Milliyettatil

Milliyettatil

Son dakika milliyettatil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milliyettatil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milliyettatil haber sayfamızda...

Milliyettatil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 127 milliyettatil haberi bulunmuştur.
Bu kabilede son sözü kadınlar söylüyor
Bu kabilede son sözü kadınlar söylüyor Dünyanın farklı yerlerinde, farklı kültürlerde yaşayan pek çok topluluk mevcut. Onlardan biri de Mosuolar kabilesi.Bu kabilede her şeye kadınlar karar veriyorlar. Himalaya eteklerinde yaşayan Mosuo kabilesi, kadınlar tarafından yönetiliyor.
5.07.2021Tatil
Bu ülkede evlenmek isteyenler 60 kilonun üzerinde olmalı
Bu ülkede evlenmek isteyenler 60 kilonun üzerinde olmalıGünümüzde ülkelerin en büyük sağlık sorunlarından biri olarak görülen obezite, bir ülke için statü ve güzellik göstergesi. Batı Afrika'nın küçük ülkesi Moritanya'da dünyanın en ilginç geleneklerinden biri yıllardır uygulanıyor.
27.06.2021Tatil
Tuhaf gelenek! Yeni evli çiftin yalnız kalması yasak!
Tuhaf gelenek! Yeni evli çiftin yalnız kalması yasak!Dünyanın pek çok yerinde birbirinden ilginç geleneklerle karşılaşmak mümkün. İnsanlar evlendikten sonra, yaşadıkları ülkelerde gerçekleştirilen o ritüeller görenleri hayrete düşürüyor. Bunlardan bazıları yıllar önce yapılan bazıları da sürekliliğini yitirmemiş gelenekler. İşte onlardan bazıları.
14.06.2021Tatil
Sinop'tan yola çıktı Balkan ülkelerini geziyor
Sinop'tan yola çıktı Balkan ülkelerini geziyorSinop'tan Nisan ayında yola çıkan 28 yaşındaki Sıla Yakamoz, pandemiye rağmen 1 bir aydır Balkanları geziyor.
10.05.2021Tatil
Harran evlerinin akılalmaz özelliği
Harran evlerinin akılalmaz özelliğiTarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa'nın güney doğusundaki Harran, Türk ve İslam tarihinde de önemli bir yere sahiptir. Dünyada sadece 3 yerde bulunan konik kubbeli evler mimarileri ile gelen ziyaretçileri hayretler içinde bırakıyor.
2.05.2021Tatil
İstanbul Boğazı dondu, kartopu oynamak yasaklandı
İstanbul Boğazı dondu, kartopu oynamak yasaklandıİstanbul Boğazı’nın donduğu, kar topu oynamanın yasaklandığı bir zaman düşünün. 1935 ve 1954 yıllarında yağan kar, koca şehri adeta felç etmişti. Hal böyle olunca 1935 yılında, belki de dünyanın en garip yasaklarından biri İstanbul’da uygulanmaya başlanmıştı.
26.04.2021Tatil
Bu otelde gördüğünüz her şey altın kaplama
Bu otelde gördüğünüz her şey altın kaplamaDünyanın ilk altın kaplama oteli Vietnam'da açıldı. 24 ayar altın kaplama otel görenleri şaşkına çeviriyor. Şatafatıyla dikkat çeken otelde her şeyin altın kaplama olması ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor. Otel sahibiyse işletmesinin tamamen altın kaplı olmasına farklı bir açıdan bakıp bu konudaki eleştirilere yanıt veriyor.
8.04.2021Tatil
Sırbistan Gezilecek Yerler (2021) - Sırbistan Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sırbistan Gezilecek Yerler (2021) - Sırbistan Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSırbistan, eğlence dolu bir ülke şeklinde tanımlanarak her milletten turiste kapılarını açan bir ülkedir. Hem eğlence dolu bir şehir hem de ufak kasabaların ve ulusal parkların yer aldığı ülkelerden biri olan Sırbistan, vizesiz ülkeler arasında bulunmaktadır. Bununla beraber ülkenin çok ekonomik bir şekilde gezileceğini belirtmek mümkündür. Balkanların kalbinde yer alıp, pek çok kültürü bünyesinde bulunduran tarihi yerler ile Sırbistan, hareketli gece yaşamına da sahiptir. İşte, sizler için hazırladığımız gezi rehberi.
