Nebraska

Nebraska

Son dakika Nebraska haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nebraska gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nebraska haber sayfamızda...

Nebraska

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 278 nebraska haberi bulunmuştur.
George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis'te güvenlik önlemleri artırıldı
George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis'te güvenlik önlemleri artırıldıABD’de George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis kentinde ulusal muhafızları hedef alan saldırılar nedeniyle güvenlik önlemleri artırıldı.
19.04.2021Dünya
Drone'lar korku salıyor: Kayboluyorlar! Gizemli iddialar
Drone'lar korku salıyor: Kayboluyorlar! Gizemli iddialarDrone'lar hakkında uzun zamandır önemli gelişmelere şahit oluyoruz. ABD, Çin ve en son da Güney Kore drone sistemeleri hakkında verdikleri kararlar ile gündeme geldi. ABD'de yaşanan olaylar konuya olan spekülasyon yorumlarının artmasına neden oldu.
18.04.2021Teknoloji
Son Dakika: ABD'de öğrencilerine tacizle suçlandı! Türk profesörden haber var
Son Dakika: ABD'de öğrencilerine tacizle suçlandı! Türk profesörden haber varABD’deki Montana Eyalet Üniversitesi’nde çalıştığı dönemde 4 öğrenci tarafından taciz ve ayrımcılıkla suçlanan genetik bilimci Prof. Dr. Hikmet Budak temize çıktı. Mahkeme, üniversitenin Prof. Dr. Budak’a 200 bin dolar tazminat ödemesine karar verdi.
19.03.2021Gündem
Salgını hastalığı yıllar önce geçiren biri başlattı!
Salgını hastalığı yıllar önce geçiren biri başlattı!Bilim insanları Gine'deki yeni Ebola salgınına, 2014'de başlayıp 2016'da sona eren Batı Afrika'daki salgınında hastalığa yakalanıp atlatan birinin yol açtığının neredeyse kesin olduğunu bildirdi. Virüsü vücudunda en az 5 yıl taşıyan kişinin, hastalığı meni yoluyla partnerine bulaştırdığı aktarıldı.
17.03.2021Dünya
Malcolm X'in avukatları, cinayetle ilgili yeni delillere ulaşıldığını iddia etti
Malcolm X'in avukatları, cinayetle ilgili yeni delillere ulaşıldığını iddia ettiABD’de sivil haklar alanında ve ırkçılığa karşı verdiği mücadele ile hatırlanan siyahi Müslüman aktivist Malcolm X'in avukatları, 56 yıl önce gerçekleşen suikastın azmettiricilerine yönelik yeni deliler olduğunu öne sürdü.
21.02.2021Dünya
Renkli  ‘Vahşi Batı’
Renkli ‘Vahşi Batı’ABD’de ilk kez renklendirilerek bir kitapta yayımlanan 200’den fazla tarihi fotoğraf, popüler kültürün en gözde görsel sembollerinden ‘Vahşi Batı’nın ruhunu günümüze taşıdı
21.02.2021Dünya
ABD'de UFO paniği! Görüntüler olay yarattı...
ABD'de UFO paniği! Görüntüler olay yarattı...Son dakika haberine göre, ABD'de gökyüzündeki ışıklar UFO paniğine sebep oldu! Amerika Birleşik Devletleri'nde donanmaya ait bir denizaltından fırlatılan füze denemesi bölgede UFO paniğine yol açtı.
10.02.2021Dünya
ABD'nin Trident II füze denemesi UFO paniğine yol açtı
ABD'nin Trident II füze denemesi UFO paniğine yol açtıAmerika Birleşik Devletleri'nde donanmaya ait bir denizaltından gönderilen füze denemesi bölgede UFO paniğine yol açtı.
10.02.2021Haberler
Toprak ağası çıktı!
Toprak ağası çıktı!Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin dördüncü kişisi Bill Gates’in, ABD’de en fazla tarım arazisine sahip şahıs olduğu ortaya çıktı.
17.01.2021Dünya
ABD eyaletleri neler? ABD'de kaç tane eyalet var?
ABD eyaletleri neler? ABD'de kaç tane eyalet var?ABD eyaletleri gündemde merakla araştırılıyor. ABD'de kongra binası basılması sonrasında yaşananlar dünya tarafından takip ediliyor. Olaylar sonrasında ise ABD'de eyaletlerin sayısı ve isimleri merak ediliyor. Peki ABD eyaletleri neler, Amerika'da kaç tane eyalet var?
