Mgk

Mgk

Son dakika MGK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MGK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MGK haber sayfamızda...

Mgk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.436 mgk haberi bulunmuştur.
MGK’dan Kıbrıs mesajı: Çözüm bağımsız iki devlet
MGK’dan Kıbrıs mesajı: Çözüm bağımsız iki devletYılın ikinci Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapıldı.
31.03.2021Siyaset
Son dakika: MGK sonrası net mesaj: Her türlü terör örgütüyle mücadele sürecek
Son dakika: MGK sonrası net mesaj: Her türlü terör örgütüyle mücadele sürecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada terör örgütleriyle mücadeleye vurgu yapılırken, Suriye'deki aktörlere, mevcut insani krizi derinleştirecek eylemlere son verme çağrısında bulunuldu. MGK Bildirisi'nde, diyalog çağrılarına rağmen Türkiye karşıtı politikalarını artıran Yunanistan, uluslararası hukuka riayet etmeye davet edildi.
30.03.2021Siyaset
Milli Güvenlik Kurulu toplandı
Milli Güvenlik Kurulu toplandıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
30.03.2021Siyaset
Milli Güvenlik Kurulu yarın toplanacak
Milli Güvenlik Kurulu yarın toplanacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda, Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'taki gelişmeler başta olmak üzere stratejik bölgesel ve ulusal güvenlik konularının ele alınması bekleniyor.
29.03.2021Siyaset
Milletin iradesine darbe: 28 Şubat
Milletin iradesine darbe: 28 ŞubatTürk siyasi tarihine “postmodern darbe” olarak geçen 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu bildirisinin üzerinden 24 yıl geçti.
28.02.2021Siyaset
MGK’dan ‘Irak ve Suriye’ vurgusu
MGK’dan ‘Irak ve Suriye’ vurgusuYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Olası Sincar operasyonu, Yunanistan ile istikşafi görüşmeler ve Gine Körfezi’nde 15 Türk denizcinin kaçırılması gibi konuların gündemde olduğu bir dönemde toplanan MGK, 4.5 saat sürdü.
29.01.2021Siyaset
Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama:
Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama:Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. MGK Bildirisi'nde, Türkiye'nin Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını korumakta kararlı olduğu vurgulandı.
28.01.2021Haberler
Son dakika: Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama: Türkiye haklarını korumakta kararlı
Son dakika: Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama: Türkiye haklarını korumakta kararlıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. MGK Bildirisi'nde, Türkiye'nin Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını korumakta kararlı olduğu vurgulandı.
28.01.2021Siyaset
Son dakika... Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplandı
Son dakika... Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplandıGelen son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 16.30'da başladı.
28.01.2021Siyaset
Son dakika... 2021'in ilk MGK'sı toplanıyor! Olası operasyon masada...
Son dakika... 2021'in ilk MGK'sı toplanıyor! Olası operasyon masada...Gelen son dakika haberine göre; 2021 yılının ilk MGK Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda; Karabağ, Suriye ve Libya'daki gelişmeler ile Sincar'a olası operasyon kapsamlı şekilde ele alınacak. Yunanistan ile diyalog süreci ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler de masada olacak.
28.01.2021Siyaset
Yeni yılın ilk MGK toplantısı 28 Ocak'ta yapılacak
Yeni yılın ilk MGK toplantısı 28 Ocak'ta yapılacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 28 Ocak Perşembe günü toplanacak.
26.01.2021Siyaset
Yılın ilk MGK’sı perşembe
Yılın ilk MGK’sı perşembeYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının, perşembe günü toplanması planlanıyor.
26.01.2021Siyaset
MGK’dan ‘İrini Operasyonu’na kınama: Gerekli adımlar atılacak
MGK’dan ‘İrini Operasyonu’na kınama: Gerekli adımlar atılacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), kasım ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde dün yapıldı.
26.11.2020Siyaset
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldi
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldiGelen bir son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik toplantı sonrası açıklama geldi. Açıklamada, "İrini Harekatı kapsamında yapılan tek taraflı, uluslararası hukuka ve müttefiklik ilişkilerine tamamen aykırı son müdahale şiddetle kınanmıştır, mezkur uygulamaya karşı her alanda gerekli adımlar atılacaktır" ifadeleri yer aldı.