Sofya Gezilecek Yerler (2021) - Sofya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sofya Gezilecek Yerler (2021) - Sofya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSofya balkanların merkezinde bulunan Bulgaristan’ın başkentidir. Bulgaristan zengin ve köklü bir tarihe sahip olan bir ülkedir. Bulgarlara; Slavlar, Rumlar, Bizanslılar ve Romalılara ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple Bulgaristan çok sayıda farklı kültürü içinde barındırır. Avrupa ve Asya kıtaları arasında bir geçiş yeridir. Tüm bu kültürleri yansıtan Sofya’da gezilecek birçok yer bulunuyor. Sofya’da gezilecek yerler nerelerdir? Sofya’da mutlaka gezilecek yerler nerelerdir? İşte Sofya’da mutlaka gezilmesi ve görülmesi gerekli olan yerlerin listesi.
Brüksel Gezilecek Yerler (2021) - Brüksel Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Brüksel Gezilecek Yerler (2021) - Brüksel Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAvrupa birliğinin başkenti olan Brüksel her mevsim tatilcilerin tercih ettiği Avrupa şehirlerinden biridir. Brüksel şehrine gelmeden önce araştırma yapan kişiler şehir hakkında önemli bilgi edinmektedirler. Özellikle şehri bir gün boyunca gezmek zordur. Gezilecek görülecek yerleri oldukça fazla olan Brüksel şehrini tatil için tercih edebilirsiniz. Peki, Brüksel gezilecek yerler neresidir? Brüksel mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte, Brüksel şehri ve mutlaka gezilmesi gereken yerleri sizler için derledik.
Hollanda Gezilecek Yerler (2021) - Hollanda Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Hollanda Gezilecek Yerler (2021) - Hollanda Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiGezginlerin genellikle doğanın insana verdiği en güzel ülke olarak tanımladığı Hollanda gezilebilecek güzel yerleriyle göz kamaştırıyor. Hayret verici tabiatının yanı sıra geçmişe uzanan elleriyle de görülmeye değer bir Avrupa ülkesi olan Hollanda, 17 milyon nüfusa sahiptir. Bu yazımızda sizlere Hollanda seyahatinizde gezebileceğiniz en iyi yerleri derledik. İşte 'Özgürlükler Ülkesi' diye tanımlanan Hollanda'nın mutlaka gezip görülmesi gereken yerleri. Gezi rehberi niteliğinde olan listeyi sizler için derledik.
İspanya Gezilecek Yerler (2021) - İspanya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
İspanya Gezilecek Yerler (2021) - İspanya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiPicasso ve Salvador Dali gibi büyük ressamlara ilham kaynağı olan İspanya, baştan aşağı bir resim tablosunu andırıyor denilebilir. Bir tarata Atlantik Okyanusuna kıyısı bulunan İspanya, öte taraftan Akdeniz'le kucaklaşıyor. Köklü geçmişinin yanında, tabiatı ve otantik havası, İspanya ülkesini Avrupa'da gezilebilecek en iyi ülke konumuna getiriyor. Bu yazımızda, sizlere İspanya'da gezilebilecek en güzel yerleri derledik. Önce isterseniz kısaca İspanya ülkesini biraz tanıyalım. İşte tarihi yerler konusunda çok zengin olan İspanya'nın en güzel yerleri.
Kuzey Makedonya Gezilecek Yerler (2021) - Kuzey Makedonya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kuzey Makedonya Gezilecek Yerler (2021) - Kuzey Makedonya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiKuzey Makedonya Avrupa kıtasında yer alan bir ülkedir. Gerek tarihi ile gerekse de doğal güzellikleri ile Avrupa'nın gezilesi en güzel ülkelerinden olan Kuzey Makedonya her yaz ülkemizden de tatilcilerin gittiği bir ülkedir. Özellikle Kuzey Makedonya'da bizim tarihimizle ilgili pek çok eser yer almaktadır. Kuzey Makedonya'ya gitmek isteyenler şehrin tarihi hakkında bilgi edinmektedirler. Arama motorlarında Kuzey Makedonya'ya ait bilgiler araştırmaktadırlar. Peki, Kuzey Makedonya gezilecek yerler neresidir? Makedonya mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Makedonya'ya ait tüm detaylar.
Beşiktaş Gezilecek Yerler (2021) - Beşiktaş Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Beşiktaş Gezilecek Yerler (2021) - Beşiktaş Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesiİstanbul'un başkenti olarak kabul edilen, son dönemlerde gençlerin ilgisiyle kalabalıklaşan Beşiktaş, gezilecek yerler konusunda bir hayli seçeneğe sahiptir. Kahvaltıcılar sokağı, deniz kenarı, tarihi yerleri ve diğer farklı mekanları, Beşiktaş ilçesiniz özel kılan etkenlerden bazılarıdır. Sizler için Beşiktaş'ta gezilebilecek en iyi 10 yeri sizler için hazırladık. Beşiktaş gezilecek yerler listesine geçmeden, dilerseniz Beşiktaş hakkında biraz bilgi edinmeye çalışalım. İşte, detaylar.
