Veri Merkezi

Veri Merkezi

Son dakika veri merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan veri merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan veri merkezi haber sayfamızda...

Veri Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.946 veri merkezi haberi bulunmuştur.
Bakan Kacır açıkladı: TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi
Bakan Kacır açıkladı: TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi” dedi.
22.05.2024 Ekonomi
Dev şirket tüm verileri neden okyanusun dibine gömdü? Şaşırtan plan tıkır tıkır işliyor
Dev şirket tüm verileri neden okyanusun dibine gömdü? Şaşırtan plan tıkır tıkır işliyor Günümüzde tüm teknolojik veriler bulut üzerinde depolanıyor. Bulut tabanlı olan hizmetlere karşı güven ve talep böylesine yüksekken Microsoft yetkilileri, veri merkezlerini okyanusun dibine taşımaya karar verdi. "Veriler su altında depolanır mı?" demeyin, depolandı bile! İşte tıkır tıkır işleyen planın detayları.
16.05.2024 Yaşam
Microsoft, Fransa'ya yatırım yapacak
Microsoft, Fransa'ya yatırım yapacak Microsoft, Fransa'da veri merkezleri geliştirmek için dört milyar euroluk yatırım yapacağını açıklayarak, ülkenin teknoloji altyapısına taahhütte bulunan diğer ABD'li dev Amazon'a katıldı.
13.05.2024 Uzmanpara
Birbirine bağlantıda dünya lideri
Birbirine bağlantıda dünya lideri Dünyanın lider İnternet Değişim Noktası (IX) operatörü DE-CIX’in Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen, işletmelere yönelik birbirine bağlantı hizmetlerinin ve yakın dönemde genişletip yeniden yapılandırdığını duyurduğu İş Ortağı Programının avantajlarını anlatıyor.
25.04.2024 Advertorial
Turkcell 30. yılını kutluyor
Turkcell 30. yılını kutluyor 1994 yılında cep telefonundan ilk ‘Alo’ ile iletişim teknolojilerinde yeni bir dönem başlatan Turkcell, 30’uncu kuruluş yılında yeni hedeflerini açıkladı. Kurulduğu günden bu yana odağına ‘insanı’ koyan Turkcell, önümüzdeki dönemde telekomünikasyon operatörlüğündeki liderliğini korumayı ve ‘uçtan uca teknoloji sağlayıcısı’ pozisyonunu büyütmeyi hedefliyor.
19.04.2024 Ekonomi
Veri merkezine 100 milyar dolar
Veri merkezine 100 milyar dolar Teknoloji devleri arasında yapay zeka yarıyı kızışırken Microsoft’un dünyanın en pahalı veri merkezi projesini finanse edebileceği ve bu kapsamda OpenAI ile 100 milyar doların üzerinde maliyete sahip olacak bir süper bilgisayar tesisi kurmayı planladığı belirtiliyor. Söz konusu projenin tamamlanması 6 yıl sürecek ve aynı zamanda 2028 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan Stargate adlı gelişmiş bir yapay zeka süper bilgisayarının geliştirilmesine yol açacak.
2.04.2024 Ekonomi
Max Speur: Dijital ölçeklenmenin yolu yapay zekâ altyapısından geçiyor
Max Speur: Dijital ölçeklenmenin yolu yapay zekâ altyapısından geçiyor Dünyanın önde gelen yayın gruplarından The Economist tarafından İngiltere’nin başkenti Londra’da “Yapay Zekâyı Kuşanmak: Korkudan Servete” temasıyla düzenlenen Yıllık İş Dünyası İnovasyon Zirvesi’ne katılan Sabancı Holding Dijital Grup Başkanı Max Speur, “Verinin Öncüleri: İşten Sağlanan Veriyi Yapay Zekâ için Kullanmak” panelinde konuştu. Veri kalitesi ve erişebilirliği hakkında değerlendirmelerde bulunan Speur, yapay zekâ modellerini çalıştırmak için gerekli altyapıların önemine dikkat çekti.
