Milliyet Tatil

Milliyet Tatil

Son dakika milliyet tatil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milliyet tatil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milliyet tatil haber sayfamızda...

Milliyet Tatil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.728 milliyet tatil haberi bulunmuştur.
İnsanların yaşadığı en elverişsiz iklimler
İnsanların yaşadığı en elverişsiz iklimlerDünyanın farklı yerlerinde farklı iklimler mevcut. Kimileri soğukla mücadele ederken, kimileri de sıcakla yaşamanın yollarını arıyor. Her iki iklimle de yaşamak, günlük hayatını devam ettirebilmek oldukça güç. Küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin etkilerini, son yıllarda tüm dünyada çok daha derinden yaşıyoruz. İşte dünyanın iklimsel açıdan yaşaması en zor yerleri…
13.01.2022Tatil
Bu gruba sadece kadınlar girebiliyor! 8 yıldır tek başına Türkiye yollarında
Bu gruba sadece kadınlar girebiliyor! 8 yıldır tek başına Türkiye yollarındaEmekli hemşire Yıldız Can, 5 metrekarelik karavanıyla 8 yıldır Türkiye’de seyahat ediyor. Aynı zamanda 'Kadın Karavancılar' grubunun da kurucusu olan Can, seyahat halindeki kadınların birbirlerine destek olması için onları bir çatı altında buluşturuyor.
19.12.2021Tatil
Türk gezgine ülkedeki tüm kapılar açıldı... Aldığı mektupla ücretsiz seyahat etti
Türk gezgine ülkedeki tüm kapılar açıldı... Aldığı mektupla ücretsiz seyahat etti6 yıl önce televizyonda izlediği İtalya’nın Arona şehrinden etkilenerek, yollara düşen ve onlarca ülke gezen Emre Ünlü, bir beyaz yakalı ve solo gezgin olarak seyahat tutkusunu ve planlarını anlattı.
30.11.2021Tatil
Bu ülkede kendinize bir aile kiralayabilirsiniz
Bu ülkede kendinize bir aile kiralayabilirsinizDünyanın her ülkesi, kültürel ve coğrafi anlamda birbirinden farklı. Toplumların gelenekleri, alışkanlıkları ve yaşam biçimleri de binlerce yıllık geçmişleriyle birlikte şekilleniyor. Burası belki de dünyanın en ilgi çekici ve en çok turiste ev sahipliği yapan ülkelerinden biri. İster yemek ister görgü kuralları ile ilgili gelenekler olsun, Japonya zengin kültürü ve doğal güzellikleri ile oldukça ünlü seyahat rotaları arasında yer alıyor. İşte dünyanın en ilgi çekici ülkelerinden Japonya hakkında bilmediğiniz gerçekler…
28.11.2021Tatil
17 ay önce istifa edip yola çıktı! Günlük 33 TL ile geçiniyor... Karavan macerası
17 ay önce istifa edip yola çıktı! Günlük 33 TL ile geçiniyor... Karavan macerası32 yaşındaki Kamil Yılmaz, çıktığı bir seyahatte yaşadıklarından sonra çalıştığı işten istifa ederek hayatını değiştirmeye karar verdi. Kendine önce bir araç satın alarak karavana dönüştürdü, sonra da Türkiye turuna çıkarak 17 ay boyunca seyahat etti. ‘Karavan hayatı, benim için manzara demek’ diyen Yılmaz ile karavan yaşamının zorluklarını, giderlerini ve seyahat rotalarını konuştuk.
28.11.2021Tatil
Macera 800 TL ile başladı! Ev sahiplerinin kararı hayatlarını değiştirdi
Macera 800 TL ile başladı! Ev sahiplerinin kararı hayatlarını değiştirdiSeyahat tutkunu Güner ailesi, karavanlarını yapmaya başladığında aksilikler peşlerini bırakmadı. Ev sahipleriyle sorunlar yaşayan çift, çareyi evlerinden ayrılarak tam zamanlı karavan hayatına geçmekte buldu. Türkiye gezilerine başlamışlardı ki 4’üncü ayda aldıkları bir haberle kontak kapatmak zorunda kaldılar. Peki ya sonra? İşte sıra dışı bir kaçış hikayesi...
24.11.2021Tatil
Ülkedeki en saygısız hareket
Ülkedeki en saygısız hareketTayland, yemeklerinden kültürüne kadar, buraya ilk kez gelecek turistler için oldukça büyüleyici bir yer. Bu ülkenin yüzyıllardır bu kadar insanı kendisine çekmesi hiç şaşırtıcı değil. Kendine hayran bırakan plajları ve doğal güzellikleri son yıllarda sosyal medyada sıklıkla paylaşılan Tayland, yalnız bunlardan ibaret değil elbette. Gelin, buraya turist olarak gelenlerin nelere dikkat etmesi gerektiğine yakından bakalım.
