Mars

Mars

Son dakika mars haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mars gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mars haber sayfamızda...

Mars

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.639 mars haberi bulunmuştur.
17 Şubat 2024 Cumartesi burç yorumu - Günlük burç yorumları
17 Şubat 2024 Cumartesi burç yorumu - Günlük burç yorumlarıAşkta tutkular söz konusu olabilir ! 17 Şubat 2024 Cumartesi burç yorumu
16.02.2024Astroloji
13 Şubat 2024 Salı burç yorumu - Günlük burç yorumları
13 Şubat 2024 Salı burç yorumu - Günlük burç yorumlarıHareket ve yenilik var ! 13 Şubat 2024 Salı burç yorumu
12.02.2024Astroloji
Melissa Vargas'tan sürpriz! Zehra Güneş şaşkınlığını gizleyemedi
Melissa Vargas'tan sürpriz! Zehra Güneş şaşkınlığını gizleyemediÇin ekibi Tianjin'in sezonu tamamlamasının ardından Fenerbahçe Opet'e gelen Melissa Vargas'ın Fenerbahçe taraftarına yaptığı sürpriz gündem oldu. Öte yandan Vargas'ın paylaştığı fotoğrafta Zehra Güneş şaşkınlığını gizleyemedi.
12.02.2024Voleybol
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği skandal videoların izini sürdü
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği skandal videoların izini sürdüİşgale dair nadir ve gayr-ı resmi bir pencere sunan görüntüler sosyal medyanın savaşı nasıl değiştirdiğini bir kez daha kanıtladı, Amerikan gazetesi İsrail birliklerinin kaydettiği 50'den fazla videoyu analiz etti.
7.02.2024Haberler
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği videoların izini sürdü:  'Kaç mahalleyi sildiğimi saymayı bıraktım'
New York Times, İsrail askerlerinin çektiği videoların izini sürdü: 'Kaç mahalleyi sildiğimi saymayı bıraktım'İşgale dair nadir ve gayr-ı resmi bir pencere sunan görüntüler sosyal medyanın savaşı nasıl değiştirdiğini bir kez daha kanıtladı, Amerikan gazetesi İsrail birliklerinin kaydettiği 50'den fazla videoyu analiz etti.
7.02.2024Dünya
Mars çöplüğü
Mars çöplüğüYeni yayımlanan bir harita, insanlığın henüz Mars’a (Kızıl Gezegen) ayak basmamasına rağmen onu kirlettiğini ortaya koydu.
4.02.2024Dünya
Saat verildi! Türkiye için Alper Gezeravcı'yı görme vakti
Saat verildi! Türkiye için Alper Gezeravcı'yı görme vaktiİlk Türk astronot Alper Gezeravcı, 19 Ocak günü Dragon kapsül ile uzay yolculuğuna başlamıştı. Gezeravcı ve beraberindeki üç astronotu taşıyan kapsül, 20 Ocak günü Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ile kenetlendi. Türkiye Uzay Ajansı, bugün Alper Gezeravcı'nın içerisinde bulunduğu Uluslararası Uzay İstasyonu'nun Türkiye'nin üzerinden geçeceğini duyurdu. İşte detaylar...
31.01.2024Gündem
‘Unutulacağımı söylediler’
‘Unutulacağımı söylediler’Norm Ender, BAU Radyo MüzikOnair Ödülleri’nde Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için hazırladığı ‘Parla’ marşıyla ‘100. Yıl Özel Ödülü’nü aldı.
31.01.2024Cadde
İnsana çip taktı kontrolü ele aldı! ‘Süper insana doğru ilk adım’
İnsana çip taktı kontrolü ele aldı! ‘Süper insana doğru ilk adım’Elon Musk, kendisine ait Neuralink şirketinin ilk kez bir insanın beynine çip yerleştirdiğini duyurdu. Çip takılan hastanın iyileşmekte olduğu da belirtildi.
31.01.2024Ekonomi
Mars’ta hayat var mıydı? Kızıl gezegendeki bulgu umut yarattı
Mars’ta hayat var mıydı? Kızıl gezegendeki bulgu umut yarattıNASA’nın (ABD Uzay Dairesi) 2020’de “Kızıl Gezegen” Mars’a yolladığı Perseverance (Azim) adlı aracı, müthiş bir keşif gerçekleştirdi. Perseverance, Mars’ta 3 milyar yıl önce hayat olabileceğini düşündüren eski bir gölün kanıtını buldu.
31.01.2024Dünya
NASA'nın keşif aracı Mars'ta antik gölün varlığını doğrulayan veriler topladı
NASA'nın keşif aracı Mars'ta antik gölün varlığını doğrulayan veriler topladıNASA'ya göre robotik gezicinin bulguları, bilim insanlarının Mars'ın bazı yerlerinin bir zamanlar suyla kaplı olduğuna ve mikrobiyal yaşamı barındırmış olabileceğine ilişkin yaklaşımlarını doğruluyor.
28.01.2024Dünya
TUA 'g Metal' deneyini paylaştı! 'Savunma sanayimiz için oldukça önemli bir çalışma'
TUA 'g Metal' deneyini paylaştı! 'Savunma sanayimiz için oldukça önemli bir çalışma'Türkiye Uzay Ajansı (TUA), Uluslararası Uzay İstasyonunda 'g Metal' isimli deneyin tanıtımını paylaştı. Yapılan paylaşımda, "'g Metal' deneyi ile katı parçacıklarla akışkan ortam arasında homojen karışımın oluşturulmasına yer çekiminin etkisi araştırılacak." denildi.
