Muhammed Bin Selman

Muhammed Bin Selman

Son dakika Muhammed bin Selman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Muhammed bin Selman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Muhammed bin Selman haber sayfamızda...

Muhammed Bin Selman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.044 muhammed bin selman haberi bulunmuştur.
Son dakika: Arabistan'ın en değerlisi! Prens Selman'dan 'satış' hamlesi
Son dakika: Arabistan'ın en değerlisi! Prens Selman'dan 'satış' hamlesiSon dakika haberlere göre, 2020'de ekonomisi yüzde 4,1 oranında küçülen Suudi Arabistan, en değerli şirketinin ufak bir hissesini satıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Suudi Arabistan Velihat Prensi Muhammed bin Selman önemli bilgiler verdi. İşte son dakika haberinin detayları...
29.04.2021Ekonomi
Blinken: Afganistan'da iç savaşın yeniden başlaması muhtemel senaryo
Blinken: Afganistan'da iç savaşın yeniden başlaması muhtemel senaryoABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Amerikan askerlerinin çekilmesinden sonra Afganistan'da iç savaşın yeniden çıkabileceği iddialarına yönelik "Bu elbette ki muhtemel bir senaryo ama kimse Afganistan'da yeni bir iç savaşın yaşanmasını istemiyor." dedi.
28.04.2021Dünya
Aramco'nun hisse satışı için görüşmeler yapılıyor
Aramco'nun hisse satışı için görüşmeler yapılıyorSuudi Arabistan'ın dev petrol şirketi Aramco'nun hisse satışı üzerinde görüşmeler yapıldığı bildirildi.
28.04.2021Uzmanpara
Daily Mail: Johnson 'cesetler üst üste yığılsın' dedi
Daily Mail: Johnson 'cesetler üst üste yığılsın' dediİngiliz gazetesinin manşetten verdiği haber gündeme bomba gibi düştü, Londra yönetimi sabah ilk iş olarak Daily Mail'i yalanladı.
26.04.2021Dünya
ABD'nin Riyad'a silah satışını kısıtlayan tasarıya onay
ABD'nin Riyad'a silah satışını kısıtlayan tasarıya onayABD Temsilciler Meclisi, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi dolayısıyla ABD'nin Suudi Arabistan'a silah satmasını sınırlandıran bir yasa tasarısını kabul etti.
22.04.2021Dünya
Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile Yunan Bakan, iş birliğini görüştü
Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile Yunan Bakan, iş birliğini görüştüSuudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias iki ülke arasında imzalanan "askeri anlaşmanın" ardından ortak iş birliğinin yönlerini ele aldı.
20.04.2021Dünya
S. Arabistan ve BAE yatırımcı çekme yarışında
S. Arabistan ve BAE yatırımcı çekme yarışındaSuudi Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında bir süredir özellikle ekonomik alanda devam eden rekabet, yabancı yatırımcıları ülkelerine çekme yarışıyla hız kazandı.
16.04.2021Uzmanpara
Suudi Arabistan ekonomisini 'güneşe' çevirdi
Suudi Arabistan ekonomisini 'güneşe' çevirdiDünya genelinde temiz enerjiye yönelişle birlikte uzun vadede önemini yitireceği tahmin edilen hidrokarbon yakıtlarından petrolün en büyük üreticilerinden biri olan Suudi Arabistan, son dönemde yenilenebilir enerjiye, özellikle de güneş enerjisine yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor.
13.04.2021Uzmanpara
Da Vinci’nin değil atölyesinin eseri
Da Vinci’nin değil atölyesinin eseriGeçen hafta NFT’ye çevrilmesiyle de yeniden gündeme gelen Leonardo Da Vinci’nin 450 milyona satılan Salvator Mundi adlı tablonun ünlü ressama ait olmama ihtimali tartışılıyor.
Putin ve Muhammed bin Selman "yeşil enerji girişimlerini" görüştü
Putin ve Muhammed bin Selman "yeşil enerji girişimlerini" görüştüRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, iklim değişikliği ve yeşil enerji girişimleri konusunda görüşme gerçekleştirdi.
1.04.2021Ekonomi
Kritik görevde bulunmuştu, açıkladı: Zarar veriyor!
Kritik görevde bulunmuştu, açıkladı: Zarar veriyor!Amerika'nın eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Mark Kimmitt, CNN TÜRK'e konuştu. Kimmitt Türkiye-Amerika ilişkilerini, Amerika'nın Suriye'deki konumunu, S-400 ve F-35 tartışmalarını değerlendirdi. "YPG ile ortaklık Türkiye'ye ile ittifakımıza zarar veriyor" dedi.
26.03.2021Gündem
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi mevkidaşı ile 'Yemen'i görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi mevkidaşı ile 'Yemen'i görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Suudi mevkidaşı Faysal bin Ferhan Al Suud ile görüşmesinde Yemen'deki insani krizi ve Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırılarını ele aldı.
22.03.2021Dünya
Katar ile Suudi Arabistan İçişleri Bakanları, güvenlik iş birliğini görüştü
Katar ile Suudi Arabistan İçişleri Bakanları, güvenlik iş birliğini görüştüKatar İçişleri Bakanı Halid bin Halife bin Abdulaziz Al Sani, Suudi mevkidaşı Abdulaziz bin Suud bin Nayif ile iki ülke arasındaki güvenlik iş birliğinin geliştirilmesini ele aldı.
16.03.2021Dünya
Son dakika: Prens Selman'ın hayalleri suya düştü! Panik yaptılar...