25.11.2020Siyaset
2020’nin son MGK’sı yarın toplanacak
2020’nin son MGK’sı yarın toplanacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. 2020’nin son MGK’sı olma özelliği de taşıyan toplantıda, ülke güvenliğini ilgilendiren iç ve dış gelişmeler bütün yönleriyle ele alınacak.
24.11.2020Siyaset
MGK çarşamba günü toplanacak
MGK çarşamba günü toplanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yılın 5'inci toplantısı, 25 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek
23.11.2020Siyaset
MGK belgelerini ifşa etme davasında karar! Mehmet Baransu'nun cezası belli oldu
MGK belgelerini ifşa etme davasında karar! Mehmet Baransu'nun cezası belli olduTaraf Gazetesi'nin 28 Kasım 2013 tarihli sayısında yayınlanan "Gülen'i bitirme kararı 2004'te MGK'da alındı" manşetine konu haberi yapan Mehmet Baransu, 4 ayrı suçtan toplam 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.
23.11.2020Gündem
Son dakika... Bakan Gül: Yargının 'pardon' deme lüksü yok
Son dakika... Bakan Gül: Yargının 'pardon' deme lüksü yokAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Türk milleti adına karar veren yargı Türk milletine sırtını dönemez. Yargının 'pardon' deme lüksü yoktur. (Ben yargıyım hesap vermem) anlayışı asla kabul edilemez.' dedi. AİHM'in, Ermenistan’ın başvurusu üzerine verdiği karara ilişkin Bakan Gül, 'Siyasi ve asla ülkemizden bilgi dahi alınmadan verilmiş bir karardır' dedi. Gül, AYM ile ilgili olarak ise, 'Demokrasi ve hukukun üstünlüğüne kavuşmak içi her türlü değişiklik yapılabilir. Bunu yapacak olan da milletin seçtiği parlamentodur' ifadelerine yer verdi.
8.10.2020Siyaset
'Hak ve menfaatlerden taviz verilmeyecek'
'Hak ve menfaatlerden taviz verilmeyecek'Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin değerlendirildiği MGK’nın ardından yayımlanan bildiride ‘Türkiye’nin diyalogdan yana olduğu ancak Türk milletinin hak ve menfaatlerinin korunması hususunda taviz verilmeyeceği’ vurgulandı.
25.09.2020Siyaset
Son dakika... Kritik MGK toplantısı sonrası 'Doğu Akdeniz' için net mesaj
Son dakika... Kritik MGK toplantısı sonrası 'Doğu Akdeniz' için net mesajGelen bir son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Bildirisi'nde, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, "Türk milletinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kara, deniz ve havadaki hak ve menfaatlerinin korunması hususunda taviz verilmeyeceği bir kez daha dile getirilmiştir." ifadesine yer verildi.
24.09.2020Siyaset
Son dakika... Kritik Milli Güvenlik Kurulu toplandı
Son dakika... Kritik Milli Güvenlik Kurulu toplandıGelen son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
24.09.2020Siyaset
MGK’da gündem Doğu Akdeniz
MGK’da gündem Doğu AkdenizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün toplanacak Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) ana gündem başlığı, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler olacak.
24.09.2020Siyaset
Yunanistan ile 4’üncü büyük kriz
Yunanistan ile 4’üncü büyük kriz1974-1976 Ege Denizi’nde kıta sahanlığı krizi, 1987 kıta sahanlığı ve petrol arama krizi, 1996 Kardak Krizi olmak üzere üç defa ciddi kriz yaşayan Türkiye ve Yunanistan bugün dördüncü kriz ile karşı karşıya. Uzmanlar Yunanistan’ın tavrını yorumladı.
29.08.2020Siyaset
‘Libya’da gereken adımları atarız’
‘Libya’da gereken adımları atarız’Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 2.5 saat süren MGK’nın ardından yayımlanan bildiride, Türkiye’nin, Libya’da gerekli adımları atma konusunda tereddüt etmeyeceği ve Doğu Akdeniz’de hak ve menfaatlerin korunması konusundaki kararlılığı vurgulandı.
23.07.2020Siyaset
Son dakika: Hükümetten bağımsız yeni bir yapı! Talimatı verdi...
Son dakika: Hükümetten bağımsız yeni bir yapı! Talimatı verdi...Son dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Yüksek İstişare Kurulu toplantısının gündemini sözde Ermeni soykırımı iddialarına yanıt vermek ve strateji geliştirmek için ‘özerk ve sivil bir yeni yapı’ önerisi oluşturdu. Erdoğan, brifingden sonra gerekli çalışmalar için talimat verdi.
23.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

mgktoplantıcumhurbaşkanırecep tayyip erdoğanHaberler

Mgk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.