Japonya Gezilecek Yerler (2021) - Japonya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Japonya Gezilecek Yerler (2021) - Japonya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiJaponya Dünya’nın en güzel ülkelerinden birisidir. Başkenti Tokyo olan Japonya nüfusu ile kalabalık bir ülkedir. Özellikle tatilcilerin en çok tercih ettiği ülkelerden olan Japonya, pek çok ünlü mekanları bulunan bir şehirdir. Japonya gezip görmeniz gereken ülkelerdendir. Japonya’yı gezmek isteyen kişiler ise ülkeye gelmeden önce gezi rehberini oluşturmaktadırlar. Peki, Japonya gezilecek yerler neresidir? Japonya mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Japonya mutlaka gezilip görülmesi gereken, Japonya seyahat rehberiniz.
Cunda Adası Gezilecek Yerler (2021) - Cunda Adası Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Cunda Adası Gezilecek Yerler (2021) - Cunda Adası Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiCunda Adası, birçok insanın gezip görmek istediği doğal güzelliklerin ve tarihi yerlerin arasında kendisine ilk sıralarda yer bulmaktadır. Hareketli gecelerinin sayesinde yıl içerisinde çok fazla turist çeken Cunda Adası, aynı zamanda sahip olduğu el değmemiş toprakları ile de ayrı bir çekicilik kazanmaktadır. Cunda Adası’na gittiğinizde nerelerde gezmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız. Cunda Adası gezilecek ve keşfedilecek o kadar fazla yere sahip ki, adaya vardığınızda durumu daha iyi anlayacaksınız. İşte, Cunda Adası ile ilgili merak edilenler ve gezilip görülecek yerleri sizler için derledik.
Londra Gezilecek Yerler (2021) - Londra Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Londra Gezilecek Yerler (2021) - Londra Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiDünyada gezilip görülmesi gereken yerlerin arasında Londra ilk sıraları çekmektedir. Öyle görünüyor ki ilerleyen yıllarda da bu başarısını devam ettirecektir. Çünkü sahip olduğu tarihi değerler, müzeler ve semtleri bakımından benzersiz bir örnek sunmaktadır. Sizler için hazırlanan bu gezi rehberinde yer alan mekânlar ve doğal alanlar kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdir. Sizler de bu görsel ziyafetten en iyi şekilde faydalanmalısınız. Bu eşsiz şehrin gezilecek tarihi mekânlarını ve müzelerini sizler için derledik.
Almanya Gezilecek Yerler (2021) - Almanya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Almanya Gezilecek Yerler (2021) - Almanya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAlmanya, Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olmayı yüzyıllardır başarmaktadır. İçinde barındırdığı tarihi mekânlar, müzeler ve müthiş doğası ile insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Bu nedenle Almanya’nın daha çok araştırılıp bir gezi rehberi oluşturulmasına karar verdik. Almanya’da nerelere gidilmeli ve nereler mutlaka ziyaret edilmelidir? İşte bu sorunların cevaplarını sizler için araştırdık ve güzel bir liste oluşturduk. Sizler için listelenmiş olan eşsiz müzeler ve semtleri derledik.
Milano Gezilecek Yerler (2021) - Milano Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Milano Gezilecek Yerler (2021) - Milano Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAvrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olan Milano her yıl binlerce turistin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Eğer Milano şehrinde tatil yapmayı planlıyorsanız kesinlikle doğru bir tercih yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Milano gerek tarihi dokusu ile gerek doğal alanları ile tercih edilebilecek en güzel şehirlerden birisidir. Peki, Milano gezilecek yerler neresidir? Milan mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Milano şehri ve mutlaka gezmeniz gereken yerler.
Çeşme Gezilecek Yerler (2021) - Çeşme Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Çeşme Gezilecek Yerler (2021) - Çeşme Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiEge bölgesinde bulunan İzmir ilinin bir ilçesi olan Çeşme bembeyaz kumsalları, sınırsız eğlence hayatı, mavi bayraklı olan plajları ile sadece yerli olan turistlerin yabancı turistlerinde en gözde olan tatil yerlerinden biridir. Çeşme yaz tatilinde sadece deniz tatili yapmayı değil gezilecek çok sayıda yeri ile kültür gezisi yapılabilir. Çeşme’de gezilecek yerler neresidir? Çeşme de mutlaka gezilecek yerler nerelerdir? İşte Çeşme tatilini dolu dolu geçirebilmek için mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin listesi.