Son dakika: Prens Selman'ın hayalleri suya düştü! Panik yaptılar...Suudi Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında bir süredir siyasi alanda devam eden rekabet ekonomi alanına taşınmış oldu. Suudi Arabistan çokuluslu şirketleri Dubai'den kendi ülkesine çekmeye çalışıyordu! Ancak Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın beklediği olmadı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
16.03.2021Ekonomi
ABD'den nükleer anlaşma için flaş çıkış! 'Top İran'ın sahasında'
ABD'den nükleer anlaşma için flaş çıkış! 'Top İran'ın sahasında'ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İran, nükleer anlaşma koşullarına geri dönmeden ABD'nin önden herhangi bir taviz vermeyeceğini kaydederek, "Nükleer müzakereler konusunda top İran'ın sahasında." dedi.
10.03.2021Dünya
Ürdün Kralı ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman bölgesel konuları görüştü
Ürdün Kralı ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman bölgesel konuları görüştüÜrdün Kralı 2. Abdullah, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bölgesel meseleleri değerlendirdi.
8.03.2021Dünya
ABD, Irak'taki saldırılara karşılığın "uygun ve düşünceli" olacağını açıkladı
ABD, Irak'taki saldırılara karşılığın "uygun ve düşünceli" olacağını açıkladıABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Irak'ta Amerikan askerlerinin konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssü'ne yönelik roketli saldırıya karşılığın, "düşünceli" ve "uygun" olacağını belirtti.
7.03.2021Dünya
Biden'a, Muhammed bin Selman için yaptırım çağrısı
Biden'a, Muhammed bin Selman için yaptırım çağrısıABD'nin en büyük Müslüman sivil haklar ve savunuculuk örgütü Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), Arap Dünyası için Demokrasi Şimdi (DAWN) ve Savaş Olmadan Kazan isimli örgütlerle birlikte başını çektiği kampanyayla, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden dolayı Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman'a (MBS) yaptırım uygulanması için Başkan Joe Biden'a çağrıda bulundu.
3.03.2021Dünya
Washington yaptırım konusunda top çeviriyor!
Washington yaptırım konusunda top çeviriyor!ABD Temsilciler Meclisi üyesi 3 vekil, Cemal Kaşıkçı cinayetinin sorumlusu olduğu gerekçesiyle Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a da (MbS) yaptırım uygulanmasını öngören bir tasarı sundu.
3.03.2021Dünya
ABD'li Kongre Üyesi Omar, bin Selman'a yaptırım için tasarı sundu
ABD'li Kongre Üyesi Omar, bin Selman'a yaptırım için tasarı sunduABD'de Demokrat Kongre Üyesi Ilhan Omar, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a, Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden dolayı yaptırım uygulanması için Temsilciler Meclisine yasa tasarısı sundu.
2.03.2021Dünya
Beyaz Saray: Biden'ın, Putin ile ilişkisi Trump'ınkinden çok daha farklı olacak
Beyaz Saray: Biden'ın, Putin ile ilişkisi Trump'ınkinden çok daha farklı olacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkisinin Donald Trump yönetiminden daha farklı olacağını açıkladı.
2.03.2021Dünya
Rapordan bazı isimler çıkarıldı
Rapordan bazı isimler çıkarıldıABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün (DNI) cuma günü kamuoyuna açıkladığı Cemal Kaşıkçı raporunda yer alan 3 ismin, raporun aynı internet sitesinde güncellenen ikinci versiyonunda silindiği ortaya çıktı.
2.03.2021Dünya
ABD'li vekillerden 'Muhammed bin Selman'a da yaptırım uygulansın' tasarısı
ABD'li vekillerden 'Muhammed bin Selman'a da yaptırım uygulansın' tasarısıABD Temsilciler Meclisi üyesi 3 vekil, Cemal Kaşıkçı cinayetinin sorumlusu olduğu gerekçesiyle Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a da (MBS) yaptırım uygulanmasını öngören bir tasarı sundu.
2.03.2021Dünya
ABD, giriş yasağı getirilen 76 Suudi Arabistan vatandaşının ismini açıklamayacak
ABD, giriş yasağı getirilen 76 Suudi Arabistan vatandaşının ismini açıklamayacakABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, "Kaşıkçı Yasağı" olarak adlandırdıkları "muhalifleri tehdit edenlere ABD’ye giriş yasağı getirme programı" kapsamına alınan 76 Suudi Arabistan vatandaşının ismini açıklamayacağını söyledi.
1.03.2021Dünya
BM Raportörü: ABD'nin, Muhammed bin Selman'ı yaptırım listesine almaması çok tehlikeli
BM Raportörü: ABD'nin, Muhammed bin Selman'ı yaptırım listesine almaması çok tehlikeliBirleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, ABD'de yayımlanan istihbarat raporunda, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Cemal Kaşıkçı cinayetini onayladığının belirtilmesine rağmen, açıklanan yaptırım listesinde adının yer almamasının "son derce tehlikeli ve sorunlu" olduğunu bildirdi.
1.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDSuudi ArabistanselmanPutinCemal Kaşıkçı

Muhammed Bin Selman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.