Malkara

Malkara

Son dakika Malkara haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Malkara gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Malkara haber sayfamızda...

Malkara

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 992 malkara haberi bulunmuştur.
Özlemek
Özlemek"Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak, unutma aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak...
20.03.2021Ege
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye dünyanın en güçlü devletleri arasında
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye dünyanın en güçlü devletleri arasındaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye ile barışçı ve dostane ilişki kuran her devlet ve toplum bundan sadece yarar sağlamış ve dünya barışına da katkıda bulunmuş olacaktır. Türkiye bugün 84 milyonluk dinamik nüfusu, modern devlet teşkilatı, gelişmiş ekonomisi ve kahramanlığı dillere destan muzaffer ordusuyla dünyanın en güçlü devletleri arasındadır." dedi.
18.03.2021Siyaset
Ulaştırma, haberleşme altyapısı için 1 trilyon lira yatırım yapıldı
Ulaştırma, haberleşme altyapısı için 1 trilyon lira yatırım yapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin dünyayla bağlarını güçlendirmek ve kalkınmayı ülke geneline yaymak için 2003 yılından itibaren büyük bir atılım gerçekleştirdiğini söyledi. Karaismailoğlu, "Bu süre zarfında ülkemizi, dünya ile boy ölçüşebilecek ulaştırma ve haberleşme altyapısına kavuşturmak için 1 trilyon liraya yaklaşan yatırım yapılmıştır" dedi.
18.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Bu görüntü Tekirdağ'dan! 4 kardeş top mermisi buldu
Son dakika haberi: Bu görüntü Tekirdağ'dan! 4 kardeş top mermisi bulduTekirdağ'ın Malkara ilçesinde balık tutmak için ormanlık alandaki baraja giden 4 kardeş, yarısı toprağa gömülü paslanmış top mermisi buldu. Top mermisi, kontrollü olarak patlatılarak, imha edildi.
17.03.2021Gündem
Tekirdağ'da bulunan top mermisi imha edildi
Tekirdağ'da bulunan top mermisi imha edildiTekirdağ'ın Malkara ilçesinde balık tutmak için ormanlık alandaki baraja giden 4 kardeş, yarısı toprağa gömülü paslanmış top mermisi buldu. Top mermisi, kontrollü olarak patlatılarak, imha edildi.
17.03.2021Gündem
Tekirdağ İl Posta Kodu Nedir? Tekirdağ İlçelerinin Posta Kodları
Tekirdağ İl Posta Kodu Nedir? Tekirdağ İlçelerinin Posta KodlarıÜlkemizde posta dağıtımının düzgün bir şekilde yapılması için posta kodları belirlenmiştir. Posta kodları bulunan lokasyon hakkında bizlere bilgi verir. Bunun için her lokasyonun farklı bir posta kodu bulunur. İllere verilen posta kodları aynı zamanda ilçeleri için de düzenlenmiştir. İlçeler de aynı şekilde farklı posta kodları kullanır. Tekirdağ il posta kodu da posta dağıtımı için özel olarak düzenlenmiştir. Peki, Tekirdağ il posta kodu nedir? Tekirdağ ilçelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler ve detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
59 Nerenin Plakası? Tekirdağ İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
59 Nerenin Plakası? Tekirdağ İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriPlaka kodları araçların hangi illere kayıtlı olduklarını göstermektedir. Ülkemizde bulunan her ilin plaka kodları birbirinden farklıdır. 59 numaralı plaka kodu da bunlardan birisidir. Peki 59 nerenin plakası? Tekirdağ ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir? Sizin için bu konuyu detayları ile derledik.
23.04.2020Plaka Kodları
Tekirdağ Haritası: Tekirdağ İlçeleri Nelerdir? Tekirdağ İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Tekirdağ Haritası: Tekirdağ İlçeleri Nelerdir? Tekirdağ İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Tekirdağ, Marmara Bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş şehirlerinden biridir. İstanbul'a sınır komşusu olması da gelişmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Tekirdağ'ın kuzeyinde Kırklareli, batısında Edirne yer almaktadır. Güneyinde Çanakkale ile komşu olan şehrin Marmara Denizine kıyı uzunluğu 133 km'dir.
14.09.2020Haritalar
