Madencilik

Madencilik

Son dakika Madencilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Madencilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Madencilik haber sayfamızda...

Madencilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.706 madencilik haberi bulunmuştur.
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yükseldi
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yükseldiYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE) nisan ayında yıllık %97,11, aylık %2,61 arttı.
20.05.2022Uzmanpara
Muğla’nın yıldızları
Muğla’nın yıldızlarıMuğla’nın ihracat şampiyonlarını ödüllendiren EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi, “Bu yıl 1 milyar dolar barajını geçmelerini bekliyoruz” dedi.
17.05.2022Ege
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandı
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 1. Toplantısı Ortak Bildirisi imzalandı. Ayrıca Türkiye ile Cezayir arasında siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel, turistik alanlarda iş birliğini içeren 15 anlaşma imzalandı.
16.05.2022Gündem
Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj: NATO'ya girmelerine evet demeyiz!
Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj: NATO'ya girmelerine evet demeyiz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile ortak basın toplantısında konuştu. İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye ziyareti ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her iki ülkenin de terör örgütlerine karşı açık, net bir tavrı söz konusu değil. Pazartesi geleceklermiş, bizi ikna etmeye mi gelecekler? Kusura bakmasınlar yorulmasınlar. Türkiye’ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO’ya girmelerine biz evet demeyiz." dedi.
16.05.2022Haberler
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Ankara'da! Erdoğan'dan önemli mesajlar
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Ankara'da! Erdoğan'dan önemli mesajlarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile ortak basın toplantısında konuşuyor.
16.05.2022Haberler
Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj: NATO'ya girmelerine evet demeyiz!
Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj: NATO'ya girmelerine evet demeyiz!Son dakika haberine göre;Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Pazartesi günü Türkiye'ye geleceklermiş. Bizi ikna etmeye mi gelecekler, kusura bakmasınlar yorulmasınlar. Her şeyden önce Türkiye'ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO'ya girmelerine biz 'evet' demeyiz" dedi.
17.05.2022Siyaset
Yatırımda ‘büyük’ hamle
Yatırımda ‘büyük’ hamleYeni tasarımları hayata geçirmeyi, enerji verimliliği sağlamayı ve israfı önlemeyi hedefleyen Eczacıbaşı, büyük ebatlı ürünlerin üretileceği yeni Vitra Karo tesisini hizmete aldı.
14.05.2022Ekonomi
Sanayi üretimi belli oldu
Sanayi üretimi belli olduSanayi üretimi yıllık %9,6 arttı. Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde 2022 yılı Mart ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %2,9, imalat sanayi sektörü endeksi %10,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %1,9 arttı.
13.05.2022Uzmanpara
Sanayi üretimi açıklandı
Sanayi üretimi açıklandıSanayi üretimi yıllık %9,6 arttı. Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2022 yılı Mart ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %2,9, imalat sanayi sektörü endeksi %10,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %1,9 arttı.
13.05.2022Ekonomi
BİTCOİN-ETHEREUM | Kripto paralar (BTC) neden düşüyor, daha da düşecek mi?
BİTCOİN-ETHEREUM | Kripto paralar (BTC) neden düşüyor, daha da düşecek mi?Kiripto paralarda deyim yerindeyse deprem yaşanıyor. Bitcoin ve Ethereum başta olmak kripto paralar çakılmış durumda... Yatrımcılar düşüşün sebebini öğrenmeye çalışırken sıkça "Bitcoin ve Ethereum neden düşüyor, daha da düşecek mi? Kripto paralarda son durum nedir?" diye soruyor.
12.05.2022Ekonomi
Bitcoin'de büyük çöküş! Kan kaybı sürüyor
Bitcoin'de büyük çöküş! Kan kaybı sürüyorABD enflasyonunun beklentilerin üzerinde gerçekleşmesinin ardından kripto varlıklarda yaşanan dalgalanma etkisini devam ettiriyor. Kripto paralarda büyük kayıp yaşandı.
12.05.2022Ekonomi
'Tesla maden şirketi satın almaya açık'
'Tesla maden şirketi satın almaya açık'Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla'nın bir maden şirketi satın almaya açık olduğunu söyledi.
11.05.2022Uzmanpara
Elektronik cihazların geri dönüşümü tükenen değerli metalleri kurtarabilir