22.11.2021 Tatil
Kendi kuralları olan farklı bir dünya: Güney Kore
Kendi kuralları olan farklı bir dünya: Güney KoreDünya üzerindeki her ülke, kendi geleneklerini yaşatıyor. Bu gelenekler kimine göre ilginç kimine göre ise alışılmış durumlar olabiliyor. Birbirlerine yakın coğrafyalarda benzer kültürler söz konusu iken, mesafeler arttıkça gelenekler de bir o kadar da farklılaşmaya başlıyor. Güney Kore’deki hayatla ilgili de pek çok bilgi bulunuyor. Güney Kore yaşamına gelin biraz daha yakından bakalım.
16.11.2021Tatil
Burada hiç erkek yok! 400 kadının yaşayıp yönettiği ada
Burada hiç erkek yok! 400 kadının yaşayıp yönettiği adaEstonya’daki bu ada sadece kadınlar tarafından yönetiliyor. Erkeklerin olmadığı adada kadınlar her işi yapıyor ve sorunsuz bir şekilde yıllardır yaşıyorlar. 400 kadının yaşadığı adada erkek nüfus yok denecek kadar az. İşte, kadınlar tarafından yönetilen Kihnu adasının güçlü kadınları.
3.11.2021Tatil
Dünyanın en zenginleri burada yaşıyor
Dünyanın en zenginleri burada yaşıyorYüzölçümü ile dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, tarihi ve doğal güzellikleriyle de turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Farklı kültürel özellikleri ile zengin bir çeşitlilik oluşturan ülke hakkında az bilinenlere gelin yakından bakalım.
28.10.2021Tatil
Dünyanın en ilginç evlilik teklifi burada
Dünyanın en ilginç evlilik teklifi buradaDünyanın farklı coğrafyalarında, binlerce yıldır uygulanan pek çok gelenek bulunuyor. Kimileri bizim geleneklerimize yakın kimileri ise oldukça uzak gelebilir. Gelenekler binlerce yıldır, o coğrafyada uygulanan ve halk tarafından benimsenen bölgesel kültürlerdir. Japonya da binlerce yıllık kültürüyle, dünyanın en ilgi çekici ülkelerinin başında gelmektedir. İşte Japonya’da uygulanan birbirinden ilginç alışkanlıklar.
26.10.2021Tatil
Burada insanlar çıplak ayakla dolaşıyor
Burada insanlar çıplak ayakla dolaşıyorGüney Yarım Küre’nin ada ülkesi Avustralya, dünyanın en mutlu ülkeleri arasında gösteriliyor. Vahşi yaşamı ve yerel halkıyla oldukça zengin bir kültüre sahip olan ülkeye biraz yakından bakalım.
25.10.2021Tatil
Hırsızlığın olmadığı ülke
Hırsızlığın olmadığı ülkeUzak Doğu’nun 63 adadan oluşan şehir devleti Singapur, küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen, zengin ekonomisi ile biliniyor. Singapur aynı zamanda sıcak iklimi sayesinde, kuzey ülkelerinde yaşayanlar için bulunmaz bir seyahat destinasyonu. Bu küçük ülke, ilginç yasakları ve kuralları ile de oldukça popüler. Gelin onlara biraz daha detaylı bakalım.
25.10.2021Tatil
25 yaşına gelip evlenmediyseniz buna hazır olun
25 yaşına gelip evlenmediyseniz buna hazır olunBu ülke dünyanın en zengin ve en pahalı ülkelerinden biri. İskandinav ülkelerinin en güneyinde yer alan dünyanın en küçük ülkelerinden olan Danimarka, doğal güzellikleri, plajları, çok sayıda adası ve mutlu insanlarıyla biliniyor. Danimarka doğuda İsveç, güneyde Almanya ile sınır komşusudur. Her ülke gibi Danimarka’nın da kendine has gelenekleri bulunuyor. Danimarka’yı biraz daha yakından tanıyalım.
12.10.2021Tatil
Elektrik ve su bedava! 160 bin TL'ye hayallerine kavuştular
Elektrik ve su bedava! 160 bin TL'ye hayallerine kavuştularÖnce İstanbul’un karmaşasından sıyrılıp, kendilerine Trakya’da bir köy evi hayatı kuran Yeşim ve Tunç çifti, şimdi de karavanlarıyla 150 günlük bir Türkiye seyahatine çıktı. Yaklaşık 5000 – 6000 kilometre yol yapacak olan çifti seyahatlerinin 29.gününde Bergama’da yakaladık ve karavan hayatına dair merak ettiklerimizi sorduk.
9.10.2021Tatil
Seyahat ettiğiniz ülkede geleceğinizi öğrenebilirsiniz
Seyahat ettiğiniz ülkede geleceğinizi öğrenebilirsiniz‘Fala inanma ama falsız da kalma’ diye bir söz vardır. İnsanların çoğu hayatlarında en az bir kez merak edip fal baktırmıştır. Geleceğe olan merak, başımıza ne geleceğini hemen bilme telaşı ama bolca da eğlence. İşte size dünyanın farklı yerlerinden kimileri binlerce yıldır süregelen ilginç fal yöntemleri…
5.10.2021Tatil
Çöpten toplayıp 800 bin TL'ye satıyorlar
Çöpten toplayıp 800 bin TL'ye satıyorlarAmy Rosenfeld ve eşi Ed Potokar, insanların çöpe attıkları araçları onlar bir mücevher olarak görüyor. Kimsenin yanına yaklaşmayacağı evleri ve araçları alarak yeniliyorlar. Çift, eski araçları satın alarak onları karavana dönüştürüyor.