7.01.2021Gündem
ABD'de 140 Cumhuriyetçi seçim oylarının sayılmasını reddedebilir
ABD'de 140 Cumhuriyetçi seçim oylarının sayılmasını reddedebilirABD'de 140 Cumhuriyetçi Parti üyesinin, 6 Ocakta ABD Kongresinde yapılacak seçim oylarının sayımını reddedebilecekleri ifade edildi.
1.01.2021Dünya
ABD seçim sonuçları canlı takip ekranı, son dakika kim kazandı? 2020 Amerika eyalet delege sayılar kaç ve yeni başkan kim oldu?
ABD seçim sonuçları canlı takip ekranı, son dakika kim kazandı? 2020 Amerika eyalet delege sayılar kaç ve yeni başkan kim oldu?ABD seçim sonuçları ile ilgili detaylar araştırılıyor. CNN International önemli açıklama gerçekleştirdi. CNN International, sonucun kısa sürede ilan edileceğini bildiriyor. Delege sayısını tamamlayan aday seçimin kazanan tarafı olacak. Diğer taraftan CNN muhabiri Bolduan, sayılan oylarda yüzde 77 gibi bir oranla tercihin Joe Biden olduğu bilgisini belirtti. ABD seçim sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri merak konusu. Donald Trump ve Joe Biden, Amerika yeni başkanı olmak için yarışıyorlar. Trump ve Biden'in resmi olmayan sonuçlara göre kazandığı bazı eyaletler belli oldu. Peki ABD seçim sonuçlarında son durum nedir? Amerika başkanı kim oldu? İşte canlı ABD seçim sonuçları ile ilgili ayrıntılar...
7.11.2020Gündem
ABD başkanlık seçim sonuçları son dakika canlı takip ekranı: ABD seçimini kim kazandı, eyalet delege sayıları kaç, Amerika yeni başkanı kim oldu?
ABD başkanlık seçim sonuçları son dakika canlı takip ekranı: ABD seçimini kim kazandı, eyalet delege sayıları kaç, Amerika yeni başkanı kim oldu?ABD seçimin sonuçları son dakika gelişmeleri dünyanın gündeminde bulunuyor. Delege sayılarında 270 oyun olan aday ABD yeni başkanı olacak. Joe Biden ile Donald Trump'ın yarıştığı seçim sonuçlarında sona doğru geliniyor. Peki ABD seçim sonuçları son dakika gelişmelerdi nedir? Amerika yeni başkanı kim oldu, eyalet delege sayıları kaç?
5.11.2020Gündem
Son dakika: ABD seçiminde son durum! Ülke karıştı, sular durulmuyor
Son dakika: ABD seçiminde son durum! Ülke karıştı, sular durulmuyorCumhuriyetçi mevcut Başkan Trump ve Demokrat aday Biden favori oldukları eyaletlerde kazandı. Seçim altı eyalette kilitlendi. Başkan Trump Twitter'dan oy pusulalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken, ABD Posta İdaresi Başkanı'nın ifadesinin alınacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. ABD Başkanı kıl payı geride olduğu Wisconsin'de oyların yeniden sayılması için başvuruda bulunacak. Ayrıca Trump ekibi Michigan’da oy sayımının durdurulması için dava açarken, Pensilvanya'da da zafer ilan etti. Biden ise basın toplantısında "Zafer kazanacağımdan eminim. Bu hem demokrasi, hem de Amerika için bir zafer olacak." dedi.
5.11.2020Dünya
ABD seçim sonuçları, 2020 yeni başkan kim oldu? Canlı Amerika seçim sonuçları ekranı...
ABD seçim sonuçları, 2020 yeni başkan kim oldu? Canlı Amerika seçim sonuçları ekranı...ABD seçim sonuçları dünyanın gündeminde yer alıyor. Amerika'da seçmenler yeni başkanı belirlemek üzere sandık başına gittiler. 270 delegeye ulaşan aday ABD'nin yeni başkanı olacak. Amerika seçim sonuçları son dakika gelişmeleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Çoğu eyaletlerden sonuçlar geldi. İşte canlı ABD seçim sonuçları, yeni başkan kim oldu?
4.11.2020Dünya
ABD seçimlerinde Biden 238, Trump 213 delegeye ulaştı
