Naci Görür

Naci Görür

Son dakika Naci Görür haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Naci Görür gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Naci Görür haber sayfamızda...

Naci Görür

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 371 naci gorur haberi bulunmuştur.
Başkanlar Muğla ve  İzmir’de buluşuyor
Başkanlar Muğla ve İzmir’de buluşuyorMuğla Büyükşehir Belediyesi, 20-21 Mart günleri arasında alanlarında uzman isimlerle ‘Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşması’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
20.03.2021Ege
Prof. Dr. Naci Görür, haritada gösterip uyardı
Prof. Dr. Naci Görür, haritada gösterip uyardıJeolog, deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremde en fazla İstanbul'un Avrupa yakasında kıyı kesimlerin etkileneceğini belirterek, "Büyükçekmece-Küçükçekmece arası heyelanların olduğu yerler. Buralar şu anda bile kayıyor, hareket ediyor. Depremde haliyle bu kayma hareketi heyelanlara dönüşecektir. Depremle birlikte burada ciddi yıkımlar meydana gelecektir" diye konuştu.
6.03.2021Haberler
Son dakika: Haritada gösterip uyardı! Şu anda bile kayıyor...
Son dakika: Haritada gösterip uyardı! Şu anda bile kayıyor...Son dakika haberine göre jeolog, deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremde en fazla İstanbul'un Avrupa yakasında kıyı kesimlerin etkileneceğini belirterek, "Büyükçekmece-Küçükçekmece arası heyelanların olduğu yerler. Buralar şu anda bile kayıyor, hareket ediyor. Depremde haliyle bu kayma hareketi heyelanlara dönüşecektir. Depremle birlikte burada ciddi yıkımlar meydana gelecektir" diye konuştu.
6.03.2021Gündem
Ege'deki depremler diğer fayları etkiliyor mu? Flaş açıklama
Ege'deki depremler diğer fayları etkiliyor mu? Flaş açıklamaAFAD'ın geçtiği bilgiye göre, bugün belli zaman dilimleri arasında İzmir'de 4, 3.8 ve 3.7 büyüklüklerinde depremler meydana geldi. Yaşanan son depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür bölgede yaşanan hareketlilikle ilgili olarak bir değerlendirmede bulundu.
11.02.2021Gündem
Ankara'daki deprem sonrası uzmanlardan flaş açıklama
Ankara'daki deprem sonrası uzmanlardan flaş açıklamaAnkara'da meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem sonrası uzmanlardan açıklama geldi. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Büyük deprem beklentisi tarihsel depremlere bakarsak çok zayıf. Fakat zemin jeolojik koşulları bazen şiddeti arttırabiliyor" yorumunda bulundu.
10.01.2021Gündem
Son dakika! Ünlü uzmandan Elazığ depremiyle ilgili flaş açıklama
Son dakika! Ünlü uzmandan Elazığ depremiyle ilgili flaş açıklamaSon dakika haberine göre Elazığ'da meydana gelen 4.2 büyüklüğünde deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür Twitter'da açıklama yaptı. Görür, "Endişe yok. Bunu da artçı deprem zincirinin son halkaları gibi düşünebilirsiniz" dedi.
3.01.2021Gündem
İzmir fayı daha kırılmadı
İzmir fayı daha kırılmadıJeolog Prof. Dr. Naci Görür, 30 Ekim’de İzmir vuran Ege Denizi’ndeki depremin ardından kentle ilgili uyarılarda bulundu.
4.12.2020Ege
İstanbul depremi ne zaman olacak? Büyük İstanbul depremi ne zaman bekleniyor, olacak mı?
İstanbul depremi ne zaman olacak? Büyük İstanbul depremi ne zaman bekleniyor, olacak mı?İstanbul depremi, deprem kuşağında yer alan Türkiye için kritik öneme sahip. Her an ülkenin farklı bölgelerinde meydana gelen sarsıntılar, zaman zaman yıkıcı büyüklükte olabiliyor. Sonuncusu 2019 yılından 5.8 büyüklüğünde yaşanan İstanbul depremi olacak mı?
3.12.2020Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu'na 'geçmiş olsun' telefonu
Kılıçdaroğlu'ndan Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu'na 'geçmiş olsun' telefonuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.
3.12.2020Siyaset
Son dakika... Naci Görür açıkladı: İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde deprem olacak
Son dakika... Naci Görür açıkladı: İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde deprem olacakSon dakika haberine göre; Prof. Dr. Naci Görür, 'Kumburgaz kolunun yani Silivri açıkları ile Yeşilköy açıklarına uzanan 65 kilometrelik fayın kırılmasıyla en az 7.2 büyüklüğünde bir deprem olacağını ama Adalar'ın güneyinden geçen fay hattı kırılırsa en fazla 7 büyüklüğünde deprem olacağını düşünüyoruz. Ancak her ikisinin birden kırılma olasılığı var. İkisi birden kırılırsa İstanbul'da 7.6 büyüklüğünde bir deprem olacak' dedi.
3.12.2020Gündem
10 maddede depreme hazırlık rehberi
10 maddede depreme hazırlık rehberiİzmir depremiyle yaşanan ağır tablo, akıllara beklenen İstanbul depremini getirdi. Peki İstanbul depreme ne kadar hazır? Depreme karşı bireysel olarak alabileceğimiz önlemler neler? 10 maddede hatırlayalım.
8.11.2020Pazar
Son dakika: İzmir depreminin ardından ünlü profesörden çok önemli uyarı
Son dakika: İzmir depreminin ardından ünlü profesörden çok önemli uyarıİzmir'de gerçekleşen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından uzman isimlerden gelen son dakika açıklamasına göre; sarsıntının gerçekleştiği zemin nedeniyle şiddetin çok daha büyük boyutlu hissedildiği kaydedildi. Öte yandan denizde yer alan fayların karada uzantıların bulunduğuna dikkat çeken deprem uzmanı denizdeki sismik aktivitelerin karadaki faylar üzerinde tehdit oluşturduğu konusunda uyarıda bulundu. İşte İzmir depremi sonrası uzman isimlerden son dakika açıklaması…
