Mars

Mars

Son dakika mars haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mars gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mars haber sayfamızda...

Mars

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.601 mars haberi bulunmuştur.
Rokoko Nedir? Rokoko Dönemi Sanatçıları Ve Eserleri Nelerdir?
Rokoko Nedir? Rokoko Dönemi Sanatçıları Ve Eserleri Nelerdir?Barok dönemine tepki olarak doğan Rokoko sanat akımı resim ve mimari başta olmak üzere birçok sanat türünü kapsar. Belli bir simetriye göre çizilmiş resimlerd, sanatçının serbest stili ön planda tutulur. Barok sanatının karmaşık yapısına karşın Rokokoda biçimciliğe ve çizgilere önem verilir. Beyaz siyah ve kırmızı mavi gibi renkler bir arada kullanılarak resimlerde kontrast oluşturulmuştur. Rokoko nedir? Sizin için Rokoko dönemi sanatçılarını ve eserlerini derledik.
4.03.2021Eğitim
Elon Musk'ın iş teklifini reddeden Türk: 2,5 milyar dolar çöpe gidebilirdi
Elon Musk'ın iş teklifini reddeden Türk: 2,5 milyar dolar çöpe gidebilirdiMars'a araştırma için indirilen son iki uzay aracı Curiosity ve Perseverance'ta çalışan Türk bilim insanı Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe, CNN Türk’e konuştu. Mars keşfinden, Türkiye'nin 2023'te ay'a "sert iniş" yapma hedefine kadar merak edilen birçok konuyu değerlendirdi.
4.03.2021Haberler
Son dakika! Elon Musk'ın iş teklifini reddeden Türk: 2,5 milyar dolar çöpe gidebilirdi
Son dakika! Elon Musk'ın iş teklifini reddeden Türk: 2,5 milyar dolar çöpe gidebilirdiGelen bir son dakika haberine göre; Mars'a araştırma için indirilen son iki uzay aracı Curiosity ve Perseverance'ta çalışan Türk bilim insanı Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe, CNN Türk’e konuştu. Mars keşfinden, Türkiye'nin 2023'te ay'a "sert iniş" yapma hedefine kadar merak edilen birçok konuyu değerlendirdi.
4.03.2021Gündem
SpaceX'in uzay aracı, inişten sonra patladı
SpaceX'in uzay aracı, inişten sonra patladıSpaceX, Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdi. Fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç daha sonra patladı.O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.
4.03.2021Haberler
SpaceX'e şok! Starship infilak etti
SpaceX'e şok! Starship infilak ettiABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdi, fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç bir süre bekledikten sonra infilak etti.
4.03.2021Teknoloji
4 Mart 2021 Perşembe burç yorumu – Günlük burç yorumları
4 Mart 2021 Perşembe burç yorumu – Günlük burç yorumlarıMars İkizler’e ilerliyor! 4 Mart 2021 Perşembe burç yorumuna göre bugün neler yapılmalı, nelere dikkat edilmeli?
3.03.2021Astroloji
NASA'nın uzay aracı, Kızıl Gezegen'den detaylı yeni görüntüler gönderdi
NASA'nın uzay aracı, Kızıl Gezegen'den detaylı yeni görüntüler gönderdiNASA'nın uzay aracı Perseverance, yaklaşık yedi aylık bir yolculuğun ardından 18 Şubat'ta Mars'a inmişti. Uzay aracı, o günden beri, iniş yaptığı Jezero Krateri'nden muhteşem görüntüler gönderiyor.
3.03.2021Dünya
Yalnızca 7 saniye! Gökyüzündeki ateş topu görenleri büyüledi
Yalnızca 7 saniye! Gökyüzündeki ateş topu görenleri büyülediBirleşik Krallık'ta akşam 21.55'te güvenlik kamerasına yakalanan görüntü büyük ses getirdi, göktaşı videoları anında sosyal medyada yayıldı.
