Manyas

Manyas

Son dakika Manyas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Manyas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Manyas haber sayfamızda...

Manyas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 474 manyas haberi bulunmuştur.
Balıkesir’e özel lezzetler artıyor
Balıkesir’e özel lezzetler artıyorSavaştepe Seferberlik Çöreği için coğrafi işaret başvursunu tamamlayan Büyükşehir, Ayvalık Kirli Hanım Peyniri, Balya Tereyağı Balıkesir Kaymaklısı ve pideli paça için de hazırlıklara başladı.
25.01.2022Ege
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Trakya Birlik Manyas’ta kâr dağıtımına başladı
Trakya Birlik Manyas’ta kâr dağıtımına başladıTürkiye’nin en büyük ayçiçek üretici örgütü olan Trakya Birlik ortaklarına kâr payı dağıtmaya başladı.
24.01.2022Ekonomi
Anadolu’nun ışığını dünyaya taşıdı
Anadolu’nun ışığını dünyaya taşıdıAnadolu’da yaptığı kazılarla arkeolojiye dünya çapında katkılarda bulunan Ekrem Akurgal, kişisel tarihinin önemli öğeleri olan doğum yeri ve soyadı üzerinden de arkeolojiyle ilginç bir bağa sahipti.
24.01.2022Arkeoloji
Bereket fışkırıyor!
Bereket fışkırıyor!Üretim merkezlerinden jeotermal kurutma tesisine, fidan dağıtımına kadar ürünlere katma değer sağlayacak birçok yatırıma imza atan Balıkesir Büyükşehir, üreticiye 15 milyon liralık destek sağladı.
18.01.2022Ege
Kayıp balıkçıya arama çalışmalarında iz takip köpekleri de kullanılıyor
Kayıp balıkçıya arama çalışmalarında iz takip köpekleri de kullanılıyorBalıkesir’de, avlanmak için Manyas Gölü’ne açılan balıkçı Osman Arı’yı (61) arama çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda ekiplerin yanı sıra iz takip ve arama köpekleri de ye alırken, son olarak görüldüğü bölgede arama çalışmalarına dalgıç ekipleri de destek verdi.
17.01.2022Gündem
Balıkesir’de 3 bin 160 litre kaçak içki ele geçirildi; 21 gözaltı
Balıkesir’de 3 bin 160 litre kaçak içki ele geçirildi; 21 gözaltıBalıkesir’de, yılbaşı öncesi jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, 3 bin 160 litre kaçak içki ele geçirildi, 21 kişi de gözaltına alındı.
22.12.2021Gündem
Balıkesir'de 75 şahsa 'huzur' operasyonu
Balıkesir'de 75 şahsa 'huzur' operasyonuBalıkesir'de polis ve jandarma ekiplerinin il genelinde yaptıkları 'huzur' operasyonları kapsamında 75 şahsı gözaltına alırken, adli makamlara sevk edilen 8 şahıs tutuklandı.
8.12.2021Gündem
Bahçede gömülü bulunan tanksavar mühimmatı imha edildi
Bahçede gömülü bulunan tanksavar mühimmatı imha edildiBalıkesir’in Manyas ilçesinde, evin bahçesinde gömülü olarak bulunan tanksavar mühimmatı, kontrollü imha edildi. Manyas Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile soruşturma başlatıldığı açıklandı.
10.11.2021Gündem
Hedef sıfır karbon
Hedef sıfır karbonBalıkesir’de, İklim ve Enerji İçin Küresel Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza atan Başkan Yücel Yılmaz, “Mücadelede herkese örnek olacağız” dedi
3.11.2021Ege
Manyas Kuşu Cenneti Hangi İlde? Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri
Manyas Kuşu Cenneti Hangi İlde? Giriş Ücreti Ve Ziyaret SaatleriManyas Kuş Cenneti, ülkemizde göçmen kuşlara meraklı olan kişiler tarafından ilgi gören bir yerdir. Yalnızca ülkemizde değil diğer ülkelerden de kuşlara ilgi duyan kişiler burayı ziyarete gelir. Manyas kuşu cenneti hangi ilde? Giriş ücreti ve ziyaret saatleri nasıldır tüm detayları ile derledik.
26.10.2021PembeNar
Kuş Cenneti Nerelerde Var? Türkiye'nin Kuş Cennetleri
Kuş Cenneti Nerelerde Var? Türkiye'nin Kuş CennetleriTürkiye’nin zengin doğası ve bitki örtüsü sayesinde ülkemizin pek çok farklı bölgesinde farklı özelliklere sahip olan çok ekosistem bulunur. Bu sayede ülkemizin doğal zenginlikleri de tüm dünyanın hayranlığını kazanmış olan kuş cennetleri de dahi oldu. Kuş cenneti nerelerde var sizler için derledik.
23.10.2021Eğitim
Son depremler son dakika Kandilli: 22 Ekim Cuma deprem mi oldu? Nerede deprem oldu sorgula
Son depremler son dakika Kandilli: 22 Ekim Cuma deprem mi oldu? Nerede deprem oldu sorgulaSon dakika depremler listesi. Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri güncelliyor. Peki, bugün deprem oldu mu? En son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? İşte 22 Ekim son depremler.
22.10.2021Gündem
MEB'de 6 bin 132 destek personeli için başvuru tarihleri 25 Ekim-5 Kasım'da
MEB'de 6 bin 132 destek personeli için başvuru tarihleri 25 Ekim-5 Kasım'daMilli Eğitim Bakanlığı'nca istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvurular, 25 Ekim-5 Kasım'da Kariyer Kapısı veya e-Devlet üzerinden yapılabilecek.
