Metin Gürcan

Metin Gürcan

Son dakika metin gürcan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan metin gürcan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan metin gürcan haber sayfamızda...

Metin Gürcan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 264 metin gürcan haberi bulunmuştur.
Metin Gürcan yeniden tutuklandı
Metin Gürcan yeniden tutuklandıDEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan, “siyasal ve askeri casusluk” suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada yeniden tutuklandı.
14.05.2022Siyaset
Son dakika! Metin Gürcan tutuklandı
Son dakika! Metin Gürcan tutuklandıAnkara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada tahliye edildikten sonra başsavcılığın itirazı üzerine hakkında tutuklama kararı verilen, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, polis ekiplerince gözaltına alındı. Gürcan, tutuklama kararı mahkemede yüzüne okunduktan sonra tutuklanıp tekrar cezaevine gönderildi.
13.05.2022Gündem
Son dakika! Metin Gürcan hakkında yeni karar
Son dakika! Metin Gürcan hakkında yeni kararDeva Partisi üyesi Metin Gürcan hakkında çıkan tahliye kararına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Ankara 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi' nin itirazı kabul etmesi üzerine Gürcan hakkında yeniden tutuklama kararı verildi.
12.05.2022Gündem
Gürcan adli kontrol şartıyla tahliye edildi
Gürcan adli kontrol şartıyla tahliye edildiAnkara’da, “siyasal ve askeri casusluk” soruşturması kapsamında tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, müebbet ve 35 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada adli kontrolle tahliye edildi.
12.05.2022Siyaset
Casusluk suçlamasıyla hapsi istenen Metin Gürcan'a tahliye
Casusluk suçlamasıyla hapsi istenen Metin Gürcan'a tahliyeAnkara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' soruşturması kapsamında tutuklanan, DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, müebbet ve 35 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, adli kontrolle tahliye edildi.
11.05.2022Gündem
Metin Gürcan davasında 'kapalılık' kararı
Metin Gürcan davasında 'kapalılık' kararıAnkara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' soruşturması kapsamında, DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan'ın müebbet ve 35 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada kapalılık (gizli duruşma) kararı alındı.
30.03.2022Gündem
Gürcan, müebbet hapis talebiyle yargılanacak
Gürcan, müebbet hapis talebiyle yargılanacakAnkara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' soruşturması kapsamında tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkındaki iddianame eksiklikler giderildikten sonra ikinci kez mahkemeye gönderilerek, kabul edildi. Müebbet ve 35 yıla kadar hapis talebiyle yargılanacak olan Gürcan, 30 Mart 2022'de ilk kez hakim karşısına çıkacak.
17.02.2022Gündem
Metin Gürcan hakkında düzenlenen iddianame kabul edildi
Metin Gürcan hakkında düzenlenen iddianame kabul edildiAnkara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' soruşturması kapsamında tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkındaki iddianame eksiklikler giderildikten sonra ikinci kez mahkemeye gönderilerek, kabul edildi. Gürcan'ın, müebbet ve 35 yıla kadar hapsi istendi.
16.02.2022Gündem
Gürcan hakkındaki iddianame iade edildi
Gürcan hakkındaki iddianame iade edildiAnkara 26. Ağır Ceza Mahkemesi, DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkında "casusluk" suçundan hazırlanan iddianameyi, savcılığa iade etti.
13.01.2022Siyaset
DEVA Parti'li Gürcan hakkında 20 yıl hapis istemiyle iddianame
DEVA Parti'li Gürcan hakkında 20 yıl hapis istemiyle iddianameAnkara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi. İddianamede, Gürcan'ın yabancı devlet görevlileriyle paylaştığı tespit edilen bilgilerin, devletin güvenliği ile iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgiler olduğu belirtilerek, 20 yıla kadar hapis talep edildi.
6.01.2022Gündem
Ali Babacan: Metin Gürcan'ın yanında olacağız
Ali Babacan: Metin Gürcan'ın yanında olacağızDemokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin kurucu üyesi Metin Gürcan'ın 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanmasıyla ilgili, "Metin Gürcan hakkında isnat edilen suçlamanın yasal unsurlarının oluşmadığı çok açıktır. Yasada tanımlandığı şekliyle bir suç oluştuğuna dair somut bir delil ortaya konulamamıştır. Bundan sonraki adli süreç içerisinde de arkadaşımızın yanında olacağız" dedi.
