Madenciler

Madenciler

Son dakika madenciler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan madenciler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan madenciler haber sayfamızda...

Madenciler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 795 madenciler haberi bulunmuştur.
Kripto paraya Tesla çarptı!
Kripto paraya Tesla çarptı!Kısa süre önce oto satışında kripto para Bitcoin’i kabul edeceğini duyuran Tesla’nın patronu Elon Musk çark etti. Bitcoin’e harcanan enerjinin çılgınlık olduğunu söyleyen Musk’ın ‘tweet’iyle kripto paralar tepetaklak oldu
14.05.2021Ekonomi
Soma'da facianın yıl dönümünde bayram sabahı hüzün
Soma'da facianın yıl dönümünde bayram sabahı hüzünManisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın 7'nci yıl dönümünde, acı bir kez daha yaşandı. Bayramın ilk gününde aileler, faciada ölen yakınlarının mezarlarına koştu.
13.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Dikkat çeken 'altın' açıklaması: 'Bulunmayı bekliyor'
Son dakika haberi: Dikkat çeken 'altın' açıklaması: 'Bulunmayı bekliyor'Gelen son dakika haberine göre; dünyada altın potansiyeli bakımından Güney Afrika’dan sonra ikinci sırada yer alan Türkiye için çarpıcı açıklama yapıldı. Altın Madencileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye bulunmayı bekleyen altın miktarını paylaştı. İşte haberin ayrıntıları...
8.05.2021Ekonomi
Evcil kutup ayısı ıssız adadan kurtarıldı
Evcil kutup ayısı ıssız adadan kurtarıldıRusya’nın Kuzey Kutbu’ndaki Bolşevik adasında bir kutup ayısı yavrusu annesinin ölmesiyle aç kaldı.
23.04.2021Dünya
Kolombiya'da altın madenini su basması sonucu 11 madenci mahsur kaldı
Kolombiya'da altın madenini su basması sonucu 11 madenci mahsur kaldıKolombiya'nın orta kısmındaki yönetim bölgesi Caldas'da, yoğun yağışlar nedeniyle nehrin taşması sonucu bir madeni su bastı.
29.03.2021Dünya
Taş kömürü satışından 25 milyon 571 bin lira elde edildi
Taş kömürü satışından 25 milyon 571 bin lira elde edildiTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), şubat ayında sattığı 56 bin 285 ton taş kömüründen 25 milyon 571 bin lira gelir sağladı.
26.03.2021Ekonomi
Madenciler yatırım  hazırlığına başladı
Madenciler yatırım hazırlığına başladıTİM Sektörler Konseyi Maden Sektörü Başkanı Rüstem Çetinkaya, dünyada 90 maden türünün 77’sinin Türkiye’den çıktığını söyledi.
19.03.2021Ekonomi
Madencilik sektörü yatırım hazırlığında
Madencilik sektörü yatırım hazırlığındaTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Maden Sektörü Başkanı Rüstem Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi'nde "cari açık" başlığı altındaki maden sektörüne ilişkin yatırım güvencesi ve yatırım ortamının iyileştirilmesi konularının kendilerini memnun ettiğini belirterek, "Bu adımlar sonrasında madenciler yatırım planlarını somutlaştıracaktır." ifadesini kullandı.
18.03.2021Ekonomi
Son Dakika: Kazdağları'nda büyük tepki çekmişti! 'Gitmiyoruz' diyorlar...
Son Dakika: Kazdağları'nda büyük tepki çekmişti! 'Gitmiyoruz' diyorlar...Son dakika haberine göre Kazdağları’nda siyanürle altın çıkarma hazırlığı yapması sonrası kamuoyunda büyük tepki çeken Kanadalı Alamos Gold’un ruhsat süresi dolmuş, Tarım ve Orman Bakanlığı orman kullanım iznini iptal etmişti. 60 yıllık ruhsat hakları olduğunu söyleyen Alamos Gold şirketi Doğu Biga’nın genel müdürü Ahmet Şentürk ise “Kazdağları’ndan hiçbir yere gitmiyoruz” dedi.
16.03.2021Ekonomi
Bitcoin'den yeni rekor! Bir eşiği daha aştı
Bitcoin'den yeni rekor! Bir eşiği daha aştıDünyanın en popüler ve en değerli kripto para birimi olan Bitcoin yeni bir rekor kırarak 60 bin eşiğine yükseldi.
13.03.2021Ekonomi
'Kara elmas'ın satışından 28 milyon 111 bin lira gelir sağlandı
'Kara elmas'ın satışından 28 milyon 111 bin lira gelir sağlandıTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), ocak ayında 61 bin 800 ton kömür satarak 28 milyon 111 bin lira gelir elde etti.
26.02.2021Ekonomi
Kripto para madenciliği bilgisayar donanımına ilgiyi artırdı
Kripto para madenciliği bilgisayar donanımına ilgiyi artırdıSosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) Başkanı Levent Eraslan, kripto para madenciliğine ilginin bilgisayar parçası fiyatlarını artırdığını söyledi.
24.02.2021Teknoloji
Sft Nedir? Sft Cihazları İle Nasıl Test Yapılır?
Sft Nedir? Sft Cihazları İle Nasıl Test Yapılır?Solunum sisteminden kaynaklı olarak görülen bazı hastalıklar bulunuyor. Bu hastalıklar insanları olumsuz olarak etkileyen durumlardır. Solunum yolunda görülen bazı hastalıkları tespit edebilmek için bazı yöntemler bulunuyor. Sft nedir? Sft cihazları ile nasıl test yapılır? Sorularıyla alakalı sizlere faydalı bilgiler derledik.
23.02.2021Eğitim
