Mehmet Özhaseki

Mehmet Özhaseki

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri 1 .sıra Adayı.Mehmet Özhaseki1957 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. O günkü siyasi şartlar nedeniyle buradaki eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi ve buradan mezun oldu.27 Mart 1994 mahalli seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı’nı kazandı. 23 Haziran 1998 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle Şükrü Karatepe’den boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirildi. 18 Nisan 1999 seçimlerinde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı.Evli ve 4 çocuk babası olan Özhaseki, İngilizce ve Arapça biliyor.

Mehmet Özhaseki

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.609 mehmet özhaseki haberi bulunmuştur.
Mehmet Özhaseki: 'Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına 20'ye yakın operasyon çekilmiştir
Mehmet Özhaseki: 'Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına 20'ye yakın operasyon çekilmiştirAK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “20 yıllık iktidarımızda hükümeti devirebilme adına, AK Parti'yi gönderebilme adına, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına herhalde 20'ye yakın operasyon çekilmiştir” dedi.
23.06.2022Siyaset
Temmuzda asgari ücrete ek zam var mı? Son durum nedir?
Temmuzda asgari ücrete ek zam var mı? Son durum nedir?Memur ve emekli temmuz ayında enflasyon farkı alacaklar. Enflasyonun aydan ay artması nedeniyle asgari ücretle çalışanlarda da zam beklentisi oluştu. Milyonların aklında "Asgari ücret artacak mı, temmuzda zam var mı?" sorusu var. İşte konuya ilişkin son durum...
11.06.2022Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki'den asgari ücret açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki'den asgari ücret açıklamasıAK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, 'Z Kuşağı' için yapılan anketten çıkan sonucu paylaştı. Özhaseki, gençlerin açık ara lider olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı gördüklerini ifade etti. Özhaseki, asgari ücret için de açıklamalarda bulundu.
7.06.2022Siyaset
Özhaseki: Bu coğrafyada güçlü olmazsak kitabına uydurup canımıza okurlar
Özhaseki: Bu coğrafyada güçlü olmazsak kitabına uydurup canımıza okurlarAK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada ayakta kalabilmek için güçlü olmak zorunda olduğunu söyledi. Özhaseki, “Gittikçe büyüyoruz ama bu büyümeyi de istemiyorlar. Bu coğrafyada ayakta kalmanın bir tek yolu var. Güçlü olmak. Güçlü olmazsanız, o kadar çok engel çıkarırlar ki kitabına uydurup uydurup canınıza okurlar sizin” dedi.
29.05.2022Siyaset
Mehmet Özhaseki'den muhalefete: Sadece Erdoğan düşmanlığında bir araya geliyorlar
Mehmet Özhaseki'den muhalefete: Sadece Erdoğan düşmanlığında bir araya geliyorlarAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Sadece ve sadece Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığında bir araya geliyorlar. AK Parti karşıtlığında bir araya geliyorlar. Bunca muhaliflikten karşıtlıktan bir medeniyet doğar mı, asla doğmaz arkadaşlar. Muhalif grupların bir araya geldiği ortamda sadece kaos doğar” dedi.
28.05.2022Siyaset
Binali Yıldırım: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmez
Binali Yıldırım: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmezAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "Varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez. Bu millet, Recep Tayyip Erdoğan'a ve ekibine bugüne kadar sahip çıktı bundan sonra da sahip çıkacak" dedi.
27.05.2022Siyaset
Şenes Erzik açıkladı: 'FIFA - UEFA ne der'
Şenes Erzik açıkladı: 'FIFA - UEFA ne der'TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, “spor yasası”nın bu şekli ile çıkması halinde FIFA’nın müdahale edebileceğini söyleyerek, özerkliğin ortadan kalkacağını dile getirdi. MİLLİYET’e konuşan Erzik, hakemler konusunda yaşanan gelişmeleri “facia” olarak nitelendirdi.
17.04.2022Futbol
Mehmet Özhaseki: Tarihe karşı bir sorumluluğumuz var
Mehmet Özhaseki: Tarihe karşı bir sorumluluğumuz varAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, "Biz sıradan bir parti değiliz. Bizim bir derdimiz, bir davamız var. Bizim tarihe karşı bir sorumluluğumuz var. Medeniyetimize karşı bir sorumluluğumuz var. Biz yerimizde duramayız" dedi.
24.03.2022Siyaset
Mehmet Özhaseki: İstikrar her zaman iyilik getirir
Mehmet Özhaseki: İstikrar her zaman iyilik getirirSpor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu'nun 26'ncı haftasında oynanan Yukatel Kayserispor - GZT Giresunspor maçının ardından Kayserispor Onursal Başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı açıklamalarda bulundu.
19.02.2022Kayserispor
Mehmet Özhaseki: Çok keyifli bir maç izledik
Mehmet Özhaseki: Çok keyifli bir maç izledikSpor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu'nun 24'üncü haftasında oynanan Yukatel Kayserispor - Atakaş Hatayspor maçının ardından Kayserispor Onursal Başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Yukatel Kayserispor Başkan Yardımcısı Onur Gözbaşı açıklamalarda bulundu.
4.02.2022Kayserispor
AK Partili Özhaseki: 'Bildiğimiz en iyi iş hizmet'
AK Partili Özhaseki: 'Bildiğimiz en iyi iş hizmet'AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bildiğimiz en iyi iş hizmet. Eser siyaseti güdüyoruz, hizmet siyasetinin peşindeyiz. Bunun dışında ne varsa hepsi teferruattır” dedi.
13.01.2022Siyaset
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz
Bakan Yardımcısı Gürcan: Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğizHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Kayseri’de katıldığı İş Dünyası Buluşması'nda yaptığı açıklamada, “Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz” dedi.
7.01.2022Ekonomi
Özhaseki: Hızlı tren sözleşmesi haftaya imzalanacak
Özhaseki: Hızlı tren sözleşmesi haftaya imzalanacakAK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, düzenlenen 2021 yılı değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 2022’nin Kayseri’de daha fazla hizmetin sunulacağı bir yıl olacağını söyleyerek, ““Hızlı tren sözleşmesi haftaya imzalanacak” dedi.
2.01.2022Ekonomi
AK Parti'li Özhaseki: Yüzde 1'ini yapmışlarsa sözlerimi geri alacağım
AK Parti'li Özhaseki: Yüzde 1'ini yapmışlarsa sözlerimi geri alacağımAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'deki temel atma töreninde CHP'li belediyeleri eleştirerek, "Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin'de seçim vaatlerinin hepsinin dosyası, bende var. Eğer CHP'li belediyeler söyledikleri vaatlerin yüzde 1'ini yapmışlarsa sözlerimin hepsini geri alacağım ancak yok" dedi.
31.12.2021Siyaset
AK Parti'li Özhaseki: Belediyelerimiz 2023 seçimlerine hazır
AK Parti'li Özhaseki: Belediyelerimiz 2023 seçimlerine hazırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Belediyelerimiz 2023 seçimlerine hazır çünkü biz sadece seçim döneminde çalışan ve seçimlere doğru yaklaşırken vatandaşın gözünü boyayacak işler yapan bir hareket içinde hiç olmadık. Biz seçim olsun olmasın her dönem vatandaşımız için çalışan, milletle iç içe ve milletle birlikte yöneten bir belediyecilik anlayışına sahibiz" dedi.
28.12.2021Siyaset
Bakan Kurum: Yerel yönetimler bizim işimiz
Bakan Kurum: Yerel yönetimler bizim işimizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti'nin seçim zaferlerinin başlangıcının yerel yönetimlerden geldiğini belirterek, "Yerel yönetimler bizim işimizdir. Belediyecilik AK Parti'nin sanatıdır" dedi.
23.12.2021Siyaset
AK Parti'li Özhaseki: Kemal bey biraz sabrederse 1,5 yıl sonra seçim var
AK Parti'li Özhaseki: Kemal bey biraz sabrederse 1,5 yıl sonra seçim varAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısıyla ilgili, "Yenilen pehlivan güreşe bir türlü doymazmış. Kaçıncı kere yenildi, ben sayısını unuttum. Kemal bey biraz sabrederse 1- 1,5 yıl sonra seçim var. O zaman bir kez daha tıraşı gözünün önüne iner" dedi.
18.12.2021Siyaset
Belediyelerin yeni yol haritası tartışılacak
Belediyelerin yeni yol haritası tartışılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22-23-24 Aralık’ta Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenecek “AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”na katılacak.
18.12.2021Siyaset
MHP'li Durmaz'ın babası son yolculuğuna uğurlandı
MHP'li Durmaz'ın babası son yolculuğuna uğurlandıAnkara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz'ın babası Hacı İbrahim Durmaz (92) Yozgat'ta toprağa verildi.
17.12.2021Gündem
Erdoğan, 'AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılacak
Erdoğan, 'AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22-23-24 Aralık'ta Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenecek 'AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılacak.
17.12.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kayseri'ye hızlı tren müjdesi
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kayseri'ye hızlı tren müjdesiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesinin ihalesine başladıklarını ve Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren projesini 4 yılda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Projenin tamamlanmasının ardından mevcut konvansiyonel demiryoluyla 7 saatte sağlanan Ankara-Kayseri ulaşım süresi 2 de saate inecek.
16.12.2021Ekonomi
Bakanlar Karaismailoğlu ve Akar, tramvay hattı ilk ray kaynak törenine katıldı
Bakanlar Karaismailoğlu ve Akar, tramvay hattı ilk ray kaynak törenine katıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Anafartalar-Şehir Hastanesi tramvay hattı ilk ray kaynak törenine katıldı. Karaismailoğlu buradaki konuşmasında, "Sözleşmeye göre gelecek yıl ekim ayında bitmesi gereken hattımızı en geç yaz sonunda hizmete açmayı planlıyoruz. Okullar açılmadan, sizlerle birlikte hattın açılışında beraber olacağız" dedi.
16.12.2021Siyaset
AK Partili Özhaseki’den 'hızlı tren' açıklaması
AK Partili Özhaseki’den 'hızlı tren' açıklamasıAK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun haftaya Kayseri’de hızlı trenle ilgili detayları açıklayacağını söyledi.
10.12.2021Siyaset
Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'nun elektrik açıklamasına eleştiri
Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'nun elektrik açıklamasına eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Şanlıurfada yaptığı konuşmayı eleştirerek, Sözünüzün eri iseniz, haydi CHP belediyelerinin olduğu şehirlerde çiftçiye elektriği bedava verin dedi.
9.12.2021Siyaset
AK Parti'li Özhaseki: Bizden önce sicilli militanlar belediyede çalışıyordu
AK Parti'li Özhaseki: Bizden önce sicilli militanlar belediyede çalışıyorduAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı tanıtım töreninde, önceki belediye yönetimini eleştirerek, “Bizim belediyecilik anlayışımızdan önce Kayseri'de sicilli militanlar belediyede çalışıyordu" dedi.
3.12.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Mehmet Özhaseki ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.