2.03.2021Dünya
NASA'nın Mars misyonunda Türk imzası: Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe
NASA'nın Mars misyonunda Türk imzası: Prof. Dr. Behçet AçıkmeşeBBC Türkçe'ye konuşan Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe, NASA'nın Mars misyonunda görev alıyor. Mars'a araştırma için indirilen son iki uzay aracı Curiosity ve Perseverance'ta, bir Türk bilim insanının da imzası var: Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe ODTÜ İnşaat Mühendisliği'ni 1992'de bitirdikten sonra Purdue Üniversitesi'nden burs alarak yüksek lisans ve ardından doktorasını tamamladı.
1.03.2021Teknoloji
Mars'taki devasa hortumları gösteren görüntüler paylaşıldı
Mars'taki devasa hortumları gösteren görüntüler paylaşıldıMars hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rus uzay ajansı Roscosmos,Mars'ta yaşanan hortumların görüntülerini paylaştı. Rus uzay ajansı Roscosmos, Rusya-Avrupa ortak ExoMars-2016 misyonu kapsamında Mars yörüngesinde bulunan Trace Gas Orbiter uzay aracının çektiği görüntüyü internet sitesi üzerinden paylaştı.
28.02.2021Teknoloji
Dolunay etkisinde bir hafta
Dolunay etkisinde bir haftaÖzellikle yükselen burcunuzu okumalısınız
27.02.2021Astroloji
Perseverance'ın kaydettiği seslerden ilk müzik parçası oluşturuldu
Perseverance'ın kaydettiği seslerden ilk müzik parçası oluşturulduPerseverance'ın yerleşik mikrofonlarından kaydedilen sesler NASA tarafından bu haftanın başlarında paylaşıldığını görmüştük. İşte bu seslerden oluşturulan ilk müzik parçası ortaya çıktı.
26.02.2021Teknoloji
Mars'ın uyduları bir zamanlar tek bir cisimdi: Parçanmış!
Mars'ın uyduları bir zamanlar tek bir cisimdi: Parçanmış!Zürih Federal Teknoloji Enstitüsünde yapılan çalışmada, geçmişte bir bütün olan Phobos ve Deimos'un, başka bir cismin çarpması sonucu parçalanarak ayrılmış olabileceği sonucuna varıldı.
26.02.2021Teknoloji
Perseverance'tan Mars panoraması gözler önüne serildi!
Perseverance'tan Mars panoraması gözler önüne serildi!ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) keşif aracı Perseverance, Mars yüzeyinde indiği Jezero Krateri'nin panoramik görünümünü kaydetti.
25.02.2021Teknoloji
Mars atışması
Mars atışmasıKenan Doğulu ile Mustafa Sandal, Instagram’dan Mars atışması yaptı.
25.02.2021Cadde
NASA, Mars görevinin ardından gözünü ‘elektirikli araçlara’ dikti!
NASA, Mars görevinin ardından gözünü ‘elektirikli araçlara’ dikti!NASA uzay çalışmalarını farklı bir noktaya taşımak istiyor. Mars görevi noktasında Perseverance uydusunu Mars’a indiren ve oradan bilgi toplayan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, gözünü 2035 yılına kadar elektrikli uçak geliştirmeye dikti. Dünyada gerek küresel ısınma gerekse alternatif yakıt kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber elektrikli araçlara bir yönelme var. Bu kapsamda da NASA 2035 yılına kadar elektrikli uçak geliştirmek ve havalandırmak istiyor.
24.02.2021Teknoloji
Son Dakika Haberi | NASA'nın uzay aracının paraşütündeki gizli mesajı çözüldü!
