Nakliye

Nakliye

Son dakika nakliye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nakliye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nakliye haber sayfamızda...

Nakliye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.190 nakliye haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Çin'den ABD'yi çıldırtan hamle! 'Haberimiz yoktu' dediler
Çin'den ABD'yi çıldırtan hamle! 'Haberimiz yoktu' dedilerKonuya yakın kaynaklara göre ABD istihbarat teşkilatları, bu bahar Çin'in ABD'nin en yakın Ortadoğu müttefiklerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) bir limanda gizlice bir askeri tesis inşa ettiğini öğrendi.
24.11.2021Dünya
Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyor
Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2021 Aralık ayı sonunda Türksat 5B uydusunun, Space X firmasının ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Falcon 9 tip roketiyle fırlatılması planlanıyor" dedi.
24.11.2021Teknoloji
Kuzey Buz Denizi aniden donunca birçok gemi Rusya açıklarında buzda sıkıştı
Kuzey Buz Denizi aniden donunca birçok gemi Rusya açıklarında buzda sıkıştıMoskova, aralarında iki petrol tankeri ve yük gemilerinin de olduğu gemileri kurtarmak için iki buzkıran gönderdi. Gemiler, kalınlığı 30 santimetreye ulaşan buz tabakasında kıpırdayamıyor.
24.11.2021Dünya
Akkuyu'nun reaktör basınç kabı Rusya'dan yola çıktı
Akkuyu'nun reaktör basınç kabı Rusya'dan yola çıktıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) Rusya'da yapımı tamamlanan basınç kabı Türkiye'ye gönderildi.
24.11.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin?
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin?CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan diyor ki 'Bu ekonomik kurtuluş savaşından milletimizi zaferle çıkaracağız'. Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin? 1 dolar 1 liraydı, ne oldu? 12 lira oldu?" dedi.
23.11.2021Siyaset
İstanbul’dan çalıyor Anadolu’da satıyorlar
İstanbul’dan çalıyor Anadolu’da satıyorlarPandemiyle birlikte toplu taşımanın bulaş riskini artırması nedeniyle bisiklet kullananların sayısı arttı. Bisiklete olan talep satışlara da yansırken, hırsızlık vakaları da artış göstermeye başladı. Özellikle pahalı bisikletlere yönelen hırsızların, çaldıkları bisikletleri nakliye kamyonları aracılığıyla uzak şehirlere gönderdiği ve o bölgelerde çalıntı bisiklet pazarının oluştuğu öğrenildi.
23.11.2021Gündem
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati'den 'faiz' mesajı
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati'den 'faiz' mesajıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, enflasyonun sadece Türkiye özelinde değil dünya genelinde bir sorun olduğunu belirterek, "Biz bunun üzerine kararlılıkla gideceğiz. Önümüzdeki yıl emtia fiyatlarının gevşemesi, nakliye fiyatlarının düşmesi ve alınacak olan tedbirlerle enflasyonu mutlak surette iyi bir noktaya getireceğiz." dedi.
19.11.2021Ekonomi
Tedarik zinciri toparlanma mücadelesinde
Tedarik zinciri toparlanma mücadelesindeEnerji krizi ve enflasyon küresel ekonomi için önemli bir endişe kaynağı olmayı sürdürürken, tedarik zincirinin toparlanma mücadelesi devam ediyor.
19.11.2021Uzmanpara
Azerbaycan: Ermenistan'a anında karşılık vereceğiz
Azerbaycan: Ermenistan'a anında karşılık vereceğizAzerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistanlı siyasileri daha akılcı ve daha sorumluluk sahibi olmaya çağırdığını belirterek, "Ermenistan’ın uluslararası hukuka uygun davranmaması durumunda, Azerbaycan’a yönelik herhangi tehlikeli bir adım attığını sezersek hiç tereddüt etmeden gereken karşılığını veririz.” dedi.
17.11.2021Dünya
Sakarya Gaz Sahası'ndaki deniz altı boru hattı döşeme işini Saipem yapacak
Sakarya Gaz Sahası'ndaki deniz altı boru hattı döşeme işini Saipem yapacakKaradeniz'de bulunan Sakarya Gaz Sahası'ndaki gazın karaya taşınmasını sağlayacak deniz altı boru hattı döşeme işini İtalyan petrol sahası hizmetleri şirketi Saipem üstlendi.
16.11.2021Ekonomi
Üreticiye can suyu
Üreticiye can suyuBodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başlattığı tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında kurulan Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, bugüne kadar birçok projeyi başarıyla hayata geçirdi.
15.11.2021Ege
Resmi Gazete'de yayımlandı! Destek tutarları belli oldu
Resmi Gazete'de yayımlandı! Destek tutarları belli olduTarım ve Orman Bakanlığınca, lisanslı depolarda muhafaza edilen ürünlere ödenecek kira, nakliye ve analiz desteklerinin tutarları belirlendi.
14.11.2021Ekonomi
‘Gazı kesersek nasıl olur?’
