Mücbir Sebep

Mücbir Sebep

Son dakika mücbir sebep haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mücbir sebep gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mücbir sebep haber sayfamızda...

Mücbir Sebep

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 367 mucbir sebep haberi bulunmuştur.
Yapılandırmada bugün son gün
Yapılandırmada bugün son gün Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak isteyenler için başvurular bugün sona eriyor.
30.09.2021Uzmanpara
Borç yapılandırmasından yararlanmak için bugün son gün
Borç yapılandırmasından yararlanmak için bugün son günVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak isteyenler için başvurular bugün sona eriyor.
30.09.2021Ekonomi
Borç yapılandırması için bugün son gün
Borç yapılandırması için bugün son günVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için süre daralırken 127 milyar 516 milyon lira alacak yapılandırıldı.
30.09.2021Uzmanpara
Borç yapılandırmasından yararlanmak için yarın son gün
Borç yapılandırmasından yararlanmak için yarın son günVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için süre daralırken bugün itibarıyla 127 milyar 516 milyon lira alacak yapılandırıldı.
29.09.2021Ekonomi
119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldı
119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldıVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için son 4 güne girilirken dün itibarıyla 119 milyar 266 milyon lira alacak yapılandırıldı.
27.09.2021Uzmanpara
119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldı
119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldıVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için son 4 güne girilirken dün itibarıyla 119 milyar 266 milyon lira alacak yapılandırıldı.
27.09.2021Ekonomi
Kovid-19 cezasına TBMM tavsiyesi: ‘Hakkını yargıda ara’
Kovid-19 cezasına TBMM tavsiyesi: ‘Hakkını yargıda ara’Koronavirüsle mücadelede aşı oranını yükseltme mücadelesi verilirken, ilginç bir karantina cezası tartışması TBMM’ye kadar uzandı. Kocaeli’nde yaşayan engelli F.U. adlı vatandaş, TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvurarak, kendisine haksız yere salgın tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle idari para cezası uygulandığını, bu cezayı ödeyemeyeceğini ve sorumlular hakkında gereğinin yapılmasını istedi. Başvuruya göre, olay özetle şöyle gelişti:
26.09.2021Siyaset
Yapılandırma imkanından yararlanmak için son haftaya girildi
Yapılandırma imkanından yararlanmak için son haftaya girildiVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren yapılandırma kanunundan yararlanmak için son haftaya girilirken, 17 Eylül itibarıyla 108 milyar 322 milyon lira alacak yapılandırıldı.
23.09.2021Ekonomi
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Enflasyon konusunda net konuşan Erdoğan, 'Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz.' dedi.
16.09.2021Siyaset
Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Zam sabitlenir mi?
Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Zam sabitlenir mi?Son dönemde emlak fiyatlarında yaşanan artış, kiraları da etkiledi. Kiracılar enflasyon oranına göre yapılan zammı da yüksek bulurken, ev sahipleri de rayicin altında kira almamak için çaba harcıyor.. Uzmanlar emlak vergisi rayicine göre kiralarda güncelleme yapılabileceğine dair görüş verdi.
31.08.2021Emlak
Borç yapılandırmada ödeme süresi uzatıldı
Borç yapılandırmada ödeme süresi uzatıldıVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı.
27.08.2021Uzmanpara
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Yapılandırma süresi uzatıldı
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Yapılandırma süresi uzatıldıResmi Gazete'de yer alan kararda 31 Ağustos'ta sona erecek olan başvuru, bildirim ve beyan süreleri ile bu başvuru, bildirim ve beyana ilişkin ilk taksit ödeme süreleri birer ay uzatıldı.
27.08.2021Ekonomi
Son dakika: Resmen yayımlandı! Ödeme süreleri uzatıldı
Son dakika: Resmen yayımlandı! Ödeme süreleri uzatıldıMücbir sebep hali ilan edilen afet bölgelerinde yaşayan borçluların, alacaklı idarelere olan taksit ödeme süreleri, mücbir sebep halinin sona erdiği tarihi izleyen aylarda ödenecek şekilde yeniden düzenlendi.
27.08.2021Ekonomi
RTÜK'ten afet bölgesindeki yayıncılara destek: Kapılarımız sonuna kadar açık
RTÜK'ten afet bölgesindeki yayıncılara destek: Kapılarımız sonuna kadar açıkRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Bartın, Kastamonu ve Sinop'taki radyo ve televizyonların üst kurul payı ödemelerinin 5 ay ötelendiğini duyurdu.
