Mevduat

Mevduat

Son dakika Mevduat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mevduat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mevduat haber sayfamızda...

Mevduat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.020 mevduat haberi bulunmuştur.
Bankada parası olanlar dikkat: Mevduat faizleri yükselir mi?
Bankada parası olanlar dikkat: Mevduat faizleri yükselir mi? Merkez Bankası, mevduat faizlerinde düşüşe yol açan likidite fazlasını önlemek için bazı adımları hayata geçirdi. Bu kapsamda zorunlu karşılık ve döviz kredisine sınır uygulamaya alındı. Merkez'in adımlarına piyasanın ilk tepkisi nasıl oldu? Mevduat faizlerinde yükseliş yaşanır mı?
24.05.2024 Ekonomi
Danske Bank, ECB'den 2 faiz indirimi bekliyor
Danske Bank, ECB'den 2 faiz indirimi bekliyor Danske Bank, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) bu yıl faiz oranlarını üç kez değil sadece iki kez indirmesini beklediğini belirterek, bankanın tahminlerinde bir yılı aşkın süredir ilk kez revizyona gitti.
24.05.2024 Uzmanpara
TCMB'den zorunlu karşılık kararı
TCMB'den zorunlu karşılık kararı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı   Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Ekonomi
KKM hesaplarında düşüş sürdü
KKM hesaplarında düşüş sürdü Kur korumalı TL mevduat (KKM) ve katılma hesaplarındaki tutarda sınırlı düşüş sürdü.
23.05.2024 Uzmanpara
Faiz kararı kredilere nasıl yansıyacak? Merkez Bankası'ndan ek adım mesajı!
Faiz kararı kredilere nasıl yansıyacak? Merkez Bankası'ndan ek adım mesajı! Piyasaların kilitlendiği karar açıklandı. Merkez Bankası, politika faizini bekntilere paralel yüzde 50'de sabit tuttu. TCMB'den yapılan açıklamada, piyasadaki fazla likiditenin ilave tedbirlerle sterilize edileceği kaydedildi. Finansal istikrar için ek adımlar atılacağına da vurgu yapıldı. Peki enflasyondaki düşüşü ne zaman göreceğiz? Faiz kararı kredilere nasıl yansıyacak? İşte detaylar...
23.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Merkez Bankası (TCMB), bugünkü toplantısında piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu.
23.05.2024 Haberler
BDDK açıkladı! KKM'de gerileme devam ediyor
BDDK açıkladı! KKM'de gerileme devam ediyor Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Kur Korumalı Mevduata ilişkin verileri açıkladı. Son haftalık verilere göre KKM'de düşüş devam ediyor.
23.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 50 seviyesinde sabit tuttu.
23.05.2024 Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Merkez Bankası (TCMB), bugünkü toplantısında piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu.
23.05.2024 Ekonomi
'Reel kur oranları lehimize dönecek'
'Reel kur oranları lehimize dönecek' Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Piyasanın gözü Merkez Bankası’nda! Faiz kararı sonrası altın ve dolar nasıl etkilenir?
Piyasanın gözü Merkez Bankası’nda! Faiz kararı sonrası altın ve dolar nasıl etkilenir? Yurt içi piyasaların gözü kulağı bugün açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararında olacak. Peki piyasada faiz beklentileri neler? Altın ve dolar nasıl etkilenir? Kredi ve mevduat faizleri değişir mi? İşte detaylar...
23.05.2024 Ekonomi
Fatih Terim sessizliğini bozdu! 'Seçil Erzan' açıklaması
Fatih Terim sessizliğini bozdu! 'Seçil Erzan' açıklaması Yüksek kâr getirili "Fatih Terim Fonu" vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen banka müdürü Seçil Erzan davasına ilişkin Fatih Terim’in avukatlarından açıklama geldi.
22.05.2024 Gündem
Kimlik bilgileri çalındı, adına kredi çekildi
Kimlik bilgileri çalındı, adına kredi çekildi Muğla'da yaşayan Uğur Kayalı (38), müşterisi olmadığı özel bir bankada adına hesap açılarak rızası dışında 350 bin TL ihtiyaç kredisi kullanıldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.
22.05.2024 Gündem
