Min Aung Hlaing

Min Aung Hlaing

Son dakika Min Aung Hlaing haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Min Aung Hlaing gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Min Aung Hlaing haber sayfamızda...

Min Aung Hlaing

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 58 min aung hlaing haberi bulunmuştur.
Son dakika: Dünya saniye saniye izliyor! Savaş başladı, askerler kaçtı!
Son dakika: Dünya saniye saniye izliyor! Savaş başladı, askerler kaçtı!Son dakika haberlere göre, sınır hattında milislerin sabaha karşı yaptığı baskında çevre köyler patlama ve silah sesleriyle sarsıldı, ele geçirilip ateşe verilen orduya ait kampların görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Uluslararası medya, patlak veren savaşı manşetten veriyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
27.04.2021Dünya
Son dakika... İç savaşın ayak sesleri! Şok fotoğraflar...
Son dakika... İç savaşın ayak sesleri! Şok fotoğraflar...Son dakika haberlere göre, sokaklarından silah seslerinin kesilmediği ve her gün ortalama dokuz kişinin cunta tarafından katledildiği ülkede, darbe karşıtları sınırda askeri eğitim almaya başladı.
26.04.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler kan döküyor! Can kaybı 745'e çıktı
Myanmar'da darbeciler kan döküyor! Can kaybı 745'e çıktıMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu hayatını kaybeden sivillerin sayısı 745'e çıktı.
24.04.2021Dünya
Myanmar'da darbecilerden bir aylık ateşkes
Myanmar'da darbecilerden bir aylık ateşkes1 Şubat tarihinde sivil yönetimi deviren Genelkurmay Başkanı Min Aung Hlaing, "Hükümetin işleyişini bozacak faaliyetlere karşı ordunun kamu düzenini sağlaması, ateşkesin dışındadır" diyerek darbe karşıtlarına gözdağı verdi.
1.04.2021Dünya
Son dakika: BM'den Myanmar için flaş iç savaş uyarısı! Ölü sayısı 520'yi aştı
Son dakika: BM'den Myanmar için flaş iç savaş uyarısı! Ölü sayısı 520'yi aştıGelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM) Myanmar Özel Temsilcisi Christine Schraner Burgener, Myanmar'da darbenin ardından 520'den fazla kişinin öldüğünü belirterek, "Ordunun müdahalesi çok acımasız ve bu durum iç savaş olasılığını artırıyor." ifadesini kullandı. Öte yandan Myanmar'da askeri darbeyle seçilmiş hükümeti deviren ordu, ülkede bir aylık ateşkes ilan ettiklerini duyurdu.
1.04.2021Dünya
Rusya'dan Myanmar'daki darbecilere zeytin dalı
Rusya'dan Myanmar'daki darbecilere zeytin dalıRusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, ordunun darbe yaparak yönetime el koyduğu ve darbe karşıtı protestoların sürdüğü Myanmar’a ziyarette bulunarak iki ülke arasındaki askeri ilişkileri derinleştirmek istediğini belirtti.
29.03.2021Dünya
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadı
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadıCumartesi günü yapılan darbe karşıtı gösterilere güvenlik güçlerinin gerçek mermilerle müdahale ettiği ve 100'ün üzerinde silahsız protestocunun hayatını kaybettiği bildirildi.
28.03.2021Dünya
Myanmar’da en kanlı gün!
Myanmar’da en kanlı gün!Myanmar’da askeri darbeye karşı eylemlerini sürdüren halka yine kurşun yağdırıldı. Sert müdahalede yaklaşık 100 sivil protestocunun hayatını kaybettiği ifade ediliyor
28.03.2021Dünya
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadı
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolarda güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesinin şiddetinin artmasını kuvvetle kınadı.
27.03.2021Siyaset
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdü
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 114’e çıktı.
27.03.2021Dünya
ABD, Myanmar'daki darbecilerle ilişkili iki şirkete yaptırım uyguladı
ABD, Myanmar'daki darbecilerle ilişkili iki şirkete yaptırım uyguladıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Myanmar'da darbecilerle ilişkili iki şirketi yaptırım listesine aldıklarını bildirdi.
25.03.2021Dünya
ABD'den Myanmar Genelkurmay Başkanının iki çocuğuna yaptırım
ABD'den Myanmar Genelkurmay Başkanının iki çocuğuna yaptırımABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Myanmar Genelkurmay Başkanı Min Aung Hlaing'in iki çocuğunu ve onlara ait 6 kuruluşu yaptırım listesine aldıklarını açıkladı.