Türkiye Linyit Madeni Haritası: Linyit Madeni Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?
Türkiye Linyit Madeni Haritası: Linyit Madeni Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?Hem dünya hem de Türkiye çapında oldukça önemli bir maden olan linyit, özellikle ülkemizde zengin yatakları bulunması nedeniyle ayrı bir önem kazanmaktadır. Peki, linyit madeni nedir? Hangi alanlarda linyit kullanılır? Linyit madeni nerede, hangi illerde bulunur ve nasıl çıkartılır? İşte bilinmesi gereken bütün ayrıntılar.
20.09.2020Haritalar
Tekirdağ Gezilecek Yerler (2021) - Tekirdağ Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Tekirdağ Gezilecek Yerler (2021) - Tekirdağ Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTekirdağ, Marmara Bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık yirmi ikinci şehri olarak bilinmektedir. Küçük bir şehir olmasına karşılık gezilecek ve görülecek pek çok tarihi yerler bulunmaktadır. Huzur veren yemyeşil ormanları ve sakin deniziyle yaz aylarında ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Şehirde tarih kokan mekânlar Tekirdağ mutfağının eşsiz lezzetleri ile birleşmektedir. Doğal güzellikleri ile insanları büyüleyen Tekirdağ, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Tekirdağ’da gezilip görülmesi gereken yerleri sizler için derledik.Ortaçağ’da “Rodosto” olarak isimlendirilen şehir, Osmanlıların işgali sonrasında Rodosçuk ismini almıştır. Ardından Tekfurdağı denilen şehir Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının ardından Tekirdağ olarak belirlenmiştir. En eski insanların yerleşim yeri Karansıllı Köyü olarak bilinmektedir. Yatak, Kuştepe ve Malkara yakınında bulunan Balıtepe adlı yerde rastlanmıştır. Birden fazla buluntu yerinin yer alması tarihi eserlerin ortaya çıkmasına fırsat vermektedir. Tekirdağ müzecilik açısından gelişmiş şehirler arasındadır. Müzeler de aletler ve günlük hayatta kullanılan eşyalarda yer almaktadır.Tekirdağ da gezi rehberi ile oluşturulan rotada her medeniyete ait izlere şahit olunmaktadır. İstanbul’dan günübirlik gezmek amaçlı Tekirdağ’a gelen yerli turistler ise zengin semtler de keyifli zaman geçirmektedir. Müze, cami, konak evi, plajı ve ünlü tatil beldeleri ile Tekirdağ görülmesi gereken yüzlerce yer bulunan bir şehirdir. Tekirdağ’da bulunan Namık Kemal Evi, ünlü şairimizin belli bir dönem yaşadığı yerdir. Evin havasını solumak ve eşyaların ünlü şairin hayatına şahit olduğunu düşünmek farklı duygular yaşatmaktadır. Gezilecek yerler arasında mutlaka Namık Kemal Evi yer almalıdır.
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulundu
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak kıyılarında yükselen Filyos Limanı'nın, bir liman olmanın ötesinde hem bölgeyi hem de ülkeye lojistik alanında bir adım daha ileriye taşıyacak "dev bir lojistik merkez" projesi olduğunu söyledi.
26.02.2021Ekonomi
Tekirdağ'da feci kaza
Tekirdağ'da feci kazaTekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde park halindeki araca çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti.
21.02.2021Haberler
Tekirdağ'da feci kaza! 1 ölü, 1 yaralı
Tekirdağ'da feci kaza! 1 ölü, 1 yaralıTekirdağ'da sürücünün kontrolünden çıkan otomobil, takla atıp park halindeki otomobile çarptı. Kazada otomobil sürücüsü Aydın Şirin hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
21.02.2021Gündem
Son Dakika... 6 aylık evli çift kabusu yaşadı! Banyoda patladı
Son Dakika... 6 aylık evli çift kabusu yaşadı! Banyoda patladıOlay Tekirdağ'da yaşandı. Gelen son dakika haberine göre; 6 aylık evli Murat-Zehra Kota çifti banyodaki şofben patlaması sonucu kabusu yaşadı. İşte haberin ayrıntıları...
18.02.2021Gündem
Tekirdağ'da 6 aylık evli çift yaşadığı dehşetten görüntüler
Tekirdağ'da 6 aylık evli çift yaşadığı dehşetten görüntülerOlay Tekirdağ'da yaşandı. Gelen son dakika haberine göre; 6 aylık evli Murat-Zehra Kota çifti banyodaki şofben patlaması sonucu kabusu yaşadı. İşte haberin ayrıntıları...
18.02.2021Gündem
Hareket halindeki otomobile bağladıkları brandayla kaydılar