24.09.2021Tatil
Bu ülkede seyahat etmek bile yasak!
Bu ülkede seyahat etmek bile yasak!Kuzey Kore dünyanın en ilginç ve en kapalı ülkelerinden biri. Dünya üzerinde çoğu insan seyahat amaçlı farklı ülkelere gidiyor, farklı kültürler görüyor hatta bu ülkelere yerleşebiliyor. Fakat konu Kuzey Kore olunca işler biraz değişiklik gösteriyor. Kuzey Kore ile ilgili bilinenler sınırlı olunca dünyanın en kapalı ülkesi demek çok yanlış olmuyor.
21.09.2021Tatil
Kadınların eş seçtiği ilginç festival
Kadınların eş seçtiği ilginç festivalGünümüzde farklı coğrafyalarda ve farklı kültürlerde isimleri bilinen ve bilinmeyen pek çok kabile bulunuyor. Kimileri oldukça izole yaşayarak kendilerini herkesten gizliyorlar, kimileri de turistleri de festivallerine ve yaşantılarına davet ederek gelenlere kapılarını açıyorlar. İşte dünyanın en ilginç kabilelerinden olan Wodaabe kabilesi ve her yıl düzenledikleri Gerewol festivali.
21.09.2021Tatil
Türkiye'de keşfetmeniz gereken tatil yerleri
Türkiye'de keşfetmeniz gereken tatil yerleriTürkiye hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ilgili, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Daha sakin ve sosyal mesafeli bir tatil yapmak isteyenler için, keşfedilmeyi bekleyen tatil cennetlerini sıraladık. İşte özellikle pandemi döneminde sosyal mesafeli tatil yapabileceğiniz sakin rotalar.
20.09.2021Tatil
Uşaklı Höyük'te 3 bin 500 yıllık mozaik bulundu
Uşaklı Höyük'te 3 bin 500 yıllık mozaik bulunduYozgat kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi: "Yapılan bilimsel çalışmalarda, bulunan mozaiğin dünya tarihinde ilk mozaik olduğu belirlenmiştir. İlk mozaik olması mozaiğin yapısından da görülmektedir çünkü çok ilkel yapıdadır. Burayı turizme kazandırmayı planlıyoruz" dedi.
14.09.2021Tatil
Ortalama yaşam beklentisi 1.2 yıl azaldı
Ortalama yaşam beklentisi 1.2 yıl azaldıKoronavirüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı nedeniyle İtalya'da 2020 yılında doğumla birlikte beklenen yaşam süresinin 1,2 yıl azaldığı açıklandı.
12.09.2021Tatil
5 binden fazla karavan Türkiye yollarında!
5 binden fazla karavan Türkiye yollarında!Yazar Melih Uslu'nun son kitabı 'İğneada’dan Pamukkale’ye Arabayla Anadolu', ülkemizin eşsiz güzellikteki manzaralarını okuyucuyla buluşturuyor. Kitapta, aracınızla ya da karavanınızla gezebileceğiniz sayısız rota bulmak mümkün. Melih Uslu, "Resmî rakamlara göre halen Türkiye’de 5 binden fazla karavan dolaşım halinde" diyor ve ekliyor: "Karavana yönelik talepte geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 30'luk bir artış oldu!"
12.09.2021Tatil
Bu ormana sadece intihar etmek için geliyorlar
Bu ormana sadece intihar etmek için geliyorlarYaklaşık 126 milyon nüfusa sahip Japonya, Pasifik Okyanusu’nda yüksek katlı şehirleri, imparatorluk sarayları, milli parkları ve binlerce tapınağı ile, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir ada ülkesidir. Her ülke gibi Japonya’nın da kendine özgü gelenekleri ve herkes tarafından bilinmeyen gerçekleri bulunuyor. Gelin Japonya’yı biraz daha detayı inceleyelim.
14.09.2021Tatil
Bu ülkede bazı çalışanlar ayda iki maaş alıyor
Bu ülkede bazı çalışanlar ayda iki maaş alıyorAmerika Kıtası’nın 4. büyük ülkesi Meksika, geniş kıyı şeridi, zengin kültürü ve yemekleriyle turistlerin de oldukça ilgisini çeken bir ülke. Pek çok insan, Meksika’yı güzel kumsalları ve sıcak havası için ziyaret ediyor. Fakat Meksika elbette bundan ibaret değil. Meksika hakkında para biriminden, uzun tarihine kadar bilinmesi gereken pek çok benzersiz şey var.
14.09.2021Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Milliyet Tatil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.