27.01.2024Gündem
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyor
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyorTürkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzayda gerçekleştireceği deney için yanında götürdüğü bitki merak konusu oldu.
26.01.2024Haberler
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyor
Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı yanında götürdü! Herkes ‘Schrenkiella parvula'yı merak ediyorTürkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzayda gerçekleştireceği deney için yanında götürdüğü bitki merak konusu oldu.
26.01.2024Gündem
Ingenuity: Başka bir gezegende uçan ilk araç bozuldu
Ingenuity: Başka bir gezegende uçan ilk araç bozulduNASA’nın Mars’taki helikopteri Ingenuity (Maharet), pervanelerinden birinin hasar görmesi nedeniyle acil iniş gerçekleştirdi.
26.01.2024Dünya
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdiNASA tarafından 30’uncusu gerçekleşecek İnsanlı Keşif Aracı Yarışması’na, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Bellatrix Uzay Takımı kabul alan ilk Türk takımı oldu.
25.01.2024Haberler
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdiNASA tarafından 30’uncusu gerçekleşecek İnsanlı Keşif Aracı Yarışması’na, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Bellatrix Uzay Takımı kabul alan ilk Türk takımı oldu.
25.01.2024Gündem
Gezeravcı’nın uzaydaki deneylerinde neler amaçlanıyor? Hem deney yapıyor hem denek oluyor
Gezeravcı’nın uzaydaki deneylerinde neler amaçlanıyor? Hem deney yapıyor hem denek oluyorUluslararası Uzay İstasyonu’nda 23 yılda 3 bini aşkın deney gerçekleştirildi. Türk astronot Alper Gezeravcı da 14 günde 13 deney yapacak.
24.01.2024Gündem
‘Kıyamet’ hazırlığı! Alp Dağları'nda özel sığınak
‘Kıyamet’ hazırlığı! Alp Dağları'nda özel sığınakNükleer bir savaşta her şey yok olabilir! Buna karşı süper diskler, insanlığa ait bilgileri 60 milyon mikroskobik sayfada saklayacak. Disklerin korunması için Alp Dağları’nın içindeki özel sığınak kullanılıyor.
24.01.2024Dünya
Uzaydaki ilk Türk astronot Alper Gezeravcı! Uzaya giderken bakın yanında ne götürmüş?
Uzaydaki ilk Türk astronot Alper Gezeravcı! Uzaya giderken bakın yanında ne götürmüş?Türkiye’nin uzay yolculuğunda ilk adımı atan astronot Alper Gezeravcı’nın yanında götürdükleri merak konusu oldu. Uzay yolculuğu devam eden Gezeravcı’nın beraberinde uzaya götürdüğü Tuz Gölü’nde yetişen ‘Schrenkiella Parvula’ bitkisi dikkat çekti.
23.01.2024Bilgi Rehberi
Hülya Avşar'dan ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı'ya: Ben geldim, seni bekliyorum!
Hülya Avşar'dan ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı'ya: Ben geldim, seni bekliyorum!Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğu Türkiye'nin gündeminden düşmüyor. Tarihe geçen Gezeravcı'nın uzay yolculuğuna oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar da kayıtsız kalamadı. Ünlü isim, Gezeravcı'ya sosyal medya hesabından seslendi. Öte yandan Mustafa Sandal'dan da esprili bir paylaşım geldi.
19.01.2024Cadde
Yeğeni sipariş verdi: Kanka yıldız getir
Yeğeni sipariş verdi: Kanka yıldız getirTürkiye’nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı’nın ailesi de ABD’de büyük heyecan yaşıyor.
18.01.2024Gündem
Fırlatma tarihi 1 gün ertelendi! Heyecanlı bekleyiş sürüyor
Fırlatma tarihi 1 gün ertelendi! Heyecanlı bekleyiş sürüyorİlk Türk astronot Alper Gezeravcı’yı Uluslararası Uzay İstasyonu’na taşıyacak kapsülün fırlatılması ertelendi. Fırlatmanın, bu gece 00.49’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.
18.01.2024Gündem
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi!
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi!'Sanat Güneşi' lakaplı merhum sanatçı Zeki Müren'in sesi yapay zeka yardımıyla rapçi Norm Ender'in 'Parla' marşında kullanıldı.
11.01.2024Televizyon
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi!
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi!'Sanat Güneşi' lakaplı merhum sanatçı Zeki Müren'in sesi yapay zeka yardımıyla rapçi Norm Ender'in 'Parla' marşında kullanıldı. Sosyal medya kullancıarının büyük bölümü, Zeki Müren'in sesiyle Parla performansına övgüler yağdırdı.
11.01.2024Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Mars ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.