Sıfır araç piyasasında kan kaybı! Yüzde 27 azaldı: Nedeni belli oldu
Sıfır araç piyasasında kan kaybı! Yüzde 27 azaldı: Nedeni belli oldu Sıfır araç piyasasında daralma bu yılın ilk 4 ayında önemli ölçüde hissedilmeye başladı. Nisan ayında trafiğe kayıtlı otomobil sayısında büyük düşüşler görüldü. İlk 4 ayda sıfır otoda en çok tercih edilen renk tipi ve motor hacmi de belli oldu. Konuyla ilgili uzman isim temmuz ayına dikkat çekerek ‘Uygun fiyatlı araçlara erişmek mümkün’ dedi. İşte detaylar...
22.05.2024 Ekonomi
JP Morgan gelir beklentisini yükseltti
JP Morgan gelir beklentisini yükseltti JP Morgan Chase, 2024 yılı için gelir beklentisini artırdı. Banka net faiz geliri beklentisini nisana göre 2 milyar dolar artırarak 91 milyar dolara çıkardı.
20.05.2024 Uzmanpara
Konut satışlarında son yılların en büyük değişimi! Nedeni belli oldu
Konut satışlarında son yılların en büyük değişimi! Nedeni belli oldu Konut piyasasında satış rakamlarında düşüş ciddi boyutlara ulaştı. Son açıklanan nisan ayı verilerine göre satışlarda 3 yıl sonra bir ilk yaşandı. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı ile Emlakjet CEO'su Tolga İdikat konut satışlarındaki düşüşün 4 ana nedenini milliyet.com.tr’ye açıkladı. İşte detaylar...
18.05.2024 Ekonomi
Galatasaray'da eski 2. Başkan Işın Çelebi'den uyarı!
Galatasaray'da eski 2. Başkan Işın Çelebi'den uyarı! Galatasaray’da eski 2. Başkanı Işın Çelebi, Sportif AŞ konusuna dikkat çekti, "İflas etmiş ve başarısız olmuş eski yöneticiler görev almamalıdır. Satılmama kararı verilmiş olan 'A-tipi hisseleri' satmak isteyen kişiler hiçbir yerde görev yapmamalıdır" dedi.
18.05.2024 Galatasaray
Bakan Bolat açıkladı! Stokçulukta üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası
Bakan Bolat açıkladı! Stokçulukta üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit edip cezai yaptırım uyguladık. Stokçulukta bir takvim yılı içinde üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası da uygulanacak. Buradaki amaç caydırıcılık. Yani istiyoruz ki ticaret haklı, vicdani ve piyasa şartları içinde yapılsın" açıklamasında bulundu.
17.05.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Türkiye'de yatırımlar hızlanacak
Bakan Kacır: Türkiye'de yatırımlar hızlanacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye'nin kredi risk priminin hızla düşüyor olması Türk ekonomisinin doğru yolda olduğunun önemli göstergelerinden biri. Bunun sonucunda önümüzdeki dönemde Türkiye'ye yatırımların çok hızlanacağını öngörüyoruz. Türkiye'nin yeni dönemdeki bu sermaye akımlarını hızlı çekmesi, bu kaynağın büyük ölçekte katma değerli üretime, teknolojik dönüşüme ve teknolojik girişimciliğine kazandırılması için çabalarımızı artıracağız" açıklamasında bulundu.
17.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk dünyasının ortak menfaatlerine hizmet ediyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk dünyasının ortak menfaatlerine hizmet ediyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesinin önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Hedefimize ulaşmakta kararlıyız
Bakan Şimşek: Hedefimize ulaşmakta kararlıyız Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından enflasyon beklentisine ilişkin açıklamalarda bulundu.
17.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası anketi açıkladı: İşte yıl sonu dolar ve enflasyon tahmini
Merkez Bankası anketi açıkladı: İşte yıl sonu dolar ve enflasyon tahmini Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) anketinde piyasa katılımcılarının cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 44,16 iken, bu anket döneminde yüzde 43,64 oldu. Dolar kuru ise 40,01 TL iken, bu anket döneminde 38,78 TL oldu.
17.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mevduat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.