Veri Merkezi

Veri Merkezi

Son dakika veri merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan veri merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan veri merkezi haber sayfamızda...

Veri Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.488 veri merkezi haberi bulunmuştur.
Dev güneş santralinde ilk faz tamamlandı
Dev güneş santralinde ilk faz tamamlandıKalyon Holding’in yerli ve yenilenebilir enerji ihtiyacına yönelik olarak gerçekleştirdiği Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali’nin birinci fazı tamamlandı.
11.06.2021Vitrin
Veri merkezleri için yeni teşvikler geliyor
Veri merkezleri için yeni teşvikler geliyorCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile veri merkezlerine çok büyük teşvikler verilmesine ilişkin bir çalışma yaptıklarını açıkladı
9.06.2021Ekonomi
Office 365 Nedir, Ne İşe Yarar? Microsoft Office 365 İçerisinde Neler Bulunur?
Office 365 Nedir, Ne İşe Yarar? Microsoft Office 365 İçerisinde Neler Bulunur?Çoğu uygulama bulut ortamına geçişi sağlamıştır. Office 365 de kullanıcıların için pek çok avantaj sağlayan bulut uygulamalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Office 365 nedir, ne işe yarar? Microsoft Office 365 içerisinde neler bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.06.2021Eğitim
Veri merkezi yatırımlarına yeni teşvikler geliyor
Veri merkezi yatırımlarına yeni teşvikler geliyorCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Türkiye'de veri merkezi sektörünün desteklenmesi üzerine çalışma başlattık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yakın çalışıyoruz. Yakın zamanda veri merkezleri konusunda çok büyük teşvikler yayınlayacağız." dedi.
8.06.2021Ekonomi
Bankacılık dışı finansın hacmi 61 milyar TL oldu
Bankacılık dışı finansın hacmi 61 milyar TL olduFinansal Kurumlar Birliği'nin (FKB) çatısı altındaki faktoring, finansal kiralama ve finansman şirketlerinin ilk çeyrekteki işlem hacmi 60,8 milyar lira olurken, müşteri sayısı 2,5 milyona çıktı.
21.05.2021Uzmanpara
'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı'
'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı'Turkcell Dijital Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, "Bugün 10 teknoloji şirketinden 7’si ABD, diğerleri de Çin ve diğer Asya şirketleriyle birlikte Avrupa şirketlerinden oluşuyor. Ülkeler veriye sahip olabilmek için yarışıyor. 'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı' prensibiyle hareket ediyoruz" dedi.
13.05.2021Vitrin
Microsoft veri merkezi için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdı
Microsoft veri merkezi için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdıAmerikan teknoloji şirketi Microsoft, Malezya'da veri merkezleri kurmak üzere ülkeye 1 milyar ABD doları yatırım yapmak için Malezya hükümetiyle anlaşmaya vardı.
19.04.2021Teknoloji
Akıllı kent dayanışması
Akıllı kent dayanışmasıİzmir, işbirlikleriyle örnek olmayı sürdürüyor. Güçlerini birleştiren belediye, İKÇÜ ve Yaşar Üniversitesi, Karşıyaka’ya teknoloji geliştirme ve girişimcilik merkezi kazandırıyor
16.04.2021Ege
Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi yatırımı Karapınar GES geleceğin mimarisiyle buluşuyor
Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi yatırımı Karapınar GES geleceğin mimarisiyle buluşuyorKalyon Holding tarafından 1 milyar dolar yatırımla kurulan Karapınar Güneş Santrali’nin Denetleme, Kontrol ve Veri Merkezi (SCADA) için açılan mimari tasarım yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin en büyük yenilenebilir enerji projesinin yönetim binası için düzenlenen yarışmada Türkiye’nin önemli mimarlık ofisleri tarafından hazırlanan 61 proje yarıştı. Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren projeler 7 Nisan 2021’de düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Katılan projelerin, yenilenebilir enerjinin önemine ve geleceğine vurgu yapabilecek ikonik bir bina tasarımı hedefiyle, mekânsal bütünlük, yenilik, özgünlük, estetik ve uygulanabilirlik yönünden değerlendirildiği yarışmada Y. Mimar Caner Bilgin ve Mimar Begüm Yılmaz Bilgin’in “Vaha” isimli projesi birincilik ödülüne layık görüldü.
