Milliyet Tatil

Milliyet Tatil

Son dakika milliyet tatil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milliyet tatil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milliyet tatil haber sayfamızda...

Milliyet Tatil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.628 milliyet tatil haberi bulunmuştur.
Ankara'dan taşınıp, 44 metrekarelik konteyner evde yaşamaya başladılar
Ankara'dan taşınıp, 44 metrekarelik konteyner evde yaşamaya başladılarİç mimar Tayfur Girgin ve eşi Özveri Girgin, Ankara’daki evlerini kapatarak Bodrum’da mandalina bahçesi içerisinde 44 metrekarelik bir konyetner evde, yaz – kış yaşamaya başladılar. Bizler de bu sıcacık tiny house evlerini ve yeni yaşantılarını Milliyet Tatil için konuştuk.
19.04.2021Tatil
25 yaşına gelip evlenmediyseniz buna hazır olun
25 yaşına gelip evlenmediyseniz buna hazır olunBu ülke dünyanın en zengin ve en pahalı ülkelerinden biri. İskandinav ülkelerinin en güneyinde yer alan dünyanın en küçük ülkelerinden olan Danimarka, doğal güzellikleri, plajları, çok sayıda adası ve mutlu insanlarıyla biliniyor. Danimarka doğuda İsveç, güneyde Almanya ile sınır komşusudur. Her ülke gibi Danimarka’nın da kendine has gelenekleri bulunuyor. Danimarka’yı biraz daha yakından tanıyalım.
12.04.2021Tatil
Kadınların eş seçtiği ilginç festival
Kadınların eş seçtiği ilginç festivalGünümüzde farklı coğrafyalarda ve farklı kültürlerde isimleri bilinen ve bilinmeyen pek çok kabile bulunuyor. Kimileri oldukça izole yaşayarak kendilerini herkesten gizliyorlar, kimileri de turistleri de festivallerine ve yaşantılarına davet ederek gelenlere kapılarını açıyorlar. İşte dünyanın en ilginç kabilelerinden olan Wodaabe kabilesi ve her yıl düzenledikleri Gerewol festivali.
12.04.2021Tatil
Bu ülkede kendinize bir aile kiralayabilirsiniz
Bu ülkede kendinize bir aile kiralayabilirsinizDünyanın her ülkesi, kültürel ve coğrafi anlamda birbirinden farklı. Toplumların gelenekleri, alışkanlıkları ve yaşam biçimleri de binlerce yıllık geçmişleriyle birlikte şekilleniyor. Burası belki de dünyanın en ilgi çekici ve en çok turiste ev sahipliği yapan ülkelerinden biri. İster yemek ister görgü kuralları ile ilgili gelenekler olsun, Japonya zengin kültürü ve doğal güzellikleri ile oldukça ünlü seyahat rotaları arasında yer alıyor. İşte dünyanın en ilgi çekici ülkelerinden Japonya hakkında bilmediğiniz gerçekler…
7.04.2021Tatil
Buraya kıyafetle girmek yasak!
Buraya kıyafetle girmek yasak!Doğu Asya’nın binlerce yıllık kültüre sahip ada ülkesi Japonya, gelenekleri, coğrafyası ve kültürüyle yerli ve yabancı turistlerin popüler seyahat rotalarından biridir. Burası aynı zamanda, 126 milyon insanın yaşadığı dünyanın en kalabalık ülkelerinin başında geliyor. Japonya aynı zamanda ilginç festivallere ve geleneklere de ev sahipliği yapıyor. O geleneklerden biri de Japonların kaplıca kültürü Onsen.
6.04.2021Tatil
Türk gezgin Özlem Akçin’in minimalist yaşamı
Türk gezgin Özlem Akçin’in minimalist yaşamıÖzlem Akçin, işinden istifa ederek gezgin oldu. Türkiye’yi karış karış gezen genç kadın, şimdilerde son dönemin popüler yaşam tarzı olan tinyhouse’lar hakkında YouTube videoları çekip, takipçileriyle paylaşıyor. Akıllara takılan sorular ve cevapları haberimizde.
