Milli Gelir

Milli Gelir

Son dakika milli gelir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli gelir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli gelir haber sayfamızda...

Milli Gelir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.666 milli gelir haberi bulunmuştur.
Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan: 31 Mart akşamı yeni bir döneme başlayacağız
Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan: 31 Mart akşamı yeni bir döneme başlayacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "31 Mart akşamı itibarıyla İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm şehirlerimizin gerçek belediyecilikle ülkemizin kalkınmasına köstek değil, destek olacağı yeni bir döneme başlayacağımızı ümit ediyorum" dedi.
29.03.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan açıkladı! İşsizlik oranı son 10 yılın en düşük seviyesinde
Bakan Işıkhan açıkladı! İşsizlik oranı son 10 yılın en düşük seviyesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Bu hafta 2023 yılı işgücü verileri açıklandı. 2023 yılında işsizlik oranı bir önceki yıla göre 1 puanlık azalışla yüzde 9,4 seviyesine geriledi. İşsiz sayısı 2023 yılında, bir önceki yıla göre 318 bin kişi azalarak 3 milyon 264 bin kişiye geriledi. Toplam işsizlik oranı ve genç işsizlik oranı son 10 yılın en düşük seviyesine geldi." dedi.
27.03.2024 Gündem
“Gelecekle ilgili tahminlerinde tutarlı davranmaları ekonominin dengelenmesinde olumlu olacaktır”
“Gelecekle ilgili tahminlerinde tutarlı davranmaları ekonominin dengelenmesinde olumlu olacaktır” Ankara Sanayi Odası (ASO) Genel Başkanı Seyit Ardıç, “Belirsizlik ortamında politika yapıcılarının hedef tutarsızlık sorunu ile karşı karşıya kalmaması oldukça önemlidir. Gelecek ile ilgili tahminlerinde tutarlı davranmaları ekonominin dengelenmesi açısından olumlu olacaktır“ dedi.
27.03.2024 Ekonomi
Emeklilere özel indirim ve kampanyalar! Bakan Işıkhan detaylarını açıkladı...
Emeklilere özel indirim ve kampanyalar! Bakan Işıkhan detaylarını açıkladı... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir'e geldi. AK Parti İl Başkanlığı Binası'nda açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, hayata geçirilecek emeklilere özel indirim ve kampanyaları peş peşe sıraladı. İşte detaylar...
25.03.2024 Haberler
Son dakika: Emeklilere özel indirim ve kampanyalar! Bakan Işıkhan detaylarını açıkladı...
Son dakika: Emeklilere özel indirim ve kampanyalar! Bakan Işıkhan detaylarını açıkladı... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir'e geldi. AK Parti İl Başkanlığı Binası'nda açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, hayata geçirilecek emeklilere özel indirim ve kampanyaları peş peşe sıraladı. İşte detaylar...
25.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'e özür dileten Türkiye'den rahatsızlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'e özür dileten Türkiye'den rahatsızlar Cumhurbaşkanı Erdoğan Her Anında Hep Yanında İstanbul İftar Buluşması programında yaptığı açıklamada,"İsrail'den özür dileyen değil, dik ve dirayetli tavrıyla İsrail'e özür dileten Türkiye gerçeği ülkemizdeki kimi çevreleri öteden beri rahatsız ediyor." ifadelerini kullandı. İstanbul mitingine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarın da bir buçuk milyonu yakalayacak bir mitingi İstanbul'umuzda yapacağız." dedi.
23.03.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü
Bakan Işıkhan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “2023 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüme ile AB ülkeleri arasında en çok büyüyen ülke oldu. Dolar bazında milli gelir, Türkiye tarihinde ilk kez 1 trilyon doları aştı. Kişi başına milli gelir de, 13 bin 110 dolarla, tarihin en yüksek düzeyini gördü" dedi.
23.03.2024 Gündem
'Bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız'
'Bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız' Bakan Işıkhan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız inşallah. Ülkemizin gücü büyük ölçüde yerel yönetimlerimizin gücünden geliyor. Kalkınma yerelden başlar hakikatine istinaden yerelde ne kadar güçlü olursak genel icraatlarımızın da o derece güçlü olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.