8.10.2021Gündem
Bakan Özer: Okul öncesi eğitime erişimi artırmaya çalışıyoruz
Bakan Özer: Okul öncesi eğitime erişimi artırmaya çalışıyoruzMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak, okul öncesi eğitime erişimi artırmaya çalışıyoruz. Anaokullarını mümkün olduğu kadar şehirlerin farklı bölgelerine kurarak vatandaşların çocuklarını özel eğitim öğrencisiyse özel eğitim anaokuluna, değilse normal anaokuluna göndermeleriyle ilgili imkanlarımızı artırmaya çalışıyoruz." dedi.
8.10.2021Gündem
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdi
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdiKuruyan gölleri kurtarmak için çalışan DSİ Eğirdir Gölü’ne yıllık 67 milyon metreküplük su takviye etti. Manyas Gölü’ne tünelle yıllık 110 milyon metreküp su aktarılarak can verildi. Bafa Gölü’nü ise şişme bentle canlandırdı.
15.09.2021Gündem
Okullar yenileniyor
Okullar yenileniyorBalıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, depreme dayanıklı olmadığı için yıkılan ve yeniden inşa edilen Sakarya İlkokulu, çağdaş bir eğitim yuvasına dönüştürüldü.
7.09.2021Ege
Su krizinde göç etkisi!
Su krizinde göç etkisi!Kuraklık yüzünden ülke genelindeki nehirlerin neredeyse tamamında suyun akış hızı yüzde 70’lere varan oranda düştü. Göllerin ise yüzde 60’ı kurudu. Uzmanlar yakın gelecekte su krizi yüzünden kitlesel göçler yaşanacağı uyarısında bulundular
26.08.2021Gündem
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştü
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştüManisa'nın kuş cenneti Marmara Gölü, son 2 yıldaki kuraklık nedeniyle kurudu. Göldeki kayıklar karaya oturdu. Zemininde derin yarıkların oluştuğu ve göçmen kuşlarının terk etmeye başladığı gölde, inekler otlamaya başladı.
17.08.2021Haberler
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştü
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştüManisa'nın kuş cenneti Marmara Gölü, son 2 yıldaki kuraklık nedeniyle kurudu. Göldeki kayıklar karaya oturdu. Zemininde derin yarıkların oluştuğu ve göçmen kuşlarının terk etmeye başladığı gölde, inekler otlamaya başladı.
17.08.2021Gündem
Lidyalıların mutfak kültürü 'dişçi aletleri' ile araştırılıyor
Lidyalıların mutfak kültürü 'dişçi aletleri' ile araştırılıyorManyas Gölü'nün kıyısındaki İlk Çağ kentinde yürütülen kazıda gün ışığına çıkarılan Lidyalılardan kalma 2 bin 600 yıllık mutfakla ilgili çalışma yapılıyor. Kazı Başkanı Prof. Dr. Kaan İren: "Burada çok hassas aletlerle, ince fırçalarla, iğnelerle yavaş yavaş kazıp her veriyi belgeleyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
17.08.2021Tatil
Üç ilçeyi birbirine bağlayacak
Üç ilçeyi birbirine bağlayacakBALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gönen ve Manyas istikametinden gelerek Bandırma’ya bağlanan Habibullah Köprüsü’nü de içine alan 27 kilometrelik yolda, 3 ilçeyi kesintisiz ve güvenli bir şekilde birbirine bağlayacak asfaltlama çalışması yapılacağının müjdesini verdi.
28.04.2021Ege
Balıkesir Posta Kodu Nedir? Balıkesir İlçelerinin Posta Kodları
Balıkesir Posta Kodu Nedir? Balıkesir İlçelerinin Posta KodlarıGönderdiğimiz bir kargonun, ilgili adrese sorunsuz bir şekilde ulaştırılabilmesi için mutlaka posta kodunu da adres içerisine yazmamız gerekmektedir. Elektronik bir simgeleme işlemi gören bu kodlar sayesinde; il, ilçe ve mahalleye kadar tüm alan tespitleri yapılabilmektedir. Peki, Balıkesir posta kodu nedir? Balıkesir ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte Balıkesir’e kargo yapacağınız zaman işinize yarayacak posta kodları.
24.04.2020Posta Kodları
Balıkesir Haritası: Balıkesir İlçeleri Nelerdir? Balıkesir İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Balıkesir Haritası: Balıkesir İlçeleri Nelerdir? Balıkesir İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Balıkesir Türkiye'nin önemli illerinden biridir. Balıkesir ili denize kıyısı olan bir şehirdir. Bu sebeple de turistlik bir öneme sahiptir. Balıkesir ilinin, ilçeleri ve nüfus bilgilerini bulabilirsiniz
19.09.2020Haritalar
Balıkesir'de 8 eve koronavirüs karantinası
Balıkesir'de 8 eve koronavirüs karantinasıBalıkesir'in Manyas ilçesinde bir mahalledeki bazı evlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında karantina başlatıldı.
21.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Manyas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.