Hareket halindeki otomobile bağladıkları brandayla kaydılarTEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde 3 genç, buz tutan yolda hareket halindeki otomobilin arkasına iple bağladıkları brandaya oturup, kaydı. Gençler, çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaştı.
17.02.2021Haberler
Eds Nedir, Ne İşe Yarar? Trafik Eds Ceza Sistemi Nasıl Çalışır?
Eds Nedir, Ne İşe Yarar? Trafik Eds Ceza Sistemi Nasıl Çalışır?Dual disklerle çalışan elektronik denetleme sisteminin kısaltmasıdır. Türkiye'de ilk kez Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde ve İstanbul'da uygulanmaya başlayan sistem, trafik kurallarını ihlal edenlerin çok daha kısa sürede tespit edilmesini sağlıyor. EDS nedir ve ne işe yarar? Trafik EDS ceza sistemi nasıl çalışır? Merak edilen tüm konuları sizin için detaylı bir şekilde derledik.
12.02.2021Eğitim
Tekirdağ'da dere taştı, köprü yıkıldı
Tekirdağ'da dere taştı, köprü yıkıldıTekirdağ'da gece saatlerinde sağanak yağış etkili oldu. Gelen son dakika haberine göre; Malkara ilçesinde etkili olan yağışların ardından Davuteli ve Karagür mahallelerinden geçen derenin taşması sonucu köprü yıkıldı.
2.02.2021Gündem
Tekirdağ'da taşan derenin üzerindeki köprü yıkıldı
Tekirdağ'da taşan derenin üzerindeki köprü yıkıldıTekirdağ'ın Malkara ilçesinde etkili olan sağanak yağışta, ekili alanlar sular altında kalırken, taşan derenin üzerindeki bir köprü de yıkıldı.
2.02.2021Gündem
Kar, fırtına, sağanak yurdu esir aldı
Kar, fırtına, sağanak yurdu esir aldıTürkiye soğuk, yağışlı ve fırtınalı havanın etkisinde. Kar dün sabaha karşı Trakya’dan giriş yaptı. Antalya, İzmir ve Manisa’da şiddetli fırtına hayatı felç ederken, Doğu’da da yoğun kar ve soğuk hüküm sürüyor.
28.01.2021Gündem
Son dakika haberleri: İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili Meteoroloji tahmin değiştirdi
Son dakika haberleri: İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili Meteoroloji tahmin değiştirdiGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul'da kar yağışı başladı. Önce Trakya bölgesine yağması beklenen kar yağışı gece saatlerinde etkisini artırdı. Edirne'de akşam saatlerinde başlayan yağmur, hava sıcaklığının düşmesiyle kar yağışına dönüştü. Kar yağışı Tekirdağ Malkara ilçesinde lapa lapa yoğun şekilde etkisini gösterdi. Öte yandan Büyükçekmece, Silivri ve Beylikdüzü'nde kar yağışı başladı. Meteoroloji ise İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili tahmin değiştirdi. İşte detaylar...
27.01.2021Gündem
Kar 10 santimetreyi aştı: Araçlar yolda kaldı, iterek kurtarmaya çalıştılar
Kar 10 santimetreyi aştı: Araçlar yolda kaldı, iterek kurtarmaya çalıştılarTekirdağ’ın Malkara ilçesinde lapa lapa yağan kar sonrası kayak pistine dönen yolda sürücülere zor anlar yaşattı. 10 santimetreyi aşan karla kaplı zeminde yokuşu çıkamayan araçları iterek kurtarmaya çalıştılar.
27.01.2021Haberler
Son dakika... İstanbul'a çok yakın! Beyaza büründü
Son dakika... İstanbul'a çok yakın! Beyaza büründüSon dakika haberine göre, Edirne'de akşam saatlerinde başlayan yağmur, hava sıcaklığının düşmesiyle kar yağışına dönüştü. Kar yağışı Tekirdağ Malkara ilçesinde lapa lapa yoğun şekilde etkisini gösterdi. Peki İstanbul'a kar ne zaman gelecek?
27.01.2021Gündem
Emanet aldığı otomobilin hacizli olduğunu öğrenince şoke oldu!
Emanet aldığı otomobilin hacizli olduğunu öğrenince şoke oldu!Malkara’da trafik uygulamasında durdurulan otomobil yakalamalı-hacizli çıktı. Durumu öğrenen araç sürücüsü ise emanet aldığı aracın hacizli olduğunu öğrenince şok oldu.
24.01.2021Gündem
Cinayet zanlısı Yunanistan'a kaçarken yakalandı
Cinayet zanlısı Yunanistan'a kaçarken yakalandıİzmir'de Oktay Yıldız'ı otomobiliyle kırmızı ışıkta beklediği sırada silahlı saldırıyla öldürdüğü iddiasıyla aranan Erdal G., Yunanistan'a kaçmak isterken, Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yolu kesilerek yakalandı. Üzerinden kimlik çıkmayan sürücü Erdal G. ifadesinde cinayeti işlediğini kabul ettiği belirtildi.
20.01.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

tekirdağmalkaraAdil Karaismailoğlutop mermisison dakika haberler

Malkara ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.