Marine Le Pen

Marine Le Pen

Son dakika Marine Le Pen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Marine Le Pen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Marine Le Pen haber sayfamızda...

Marine Le Pen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 381 marine le pen haberi bulunmuştur.
Macron’un görüşme trafiği başladı
Macron’un görüşme trafiği başladıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, genel seçimlerin ikinci turunda lideri olduğu Ensemble (Birlikte) ittifakının mecliste çoğunluğu kaybetmesinin ardından ortaya çıkan siyasi krizi çözmek amacıyla diğer partilerle görüşmelere başladı.
22.06.2022Dünya
Siyasi belirsizlik!
Siyasi belirsizlik!Macron liderliğindeki ittifak, parlamento seçimlerini kazandı ancak çoğunluğu sağlayamadı. 30 yıl sonra ilk kez oluşan bu durumla siyasi bir belirsizliğe giren Fransa’da şimdi ne olacak?
21.06.2022Dünya
Macron'a soğuk duş! Meclis'teki salt çoğunluğu kaybetti
Macron'a soğuk duş! Meclis'teki salt çoğunluğu kaybettiFransa’da düzenlenen genel seçimlerin ikinci turunda sandık çıkış anketlerine göre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un liderliğindeki Ensemble (Birlikte) ittifakının Ulusal Meclis’teki çoğunluğu sağlayamadığı ve 200 ile 260 arasında sandalye kazanması bekleniyor.
19.06.2022Dünya
Fransa’da ‘zor’ seçim!
Fransa’da ‘zor’ seçim!Fransa, parlamento seçimlerinin 2. turu için sandık başına gidiyor. Macron’un parlamentoda çoğunluğu elde etmesi beklenmiyor.
19.06.2022Dünya
Macron'a büyük darbe! Fransa seçimlerinde sol ittifak birinci çıktı
Macron'a büyük darbe! Fransa seçimlerinde sol ittifak birinci çıktıGenel seçimlerin ilk turunda popüler sol lider Melenchon'un liderliğindeki NUPES, beklenenin üzerinde başarı göstererek seçimlerde en çok oy alan parti oldu. Macron'un partisi LREM ikinci sıraya yerleşti. ikinci tur önümüzdeki hafta yapılacak.
13.06.2022Dünya
Fransa sandık başında
Fransa sandık başındaMilletvekili seçimlerinde kullanılan oylar, Nisan ayında bir kez daha başkan seçilen Macron için bir test niteliğinde. Sol partiler ittifak halinde seçime girerken, aşırı sağcı Le Pen'in alacağı oy merak ediliyor.
12.06.2022Dünya
Fransa'da Le Pen'e yumurtalı saldırı
Fransa'da Le Pen'e yumurtalı saldırıCumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden aşırı sağcı siyasetçiye Saint-Amand-les-Eaux kentinde atılan yumurtalar, korumasına isabet etti.
4.06.2022Haberler
Fransa'da Le Pen'e yumurtalı saldırı
Fransa'da Le Pen'e yumurtalı saldırıCumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden aşırı sağcı siyasetçiye Saint-Amand-les-Eaux kentinde atılan yumurtalar, korumasına isabet etti.
4.06.2022Dünya
‘Kaybedenler’ Macron’a karşı birleşti!
‘Kaybedenler’ Macron’a karşı birleşti!Fransa’da 24 Nisan’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinden galibiyetle çıkan Emmanuel Macron’a karşı aşırı sol ve Yeşiller birleşti.
4.05.2022Dünya
Macron’un zaferi Brüksel’de memnuniyetle karşılandı
Macron’un zaferi Brüksel’de memnuniyetle karşılandıFransız lider ülkesinde kutuplaştırıcı bir figür olsa da Brüksel'de seviliyor. En azından rakibi Le Pen'e kıyasla. AB liderleri zaferinin ardından Macron'u kutlamak için sıraya girdi.
25.04.2022Dünya
Macron'un kumarı! 'Kutuplaşmayla kazandı, milyonlar intikam istiyor'
Macron'un kumarı! 'Kutuplaşmayla kazandı, milyonlar intikam istiyor'Resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 58'ini alarak bir kez daha seçilen Fransa Cumhurbaşkanı Macron tarihi bir zafere imza attı. Uzmanlar bu başarının arkasında 'kutuplaşma siyaseti' olduğunu ve halkın giderek seçilen kişinin meşruiyetini sorgulamaya başladığını vurguladı.
25.04.2022Dünya
Fransa’da zafer Macron’un
Fransa’da zafer Macron’unFransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Emmanuel Macron rakibi Marine Le Pen karşısında zafer kazanarak yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.
25.04.2022Dünya
MACRON KİMDİR? Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron kaç yaşında, kim?
MACRON KİMDİR? Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron kaç yaşında, kim?Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Le Pen ile girdiği seçim yarışında seçimi kazanan isim oldu. Gelişmenin ardından 'Macron'u eşi kimdir, Emmanuel Macron eşi Brigitte Macron yaşı kaç, nereli?' soruları yöneltiliyor. İşte, Emmanuel Macron ve eşi Brigitte Macron hayatı...
24.04.2022Gündem
Son dakika: Fransa'da seçim sonucu belli oldu! Zafer Macron'un