25.03.2024 Teknoloji
Yatırımla büyüyor
Yatırımla büyüyor Turkcell’in grup gelirleri yıllık bazda yüzde 14.6 büyüyerek 107.1 milyar TL, net kârı yüzde 82.5 artışla 12.6 milyar TL oldu. Şirketin yatırımlarının gelire oranı ise yüzde 21 seviyesinde gerçekleşti.
23.03.2024 Ekonomi
Veri merkezindeki tehditlere dikkat
Veri merkezindeki tehditlere dikkat Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi; günümüzde verilerin işlenmesi, depolanması ve dağıtılması gibi önemli işlevleri yerine getiren “Veri Merkezleri” ile ilgili araştırma raporu yayımladı.
21.03.2024 Ekonomi
“Turkcell’in her yatırımı, Türkiye’nin dijital geleceğine yatırımdır”
“Turkcell’in her yatırımı, Türkiye’nin dijital geleceğine yatırımdır” Turkcell, global telekomünikasyon sektörünün en önemli buluşması Mobil Dünya Kongresi’nden (MWC24) yeni nesil teknolojiler konusunda küresel markalarla yapılan iş birliği anlaşmaları ve ödüllerle döndü. Mobil Dünya Kongresi’nde düzenlenen iki panelde şirketin sürdürülebilirlik ve yapay zekâ alanındaki projelerini anlatan Genel Müdür Dr. Ali Taha Koç, MWC kapsamında Turkcell’in dijital gelecek vizyonunu değerlendirdi.
1.03.2024 Ekonomi
Global arenada ‘tekno ihracat’
Global arenada ‘tekno ihracat’ Türk Telekom iştiraki Argela, Barselona’da Azercell’e yenilikçi ürünlerinin satışını gerçekleştirdi. CEO Önal, Türkiye’yi teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olarak konumlandırmak için çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.
27.02.2024 Ekonomi
Dünya eriyor!
Dünya eriyor! Antarktika’daki deniz buzu üst üste üçüncü yılda en düşük seviyeye indi. Kıtanın etrafındaki yüzen buzun alanının 2 milyon kilometrekarenin altına düştüğü belirlendi.
26.02.2024 Dünya
5 milyar dolar teknoloji yatırımı
5 milyar dolar teknoloji yatırımı Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, 25 yılda teknolojiye yaptıkları yatırımın 5 milyar doları aştığını söyledi.
23.02.2024 Ekonomi
100 milyon dolarlık veri merkezi yatırımı
100 milyon dolarlık veri merkezi yatırımı Dünyanın önde gelen dijital altyapı sağlayıcılarından Edgnex Data Centres by DAMAC ile ortak girişim şirketi kuran Vodafone, bu ortaklık doğrultusunda İzmir’de yeni bir veri merkezi açacak.
20.02.2024 Ekonomi
2024'e bakış: Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışmaya devam
2024'e bakış: Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışmaya devam "Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışırken, bir yandan da bu alanda gelişim fırsatlarını inceleyen, kamu politikası için önemli veriler sağlayan analizlerin üretilmesine liderlik ediyoruz."
12.02.2024 Milliyet Executive
‘Siber koruma ulusal güvenliğin parçası’
‘Siber koruma ulusal güvenliğin parçası’ Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, 28 Ocak Veri Koruma Günü’nde Gebze Veri Merkezi’nde yaptığı açıklamada, artık dünyanın en kıymetli ham maddesinin veri olduğunu belirterek, “Turkcell olarak siber güvenlik ve kişisel mahremiyetin korunmasını ulusal güvenliğin, toplum güvenliğinin bir parçası olarak görüyoruz” dedi.
29.01.2024 Ekonomi
'Siber korumayı ulusal güvenliğin bir parçası olarak görüyoruz'
'Siber korumayı ulusal güvenliğin bir parçası olarak görüyoruz' Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, 28 Ocak Veri Koruma Günü’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Artık dünyanın en kıymetli ham maddesinin veri olduğunun altını çizen Dr. Koç, “Verinin korunması için farkındalık sağlayan bugünün kutlanmasını çok kıymetli buluyorum. Şirket olarak siber güvenlik ve kişisel mahremiyetin korunmasını ulusal güvenliğin, toplum güvenliğinin bir parçası olarak görüyoruz” dedi.
