Mavi Bayrak

Mavi Bayrak

Son dakika mavi bayrak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mavi bayrak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mavi bayrak haber sayfamızda...

Mavi Bayrak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 758 mavi bayrak haberi bulunmuştur.
Alanya'da 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu
Alanya'da 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurduAntalya'nın Alanya ilçesinde 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu.
11.10.2021Haberler
4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu
4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurduAntalya'nın Alanya ilçesinde 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu.
11.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
Seferihisar’da mavi gurur
Seferihisar’da mavi gururDeniz suyunun temizliği, çevre yönetimine önem verildiği, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığı ve plajı kullananların ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve güveliğinin garanti edildiğinin göstergesi olan Mavi Bayrak çalışmaları, 2011 yılından bugüne Seferihisar’da da devam ediyor.
18.08.2021Ege
Gençler spora yönlendirilecek
Gençler spora yönlendirilecekAyvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yeşil ile mavinin buluştuğu Ayvalık’ta denizin ve su sporlarının kent için çok önemli avantaj sağladığını söyledi.
9.08.2021Ege
Karadeniz'de sadece 21 tane kaldı!
Karadeniz'de sadece 21 tane kaldı!Karadeniz sahil yolu nedeniyle doğal plajlarını kaybeden, oluşturulmaya çalışılan yapay plajları da hırçın dalgalarla yok olan Karadeniz’de sadece 21 plaj ‘mavi bayrak’ almaya hak kazandı. Deniz suyu temizliği ve güvenilir ortam anlamına gelen mavi bayraklı plajların 13’ünün yer aldığı Samsun’da ise sayının artırılması için çalışma başlatıldı.
6.08.2021Ekonomi
Kuşadası sahilleri halkın!
Kuşadası sahilleri halkın!Maliye Bakanlığı ile yapılan sözleşmeyle işletim hakkı alınan plajlar, kiralama imkânı verilmesine rağmen kimseye peşkeş çekilmedi. Belediye Başkanı Günel, “Hazine’ye yapmamız gereken ödemeye katkı için şezlonglarda cüzi bir kullanım ücreti var” dedi
16.07.2021Ege
Fethiye’nin ikinci çevre ödülü
Fethiye’nin ikinci çevre ödülüFethiye Belediyesi, 2020 yılında Mavi Bayrak programı kapsamında salgın sürecinde çevre eğitimi ve bilinçlendirme çalışmalarındaki başarısı nedeniyle “Türkiye’nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri” ödülünü almaya hak kazandı.
9.07.2021Ege
Bayram telaşı
Bayram telaşıTemiz, huzurlu ve güvenli bir tatil imkanı sunduklarını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Ergin, “Rezervasyonlardaki yoğunluğa bakılırsa Kurban Bayramı’nı dolulukla karşılayacağız” dedi
5.07.2021Ege
Marmaris plajlarına Mavi Bayrak
Marmaris plajlarına Mavi BayrakMarmaris Belediyesi’nin iki halk plajı 2020 yılında çevre temizliği konusunda yaptığı çalışmalarla Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) düzenlediği ‘Mavi Bayrak En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri’ ödülüne layık görüldü.
1.07.2021Ege
Beşinci mavi bayrak
Beşinci mavi bayrakAliağa Belediyesi’nin 170 dönüm alan üzerine inşa ederek bölge halkının hizmetine sunduğu, güney sahillerini aratmayan denizi ve plajı, yürüyüş parkurları, spor sahaları, piknik alanları, kafeterya, oyun kafesi, fastfood restaurantları, alacart restoranı, otoparkı, can kurtaran hizmeti, sağlık odası, bebek bakım odaları, mescid ve modern yaşam alanlarıyla hem eğlenceyi hem de ekonomik tatili bir arada sunan Ağapark, TÜRKÇEV değerlendirmeleri sonucunda bir kez daha Mavi Bayrak ile taçlandırıldı.
23.06.2021Ege
Bakanlığın '5 yıldızlı halk plajı' hizmeti yaygınlaştırılıyor
Bakanlığın '5 yıldızlı halk plajı' hizmeti yaygınlaştırılıyorKültür ve Turizm Bakanlığınca, turizm bölgelerine kurulan, vatandaşlar kadar turistlerin de ilgi gösterdiği mavi bayraklı ücretsiz halk plajları yaygınlaştırılıyor.
18.06.2021Ekonomi
Son dakika: Tatile çıkacaklar dikkat! Mavi bayraklı plaj da salya istilasında