31.03.2021Tatil
Karavan tatiliniz için en ideal ülkeler
Karavan tatiliniz için en ideal ülkelerTüm dünyayı etkisi altına alan ve yaşam şekillerinden, eğitime kadar tüm alanlarda köklü bir değişime sebep olan pandemi, insanların seyahat alışkanlıkları da farklılaştırdı. Pandemi öncesinde, tatillerinde güvenlik ve zaman faktörlerini göz önünde bulunduran insanların tercihi uçak olurken artık daha fazla karayolu seyahatleri yapmaya başladılar. İnsanlardan daha izole olup, doğanın içinde olmak isteyenlerin tercihi de karavanlardan yana oldu. Tüm ülkelerde karavan satışlarında büyük ölçüde bir artış yaşandı.
28.03.2021Tatil
Dünyanın en ilginç evlilik teklifi burada
Dünyanın en ilginç evlilik teklifi buradaDünyanın farklı coğrafyalarında, binlerce yıldır uygulanan pek çok gelenek bulunuyor. Kimileri bizim geleneklerimize yakın kimileri ise oldukça uzak gelebilir. Gelenekler binlerce yıldır, o coğrafyada uygulanan ve halk tarafından benimsenen bölgesel kültürlerdir. Japonya da binlerce yıllık kültürüyle, dünyanın en ilgi çekici ülkelerinin başında gelmektedir. İşte Japonya’da uygulanan birbirinden ilginç alışkanlıklar.
24.03.2021Tatil
Ülkeler tarafından tanınmayan bölge
Ülkeler tarafından tanınmayan bölgeBurası hiçbir ülkenin tanımadığı yer, Transdinyester. Moldova ve Rusya arasındaki bu bölgede yaklaşık yarım milyon insan yaşıyor. Burası 1992 yılında Moldova içinde bağımsızlığını ilan etmiş bir bölge olarak biliniyor. Çoğu insanın bilmediği bu yere biraz daha yakından bakalım.
23.03.2021Tatil
400 kadının yaşayıp yönettiği ada
400 kadının yaşayıp yönettiği adaEstonya’daki bu ada sadece kadınlar tarafından yönetiliyor. Erkeklerin olmadığı adada kadınlar her işi yapıyor ve sorunsuz bir şekilde yıllardır yaşıyorlar. 400 kadının yaşadığı adada erkek nüfus yok denecek kadar az. İşte, kadınlar tarafından yönetilen Kihnu adasının güçlü kadınları.
22.03.2021Tatil
Bir adımda ülke değişiyor
Bir adımda ülke değişiyorDünyanın kapalı kutusu olarak bilinen, yasaklarıyla ve günlük yaşantısıyla merak konusu olan Kuzey Kore, turist olarak gezmenin de en zor olduğu ülkelerden biri. Bu ülkede seyahat etmek için bile belli başlı kurallara ve izinlere ihtiyaç duyuluyor. Bu bölge aynı zamanda JSA adı verilen Ortak Güvenlik Bölgesi’ne de ev sahipliği yapıyor.
22.03.2021Tatil
İki teker üstünde kıtalararası yolculuk
İki teker üstünde kıtalararası yolculukMotosikletiyle kıtaları aşıyor, dünyanın en tehlikeli yollarında tek başına seyahat ediyor. Deneyimlerini ve maceralarını da @asilozbay Instagram hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşıyor. İstanbul Gedik Üniversitesi akademisyenlerinden Asil Özbay ile motosiklet tutkusunu, maceracı kişiliğini ve gelecek rotalarını Milliyet Tatil için konuştuk.
22.03.2021Tatil
Dünyanın tüm ülkelerini gezen en genç kişi
Dünyanın tüm ülkelerini gezen en genç kişiSeyahat etmek, yeni yerler, insanlar ve kültürler tanımak kimi insanlar için bir tutku. Dünya turu ise, seyahat severlerin en büyük hayali. Herkes bir gün, dünya turuna çıkmayı, tüm ülkeleri tek tek görmeyi hayal eder. Bu haberimiz 21 yaşında dünya turuna çıkan ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başaran genç gezgin Lexie Alford’un hikayesi…
16.03.2021Tatil
Hayatları boyunca giyinmiyorlar...İnsan eti yiyen son kabile
Hayatları boyunca giyinmiyorlar...İnsan eti yiyen son kabileBu kabile ağaçlarda yaşayıp, kıyafet giymeyi reddediyor. Korowai kabilesi, dünya üzerinde yaşayan son yamyam kabile olarak biliniyor. 1970’lerde keşfedilen kabile, o güne kadar dünya üzerinde başka birilerinin olduğunu dahi bilmiyordu.