8.04.2021Vitrin
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalar
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emekli amirallerin bildirisiyle ilgili, "Türkiye'nin bu bildirilere, girişimlere karşı ciddi bir teyakkuzu var. Hiçbir noktasında boş bırakamayız. Dünyada ilk kez sanayi dönüşümlerini dünya ile eş zamanlı olarak yakalamışken birilerinin küçük kafalarına uyup geriye gidemeyiz" dedi.
6.04.2021Siyaset
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol var
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol varHer deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Öte yandan şimdiye kadar kullanılan ekipmanlar ve aletlerin olduğu zengin bilim tarihi koleksiyonu enstitünün geçmişine dair de bilgiler veriyor.
21.03.2021Gündem
512 bin tablet dağıtıldı
512 bin tablet dağıtıldıMEB salgınla mücadelede 1 yılda, uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilere 512 bin tablet dağıttı; okullarda hijyen için ise  416 milyon 591 bin 185 TL harcama yaptı.
19.03.2021Eğitim
Dijital dönüşüm için 2.300 proje
Dijital dönüşüm için 2.300 projeTurkcell, kamu ve özel sektörün dijital dönüşümüne destek olduğu Dijital İş Servisleri şirketiyle 2020 yılında 2 bin 300’den fazla projeye imza attı. Aynı dönemde gelirlerini yüzde 30 büyüten Turkcell Dijital İş Servisleri, tüm sektörlere hitap eden ürün ve servisleriyle şirketlerin dijital dönüşümüne destek oluyor.
16.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay duyurdu! Aşı sayısı 100 bini bulacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay duyurdu! Aşı sayısı 100 bini bulacakGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Bu hafta 20 bin Covid-19 aşısını daha KKTC'ye gönderiyoruz. Böylece toplam aşı yardımımız 100 bine ulaşmış oluyor." açıklamasında bulundu.
3.03.2021Siyaset
Turkcell’den kamuya özel bulut hizmeti
Turkcell’den kamuya özel bulut hizmeti“Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” prensibiyle hareket eden Turkcell, Ankara veri merkezinde kamu kurum ve kuruluşlarına özel veri merkezi ve bulut alanı oluşturdu.
6.02.2021Ekonomi
Turkcell’den kamu kurumlarına özel bulut hizmeti
Turkcell’den kamu kurumlarına özel bulut hizmetiTürkiye'nin en büyük veri merkezi işletmecisi Turkcell, Ankara’da açtığı Türkiye’nin en büyük veri merkezinde kamu kurumlarına özel ve izole bir alanda bulut hizmeti vermeye başlıyor. Türkiye’de bir ilke imza atan Turkcell, bundan böyle kamu kurum ve kuruluşlarına ait veriyi, Ankara Veri Merkezi içerisinde internete kapalı ve fiziksel güvenliği sağlanmış kamu bulut platformunda tutacak. Yüksek güvenlikli çözümler sunan Turkcell’in kamu bulut hizmeti ile kurumlar, Cumhurbaşkanlığı Bilgi ve İletişim Güvenliği tebliğine de uyum sağlayacak.
4.02.2021Vitrin
2 milyar TL yatırımla yerli veriye sahip çıkıyor
2 milyar TL yatırımla yerli veriye sahip çıkıyorTurkcell, verilerin ülke sınırları içerisinde güvenle saklanması için yatırımlarını sürdürüyor. 600’den fazla kuruma hizmet veren firma, 7/24 uzaktan veri merkezi yönetme imkanı sunuyor.