Son Dakika Haberi | NASA'nın uzay aracının paraşütündeki gizli mesajı çözüldü!Son dakika haberlere göre Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin uzay aracı Perseverance, "Mars 2020" misyonu kapsamında, yedi aylık yolculuğun ardından 20 kamera ve mini helikopteriyle Mars’a iniş yaptı. Şimdiye kadar 23 bin fotoğraf çeken Perseverance'ın inişinde, gizli bir mesaj olduğu ortaya çıktı. Son dakika haberine göre, NASA'nın dünyayı şaşkına çeviren mesajı altı saatte çözüldü. İşte dünyanın kilitlendiği o mesaj...
24.02.2021Dünya
Kenan Doğulu ile Mustafa Sandal'ın 'uzay' savaşı
Kenan Doğulu ile Mustafa Sandal'ın 'uzay' savaşıNASA'nın Mars'ın gizemlerini çözmek ve yaşam belirtisi aramak üzere Kızıl Gezegen'e uzay aracı yollaması hala gündemdeki yerini korurken Kenan Doğulu da konuyla ilgili sosyal medya hesabından "2021'in ilk konserini Mars'ta mı yapsak?" diyerek bir paylaşım yaptı. Ünlü şarkıcının fotoğrafına kayıtsız kalmayan Mustafa Sandal ise adeta meydan okudu.
24.02.2021Cadde
Çin'in keşif aracı "Tienvın-1" Mars'ta görevde!
Çin'in keşif aracı "Tienvın-1" Mars'ta görevde!Çin’in Mars keşif aracı "Tienvın-1", Kızıl Gezegen'e iniş öncesi konumunu ayarlamak için yörüngesini düzeltti.
24.02.2021Teknoloji
Kızıl gezegenin büyüsü
Kızıl gezegenin büyüsüNASA, Mars gezegenine gönderdiği “Perseverance” adlı keşif aracının Mars’a iniş görüntülerini yayınladı. Mars yüzeyine iniş 3 farklı kamera açısından görüntülendi
24.02.2021Dünya
NASA, “Perseverance” aracının Mars'a iniş anına ait görüntüleri yayınladı
NASA, “Perseverance” aracının Mars'a iniş anına ait görüntüleri yayınladıNASA, Mars'ta keşif yapmak üzere gönderilen Perseverance'ın Kızıl Gezegen'e iniş anının görüntülerini yayınladı.
22.02.2021Haberler
Dünya bu ana kilitlenmişti! NASA görüntüleri yayınladı
Dünya bu ana kilitlenmişti! NASA görüntüleri yayınladıNASA, Marsta keşif yapmak üzere gönderilen Perseverance'ın Kızıl Gezegene iniş anının görüntülerini yayınladı.
22.02.2021Teknoloji
Son dakika haberleri - Mesut Özil, Almanları şok etti! 'İstiklal Marşı...'
Son dakika haberleri - Mesut Özil, Almanları şok etti! 'İstiklal Marşı...'Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil'i yakından takip eden Alman medyası bu kez de milli marş konusunu gündeme getirdi. Dün akşam Mesut'un İstiklal Marşı okuması Almanya'da olay yarattı. İşte detaylar...
22.02.2021Fenerbahçe
Doğal film platosu Türkiye
Doğal film platosu TürkiyeAntik şehirleri, kanyonları, şelaleleri ve sayılamayacak kadar pek çok güzelliğiyle Türkiye, doğal bir film platosu. İstanbul’dan Kapadokya’ya her şehrin ayrı bir cazibesi var. Yerli dizi ve film sektörü bu güzellikleri çoktan keşfetti. Bu hazinenin farkına varan dünyaca ünlü yönetmen ve yapımcılar da film çekimleri için Türkiye’yi tercih ediyor.
21.02.2021Gündem
‘Azim’le işe koyulma zamanı’
‘Azim’le işe koyulma zamanı’NASA’nın Perseverance (Azim) aracı, 20 kamera ve mini helikopteriyle 7 aylık yolculuğunun ardından 18 Şubat’ta Mars’taki Jezero Krateri’ne başarılı iniş yaptı. Gezici araç ve küçük helikopter, Kızıl Gezegen’de yaşama dair izler arayacak. ABD Başkanı Joe Biden, Twitter’dan NASA ekibini tebrik etti. Bu mesaja Perseverance’ın Twitter hesabından ‘Teşekkürler Sayın Başkan. Ekibim beni buraya getirmek için inanılmaz zorluklar karşısında azmetti. Şimdi işe koyulmaya hazırım’ yanıtı verildi
20.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

marsnasaPerseveranceelon muskuzay

Mars ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.