Elektronik cihazların geri dönüşümü tükenen değerli metalleri kurtarabilirYeni bir araştırmaya göre 2021'de dünyada bulunan elektronik atık yoğunluğu 57 milyon tona ulaştı. Uzmanlar, dünyadaki değerli metallerin madencilik faaliyetleri yüzünden ciddi oranda azaldığını, elektronik atıklarda geri dönüşümün önceliklendirilmesi gerektiğini savunuyor.
10.05.2022Dünya
Dünyada sadece Milas'tan çıkıyor! 'Pırlantadan 10 bin kat daha nadir görülüyor'
Dünyada sadece Milas'tan çıkıyor! 'Pırlantadan 10 bin kat daha nadir görülüyor'Dünyada sadece Muğla'nın Milas ilçesinde çıkarılan kristal özellikle yurt dışında mücevher sektöründe yoğun ilgi görüyor.
30.04.2022Haberler
Dünyada sadece Milas'tan çıkıyor! 'Pırlantadan 10 bin kat daha nadir görülüyor'
Dünyada sadece Milas'tan çıkıyor! 'Pırlantadan 10 bin kat daha nadir görülüyor'Dünyada sadece Muğla'nın Milas ilçesinde çıkarılan kristal özellikle yurt dışında mücevher sektöründe yoğun ilgi görüyor.
30.04.2022Ekonomi
Dış ticaret istatistikleri belli oldu
Dış ticaret istatistikleri belli olduMart ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %19,8, ithalat %30,7 arttı.
29.04.2022Uzmanpara
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2022 yılı Mart ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,8 artarak 22 milyar 709 milyon dolar, ithalat %30,7 artarak 30 milyar 878 milyon dolar olarak gerçekleşti.
29.04.2022Ekonomi
Alimoğlu dönemi
Alimoğlu dönemiEge Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İbrahim Alimoğlu seçildi.
25.04.2022Ege
Bakan Dönmez Karadeniz gazının evlerde kullanılmaya başlanacağı tarihi açıkladı
Bakan Dönmez Karadeniz gazının evlerde kullanılmaya başlanacağı tarihi açıkladıKaradeniz ve Akdeniz’de yürütülen doğalgaz çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “İnşallah Karadeniz’in doğalgazını siz değerli aziz vatandaşlarımızla buluşturmak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında artık evlerinizde ocağı yakıp çayı demlediğinizde bizim gazımızı göreceksiniz. Bizim gazımız sizi ısıtacak, yemeğinizi pişirecek, gerektiğinde elektriğe dönüştürüp sizi aydınlatacak” dedi.
21.04.2022Haberler
Bakan Dönmez: Karadeniz’in doğalgazını vatandaşlarımızla buluşturmak için çalışıyoruz
Bakan Dönmez: Karadeniz’in doğalgazını vatandaşlarımızla buluşturmak için çalışıyoruzKaradeniz ve Akdeniz’de yürütülen doğalgaz çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “İnşallah Karadeniz’in doğalgazını siz değerli aziz vatandaşlarımızla buluşturmak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında artık evlerinizde ocağı yakıp çayı demlediğinizde bizim gazımızı göreceksiniz. Bizim gazımız sizi ısıtacak, yemeğinizi pişirecek, gerektiğinde elektriğe dönüştürüp sizi aydınlatacak” dedi.
21.04.2022Ekonomi
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyor
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyorApple ürünleri genelinde geri dönüşüme uygun olan malzemelerin daha fazla kullanılacağını açıkladı. Bu adımın ilki olarak da geri dönüştürülmüş sertifikalı altını ilk kez üretim sürecine dahil eden Apple, geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobalt kullanımını iki katından fazlasına çıkardı.
21.04.2022Apple
Polonya'da kömür madeninde patlama meydana geldi! Ölü ve yaralılar var
Polonya'da kömür madeninde patlama meydana geldi! Ölü ve yaralılar varPolonya'nın güneyindeki bir kömür madeninde meydana gelen patlamanın ardından 3 işçi hayatını kaybederken, 20 işçi ise yaralandı.
20.04.2022Dünya
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttı
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttıYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yıllık yüzde 105,82, aylık yüzde 7,29 arttı.
20.04.2022Uzmanpara
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi belli oldu
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi belli olduYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yıllık yüzde 105,82, aylık yüzde 7,29 arttı.
20.04.2022Ekonomi
Madenlere 3 boyutlu İHA denetimi
Madenlere 3 boyutlu İHA denetimiEnerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı, işgücünün de desteklendiği program kapsamında, özel kömür madenlerine son 6 yılda 761 milyon liralık destek verdi. Maden sahalarının denetiminde İHA'ların kullanılmasıyla birlikte ise bu yıl içinde 2 bin 86 maden sahası üç boyutlu model üzerinden denetlendi.
17.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Madencilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.