16.03.2021Tatil
Kapadokya'yı yılın ilk 2 ayında 93 bin turist gezdi
Kapadokya'yı yılın ilk 2 ayında 93 bin turist gezdiTürkiye'nin doğa, tarih ve kültür turizminin önemli merkezlerinden Kapadokya bölgesini, bu yılın ocak ve şubat aylarında 93 bin 128 turist ziyaret etti.
11.03.2021Tatil
Tatile çıkarken bu burçlara dikkat!
Tatile çıkarken bu burçlara dikkat!Tatile çıkacağınız seyahat arkadaşınız aslında büyük önem taşıyor. tatillerde anlaşabileceğiniz birileriyle olmak, çıktığınız geziden keyif almanızı, eğlenmenizi ve güzel anılar biriktirmenizi sağlar. Bu da aslında çıktığınız kişinin sizin karakterinizle ne kadar uyumlu olduğuyla alakalı. Astrologlara göre seyahatlerde en iyi anlaşan çiftler belirlendi. İşte tatile çıkacağınız seyahat arkadaşınız.
8.03.2021Tatil
Kars Gezilecek Yerler (2021) - Kars Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kars Gezilecek Yerler (2021) - Kars Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAnadolu'nun Kafkasya'ya açılan kapısı olma unvanına sahip olan Kars, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmanın yanı sıra tarihi mekanlarıyla ünlü bir şehir. Ülkemizin doğuya açılan Kars, etnik farklılıkları ve hoşgörüsüyle biliniyor. Son dönemlerde yaşadığı değişim ve gelişimlerle birlikte hoşgörü memleketi olmayı başarıyor. Kar ilinde nereleri gezeceğiniz konusunda mutlaka plan yapmanız gerekiyor. Bu planın sizler için daha kolay olmasını sağlamak için gezi rehberi olan bu listemizi sonuna kadar incelemenizi öneriyoruz. İşte Kars'ta gezilebilecek yerler.
Heybeliada Gezilecek Yerler (2021) - Heybeliada Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Heybeliada Gezilecek Yerler (2021) - Heybeliada Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiMarmara Denizinde bulunan Kınalıada ve Büyükada ile birlikte Prens Adaları arasında bir ada olan Heybeliada İstanbul iline bağlıdır. Heybeliada Adalar Belediyesine bağlı olmak ile birlikte, Adalar Belediyesi’nin beş farklı mahallesinden biridir. Heybeliada Büyükada’dan sonra gelen en büyük ikinci Prens Adasıdır. Oldukça geniş olan yeşil alanı ve İstanbul’a yakın mesafede olması ile ilgileri üzerine çeker. Ziyaretçisi de çok olan Heybeliada’da gezilecek birçok yer bulunur. Heybeliada’da gezilecek yerler nerelerdir? İşte Heybeliada’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin listesi.
İznik Gezilecek Yerler (2021) - İznik Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
İznik Gezilecek Yerler (2021) - İznik Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesiİznik, Marmara Bölgesinde bulunan ve Bursa iline bağlı bir ilçedir. Bursa’ya gezmeyen giden pek çok kişi İznik’in herkes tarafından tavsiye edilen mekânları görmek istemektedir. Dilden dile anlatılarak görmek başka bir etki yaratacağından tarihi yerler de merak uyandırmaktadır. Gidip gören kişilerin anlatımıyla İznik’teki semtler günümüzde aslını korumaya devam etmektedir. Kendi kültürünü yaşatan ilçelerden biri olan İznik doğal güzellikleri ile gönülleri fethetmektedir. Peki, İznik’te mutlaka görülmesi gereken yerleri sizler için derledik.
Floransa Gezilecek Yerler (2021) - Floransa Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Floransa Gezilecek Yerler (2021) - Floransa Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiFloransa, İtalya’nın turistik şehirlerinden biridir ve Rönesans’ın da başkenti olarak kabul edilir. Bu kabulün ardında şehirde yer alan çoğu yapının Rönesans tarzını taşımasıdır. Toskana Bölgesi’nde yer alan şehrin hemen kıyısında da Arno Nehri bulunuyor. Ziyaretçilerine hem görsel hem de tarihi bir şölen sunan Floransa, dünyaca ünlü Medici ailesinin yönetimindedir. Turistler tarafından oldukça yoğun ilgi gören kent, neredeyse yürüyerek gezilebilecek kadar küçüktür. Peki, Floransa’da mutlaka görülmesi gereken tarihi yerler ve mekanlar nerelerdir? Sizler için detaylı bir gezi rehberi hazırladık.