Son dakika: Tatile çıkacaklar dikkat! Mavi bayraklı plaj da salya istilasındaMarmara’yı bitiren müsilaj, Kocaeli’nin doğa harikası plajlarını da öldürmüş. Karamürsel’in tek mavi bayraklı plajı olan Altın Kemer Plajı da yapışkan beyaz deniz salyalarına teslim olmuş durumda...
6.06.2021Gündem
Mavi yeşil bir bütün koruyalım
Mavi yeşil bir bütün koruyalım5 Haziran Dünya Çevre Günü, Ege’de toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Belediye başkanları, daha yeşil bir dünya için sürdürülen çalışmaları ve alınan önlemleri anlattı
5.06.2021Ege
Mavi Bayraklı plajlar artıyor
Mavi Bayraklı plajlar artıyorAyvalık Belediyesi’nin iki plajı daha Mavi Bayrak aldı, geçen yıl 12 olan sayı 14’e çıktı. Başkan Mesut Ergin, “Bu yıl ilk kez Mavi Bayrak alan Cunda Arka Deniz Plajı ile Altınova Kum Adası Plajı’nın onur belgelerini Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Ege Koordinatörü Doğan Karataş’ın elinden aldık.
2.06.2021Ege
Turizm teknelerinde "mavi bayraklı" dönem başladı
Turizm teknelerinde "mavi bayraklı" dönem başladı TÜRÇEV Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Mustafa Ergiydiren: "Türkiye'de marina ve bireysel yatlara mavi bayrak ödülü veriliyordu ancak turizm teknelerine ilk defa bu yıl verildi. Bu ödül, turizme önemli katkı sunacaktır" dedi.
31.05.2021Tatil
‘Denizlerimize bu kötülüğü yapmayın’
‘Denizlerimize bu kötülüğü yapmayın’Tertemiz deniziyle Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırlayan Karaburun’da, iskele başta olmak üzere pek çok farklı noktada hayalet ağlar temizlendi.
29.05.2021Ege
Plajlar doldu! Marmaris'te sıcaklık 41 dereceyi gördü
Plajlar doldu! Marmaris'te sıcaklık 41 dereceyi gördüMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle cadde ve sokaklarda de sessizlik hakim olurken plajlar doldu. Plajlarda renkli görüntüler oluşurken, Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gençer, özellikle güneşin etkili olduğu öğle saatlerinde uzun süre açık alanlarda durulmaması uyarısında bulundu.
28.05.2021Gündem
Antalya mavi bayraklı plaj sayısıyla dünyada söz sahibi
Antalya mavi bayraklı plaj sayısıyla dünyada söz sahibiDünyanın önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya, uluslararası çevre ödülü "mavi bayrağa" sahip plaj sayısını 213'e çıkararak, dünyada en fazla mavi bayrağa sahip kent unvanını korudu.
22.05.2021Tatil
Muratpaşa kıyılarına mavi bayrak
Muratpaşa kıyılarına mavi bayrakTürkiye'nin 'Mavi Bayrak' şampiyonu Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi'nin kentin simgesi falezlerin denizle buluştuğu 5 noktada yer alan falez plajları Erenkuş, Erdal İnönü, İnciraltı, Mobil ve Konserve Koyu bu yıl da Mavi Bayrak almaya hak kazandı.
21.05.2021Tatil
Bartın'da ilk kez bir plaj mavi bayrak aldı
Bartın'da ilk kez bir plaj mavi bayrak aldıKaradeniz'in en turistik noktalarından biri olan Bartın'da belediyenin İnkum plajına mavi bayrak almak için Türkiye Çevre Eğitim Vakfına yaptığı başvuru kabul edildi, İnkum plajında 3 bölge mavi bayrak almaya hak kazandı. Belediye Başkanı Cemal Akın, "Bartında ilk kez bir plajımıza mavi bayrağı almayı başarmış olduk" dedi.
21.05.2021Tatil
Engelsiz Üniversite Ödülleri sahiplerini buldu
Engelsiz Üniversite Ödülleri sahiplerini bulduYükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri Töreni’ni önceki gün düzenledi.
7.05.2021Eğitim
YÖK Başkanı Saraç, '2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri' töreninde konuştu
YÖK Başkanı Saraç, '2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri' töreninde konuştuYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Engelsiz Üniversite Ödülleri için bu yıl 114 üniversiteden farklı kategorilerden 837 başvuru yapıldığını bildirdi.
5.05.2021Gündem
Kocaeli Sardala Koyu yaza hazır
Kocaeli Sardala Koyu yaza hazırAvrupa Çevre Ajansı tarafından yürütülen çalışma kapsamında sahilde temizlik yapıldı.
15.04.2021Tatil
Körfezin cazibe merkezi
Körfezin cazibe merkeziBurhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in vizyon projeleri arasında yer alan Pelitköy sahil, yaz sezonunda on binlerce tatilciye ev sahipliği yaptı.
26.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Mavi Bayrak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.