28.01.2024 Ekonomi
Bakan Kacır, ABD’de Türk ticaret insanlarıyla buluştu
Bakan Kacır, ABD’de Türk ticaret insanlarıyla buluştu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotun uzaya gönderilecek olması dolayısıyla geldiği ABD'de, Güney Türk Amerikan Ticaret Odasına bağlı iş insanlarıyla buluştu. TEKNOFEST’ten uydu çalışmalarına, savunma sanayisinden Togg’a kadar pek çok alandaki çalışmaları anlattı.
17.01.2024 Ekonomi
“Alper Gezeravcı’yı Uluslararası Uzay İstasyonu’na bilimsel deneyler yapmak üzere yolcu edeceğiz“
“Alper Gezeravcı’yı Uluslararası Uzay İstasyonu’na bilimsel deneyler yapmak üzere yolcu edeceğiz“ Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin bilim, teknoloji ve uzay çalışmalarında birçok ilke imza attığını belirterek bu doğrultuda, insanlı uzay misyonunu gerçekleştirmek üzere Alper Gezeravcı'yı Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) bilimsel deneyler yapmak üzere yolcu edeceklerini belirtti.
17.01.2024 Ekonomi
9. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2023-2024
9. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2023-2024 Matematik her öğrencinin karşılaştığı derslerden bir tanesidir. İlkokuldan üniversiteye kadar öğrenciler matematik eğitimi alırlar. Özellikle liseye geçiş ve üniversiteye geçiş sınavlarında öğrencilerin sürekli karşılaştıkları derslerdendir. Pek çok öğrenci zor olması nedeniyle matematik dersinde zorlanır. 1. sınıftan başlayan matematik dersleri üniversiteye kadar gider. Matematik konuları ise sınıf derecesine göre farklıdır. 9. sınıf matematik konuları 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere lise öğrencileri için bu yıl toplamda 15 tanedir. 2023-2024 yılında 1. dönem ve 2. dönem 9. sınıf matematik dersi müfredatı için “9. Sınıf Matematik Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.01.2024 Eğitim
Visit İstanbul’la dijital kapı açıldı
Visit İstanbul’la dijital kapı açıldı Turizmde yeni nesil iletişim stratejileri kapsamında hayata geçirilen “Visit İstanbul” web portalı tanıtıldı.
14.12.2023 Ekonomi
Yapay zekayla tüp bebek
Yapay zekayla tüp bebek Yapay zeka teknolojisi yardımıyla genetik yapısı normale en yakın embriyo seçimi yapılarak hem ilk transferde gebelik elde edilebiliyor, hem de elde edilen gebeliğin sağlıkla devam etmesi sağlanabiliyor.
9.12.2023 Pazar
Bakan Kacır açıkladı: Türkiye ile Katar arasında 12 kritik imza!
Bakan Kacır açıkladı: Türkiye ile Katar arasında 12 kritik imza! Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, CNN Tük canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kacır, "Katar ile 12 farklı anlaşmaya imza attık." dedi.
7.12.2023 Haberler
Bakan Kacır açıkladı: Türkiye ile Katar arasında 12 kritik imza!
Bakan Kacır açıkladı: Türkiye ile Katar arasında 12 kritik imza! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani huzurlarında, iki ülke arasında 12 anlaşma imzalandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Katar İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mohammed bin Ali AL Mannai arasında çip ve bulut teknolojileri alanında iki önemli anlaşmaya imza atıldı. Bakan Kacır, Katar’ın başkenti Doha’da imzalanan anlaşmalara ilişkin CNN TÜRK’e özel açıklamalarda bulundu.
7.12.2023 Ekonomi
Portekiz'de yolsuzluk soruşturması! İsim benzerliği başbakanı yaktı
Portekiz'de yolsuzluk soruşturması! İsim benzerliği başbakanı yaktı Portekiz'i 2015'ten bu yana yöneten Sosyalist Partili Başbakan Antonio Costa, özel kalem müdürü ve bakanlarından birinin adının şüpheli olarak karıştığı bir yolsuzluk soruşturmasının ardından salı günü istifa etti.
13.11.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Veri Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.