Mgk

Mgk

Son dakika MGK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MGK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MGK haber sayfamızda...

Mgk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.444 mgk haberi bulunmuştur.
MGK'da Suriye mesajı: Eylemler kalıcı çözümü engeller
MGK'da Suriye mesajı: Eylemler kalıcı çözümü engellerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası bildiri yayımlandı. Bildiri'de Suriye'ye ilişkin, "Sivillere zarar veren eylemler kalıcı çözümü engeller" ifadeleri yer aldı.
30.09.2021Haberler
Son dakika: MGK'da Suriye mesajı: Sivillere zarar veren eylemler kalıcı çözümü engeller
Son dakika: MGK'da Suriye mesajı: Sivillere zarar veren eylemler kalıcı çözümü engellerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası bildiri yayımlandı. Bildiride "Suriye meselesine taraf ve müdahil olan aktörlerin Suriye halkının barış, huzur ve refaha kavuşması hususundaki mesuliyetleri üzerinde durulmuş. Bilhassa sivilleri hedef alan ve istikrara zarar veren eylemlerin, bölgedeki hassas dengeleri bozarak kalıcı ve sürdürülebilir çözüme ulaşılmasını engelleyeceğine işaret edilmiştir." ifadeleri yer aldı.
30.09.2021Siyaset
MGK’da yangınlar masaya yatırıldı
MGK’da yangınlar masaya yatırıldıMGK bildirisinde “Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirilmiş, hadisenin tabii seyri yanında ülkemiz içindeki ve dışındaki dezenformasyon kampanyaları dahil olmak üzere güvenlik boyutu da değerlendirilmiştir” denildi.
6.08.2021Siyaset
Son dakika... Kritik MGK toplantısı sonras flaş açıklamalar
Son dakika... Kritik MGK toplantısı sonras flaş açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. MGK Bildirisinde, dünya ile birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinde etkili olan yangınlara karşı yürütülen mücadelenin ele alındığı bildirildi.
6.08.2021Siyaset
Son dakika... MGK toplantısı başladı
Son dakika... MGK toplantısı başladıGelen son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.
5.08.2021Gündem
MGK’dan İsrail’e ‘şiddetli’ kınama
MGK’dan İsrail’e ‘şiddetli’ kınamaYaklaşık 5 saat süren dünkü MGK toplantısının ardından yayımlanan bildiride “İsrail’in Filistin’i hedef alan hukuksuz işgali ve insanlık dışı eylemleri şiddetle kınandı” ifadeleri yer aldı.
3.06.2021Siyaset
MGK'da terörle mücadele vurgusu
MGK'da terörle mücadele vurgusuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu sona erdi. Kritik toplantı sonrası açıklama geldi. Açıklamada terör ile mücadeleye vurgu yapılarak "Güney sınırlarımız boyunca terör örgütlerini etkisiz ve sınırlarımızı güvenli hale getirmeye yönelik harekatlar kesintisiz şekilde sürdürülecektir." ifadeleri kullanıldı.
2.06.2021Haberler
Son dakika: MGK'da terörle mücadele vurgusu: Harekatlar sürecektir!
Son dakika: MGK'da terörle mücadele vurgusu: Harekatlar sürecektir!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu sona erdi. Kritik toplantı sonrası açıklama geldi. Açıklamada terör ile mücadeleye vurgu yapılarak "Güney sınırlarımız boyunca terör örgütlerini etkisiz ve sınırlarımızı güvenli hale getirmeye yönelik harekatlar kesintisiz şekilde sürdürülecektir." ifadeleri kullanıldı.
2.06.2021Siyaset
MGK yarın toplanacak
MGK yarın toplanacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe operasyonları ile Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler başta olmak üzere stratejik bölgesel ve ulusal güvenlik konularının ele alınması bekleniyor
1.06.2021Gündem
MGK’dan Kıbrıs mesajı: Çözüm bağımsız iki devlet
MGK’dan Kıbrıs mesajı: Çözüm bağımsız iki devletYılın ikinci Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapıldı.
31.03.2021Siyaset
Son dakika: MGK sonrası net mesaj: Her türlü terör örgütüyle mücadele sürecek
Son dakika: MGK sonrası net mesaj: Her türlü terör örgütüyle mücadele sürecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada terör örgütleriyle mücadeleye vurgu yapılırken, Suriye'deki aktörlere, mevcut insani krizi derinleştirecek eylemlere son verme çağrısında bulunuldu. MGK Bildirisi'nde, diyalog çağrılarına rağmen Türkiye karşıtı politikalarını artıran Yunanistan, uluslararası hukuka riayet etmeye davet edildi.
30.03.2021Siyaset
Milli Güvenlik Kurulu toplandı