Saraybosna Gezilecek Yerler (2021) - Saraybosna Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Saraybosna Gezilecek Yerler (2021) - Saraybosna Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiBosna Hersek’in başkenti Saraybosna’dır. En eski ismi ile Vrhbosna olan bu kentin ismi Osmanlı İmparatorluğu döneminde değiştirilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu Döneminde ise Bosna’nın Sarayı anlamındaki Saraybosna ismini almıştır. Saraybosna çok farklı kültürlerin hâkimiyeti altına girmiş bir ülkedir. Bu sebepler tarihi yapılarında ok sayıda kültürün yansıması bulunur. Saraybosna’da özellikle tarihi yapılar olmak üzere gezilip görülecek çok yer bulunuyor. Saraybosna’da nerelerde gezilir? Saraybosna’da mutlaka gezilmesi gereken yerler nerelerdir? İşte Saraybosna’da gezilebilecek olan yerlerin listesi.
Ürgüp Gezilecek Yerler (2021) - Ürgüp Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Ürgüp Gezilecek Yerler (2021) - Ürgüp Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiKapadokya denildiğinde akla ilk olarak gelen Nevşehir ilinin bir ilçesi olan Ürgüp’tür. Oldukça önemli bir ilçe olan Ürgüp geçmiş dönemlerde Osmanlılar, Selçuklular, Bizanslılar ve Romalılar tarafından yönetilmiştir. Günümüzde turizm açısından önemli olan bir kenttir. Ürgüp’e Üç Güzellerin evi denilmektedir. Doğal güzellikleri ev medeniyetlerin birleştiği bir kültür harmanı olması nedeni ile oldukça dikkat çekmektedir. Ürgüp’te gezilecek yerler nerelerdir? Ürgüp’te mutlaka gezilmesi gereken yerler nerelerdir? İşte, Ürgüp’e gidip gezilmeden dönülmemesi gereken yerler.
Lviv Gezilecek Yerler (2021) - Lviv Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Lviv Gezilecek Yerler (2021) - Lviv Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiLviv, Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna’nın bir şehridir. Kiev, Odessa ve Kharkiv şehirlerinin gerisinde kalsa da son dönemde özellikle Türklerin en fazla ilgisini çeken şehirlerdendir. Bunun en büyük sebepleri vizesiz ve pasaportsuz gidilebilmesi, Türk lirasının daha değerli olmasıdır. Ekonomik tatil düşünenlerin ilk akla geldiği şehir olarak öne çıkıyor. Gece hayatı, kulüpleri ve sınırsız eğlence, tatilcilere cazip geliyor. Lviv’de gezilecek yerler hakkında bilgi edinip, buna göre tatilinizi planlayabilirsiniz. Lviv’de gezilecek yerleri sizler için derledik.
Sapanca Gezilecek Yerler (2021) - Sapanca Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sapanca Gezilecek Yerler (2021) - Sapanca Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSakarya'nın en güzel ilçelerinden biri olan Sapanca doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyülüyor. Sapanca’ya gelmeden önce mutlaka ilçe hakkında gezilecek yerleri hakkında araştırma yapmak gerekir. Çünkü Sapanca gezi rehberi sayesinde şehirde gezip görmeniz gereken yerleri tespit edebilir ve bu sayede her yeri gezerek keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Son aylarda ise Sapanca ilçesi hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Peki, Sapanca gezilecek yerler neresidir? Sapanca mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Sapanca ili ve mutlaka gezilmesi gereken tarihi ve doğal yerleri.
Kıbrıs Gezilecek Yerler (2021) - Kıbrıs Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kıbrıs Gezilecek Yerler (2021) - Kıbrıs Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAkdeniz’in en büyük 3. ada ülkesi olan Kıbrıs, Türkiye’nin güneyinde yer almaktadır. Kıbrıs’ta arkeolojik kazıların artası ile müzeler daha kıymetli yerler haline gelmektedir. Dönemin farklı yüzlerine ışık tutan tarihi eserler ortaya çıkarılmıştır. Müzelerin ziyaret edilmesi ve insanların tarihe olan merakı zamanla turizmi de canlandırmaktadır. Kıbrıs’ı ziyaret eden kişilerin tavsiye ettikleri mekânlar her geçen gün daha iyi duruma gelmektedir. Kültürünü ve sosyokültürel yapısını koruyan Kıbrıs’ta görülmesi gereken yerleri sizler için derledik.

Benzer Haber Etiketleri

milliyettatilgezilecek yerlertatilseyahatkoronavirüs

Milliyettatil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.