31.10.2020Gündem
Son dakika: İstanbul depremiyle ilgili Naci Görür'den flaş açıklama
Son dakika: İstanbul depremiyle ilgili Naci Görür'den flaş açıklamaSon dakika haberine göre, İstanbul depremine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, "Bir sefer jeolojik ve zemin olarak en tehlikeli olan yerler Avrupa yakası ve Avrupa yakasında Haliç'ten başlayıp Silivri'ye kadar giden sahil ve sahilden ilk 10 km'lik kuşak en riskli yerler." dedi.
21.10.2020Gündem
Deprem mi oldu, nerede deprem oldu 17 Ekim 2020? Kandilli - AFAD son depremler sorgula
Deprem mi oldu, nerede deprem oldu 17 Ekim 2020? Kandilli - AFAD son depremler sorgulaSon depremler nasıl sorgulanır? Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını sorguluyor. Peki, bugün deprem oldu mu? En son nerede deprem oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. İşte 17 Ekim son depremler listesi...
17.10.2020Gündem
İstanbul'daki son depremin yeri ve büyüklüğü ikiye böldü!
İstanbul'daki son depremin yeri ve büyüklüğü ikiye böldü! Marmara Denizi’nde önceki gün meydana gelen 3.2 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Prof. Dr. Naci Görür, “Kumburgaz fayındaki depremler rahatsız edici” diye konuştu.Prof. Dr. Cenk Yaltırak ise “Sürekli her küçük depreme sosyal medya üzerinden ‘Eyvah büyük deprem mi geliyor’ diye yorum yapılmasını doğru bulmuyorum” dedi. Prof. Dr. Şerif Barış da şöyle tepki gösterdi: “Büyük depremin hangi gün, hangi saatte olduğunu söyleyecek teknoloji yok, hep aynı muhabbet, yeter”
17.10.2020Gündem
Son dakika: Marmara'daki deprem sonrası Naci Görür'den flaş açıklama!
Son dakika: Marmara'daki deprem sonrası Naci Görür'den flaş açıklama!İstanbul'da Avcılar açıklarında meydana gelen 3.2'lik depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Görür, "Bu saatten sonra kilitli olan Kumburgaz fayı üzerinde olan depremler hiç hoş değil, rahatsız edici." ifadelerini kullandı.
16.10.2020Gündem
Uzman isimden İstanbul depremi yorumu: Yeri endişe verici
Uzman isimden İstanbul depremi yorumu: Yeri endişe vericiGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Marmaraereğlisi olduğu bildirildi. Deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür değerlendirmede bulundu.
24.09.2020Gündem
Bingöl'deki deprem sonrası Naci Görür'den dikkat çeken açıklama
Bingöl'deki deprem sonrası Naci Görür'den dikkat çeken açıklamaBingöl'ün Karlıova ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 4.1 deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür Twitter hesabından açıklama yaptı.
10.09.2020Gündem
Son dakika: Tekirdağ açıklarında 3.0 büyüklüğünde deprem
Son dakika: Tekirdağ açıklarında 3.0 büyüklüğünde depremSon dakika haberine göre Marmara Denizi Tekirdağ açıklarında 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öte yandan gece yine aynı bölgede 4.3 büyüklüğünde bir sarsıntı meydana gelmişti.
9.09.2020Gündem
Naci Görür'den flaş Marmara depremi açıklaması
Naci Görür'den flaş Marmara depremi açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama geldi.
9.09.2020Gündem
Çelikhan-Erkenek uyarısı
Çelikhan-Erkenek uyarısıProf. Dr. Naci Görür, 31 Temmuz’da Malatya’nın Hekimhan ilçesinde meydana gelen depremden sonra yaptığı uyarıları hatırlattı.
5.08.2020Gündem
Son dakika! Doğu Anadolu bölgesinde şiddetli deprem!
Son dakika! Doğu Anadolu bölgesinde şiddetli deprem!Gelen bir son dakika haberine göre; Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem; Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Siirt'te de hissedildi. Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, "Hasar var, can kaybı yok" ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Soylu, "Hasara dönük ihbar yok" ifadelerini kullandı. Öte yandan Malatya sallanmaya devam ediyor.Şehrin Ormaniçi ilçesinde 4.1'lik bir artçı deprem daha meydana geldi.
4.08.2020Gündem
Son dakika... Yine bildi! Prof. Dr. Naci Görür Malatya bölgesini depreme karşı uyarmıştı
Son dakika... Yine bildi! Prof. Dr. Naci Görür Malatya bölgesini depreme karşı uyarmıştıGelen son dakika haberine göre, Malatya Pütürge'de saat 12.57'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür'ün günler öncesinden bölgeyle ilgili yaptığı tahmin dikkat çekti.
4.08.2020Gündem
Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi verip uyardı! '7.4 büyüklüğüne varabilecek deprem'
Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi verip uyardı! '7.4 büyüklüğüne varabilecek deprem'Son dakika gelen habere göre; Bilim Akademisi Üyesi Prof. Naci Görür, Malatya'da meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada 'Deprem Malatya Fayı üzerinde oldu, DAF ile ilgili değil. Bu fay da uzun zamandır enerji biriktiriyor' uyarısında bulundu.
1.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

depremnaci görüristanbulizmirege

Naci Görür ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.