23.03.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Milli gelirimiz ilk defa 1 trilyon dolar bandını aşmış bulunmaktadır
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Milli gelirimiz ilk defa 1 trilyon dolar bandını aşmış bulunmaktadır Ticaret Bakanı Ömer Bolat, jeopolitik sıkıntılar, ekonomik sıkıntılar ve sağlık krizlerini anlatarak, "2002'de 238 milyar dolarla devralınan milli gelirimiz 1 trilyon 118 milyar dolara ulaşarak Türkiye ilk defa tarihinde 1 trilyon dolar bandını aşmış bulunmaktadır. 2002'de 3 bin 608 dolar olan kişi başına milli gelirimizin, 2023'te 13 bin 110 dolara yükselmesi bu artan ekonomik büyüklüğün vatandaşlarımıza onların refah düzeylerinde ve satın alma işlerinde yaptığı katkıyı göstermektedir" dedi.
21.03.2024 Haberler
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Milli gelirimiz ilk defa 1 trilyon dolar bandını aşmış bulunmaktadır
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Milli gelirimiz ilk defa 1 trilyon dolar bandını aşmış bulunmaktadır Ticaret Bakanı Ömer Bolat, jeopolitik sıkıntılar, ekonomik sıkıntılar ve sağlık krizlerini anlatarak, "2002'de 238 milyar dolarla devralınan milli gelirimiz 1 trilyon 118 milyar dolara ulaşarak Türkiye ilk defa tarihinde 1 trilyon dolar bandını aşmış bulunmaktadır. 2002'de 3 bin 608 dolar olan kişi başına milli gelirimizin, 2023'te 13 bin 110 dolara yükselmesi bu artan ekonomik büyüklüğün vatandaşlarımıza onların refah düzeylerinde ve satın alma işlerinde yaptığı katkıyı göstermektedir" dedi.
21.03.2024 Gündem
Bakan Bolat: Milli gelir 1 trilyon 119 milyar dolara yükseldi
Bakan Bolat: Milli gelir 1 trilyon 119 milyar dolara yükseldi Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2023 başında çok büyük bir deprem felaketi yaşandığını belirterek, "Anadolu topraklarının 800 yıldır görmediği büyük ve yıkıcı bir depremdi. Ama hiçbir zaman başımızı öne eğmedik. Ayağa kalktık. Milletimizle, toplumumuzla birlikte dayanışma içinde bütün yaraları sarmaya elhamdülillah çabalıyoruz, çalışıyoruz. Bakın dün tam 30 bin kişi deprem bölgesinde ev sahibi oldu. Bu sene sonuna kadar 200 bin kişi olacak" dedi.
20.03.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Bu yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmiş olacağız
Cevdet Yılmaz: Bu yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmiş olacağız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asıl hedeflerinin dirençli şehirler olduğunu belirterek, "Ülkemiz üç kıtanın ortasında, deprem başta olmak üzere afet riski yüksek bir coğrafyada yaşıyoruz. Dolayısıyla bu konularda da depremzedelerimizin sorunlarını çözmek için 950 şantiyede 110 bin personelle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Her ay onunla ilgili bir grup teslim etmek suretiyle bu yıl sonuna kadar inşallah 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız" dedi.
19.03.2024 Gündem
'Ülkemizin gücü, büyük ölçüde yerel yönetimlerimizin gücünden geliyor'
'Ülkemizin gücü, büyük ölçüde yerel yönetimlerimizin gücünden geliyor' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Ülkemizin gücü, büyük ölçüde yerel yönetimlerimizin gücünden geliyor. 'Kalkınma, yerelden başlar' hakikatine istinaden yerelde ne kadar güçlü olursak; genel icraatlarımızın da o derece güçlü olacağına inanıyoruz" dedi.
18.03.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: İzmir hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı
Bakan Bolat: İzmir hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'ndaki teşkilat buluşmasında, "İzmir; bize oy vermediler, bizi seçmediler diye icraatlardan, hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı. Türkiye'nin her tarafına ne yapılıyorsa İzmir'e de fazlasıyla yapıldı" dedi.
18.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz tarih verdi! 'Yıllık bazda düşüşleri göreceğiz'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz tarih verdi! 'Yıllık bazda düşüşleri göreceğiz' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Elazığ’da bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına katıldı. İftar öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, başta Gazze olmak üzere mazlum coğrafyalarda yaşanan sorunlardan dolayı bu Ramazan’a biraz duruk başladıklarını söyledi.
