Lopez Obrador

Lopez Obrador

Son dakika Lopez Obrador haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lopez Obrador gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lopez Obrador haber sayfamızda...

Lopez Obrador

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 151 lopez obrador haberi bulunmuştur.
Meksika'da akademisyenlere yönelik suçlamalara tepki
Meksika'da akademisyenlere yönelik suçlamalara tepkiMeksika'da akademisyenlere, hükümet bilim fonundan usulsüz para aldıkları gerekçesiyle yöneltilen suçlamalar tartışmalara neden oldu.
23.09.2021Dünya
Son dakika: Meksika'da 6.9 büyüklüğünde şiddetli deprem
Son dakika: Meksika'da 6.9 büyüklüğünde şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Meksika'nın güneyinde 6.9 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı. Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, can kaybı bilgisinin olmadığını açıkladı.
8.09.2021Dünya
Venezuela hükümeti ile muhalefet arasında diyalog başladı
Venezuela hükümeti ile muhalefet arasında diyalog başladıVenezuela hükümeti ile muhalefet temsilcileri müzakere süreci kapsamında Meksika'da bir araya geldi.
14.08.2021Dünya
Meksika’da 2018'den beri 68 aktivist ve 43 gazeteci öldürüldü
Meksika’da 2018'den beri 68 aktivist ve 43 gazeteci öldürüldüMeksika’da mevcut yönetim döneminde Aralık 2018'den bu yana 68 insan hakları ve çevre aktivisti ile 43 gazeteci öldürüldü.
13.07.2021Dünya
Haiti Devlet Başkanı Moise'nin öldürülmesine bölgeden tepkiler
Haiti Devlet Başkanı Moise'nin öldürülmesine bölgeden tepkilerHaiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin evinde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesinin ardından bölge ülkeleri ve birçok devlet başkanı taziye mesajı yayımlayarak saldırıyı kınadı.
7.07.2021Dünya
Cinsiyet eşitliğine 40 milyar $ yatırım
Cinsiyet eşitliğine 40 milyar $ yatırımDünya liderleri, uluslararası kuruluşlar ve özel sektör temsilcileri, Paris’teki “Nesiller Boyu Eşitlik Forumu”nda (Generation Equality Forum) küresel düzeyde cinsiyet eşitliğini artırmak için 40 milyar dolar yatırım sözü verdi.
2.07.2021Dünya
Obrador'dan hafta sonu işlenen 19 cinayetin aydınlatılması sözü
Obrador'dan hafta sonu işlenen 19 cinayetin aydınlatılması sözüMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ülkede hafta sonu işlenen 19 cinayetin araştırılacağına dair söz verdi.
22.06.2021Dünya
Obrador'dan anayasa reformu için muhalefet partilerine yeşil ışık
Obrador'dan anayasa reformu için muhalefet partilerine yeşil ışıkMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, muhalefet partileriyle bir araya gelerek anayasa reformunu çıkarabileceklerini bildirdi.
10.06.2021Dünya
Harris Meksika sınırına gidiyor
Harris Meksika sınırına gidiyorMeksika ziyaretinde kameraların karşısına geçen ABD Başkan Yardımcısı, "Önceliğimiz göç sorununun kökeniyle ilgilenmek. Hafife almıyoruz, asıl nedenlere odaklanmaya çalışıyoruz" dedi.
9.06.2021Dünya
ABD Başkan Yardımcısı Harris: Yasa dışı göçmenler geri gönderilecek
ABD Başkan Yardımcısı Harris: Yasa dışı göçmenler geri gönderilecekABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, ülkeye yasa dışı yollarla gelecek Guatemalalı göçmenlerin ülkelerine geri gönderileceğini açıkladı. Harris'in, Guatemala ziyaretinin ardından Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador ile bir araya gelmesi bekleniyor.
7.06.2021Dünya
Meksika'da kanlı seçim: Parçalanmış cesetler, suikastlar, kopan kafalar
Meksika'da kanlı seçim: Parçalanmış cesetler, suikastlar, kopan kafalarMeksika dün tarihinin en kapsamlı seçimleri için sandık başına giderken, seçimlere şiddetin ve suikastların gölgesi düştü. Bazı seçim merkezlerinde içinde insan kalıntıları olan çantalar bulunması yetkilileri alarma geçirdi.
7.06.2021Dünya
Meksika refakatsiz göçmen çocuklar için 17 barınak kuracak!
Meksika refakatsiz göçmen çocuklar için 17 barınak kuracak!Meksika'nın kuzey sınırındaki refakatsiz göçmen çocukların durumunun "çok endişe verici" olduğu bildirildi.
22.04.2021Dünya
Son dakika... Meksika Devlet Başkanı Obrador aşı oldu!
Son dakika... Meksika Devlet Başkanı Obrador aşı oldu!Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'a AstraZeneca'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşıdan yaptırıldı. Obrador 5, vücudunda antikor seviyesinin yeterli olduğunu belirterek Kovid-19 aşısı olmayı şimdilik tercih etmediğini söylemişti.
20.04.2021Dünya
Meksika Devlet Başkanı, şimdilik aşı olmayacağını açıkladı