Budapeşte Gezilecek Yerler (2021) - Budapeşte Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Budapeşte Gezilecek Yerler (2021) - Budapeşte Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiBudapeşte Macaristan’ın başkentidir. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Budapeşte’ye 9. Yüzyılda gelen Macarlar burada Macaristan Krallığını kurmuşlardır. Macaristan bir dönem Roma İmparatorluğunun bir parçasıyken Roma İmparatorluğunun yıkılması ile kendilerine ait olan krallığı kurmuşlardır. Ardından Avusturya Macaristan İmparatorluğunun parçası olmuşlardır. Reform döneminde oldukça gelişen Macaristan giderek bugünkü halini almıştır. Birçok tarihi güzelliği ile görülmesi gereken şehirlerden biridir. Budapeşte’de gezilecek yerler nerelerdir? İşte Budapeşte’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi.
Adıyaman Gezilecek Yerler (2021) - Adıyaman Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Adıyaman Gezilecek Yerler (2021) - Adıyaman Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi16 ayrı medeniyete ev sahipliği yapan Adıyaman, Türkiye'de tarihi en eskilere dayanan şehirlerden birisidir. Tarihi çok eski dönemlere dayandığından, tarihi yerler bakımından zengin olduğunu söylemek mümkün. Sadece tarihi yerler açısından değil, doğal güzellikleriyle de ünlü olan bu şehrimiz, Güneydoğu Anadolu Bölge sınırlarında yer alıyor. Bu yazımızda, Adıyaman'da gezilebilecek tüm yerleri sizler için derledik. İşte, Adıyaman ilinde gezilmesi gereken yerleri sizler için derledik.
Kırklareli Gezilecek Yerler (2021) - Kırklareli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kırklareli Gezilecek Yerler (2021) - Kırklareli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTrakya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Kırklareli görülmeye değer bir şehrimizdir. Türkiye'nin Avrupa'da ki topraklarında yer alan Kırklareli görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. Kırklareli'ne gelmeden önce Kırklareli şehri hakkında detaylı bilgi edinmek için insanlar araştırma yapmaktadırlar. Peki, Kırklareli gezilecek yerler nerelerdir? Kırklareli mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Kırklareli şehrimizin gezilip görülmesi gereken yerlerini sizler için derledik.
Kiev Gezilecek Yerler (2021) - Kiev Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kiev Gezilecek Yerler (2021) - Kiev Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiUkrayna'nın başkenti Kiev muhteşem bir şehirdir. Dünyaca ünlü şehir olan Kiev aynı zamanda Ukrayna'nın en büyük şehridir. Kiev şehrini ziyaret ederek muhteşem bir yurt dışı deneyimi yaşayabilirsiniz. Kiev şehrini ziyaret edenler gitmeden önce arama motorlarında Kiev'in gezilecek yerleri hakkında bilgi araştırmaktadırlar. Peki, Kiev gezilecek yerler nedir? Kiev mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Kiev'in gezilip görülmesi gereken yerleri.
Van Gezilecek Yerler (2021) - Van Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Van Gezilecek Yerler (2021) - Van Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiUrartular'dan kalan şehir olarak bilinen Van, dünya üzerindeki en eski yerleşim alanları arasında bulunuyor. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra, doğal alanlarıyla ziyaretçilerine farklı bir gezi deneyimi yaşatan şehir, Doğu Anadolu Bölgesinde en çok ziyaret edilen illerden birisidir. Çok fazla medeniyete beşiklik ettiğinden Van'da birçok medeniyete ait olan kalıntılar görülebilir. Sizlere hazırlamış olduğumu gezi rehberi tadındaki listemizde, Van'ın en popüler mekanlarını bulabilirsiniz. İşte Van'da müze, doğal alanlar ve diğer mekanların listesi.

Benzer Haber Etiketleri

milliyet tatilseyahattatilgezilecek yerlergonca kocabaş

Milliyet Tatil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.