21.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Kabine'de önemli kararlar alındı! Erdoğan duyurdu! Test zorunlu olacak...
Son dakika haberi: Kabine'de önemli kararlar alındı! Erdoğan duyurdu! Test zorunlu olacak...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, "6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz." dedi.
20.08.2021Siyaset
“Afganistan’a yüz çevirmek coğrafyanın gerçeğiyle ters”
“Afganistan’a yüz çevirmek coğrafyanın gerçeğiyle ters”MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  “Türkiye’nin Afganistan’daki varlığı meşrudur. Bu nedenle askeri unsurlarımızın Afganistan’ı terki düşünülemeyecektir” dedi.
17.08.2021Siyaset
MHP lideri Bahçeli'den Taliban açıklaması: Görüşmek dahil her seçenek dikkate alınmalı
MHP lideri Bahçeli'den Taliban açıklaması: Görüşmek dahil her seçenek dikkate alınmalıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, "Afganistan’daki Gelişmeler ve Düzensiz Göçle" ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın teklif ve temennileri ya cehaletinin ya da cüretkar korkaklığının sonucudur. Afganistan’dan dönmek demek Anadolu coğrafyasını tehlikeye atmak demektir. Kılıçdaroğlu’nun aklı da, anlayışı da, siyaset kavrayışı da bunu idrak etmeye kafi değildir. Afganistan’daki yeni yönetimle düzensiz göçün önlenmesi hususunda muhakkak surette anlaşma, temas ve fikir birliği temin edilmesi şarttır. Taliban’la görüşmek dahil her seçenek dikkate alınmalıdır.' dedi.
16.08.2021Siyaset
Son Dakika Haberleri: Sel bölgesi Bozkurt'ta sevindiren gelişme! Enkazdan çıkarıldı
Son Dakika Haberleri: Sel bölgesi Bozkurt'ta sevindiren gelişme! Enkazdan çıkarıldıGelen son dakika haberine göre; DHA, sel felaketi yaşanan Sinop'ta bölgeyi havadan görüntüledi. Sinop'un Ayancık ilçesinde vatandaşların insan zinciri oluşturduğu sırada köprüde çökme tehlikesi yaşandı. Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde de MAK timi, bir çocuğu enkazdan çıkardı. Öte yandan sel felaketinin yaşandığı 3 il için sağanak yağış uyarısı yapıldı.
13.08.2021Gündem
Mücbir sebep hali nedir? Mücbir sebep hali ne demek?
Mücbir sebep hali nedir? Mücbir sebep hali ne demek? Mücbir sebep hali gündeme geldi. Selden etkilenen yerler için “mücbir sebep hali” ilan edildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kastamonu, Sinop ve Bartın’da meydana gelen selden etkilenen yerler için mücbir sebep hali ilan edilmesiyle beraber ayrıntılar araştırılmaya başlandı. Peki mücbir sebep hali nedir?
13.08.2021Gündem
Son Dakika Haberleri: Selden etkilenen yerler için 'mücbir sebep hali' ilan edildi
Son Dakika Haberleri: Selden etkilenen yerler için 'mücbir sebep hali' ilan edildiSon dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kastamonu, Sinop ve Bartın’da meydana gelen selden etkilenen yerler için “mücbir sebep hali” ilan edildi. Her türlü vergi, ceza ve gecikme faizinin ödeme süresi uzatıldı.
13.08.2021Ekonomi
RTÜK'ten yangın bölgelerindeki yerel yayıncılara destek
RTÜK'ten yangın bölgelerindeki yerel yayıncılara destekRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Adana, Antalya, Mersin, Muğla ve Osmaniye'de yangınlar dolayısıyla mağdur olan yerel yayıncı kuruluşların RTÜK payı ödemelerini 3 ay erteledi.
13.08.2021Gündem
Zarar büyük, çiftçi ‘hibe’ talep ediyor
Zarar büyük, çiftçi ‘hibe’ talep ediyorYangının ciddi hasarlara neden olduğu illerde tespit çalışmaları başlatıldı. Çiftçilerin kayıpları ‘ayni’ ya da ‘nakdi’ olarak telafi edilecek. Tarım ve hayvancılıktaki zararın karşılanmasında hibe desteği talep ediliyor
10.08.2021Ekonomi
Yangın bölgelerinde vergilere erteleme
Yangın bölgelerinde vergilere ertelemeHazine ve Maliye Bakanlığı, orman yangınlarından etkilenen ilçeler için mücbir sebep hali ilan ederken, bu ilçelerdeki mükelleflerin vergi yükümlülükleri ertelendi.
7.08.2021Ekonomi
Yangından etkilenenlerin prim borçlarına erteleme
Yangından etkilenenlerin prim borçlarına ertelemeÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, orman yangınlarından etkilenenlerin sosyal güvenlik prim borçlarını 4 ay ertelediklerini açıkladı.
6.08.2021Ekonomi
Yangından etkilenen yerler için Mücbir Sebep Hali ilan edildi
Yangından etkilenen yerler için Mücbir Sebep Hali ilan edildiHazine ve Maliye Bakanlığı, orman yangınlarından etkilenen ilçeler için mücbir sebep hali ilan ederken, bu ilçelerdeki mükelleflerin vergi yükümlülükleri ertelendi.
6.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

yapılandırmaBorçvergiödemeekonomi

Mücbir Sebep ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.