Mgk

Mgk

Son dakika MGK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MGK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MGK haber sayfamızda...

Mgk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.244 mgk haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor Devletin "gizli anayasası" olarak nitelendirilen ve kamuoyunda "Kırmızı Kitap" olarak adlandırılan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesinin güncellenmesine yönelik çalışma başlatıldı.
29.02.2024 Haberler
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor Devletin "gizli anayasası" olarak nitelendirilen ve kamuoyunda "Kırmızı Kitap" olarak adlandırılan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesinin güncellenmesine yönelik çalışma başlatıldı.
29.02.2024 Gündem
AK Parti 28 Şubat açıklaması: İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir
AK Parti 28 Şubat açıklaması: İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı, 28 Şubat Postmodern Darbesinin yıldönümünde, 81 il teşkilatında eş zamanlı basın açıklaması yaptı.
28.02.2024 Gündem
Yüzündeki değişim olay oldu! Japonya'dan alabileceğiniz bebeklerden biri gibi görünüyorum'
Yüzündeki değişim olay oldu! Japonya'dan alabileceğiniz bebeklerden biri gibi görünüyorum' Özel hayatıyla olduğu kadar katıldığı etkinliklerdeki ve sosyal medya paylaşımlarındaki iddialı tarzıyla da sık sık adından söz ettiren dünyaca ünlü oyuncu Meghan Fox, son olarak yüzündeki değişimle gündeme geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Fox, kullandığı ifadeler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi oldu.
15.02.2024 Cadde
Erdoğan'dan son dakika F-16 açıklaması: Alım süreci olumlu sonuçlandı
Erdoğan'dan son dakika F-16 açıklaması: Alım süreci olumlu sonuçlandı Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşti. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "ABD ile yürüttüğümüz F-16 talebimimizin olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz." dedi. Netanyahu'nun Refah saldırısına tepki gösteren Erdoğan, "Her gün yeni bir kırmızı çizgiyi aşıyor." ifadelerini kullandı.
12.02.2024 Gündem
Ünlü oyuncunun dövmesi olay oldu! 'Umarım sahtedir'
Ünlü oyuncunun dövmesi olay oldu! 'Umarım sahtedir' Özel hayatıyla olduğu kadar katıldığı etkinliklerdeki ve sosyal medya paylaşımlarındaki iddialı tarzıyla da sık sık adından söz ettiren dünyaca ünlü oyuncu Meghan Fox, son olarak dövmesiyle gündeme geldi. Fox'un tüm kolunu kaplayan dövme, hayranlarından olumsuz tepkiler aldı.
10.02.2024 Cadde
MGK’da terörle mücadeleden geri adım yok mesajı: Tüm terör unsurları hedef alınacak
MGK’da terörle mücadeleden geri adım yok mesajı: Tüm terör unsurları hedef alınacak 2024 yılının ilk MGK toplantısının ardından yayımlanan bildiride “Türkiye’nin kararlılıkla uyguladığı millî güvenlik siyasetinin, proje terör örgütleri üzerinden kurgulanan planlarla akamete uğratıla-mayacağının altı çizilmiştir” ifadelerine yer verildi.
26.01.2024 Gündem
MGK'dan terörle mücadele vurgusu: Tüm terör örgütlerini hedef almaya devam edeceğiz
MGK'dan terörle mücadele vurgusu: Tüm terör örgütlerini hedef almaya devam edeceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu'nun toplantısı sona erdi. MGK sonrası 9 maddelik bildiri yayımlandı. Bildiride "Türkiye'nin kararlılıkla uyguladığı milli güvenlik siyasetinin, proje terör örgütleri üzerinden kurgulanan planlarla akamete uğratılamayacağının altı çizilmiştir." ifadeleri yer aldı.
25.01.2024 Gündem
Yılın ilk MGK'sı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
Yılın ilk MGK'sı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı MGK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.
25.01.2024 Gündem
Yılın ilk MGK'sında kritik gündem
Yılın ilk MGK'sında kritik gündem Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak.
25.01.2024 Gündem
‘Kırmızı Kitap’ 2024’te yenilenecek
‘Kırmızı Kitap’ 2024’te yenilenecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşmelerinde milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.
24.12.2023 Gündem
‘Enflasyonda belirgin bir düşüş göreceğiz’
‘Enflasyonda belirgin bir düşüş göreceğiz’ Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda 2024 yılı Cumhurbaşkanlığı Bütçesi görüşmelerinde konuştu.
23.12.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşmeleri Genel Kurul'da başladı
Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşmeleri Genel Kurul'da başladı TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2024 yılı bütçeleri üzerine görüşmeler başladı.
22.12.2023 Gündem
Ünlü oyuncu iddialı tarzıyla çok konuşuluyor! 'Bazen bugün çıplak olmalıyım diyorum'
Ünlü oyuncu iddialı tarzıyla çok konuşuluyor! 'Bazen bugün çıplak olmalıyım diyorum' Özel hayatıyla olduğu kadar katıldığı etkinliklerdeki ve sosyal medya paylaşımlarındaki iddialı tarzıyla da sık sık adından söz ettiren dünyaca ünlü oyuncu Meghan Fox, samimi açıklamalarda bulundu. Modayla ve giyim tarzıyla ilgili de konuşan Fox, bazen 'çıplak' olma ihtiyacı hissettiğini söyledi.
2.12.2023 Cadde
'İsrail işlediği suçların neticeleri ile yüzleşecek'
'İsrail işlediği suçların neticeleri ile yüzleşecek' Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) kasım ayı olağan toplantısı dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıdan sonra yayınlanan bildiride, özetle şu ifadelere yer verildi:
30.11.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katılmak üzere, 30 Kasım- 1 Aralık tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) ziyaret edecek.
29.11.2023 Gündem
Yılın son MGK'sından İsrail'e Gazze tepkisi: İşlediği suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşecek
Yılın son MGK'sından İsrail'e Gazze tepkisi: İşlediği suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MGK toplantısı sonrası 7 maddelik MGK bildirisi yayımlandı. Bildiride 'İsrail Gazze’de işlediği ve tarihe kara bir leke olarak geçen insanlık dışı suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacak' ifadeleri yer aldı.
29.11.2023 Gündem
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündem
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündem MGK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı.
29.11.2023 Haberler
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündem
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündem MGK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı.
29.11.2023 Gündem
‘MGK Siyaset Belgesi 2024’te güncellenecek’
‘MGK Siyaset Belgesi 2024’te güncellenecek’ TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi kabul edildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, komisyonda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Yılmaz, özetle şunları söyledi:
25.11.2023 Gündem
Doğmamış bebeğine şiir yazarak veda etti! 'Her türlü bedeli öderim'
Doğmamış bebeğine şiir yazarak veda etti! 'Her türlü bedeli öderim' Şarkıcı ve oyuncu Machine Gun Kelly ile yaşadığı çalkantılı ilişkiyle sık sık gündeme gelen ABD'li aktris Megan Fox, 'Pretty Boys Are Poisonous' adlı şiir kitabında düşük yapmasının verdiği acıdan bahsetti. Doğmamış bebeğine veda eden Fox, geçmişte ünlü isimlerle fiziksel ve psikolojik istismar içeren ilişkiler yaşadığını da açıkladı.
9.11.2023 Cadde
MGK’dan Güney Kafkasya mesajı
MGK’dan Güney Kafkasya mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan MGK’da Güney Kafkasya’daki sıcak gelişmeler ele elındı. MGK bildirisinde; Güney Kafkasya’da kalıcı barışa giden yolun ancak Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin tesisi ile sağlanacağı vurgulandı.
29.09.2023 Gündem
Bakan Güler: Kato'da büyük bir petrol rezervinin olduğu değerlendiriliyor
Bakan Güler: Kato'da büyük bir petrol rezervinin olduğu değerlendiriliyor Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler "Gabar'da petrol ciddi boyutta. Kato'da büyük bir rezervin olduğu değerlendiriliyor" açıklamasında bulundu.
29.09.2023 Gündem
MGK'da terörle mücadele vurgusu: Bölücü terör örgütü bölgeden temizlenmeli
MGK'da terörle mücadele vurgusu: Bölücü terör örgütü bölgeden temizlenmeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası 8 maddelik MGK bildirisi yayınlandı. Bildiride terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapılarak ''Bölücü terör örgütü bölgeden temizlenmeli' mesajı verildi.
28.09.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Rum temsilcinin iddialarına sert yanıt
TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Rum temsilcinin iddialarına sert yanıt TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İrlanda’nın başkenti Dublin'de düzenlenen Avrupa Parlamento Başkanları Konferansı’nda, “Türkiye’nin Kıbrıs’ta, Azerbaycan’ın ise Karabağ’da işgalci olduğunu” iddia eden Rum temsilciye sert şekilde yanıt verdi.
28.09.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mgk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.