ABD seçimlerinde Biden 238, Trump 213 delegeye ulaştıABD'de 59. başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump şu ana kadar 213, Demokrat aday Joe Biden ise 238 delege sayısına ulaştı.
4.11.2020Dünya
Biden kimdir, kaç yaşında? Biden - Trump ABD başkanlık seçimi sonuçlarında kim kazandı?
Biden kimdir, kaç yaşında? Biden - Trump ABD başkanlık seçimi sonuçlarında kim kazandı?ABD başkanlık seçimlerinde Trump'ın rakibi olan Joe Biden hakkında meraklı arayış sürüyor. Dünya çapında sabırsızlıkla beklenen ABD seçim sonuçları açıklanmaya başladı. Henüz sonuçları netleşmeyen ABD'nin iki büyük rakibi günlerdir çok konuşuluyor. Peki Biden kimdir, Biden kaç yaşında? Biden - Trump seçimini kim kazandı? İşte Trump'ın rakibi Biden hakkında merak edilenler...
4.11.2020Gündem
ABD'deki başkanlık seçimlerinde Trump 125, Biden 209 delegeye ulaştı
ABD'deki başkanlık seçimlerinde Trump 125, Biden 209 delegeye ulaştıABD'de 59. başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump 125, Demokrat aday Joe Biden 209 delegeye ulaştı.
4.11.2020Dünya
Trump, Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana eyaletlerini kazandı
Trump, Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana eyaletlerini kazandıABD'de 59. başkanlık seçimlerinde, Güney ve Kuzey Dakota, Wyoming, Nebraska ve Louisiana eyaletlerini Cumhuriyetçi Donald Trump kazandı.
4.11.2020Dünya
Son dakika... Canlı Blog: İlk sonuçlar gelmeye başladı!
Son dakika... Canlı Blog: İlk sonuçlar gelmeye başladı!Doğudaki New York'tan batıdaki Teksas'a kadar seçmenler oy merkezleri önünde sıraya girdi, oy kullanma işlemi Türkiye saatiyle 4 Kasım'da sabaha karşı bitecek. Mevcut Başkan Donald Trump, "Kazanmak kolay, kaybetmek ise hiçbir zaman kolay değil" dedi. İlk sonuçlar gelmeye başladı.
4.11.2020Dünya
Bir yıl içinde iki kez büyük ikramiyeyi kazandı
Bir yıl içinde iki kez büyük ikramiyeyi kazandıABD’li Michael Christiansen bir yıl içerisinde iki kez büyük ikramiye kazandı.
25.10.2020Dünya
ABD'de postayla kullanılan oylar sonucu geciktirebilir
ABD'de postayla kullanılan oylar sonucu geciktirebilirŞimdiden 40 milyona ulaşan posta yoluyla kullanılan oylar, seçimden sonraki gündemi de belirleyecek. Kritik eyaletlerden Florida, Wisconsin ve Arizona'da 3 Kasım'dan sonra seçim merkezlerine ulaşan oy pusulaları kabul edilmeyecek, Pennsylvania ve Kuzey Carolina'da 6 Kasım'a, Michigan'da ise 17 Kasım'a kadar ulaşan geçerli oylar sayılacak.
22.10.2020Dünya
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap etti
Pentagon, yeni nükleer füzelerin 95,8 milyar dolara mal olacağını hesap ettiPentagon, karada konuşlu nükleer füzelerden oluşan yeni bir filonun sahaya çıkarılmasının maliyetinin yaklaşık 96 milyar dolar olacağını açıkladı.
20.10.2020Dünya
Film gibi...53 yıl önce ayrılan kız kardeşleri koronavirüs buluşturdu
Film gibi...53 yıl önce ayrılan kız kardeşleri koronavirüs buluşturduABD’nin Nebraska eyaletinde yaşayan 73 yaşındaki Doris Crippen koronavirüse (Covid-19) yakalanması sonucu zayıf düşerek kolunu kırdı. Crippen, koronavirüs tedavi sürecinin ardından kırdığı kolu için gittiği rehabilitasyon merkezinde 53 yıldır ayrı kaldığı kız kardeşine kavuştu.
3.08.2020Dünya
Normalleşme ABD'yi vurdu! Corona virüs arttı...
Normalleşme ABD'yi vurdu! Corona virüs arttı...Dünyada yeni tip corona virüs (covid-19) salgınından en fazla etkilenen ABD'de normalleşme süreci başlarken 21 eyalette vaka sayıları artmaya başladı.
10.06.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDseçimABD seçimleritrumpbiden

Nebraska ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.