Milli Güvenlik Kurulu toplandıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
30.03.2021Siyaset
Milli Güvenlik Kurulu yarın toplanacak
Milli Güvenlik Kurulu yarın toplanacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda, Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'taki gelişmeler başta olmak üzere stratejik bölgesel ve ulusal güvenlik konularının ele alınması bekleniyor.
29.03.2021Siyaset
Milletin iradesine darbe: 28 Şubat
Milletin iradesine darbe: 28 ŞubatTürk siyasi tarihine “postmodern darbe” olarak geçen 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu bildirisinin üzerinden 24 yıl geçti.
28.02.2021Siyaset
MGK’dan ‘Irak ve Suriye’ vurgusu
MGK’dan ‘Irak ve Suriye’ vurgusuYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Olası Sincar operasyonu, Yunanistan ile istikşafi görüşmeler ve Gine Körfezi’nde 15 Türk denizcinin kaçırılması gibi konuların gündemde olduğu bir dönemde toplanan MGK, 4.5 saat sürdü.
29.01.2021Siyaset
Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama:
Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama:Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. MGK Bildirisi'nde, Türkiye'nin Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını korumakta kararlı olduğu vurgulandı.
28.01.2021Haberler
Son dakika: Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama: Türkiye haklarını korumakta kararlı
Son dakika: Yılın ilk MGK'sı sonrası flaş açıklama: Türkiye haklarını korumakta kararlıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. MGK Bildirisi'nde, Türkiye'nin Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını korumakta kararlı olduğu vurgulandı.
28.01.2021Siyaset
Son dakika... Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplandı
Son dakika... Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplandıGelen son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 16.30'da başladı.
28.01.2021Siyaset
Son dakika... 2021'in ilk MGK'sı toplanıyor! Olası operasyon masada...
Son dakika... 2021'in ilk MGK'sı toplanıyor! Olası operasyon masada...Gelen son dakika haberine göre; 2021 yılının ilk MGK Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda; Karabağ, Suriye ve Libya'daki gelişmeler ile Sincar'a olası operasyon kapsamlı şekilde ele alınacak. Yunanistan ile diyalog süreci ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler de masada olacak.
28.01.2021Siyaset
Yeni yılın ilk MGK toplantısı 28 Ocak'ta yapılacak
Yeni yılın ilk MGK toplantısı 28 Ocak'ta yapılacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 28 Ocak Perşembe günü toplanacak.
26.01.2021Siyaset
Yılın ilk MGK’sı perşembe
Yılın ilk MGK’sı perşembeYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının, perşembe günü toplanması planlanıyor.
26.01.2021Siyaset
MGK’dan ‘İrini Operasyonu’na kınama: Gerekli adımlar atılacak
MGK’dan ‘İrini Operasyonu’na kınama: Gerekli adımlar atılacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), kasım ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde dün yapıldı.
26.11.2020Siyaset
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldi
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldiGelen bir son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik toplantı sonrası açıklama geldi. Açıklamada, "İrini Harekatı kapsamında yapılan tek taraflı, uluslararası hukuka ve müttefiklik ilişkilerine tamamen aykırı son müdahale şiddetle kınanmıştır, mezkur uygulamaya karşı her alanda gerekli adımlar atılacaktır" ifadeleri yer aldı.
25.11.2020Siyaset
2020’nin son MGK’sı yarın toplanacak
2020’nin son MGK’sı yarın toplanacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. 2020’nin son MGK’sı olma özelliği de taşıyan toplantıda, ülke güvenliğini ilgilendiren iç ve dış gelişmeler bütün yönleriyle ele alınacak.
24.11.2020Siyaset
MGK çarşamba günü toplanacak
MGK çarşamba günü toplanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yılın 5'inci toplantısı, 25 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek
23.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

mgkCumhurbaşkanıRecep Tayyip ErdoğantoplantıMilli Güvenlik Kurulu

Mgk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.