10.03.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler seçim sonuçlarını iptal etti
Myanmar'da darbeciler seçim sonuçlarını iptal ettiŞubat ayının ilk gününde yönetimi deviren cunta, desteklediği adayın kaybettiği 2020 seçim sonuçlarının artık geçerli olmadığını duyurdu. Gerekçe ise, hile.
26.02.2021Dünya
İngiltere, Myanmar Devlet İdare Konseyinin asker üyelerine yaptırım kararı aldı
İngiltere, Myanmar Devlet İdare Konseyinin asker üyelerine yaptırım kararı aldıİngiltere, Myanmar’da darbeden bu yana devam eden temel insan hakları ihlallerine yönelik politikaları yürüttüğü ve idare ettiği gerekçesiyle Devlet İdare Konseyinin (SAC) 6 asker üyesine yaptırım kararı aldı.
25.02.2021Dünya
Myanmar'da sular durulmuyor
Myanmar'da sular durulmuyorMyanmar'da 1 Şubat'ta Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii, Devlet Başkanı Win Myint ile üst düzey hükümet üyelerinin gözaltına alınması ve askeri darbeyle başlayan istikrarsızlık, aradan 2 hafta geçmesine rağmen sürüyor.
17.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakası
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakasıDemokrasi için halkı 'ordu ile el ele vermeye' çağıran Genelkurmay Başkanı, tutuklu bulunan toplam 23 bin 314 kişinin kademeli olarak serbest bırakılacağını açıkladı.
12.02.2021Dünya
Myanmar ordusuna yaptırım kararı
Myanmar ordusuna yaptırım kararıMyanmar’da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı başlayan protestolar geniş katılımlarla devam ediyor.
12.02.2021Dünya
ABD'den Myanmar'da darbeye öncülük eden 10 isme yaptırım
ABD'den Myanmar'da darbeye öncülük eden 10 isme yaptırımABD yönetimi, Myanmar'da askeri darbeye öncülük eden darbeci generalleri ve diğer yetkilileri, yaptırım listesine aldığını açıkladı. Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Myanmar'daki darbe nedeniyle bazı ordu liderlerine ve yetkililere getirilen yaptırımlar paylaşıldı.
11.02.2021Dünya
Darbe karşıtlarına sert müdahale
Darbe karşıtlarına sert müdahaleMyanmar’da internetin kapatılmasına rağmen on binlerce darbe karşıtı protestocu sokağa döküldü. Demokrasi yanlısı eylemciler polisin sert müdahalesiyle karşılaştı.
9.02.2021Dünya
Myanmar'da darbe karşıtı protestolar üçüncü gününde
Myanmar'da darbe karşıtı protestolar üçüncü günündeMyanmar'daki askeri darbe ile seçilmiş hükümet yetkililerinin gözaltında tutulmasına yönelik protestolar, üçüncü gününde de ülkenin çeşitli bölgelerinde devam ediyor.
8.02.2021Dünya
Myanmar'da darbe karşıtı protestolar ikinci gününde
Myanmar'da darbe karşıtı protestolar ikinci günündeMyanmar'da Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı öne sürülerek gerçekleştirilen askeri darbenin ardından dün başlayan protestolar bugün de devam etti.
7.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri cunta mobil internet erişimini askıya aldı
Myanmar'da askeri cunta mobil internet erişimini askıya aldıMyanmar'da darbeyle yönetime el koyan askeri cunta, devam eden protestolara karşı mobil internet erişimini askıya aldı.
6.02.2021Dünya
Myanmar'da halk darbeyi protesto için sokaklara çıktı
Myanmar'da halk darbeyi protesto için sokaklara çıktıMyanmar'da ordunun yönetime el koymasının ardından, yaklaşık 1000 protestocu, demokrasiye dönüş talebiyle sokaklara çıktı.
6.02.2021Dünya
BMGK'den Myanmar'da hükümet üyelerinin serbest bırakılması çağrısı
BMGK'den Myanmar'da hükümet üyelerinin serbest bırakılması çağrısıBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Myanmar'daki askeri darbenin "endişe verici" olduğunu, tutuklanan hükümet üyelerinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.
4.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeyi protesto edenlere gözaltı
Myanmar'da darbeyi protesto edenlere gözaltıOrdunun 1 Şubat sabahı zorla yönetime el koyduğu ülkede muhalif üniversite öğrencileri gösteri düzenledi, çok sayıda gözaltı var.
4.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

MyanmardarbeABDprotestoMin Aung Hlaing

Min Aung Hlaing ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.