29.01.2021Ekonomi
Güneş enerjisi için yeni santral
Güneş enerjisi için yeni santralVodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Esenyurt Teknoloji Merkezi’nde 3.2 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz çatı tipi güneş enerjisi sistemiyle 475 kWp kurulu güce ulaştık. Yılda 628 megavatsaat enerji üreterek 318 ton karbon salımının önüne geçeceğiz” dedi.
27.01.2021Ekonomi
WhatsApp ile Telegram arasındaki farklar nelerdir?
WhatsApp ile Telegram arasındaki farklar nelerdir? Son zamanlarda gündem maddelerinden biri olan telefon uygulamaları hakkında tartışmalar sürüyor. WhatsApp'ın yeni sözleşmesi kafa karıştırırken, ülkemizde diğer mesajlaşma uygulamalarına yönelim arttı. Büyük ilgi görmeye başlayan uygulamalardan biri de Telegram. Peki WhatsApp ile Telegram arasındaki farklar nelerdir? İşte WhatsApp ve Telegram'ın özellikleri...
20.01.2021Teknoloji
Facebook'un 30'dan fazla ülkede ofisi bulunuyor
Facebook'un 30'dan fazla ülkede ofisi bulunuyorTürkiye'ye temsilci atama kararı alan Facebook, şirket operasyonlarını halihazırda 30'dan fazla ülkede bulunan ofisleri üzerinden yürütüyor.
19.01.2021Teknoloji
AvivaSA’nın ‘Bulut Dönüşüm Projesi’ne birincilik ödülü
AvivaSA’nın ‘Bulut Dönüşüm Projesi’ne birincilik ödülüAvivaSA, veri merkezlerinin bulut kullanımına geçişini sağlayan ve altyapısını daha verimli hale getiren Bulut Dönüşüm Projesi ile IDC Türkiye Bulut & Veri Merkezi Zirvesi 2020 etkinliğinde birincilik ödülüne layık görüldü. AvivaSA, şirketlerin bulut çözümlerini kullanmak için yaptığı dönüşüm projelerinin yarıştığı; “Bulut Dönüşüm” kategorisinde; veri merkezlerinin bulut kullanımına geçişini sağlayan projesiyle birincilik ödülünün sahibi oldu.
19.01.2021Sigorta
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacakGelen son dakika haberine göre; SSB Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak' dedi.
11.01.2021Gündem
Adnan Bali mart sonunda görevini bırakacak
Adnan Bali mart sonunda görevini bırakacakİş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, 1 Nisan 2011'den bu yana büyük bir gururla ve mutlulukla, onurla sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini mart ayı sonlarında yapılacak olan Genel Kurul tarihi itibarıyla bırakacağını belirterek, "O tarihe kadar da Genel Müdürlük görevime devam edeceğim. Genel Kurul irade gösterirse İş Bankası'nda Yönetim Kurulu'nda görev yapmaya devam edeceğim." dedi.
6.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Adnan Bali açıkladı! Bırakıyor...
Son dakika: Adnan Bali açıkladı! Bırakıyor...İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, 1 Nisan 2011'den bu yana büyük bir gururla ve mutlulukla, onurla sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini mart ayı sonlarında yapılacak olan Genel Kurul tarihi itibarıyla bırakacağını belirterek, "O tarihe kadar da Genel Müdürlük görevime devam edeceğim. Genel Kurul irade gösterirse İş Bankası'nda Yönetim Kurulu'nda görev yapmaya devam edeceğim." dedi.
6.01.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 800 milyon liralık nakdi KKTC'ye aktaracağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 800 milyon liralık nakdi KKTC'ye aktaracağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "KKTC'de kamu çalışanlarında maaş ilgili bir müjde bekleniyor. Sayın Başbakan ve heyetiyle birlikte bunları da görüştük tabii. Biz bu müjdeyi buradan paylaşmış olalım, herhangi bir sıkıntının olmayacağıyla alakalı. 800 milyon liralık nakdi aktarıyor olacağız." dedi.
23.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ekonomienerjiMicrosoftteknolojişirket

Veri Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.