Meksika Devlet Başkanı, şimdilik aşı olmayacağını açıkladıMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, vücudunda antikor seviyesinin yeterli olduğunu belirterek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayı şimdilik tercih etmediğini söyledi.
5.04.2021Dünya
Meksika, koronavirüs ölümlerinin açıklanandan yüzde 60 fazla olduğunu duyurdu
Meksika, koronavirüs ölümlerinin açıklanandan yüzde 60 fazla olduğunu duyurduSon verilere göre can kaybının 321 bine yükseldiği Meksika, böylece dünyada ABD'den sonra en çok Covid ölümün görüldüğü ikinci ülke oldu. Resmi olarak 2 milyon 226 bin vakanın kayıtlara geçtiği 129 milyon nüfuslu Meksika'da, şimdiye kadar yalnızca 6,1 milyon doz koronavirüs aşısı uygulandı.
29.03.2021Dünya
Meksika Devlet Başkanı, ABD heyetinin göç politikasıyla ilgili ziyaretini eleştirdi
Meksika Devlet Başkanı, ABD heyetinin göç politikasıyla ilgili ziyaretini eleştirdiMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, üst düzey ABD heyetinin iki ülke arasındaki yasa dışı göç dalgasını görüşmek üzere Meksika'yı ziyaretine ilişkin "bağımsızlık" uyarısında bulundu.
25.03.2021Dünya
Meksika Devlet Başkanı Obrador'dan Biden'a 'aşı' teşekkürü
Meksika Devlet Başkanı Obrador'dan Biden'a 'aşı' teşekkürüMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ülkesine Oxford-AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısından 2,7 milyon doz gönderme kararı için ABD Başkanı Joe Biden'a teşekkür etti.
19.03.2021Dünya
Biden, Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro hükümetiyle "yakın çalışmaya" hazır
Biden, Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro hükümetiyle "yakın çalışmaya" hazırABD Başkanı Joe Biden, Brezilyalı mevkidaşı Jair Bolsonaro'ya yazdığı mektupla hükümetinin, Brezilya hükümetiyle yakın çalışmaya hazır olduğunu belirtti.
18.03.2021Dünya
Meksika esrara izin veren adımı atıyor
Meksika esrara izin veren adımı atıyorMeksika’da Temsilciler Meclisi, esrarın eğlence amaçlı kullanımına izin veren yasa tasarısını kabul etti.
11.03.2021Dünya
Son dakika... Güney Amerika sallandı! Kadınların 'tecavüz' protestosunda olay çıktı...
Son dakika... Güney Amerika sallandı! Kadınların 'tecavüz' protestosunda olay çıktı...8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlar, Güney Amerika'yı kelimenin tam anlamıyla 'salladı'. Arjantin'de binlerce kadın erkek şiddetini protesto ederken, Meksika'da ise hakkında tecavüz iddiaları bulunan Felix Salgado'nun Guerrero Valiliğine getirilmesi üzerine çıkan olaylarda çok sayıda polis ve sivil yaralandı.
9.03.2021Dünya
Meksika fosil yakıtla elektrik üretimine dönüyor
Meksika fosil yakıtla elektrik üretimine dönüyorMeksika’da meclisin üst kanadı Senato, fosil yakıt kullanan devlet tesislerine elektrik alımında öncelik veren yeni enerji yasasını onayladı.
3.03.2021Dünya
Dünya bu gelişmeyi takip ediyor! Meksika bilgi istedi
Dünya bu gelişmeyi takip ediyor! Meksika bilgi istedi Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD'de uyuşturucu kaçakçılığından hapiste olan Joaquin Guzman'ın eşi Emma Colonel Aispuro'nun dün neden tutuklandığına ilişkin ABD makamlarından daha fazla bilgi verilmesini umduğunu söyledi.
23.02.2021Dünya
Meksika Devlet Başkanı'ndan ABD’ye gitmeye çalışan göçmenlere uyarı
Meksika Devlet Başkanı'ndan ABD’ye gitmeye çalışan göçmenlere uyarıMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Güney Amerika ülkelerinden ABD’ye gitmek için yola çıkan binlerce göçmeni, Joe Biden’ın ABD başkanlığına seçilmesiyle ABD’nin kapılarını göçmenlere açtığı yönünde yanlış bir algıya kapılmamaları yönünde uyardı.
11.02.2021Dünya
Koronavirüs ölümlerinde Meksika dünya üçüncüsü oldu
Koronavirüs ölümlerinde Meksika dünya üçüncüsü olduKoranavirüs vakalarının hızla yayıldığı Meksika, Hindistan’ı geçerek en fazla ölümlerin gerçekleştiği üçüncü ülke oldu. Meksika’da ölü sayısı 155 bini aşarken on kat fazla nüfusu olan Hindistan’da 154 bin kişi öldü.
29.01.2021Dünya
Meksika Rusya'dan 24 milyon doz Sputnik V aşısı alacak
Meksika Rusya'dan 24 milyon doz Sputnik V aşısı alacakMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ülkeye 2 ay içerisinde Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sputnik V aşısından 24 milyon doz geleceğini bildirdi.
25.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

MeksikaABDAndres Manuel Lopez Obradorgöçmenkoronavirüs

Lopez Obrador ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.