16.03.2024 Gündem
Yaşam ve öğrenim süreleri arttı
Yaşam ve öğrenim süreleri arttı İnsani Gelişme Endeksi’nde 193 ülke arasında 45’inci sırada yer alan Türkiye, ortalama yaşam, öğrenim süresi ve kişi başı gelirde ilerleme kaydetti. Ancak rapor, erkeklerin kadınlara göre daha yüksek insani gelişme seviyesine sahip olduğunu da gösteriyor.
16.03.2024 Gündem
Bakan Bolat ve Turgut Altınok esnaflarla buluştu! '468 milyar TL destekte bulunduk'
Bakan Bolat ve Turgut Altınok esnaflarla buluştu! '468 milyar TL destekte bulunduk' Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'nın Altındağ ilçesinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği (TESKOMB) tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.
12.03.2024 Gündem
CHP lideri Özgür Özel: Gençlerle yola çıkıyoruz
CHP lideri Özgür Özel: Gençlerle yola çıkıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB) iş birliği ile düzenlenen 'İzmir İş Dünyası Buluşması'na katıldı. Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve İlçe Belediye başkan ile adayları katıldı.
12.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon mesajı! 'Bizim için temel öncelik'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon mesajı! 'Bizim için temel öncelik' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz canlı yayında soruları yanıtladı. Enflasyonla ilgili mesaj veren Cevdet Yılmaz, "Enflasyon bizim için temel öncelik. Milletin önceliği neyse bizim de önceliğimiz o." dedi. Yüzde 25 kira düzenlemesiyle ilgili olarak Yılmaz, "Enflasyonun gidişine, kiralardaki gidişata bakılarak bir karar verilecektir. İhtiyat ortadan kalkınca yeni bir değerlendirme yapılır. Etki analizi yapılacak ona göre hükümetimiz bir karar verecektir." açıklamasında bulundu.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan 'tarihte ilk kez' diyerek duyurdu: Milli gelirimiz bir trilyon doları aştı
Bakan Işıkhan 'tarihte ilk kez' diyerek duyurdu: Milli gelirimiz bir trilyon doları aştı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Arnavutköy’de iş insanları ile bir araya geldi. Bakan Işıkhan, "Dolar bazında milli gelirimiz Türkiye tarihinde ilk kez bir trilyon doları aştı” dedi.
9.03.2024 Ekonomi
“Teknoloji geliştirme bölgelerini 22 yılda 2’den 101’e yükselttik”
“Teknoloji geliştirme bölgelerini 22 yılda 2’den 101’e yükselttik” Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 22 yılda 2’den 101’e yükselttikleri teknoloji geliştirme bölgeleri ve destekledikleri bin 298 Ar-Ge ve 327 tasarım merkezi ile ülkemizde teknoloji seviyesi yüksek üretim kapasitesi inşa ettiklerini söyledi.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Kadın kooperatiflerine çok büyük destekler veriyoruz
Bakan Bolat: Kadın kooperatiflerine çok büyük destekler veriyoruz Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Ticaret Bakanlığı olarak kadın kooperatiflerine çok büyük destekler veriyoruz. Bine yakın kadın kooperatifi var. Onlara zaman zaman çağrılara çıkıyoruz ve iş kurarken hibe destekler sağlıyoruz" dedi.
7.03.2024 Gündem
Bir ülkeye daha Bayraktar TB2! Türk SİHA'ları Avrupa semalarında
Bir ülkeye daha Bayraktar TB2! Türk SİHA'ları Avrupa semalarında Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Bayraktar TB2 SİHA'larına yönelik önemli bir açıklama yaptı. Bayraktar, "İlk kez NATO standartlarında bir hava aracı katılmış oldu" dedi.
4.03.2024 Ekonomi
İstanbul'a bir metro hattı daha! Açılış için gün sayıyor
İstanbul'a bir metro hattı daha! Açılış için gün sayıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakırköy- Kirazlı Metro Hattı’nda test ve devreye alma çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirterek, “Projemizi çok kısa bir zaman içerisinde hizmete açarak İstanbul’a yeni bir metro hattı daha kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.
4.03.2024 Ekonomi
MİT'ten terörist Gülsün Silgir'e nokta operasyon!
MİT'ten terörist Gülsün Silgir'e nokta operasyon! Terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar devam ederken son haber Irak'ın Süleymaniye kentinden geldi. MİT, terörist Gülsün Silgir'i nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.
4.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Gelir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.