1.12.2021Siyaset
Metin Gürcan’ın ifadesinde çarpıcı detaylar: AB’nin yardımına muhtacız
Metin Gürcan’ın ifadesinde çarpıcı detaylar: AB’nin yardımına muhtacız“Siyasi ve askeri casusluk” suçlamasıyla tutuklanan DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan’ın ifadesinde çarpıcı detaylara ulaşıldı.
1.12.2021Siyaset
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktı
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktıAnkara'da 'Siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın, İtalyan ve İspanyol diplomatlarla buluşması ve içinde para olduğu belirtilen zarfı alırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri dosyaya girdi.
30.11.2021Haberler
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktı
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktıAnkara'da 'Siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın, İtalyan ve İspanyol diplomatlarla buluşması ve içinde para olduğu belirtilen zarfı alırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri dosyaya girdi.
30.11.2021Gündem
DEVA Parti’li Gürcan tutuklandı
DEVA Parti’li Gürcan tutuklandıSiyasal ve askeri casusluk suçlamasıyla İstanbul'da gözaltına alınan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
30.11.2021Gündem
DEVA Parti'li Gürcan tutuklandı
DEVA Parti'li Gürcan tutuklandıSon dakika haberine göre; 'Siyasal ve askeri casusluk' suçlamasıyla gözaltına alınan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.
29.11.2021Gündem
DEVA Partili Metin Gürcan İstanbul’da gözaltına alındı
DEVA Partili Metin Gürcan İstanbul’da gözaltına alındıDEVA Partisi’nin (DP) kurucuları arasında yer alan Metin Gürcan’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alındığı bildirildi.
26.11.2021Gündem
Türkiye için bir ilk ve rekor olacak! 30 ATAK helikopteri...
Türkiye için bir ilk ve rekor olacak! 30 ATAK helikopteri...Uzmanlar Türk savunma sanayisinin Güney Asya ve Pasifik ülkelerinin gözdesi haline geldiğini belirtiyor. Helikopterlerini yenileyecek Pakistan, üzerinde anlaşılan 30 tane T-129 Atak helikopterini alırsa, gerçekleşecek 1.5 milyar dolarlık satış Türkiye için bir ilk ve rekor olacak.
19.11.2017Ekonomi
‘Elektronik cihaz’  yasağı başladı
‘Elektronik cihaz’ yasağı başladıABD Başkanı Trump’ın imzaladığı kararnameyle artık İstanbul’dan ABD’ye uçacak yolcular, cep telefonlarından büyük elektronik cihazlarıyla kabine binemeyecekGüvenlik uzmanları ise bu cihazların içine konulabilecek patlayıcıların uçağın gövdesine hasar verebilecek etkiye sahip olacağına dikkat çekti...
21.03.2017Gündem
Son dakika: Ve o da görüntülendi! Yeni verilen bu silahla birlikte...
Son dakika: Ve o da görüntülendi! Yeni verilen bu silahla birlikte...ABD’nin yaptığı silah yardımlarıyla PKK’nın Suriye kolu YPG küçük bir ordunun silah envanterine sahip oldu. Zırhlı araç ve Javelin füzesinin ardından, YPG’ye yeni verilen 4x4 Cougar ZPT ile MILAN anti tank füzesi bölgede görüntülendi
27.02.2017Gündem
Son dakika: Ve o da görüntülendi! Yeni verilen bu silahla birlikte...
Son dakika: Ve o da görüntülendi! Yeni verilen bu silahla birlikte...ABD’nin yaptığı silah yardımlarıyla PKK’nın Suriye kolu YPG küçük bir ordunun silah envanterine sahip oldu. Zırhlı araç ve Javelin füzesinin ardından, YPG’ye yeni verilen 4x4 Cougar ZPT ile MILAN anti tank füzesi bölgede görüntülendi
27.02.2017Gündem
ABD, YPG’ye bu kez de ‘tank katili’ verdi!
ABD, YPG’ye bu kez de ‘tank katili’ verdi!PKK’nın Suriye'de uzantısı YPG’liler Rakka operasyonu sırasında ABD yapımı anti tank füzesi FGM-148 Javelin kullanırken görüntülendi.
8.02.2017Gündem
‘Teröristin gözünden bakmalı’
‘Teröristin gözünden bakmalı’Atatürk Havalimanı’na yönelik gerçekleştirilen terör saldırısının ardından “Güvenlik ya da istihbarat zafiyeti var mıydı?” tartışmaları başladı.
29.06.2016Gündem
Saldırı hakkında şok eden detay!
Saldırı hakkında şok eden detay!Sözde Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) hilafet ilan edişinin 2.yılının arefesinde İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nı hedef aldığı iddia edildi.
29.06.2016Gündem
Bursa neden hedef oldu?
Bursa neden hedef oldu?Bursa Ulucami yakınında gerçekleşen canlı bomba saldırısının hangi örgüt tarafından gerçekleştirildiğine yönelik güvenlik güçlerinin incelemeleri sürerken, saldırı için neden Bursa’nın seçildiği de merak konusu.
28.04.2016Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Metin Gürcan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.