Son dakika: Fransa'da seçim sonucu belli oldu! Zafer Macron'unSon dakika haberine göre; Fransa’da düzenlenen cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turunda mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 58,20’sini alarak seçimin galibi oldu. Seçimi kaybeden Le Pen'den ilk açıklama geldi. Le Pen, "Bu gecenin sonucu kendi içinde büyük bir zafer" dedi.
24.04.2022Dünya
Seçimi kaybeden Le Pen'den açıklama! 'Kendi içinde büyük bir zafer'
Seçimi kaybeden Le Pen'den açıklama! 'Kendi içinde büyük bir zafer'Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimini Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a karşı kaybeden aşırı sağcı Ulusal Cephe parti lideri Marine Le Pen seçim sonuçlarının ardından yaptığı ilk açıklamada, aşırı sağın aldığı oy oranına dikkat çekerek, "Bu gecenin sonucu kendi içinde büyük bir zafer" dedi.
24.04.2022Dünya
Fransa'da halk cumhurbaşkanını seçiyor
Fransa'da halk cumhurbaşkanını seçiyorFransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi başladı.
24.04.2022Dünya
Gözler Fransa’da
Gözler Fransa’daFransız seçmeni, bugün ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gidiyor. Seçim öncesi yapılan kamuoyu yoklamaları, Emmanuel Macron’un rakibi Marine Le Pen’in yaklaşık 10 puan önünde olduğunu ortaya koyuyor.
24.04.2022Dünya
Aşırı sağcı Le Pen'in Fransa'da uzun süredir devam eden iktidar arayışı
Aşırı sağcı Le Pen'in Fransa'da uzun süredir devam eden iktidar arayışıMarine Le Pe, siyasi yolculuğunda Fransız aşırı sağını cumhurbaşkanlığına dokunma mesafesine kadar getirdi. Ulusal Cephe'nin liderliğini 2011'de babasından devraldıktan sonra bile, aşırılık yanlısı bir gücün iktidarın eşiğinde olduğuna inanacak bir noktaya getirmek için gerekli görülen, dédiabolisation- şeytanlaştırılmaktan uzaklaşma için yıllar harcadı.
23.04.2022Dünya
Macron Le Pen'e karşı! Dünya Fransa'ya kilitlendi
Macron Le Pen'e karşı! Dünya Fransa'ya kilitlendiAşırı sağcı Marine Le Pen belki de ilk kez iktidara dokunma mesafesinde ancak son anketler yarışı halen mevcut Fransa lideri Macron'un önde götürdüğünü gösteriyor. Macron, Le Pen'in programının faşist olduğunu söylüyor. Babası Jean-Marie Le Pen'in Nazi gaz odalarını bir ayrıntı olarak görüşlerini tekrarlamayan kadın siyasetçi, kampanyasında soyadına hiçbir referans vermedi ve markanın temizlenmesi neredeyse tamamlanmış durumda.
23.04.2022Dünya
Fransa'da gözler ikinci tur seçimlerinde! 'Le Pen seçilirse zor yarınlar olacak'
Fransa'da gözler ikinci tur seçimlerinde! 'Le Pen seçilirse zor yarınlar olacak'Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’nin (RN) lideri Marine Le Pen’in Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi halinde "zor yarınlar olacak” dedi.
22.04.2022Dünya
Tüm Fransa takip etti! Macron ve Le Pen arasında söz düellosu
Tüm Fransa takip etti! Macron ve Le Pen arasında söz düellosuFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Ulusal Birlik parti lideri Marine Le Pen televizyonda yayınlanan bir düelloda karşı karşıya geldi.
20.04.2022Dünya
Fransa Başbakanı Castex: 'Macron seçilirse istifa edeceğim'
Fransa Başbakanı Castex: 'Macron seçilirse istifa edeceğim'Fransa Başbakanı Jean Castex, Fransa cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu öncesinde yaptığı açıklamada, “Macron yeniden cumhurbaşkanı seçilirse kendi istifamı ve hükümetin istifasını sunacağım” dedi.
19.04.2022Dünya
Macron oy için bağrını açtı
Macron oy için bağrını açtıFransa Cumhurbaşkanı Macron, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan önce gençlerin kalbini kazanmak için "karizmatik" pozlar vermeye başladı. Macron'ın bağrı açık görüntüsü tartışma yarattı.
19.04.2022Dünya
İşte Macron'un sahne arkası görüntüsü! Resmi fotoğrafçısı paylaştı...
İşte Macron'un sahne arkası görüntüsü! Resmi fotoğrafçısı paylaştı...Fransa'da seçimler kızışıyor! Macron, gençlerin desteğini kazanan aşırı sağcı Marine Le Pen'e karşı bir dizi 'sahne arkası' fotoğrafıyla genç seçmenleri etkilemeye çalışıyor. Bunun en net örneği Fransız liderin 16 Nisan'da çekilmiş, gömleğinin önünün açık olduğu bir fotoğrafı.
18.04.2022Dünya
Macron'u Le Pen karşısında bu kez neden zor bir seçim bekliyor?
Macron'u Le Pen karşısında bu kez neden zor bir seçim bekliyor?Fransa seçimleri muhafazakar ve sosyalist solun büyük yıkımı perçinledi, meydan Macron'a kalsa da ana akım muhalefet de temizlendi. 20 yıl sonra Fransa'da üst üste ikinci kez seçilmeyi hedefleyen ilk lider olan Macron, 2017'de ezip geçtiği Le Pen'le bu kez gerçek anlamda kozlarını paylaşacak.
11.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Marine Le Pen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.