NASA'nın fotoğrafları Amazon'un 'altın nehirlerini' ortaya çıkardı
NASA'nın fotoğrafları Amazon'un 'altın nehirlerini' ortaya çıkardıAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA tarafından yayımlanan fotoğraflar Peru'da Amazon yağmur ormanlarındaki yasadışı altın madenciliğinin boyutlarını ortaya koydu. NASA, fotoğraflarda 'altın nehirleri' gibi görülen bölgelerin aslında ruhsatsız madenciler tarafından açılan çukurlar olduğunu söylüyor.
12.02.2021Dünya
Bitcoin'in tükettiği elektrik ülkeleri solladı
Bitcoin'in tükettiği elektrik ülkeleri solladıBitcoin, yıllık 121.05 teravatsaat elektrik kullanımıyla Arjantin ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni geride bıraktı.
11.02.2021Uzmanpara
600 metre derinlikten kurtarılan Çinli madenciler konuştu
600 metre derinlikten kurtarılan Çinli madenciler konuştuToprak altında 9 gün boyunca hiçbir şey yiyemediklerini anlatan bir işçi, "Yeniden doğmuş gibiyiz. Birbirimizi cesaret verici sözlerle teselli ettik" dedi.
27.01.2021Dünya
Çin'de yerin 600 metre altındaki madenciler kurtarıldı
Çin'de yerin 600 metre altındaki madenciler kurtarıldıİki hafta önce patlama yaşanan altın madeninde mahsur kalan işçilerden 11'i, yeryüzüne sağ salim çıkarıldı.
24.01.2021Dünya
Çöken madendeki madenciler 15 gün daha bekleyecek!
Çöken madendeki madenciler 15 gün daha bekleyecek!Çinli yetkililer dün yaptıkları açıklamada Şandong eyaletinde 10 Ocak'tan bu yana altın madeninde mahsur kalan işçilerin, çıkış yollarındaki tıkanıklık nedeniyle kurtarılabilmeleri için 15 gün daha gerektiği belirtti.
22.01.2021Dünya
Kripto para nedir? Kripto paralar nasıl alınır ve nasıl satılır?
Kripto para nedir? Kripto paralar nasıl alınır ve nasıl satılır?Son yıllarda kripto paralara yoğun bir rağbet var... Bunların başında ise bitcoin geliyor. Binlerce kişi işlem yaparak kripto paralardan kazanç sağlamak isterken henüz bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayanlar "Kripto para nedir? Kripto paralar nasıl alınır ve nasıl satılır?" sorusuna cevap arıyor.
20.01.2021Ekonomi
Son dakika: Müjdeyi verdi! Çalışmalar başladı: Altında yeni rekor...
Son dakika: Müjdeyi verdi! Çalışmalar başladı: Altında yeni rekor...Son dakika haberlere göre, Türkiye Madenciler Derneği İkinci Başkanı ve Tüprag Madencilik Genel Müdürü Mehmet Yılmaz, bu yılın altın üretim rakamları için perspektif çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Var olan altın işletmeleri ve bu yıl üretime başlayacak olan sahaların kapasitelerini güncelliyoruz. Kesin ve net rakam henüz oluşmadı ancak 2020 üretim rakamının üzerinde olacağımızı şimdiden müjdeleyebiliriz." dedi.
8.01.2021Ekonomi
Altın üretiminde bu yıl yine rekor bekleniyor
Altın üretiminde bu yıl yine rekor bekleniyorTürkiye Madenciler Derneği İkinci Başkanı ve Tüprag Madencilik Genel Müdürü Mehmet Yılmaz, bu yılın altın üretim rakamları için perspektif çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Var olan altın işletmeleri ve bu yıl üretime başlayacak olan sahaların kapasitelerini güncelliyoruz. Kesin ve net rakam henüz oluşmadı ancak 2020 üretim rakamının üzerinde olacağımızı şimdiden müjdeleyebiliriz." dedi.
8.01.2021Ekonomi
Altında bu yıl yine rekor bekleniyor
Altında bu yıl yine rekor bekleniyorTürkiye Madenciler Derneği İkinci Başkanı ve Tüprag Madencilik Genel Müdürü Mehmet Yılmaz, bu yılın altın üretim rakamları için perspektif çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Var olan altın işletmeleri ve bu yıl üretime başlayacak olan sahaların kapasitelerini güncelliyoruz. Kesin ve net rakam henüz oluşmadı ancak 2020 üretim rakamının üzerinde olacağımızı şimdiden müjdeleyebiliriz." dedi.
8.01.2021Uzmanpara
Bitcoin'de yeni zirve!
Bitcoin'de yeni zirve!Başta kurumsal alımlar olmak üzere kripto para piyasalarına artan yönelimin etkisiyle en yüksek hacimli birim Bitcoin 40.180.37 dolar ile yeni zirveye tırmanırken, piyasa hacmi de 700 milyar doları aştı.
8.01.2021Uzmanpara
Bitcoin 31 bin dolar düzeyine geriledi
Bitcoin 31 bin dolar düzeyine gerilediBaşta kurumsal alımlar olmak üzere, kripto para piyasalarına artan yönelimin etkisiyle Pazar günü erken saatlerde 34,538.36 dolarlık yeni tarihi yüksek düzeyi gören Bitcoin'deki düşüş son 24 saatte de sürdü ve birim 31,000 dolar düzeyine geriledi.
5.01.2021Uzmanpara
"Kara elmas"ın satışından 11 ayda 267 milyon 611 bin lira gelir
"Kara elmas"ın satışından 11 ayda 267 milyon 611 bin lira gelirTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), ocak-kasım döneminde 617 bin 540 ton kömür satarak 267 milyon 611 bin lira gelir elde etti.
20.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bitcoinaltınmadenaltın madenirekor

Madenciler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.