‘Gazı kesersek nasıl olur?’Belarus ile Polonya sınırında yaşanan insani kriz sürerken, Avrupa Birliği (AB) ve Minsk yönetimi arasındaki gerilim de tırmanıyor. AB’nin kriz nedeniyle gelecek hafta Belarus’a yeni yaptırımlar uygulamayı planladığı belirtiliyor. ABD’li “Politico” sitesinin kendi kaynaklarına dayandırdığı habere göre yeni yaptırımlar, önümüzdeki pazartesi günü AB Dışişleri Bakanları Toplantısı sırasında kabul edilebilir.
12.11.2021Dünya
Lukaşenko'dan Avrupa'nın tehdidine karşı "gaz akışını kesebiliriz" uyarısı
Lukaşenko'dan Avrupa'nın tehdidine karşı "gaz akışını kesebiliriz" uyarısıBelarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Batı'nın Belarus’a yaptırım uygulamadan önce, Belarus üzerinden Avrupa’ya giden doğal gaz sevkiyatını “düşünmesi” gerektiğini belirterek, "Avrupa'yı ısıtıyoruz, hala sınırı kapatacakları konusunda bizi tehdit ediyorlar. Peki ya doğal gazı kesersek ne olur?" dedi.
11.11.2021Ekonomi
Çin'den ABD'ye sürpriz ziyaret öfkesi
Çin'den ABD'ye sürpriz ziyaret öfkesiÇin, ABD Kongresi üyelerinin dün akşam saatlerinde askeri bir uçakla Tayvan'a yaptığı sürpriz ziyareti protesto etti.
10.11.2021Dünya
Akaryakıt tüketiciye satışına kadar izlenecek
Akaryakıt tüketiciye satışına kadar izlenecekKaçakçılıkla mücadele kapsamında, akaryakıtın, giriş noktasından başlayarak tüketiciye ulaşmasına kadar olan sürecini ürün ve belge hareketleri üzerinden anlık izleyebilecek, risk analizine uygun, toplulaştırılmış veriyi üreten bir sistem kurularak ilgili kurumların kullanımına açılacak. Özellikle inşaat, nakliye ve maden firmalarına bayiler tarafından yapılan dış satışların bayi pompa satışlarına oranlanarak dış satış miktarlarına belirli bir limit konulmasına dair düzenleme yapılacak.
10.11.2021Ekonomi
Maaşları 47 bin doları geçiyor! Başvuru yağmaya başladı
Maaşları 47 bin doları geçiyor! Başvuru yağmaya başladıABD’de nakliye sektöründe çalışacak 80 bin kamyon şoförüne acil ihtiyaç olduğu belirtilmişti. Yıllık 47 bin dolar, kimi zaman bonuslarla 57 bin doları bulan kamyon şoförlüğüne başvuru yapanların sayısı, işsiz kalan taksi şoförleri sebebiyle de artmaya başladı.
9.11.2021Ekonomi
Türk ev tekstili sektörü İstanbul'da buluştu
Türk ev tekstili sektörü İstanbul'da buluştuTürkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD), 180 ülkeye yıllık yaklaşık 3,5 milyar dolarlık ihracat kapasitesine sahip Türk ev tekstili sektörünü, Türkiye’nin öncü ticaret odaları ve ihracatçı birlikleriyle buluşturdu.
9.11.2021Ekonomi
Cbm Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Cbm Hesaplama Nasıl Yapılır?
Cbm Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Cbm Hesaplama Nasıl Yapılır?Lojistik terimler, daha çok Karayolları Taşıma Kanunu gereği bilinen terimlerdir. Dolayısıyla pek çok insanın bu terimlere yabancı olduğu ve bazı sorular yönettiği görülmektedir. CBM de bu konuda araştırması yapılan sözcükler listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Peki, CBM uluslararası lojistik terimi nedir ve CBM hesaplaması ne şekilde yapılır tüm detayları ile derledik.
6.11.2021Eğitim
Fca Nedir, Açılımı Ne Demek? Fca Teslim Şekli Nasıl Yapılır?
Fca Nedir, Açılımı Ne Demek? Fca Teslim Şekli Nasıl Yapılır?Yabancı kökenli bir kelime grubu olarak FCA kısaltması öne çıkar. Özellikle ticaret ile ilgili bir konu olması üzerinden önemli bir yere sahiptir. Peki, FCA nedir, açılımı ne demek? FCA teslim şekli nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.
6.11.2021Eğitim
Alman tüketiciler yüksek fiyatlarla karşı karşıya
Alman tüketiciler yüksek fiyatlarla karşı karşıyaAlmanya'da artan maliyet ve nakliye ücretleri nedeniyle tüketiciler neredeyse tüm ürünlerde daha yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor.
6.11.2021Uzmanpara
ABD'de tarım dışı istihdam arttı
ABD'de tarım dışı istihdam arttıABD'de tarım dışı istihdam, ekimde 531 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin üzerinde yükseliş gösterirken, işsizlik oranı yüzde 4,6'ya düştü.
5.11.2021Uzmanpara
Kuzey Marmara Otoyolu Ana Kontrol Merkezi açıldı
Kuzey Marmara Otoyolu Ana Kontrol Merkezi açıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun akıllı ulaşım sistemleriyle donatıldığını belirterek, "Tüm uygulamaların yanı sıra birçok farklı akıllı ulaşım sistemi elemanlarıyla trafik güvenliği en üst seviyeye çıkarıldı. Kazaların minimum düzeye düşürülmesi sağlandı." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Tedarik zinciri krizinde pozitif sinyaller geliyor
Tedarik zinciri krizinde pozitif sinyaller geliyorKüresel ekonomide devam eden arz darboğazları önemli bir endişe kaynağı olmayı sürdürürken, nakliye maliyetleri ve emtia fiyatları gibi bazı göstergeler tedarik zincirindeki baskının azalmakta olabileceğine dair sinyaller veriyor. Bunun yanında, bazı uzmanlar, mevcut tedarik zinciri aksaklıklarının gelecek yıla kadar devam edeceği uyarısında bulunuyor.
5.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Nakliye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.