 2009'dan bu yana özel sektör ağırlıklı olmak üzere 13 milyar avrodan fazla yatırıma destek verdiğini belirterek, "Bu tutarın 6 milyar avrodan fazla kısmı sürdürülebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği ile çevre alanlarına ayrıldı." dedi.
4.05.2021Ekonomi
Türkiye, 2020'de LNG ithalatını en çok artıran üçüncü ülke oldu
Türkiye, 2020'de LNG ithalatını en çok artıran üçüncü ülke olduTürkiye, geçen yıl küresel piyasalarda 2019'a kıyasla sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ithalatını en çok artıran üçüncü ülke oldu.
30.04.2021Ekonomi
Küresel LNG ithalatı azalmadı
Küresel LNG ithalatı azalmadıSıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) küresel bazda ithalatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 0,4 artarak 356,1 milyon ton seviyesinde gerçekleşti.
29.04.2021Ekonomi
Küresel LNG ithalatı salgına rağmen azalmadı
Küresel LNG ithalatı salgına rağmen azalmadıSıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) küresel bazda ithalatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 0,4 artarak 356,1 milyon ton seviyesinde gerçekleşti.
29.04.2021Uzmanpara
Doğal gaz ithalatı yükseldi
Doğal gaz ithalatı yükseldiTürkiye'nin doğal gaz ithalatı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artarak 6 milyar 2 milyon metreküp oldu.
27.04.2021Uzmanpara
Doğal gaz ithalatı şubatta arttı
Doğal gaz ithalatı şubatta arttıTürkiye'nin doğal gaz ithalatı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artarak 6 milyar 2 milyon metreküp oldu.
27.04.2021Ekonomi
Qatar Petroleum tahvil ihraç edecek
Qatar Petroleum tahvil ihraç edecek Qatar Petroleum, büyük bir doğal gaz projesinin geliştirilmesinin finansmanı amacıyla bu çeyrek içinde 10 milyar dolar tutarında tahvil ihraç etmeyi planlıyor.
26.04.2021Uzmanpara
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'de
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) Ertuğrul Gazi'nin, sertifikasyon işlemlerinin ardından Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki limana demirlediğini bildirdi.
22.04.2021Haberler
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'de
Bakan Dönmez: İlk FSRU gemimiz Ertuğrul Gazi, Türkiye'deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) Ertuğrul Gazi'nin, sertifikasyon işlemlerinin ardından Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki limana demirlediğini bildirdi.
22.04.2021Ekonomi
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlar
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlarZengin enerji kaynakları ile enerji tüketicileri arasında stratejik bir noktada yer alan Türkiye, dış politik adımlarla enerji arasındaki simbiyotik ilişkinin etkisini daha fazla hissediyor. Türkiye’nin enerji politikalarında değişim tartışmaları yapılırken, bölgede değişen siyasi dengeler, risklerin yanında, ülkemizin enerji eksenini genişletmesi noktasında yeni fırsatlar da sunuyor.
20.04.2021Vitrin
Küresel LNG ticareti Asya, tedariki ise ABD kaynaklı büyüyecek
Küresel LNG ticareti Asya, tedariki ise ABD kaynaklı büyüyecekDünyada bu yıl sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ticaretindeki büyümenin itici gücünün Asya bölgesi olması beklenirken, ABD LNG kapasitesin en fazla artışın görüldüğü ülke olacak.
20.04.2021Ekonomi
Limanlarda martta elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttı
Limanlarda martta elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttıTürkiye limanlarında martta elleçlenen konteyner miktarı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,7, yük miktarı da yüzde 0,8 arttı.
13.04.2021Ekonomi
Kınık’ın dört bir yanına doğalgaz
Kınık’ın dört bir yanına doğalgazKınık Organize Sanayi Bölgesi’ne ve işleme alınacak Kınık Tıbbi Aromatik Bitkiler Organize Sanayi Bölgesi’ne doğalgaz ulaştırma çalışmaları sürüyor...
12.04.2021Ege
Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklaması
Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, muhtemel sorunlara karşı, ideal bir su yolu olarak projelendirilen Kanal İstanbul'un, aynı zamanda dünyanın lojistik vizyon projelerinden birisi olacağını belirterek, "İmar planları tamamlanan Kanal İstanbul’un ihale çalışmaları devam ediyor. Kısa sürede başlayacak güç ve kararlılıktayız" dedi.
8.04.2021Ekonomi
Doğal gaz giren yere tersine göç başlıyor
Doğal gaz giren yere tersine göç başlıyorDoğal gazın geldiği yerlerde göçün durduğunu, hatta tersine göç yaşandığını belirten Bakan Dönmez merkez nüfusu 10 binin üzerindeki tüm ilçelere doğal gaz götüreceklerini söyledi
5.04.2021Ekonomi
Ertuğrul Gazi’ye Türk bayrağı çekildi
Ertuğrul Gazi’ye Türk bayrağı çekildiTürkiye’nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) olan “Ertuğrul Gazi” Türk Uluslararası Gemi Sicili’ne kaydedilerek gemiye Türk bayrağı çekildi.
4.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeithalatlnggazdoğal

Lng ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.