Nikol Paşinyan

Nikol Paşinyan

Son dakika Nikol Paşinyan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nikol Paşinyan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nikol Paşinyan haber sayfamızda...

Nikol Paşinyan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 392 nikol paşinyan haberi bulunmuştur.
Sınır komisyonu kuruldu
Sınır komisyonu kurulduAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, iki ülke arasındaki sınırın yeniden çizilmesi için “Ortak Sınır Komisyonu” kurulmasını öngören kararnameleri imzaladı.
25.05.2022Dünya
Azerbaycan ve Ermenistan arasında yeni gelişme! Sınır komisyonu...
Azerbaycan ve Ermenistan arasında yeni gelişme! Sınır komisyonu...Azerbaycan, Ermenistan’la arasındaki sınırın belirlenmesi için bir sınır komisyonu kuracağını duyurdu.
23.05.2022Dünya
Ermenistan'da hükümet karşıtı protesto
Ermenistan'da hükümet karşıtı protestoErmenistan'ın başkenti Erivan'da bugün Başbakan Nikol Paşinyan'ı protesto etmek için sokakları trafiğe kapatan 180 hükümet karşıtı gösterici gözaltına alındı.
2.05.2022Dünya
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: Sürecin hızlandırılması için her şeyi yapmalıyız
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: Sürecin hızlandırılması için her şeyi yapmalıyızErmenistan parlamentosunda konuşan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye ile yürütülen müzakerelere değinerek, "Müzakere sürecinin hızlı sonuç vermeyebileceğini görüyoruz. Ancak süreç hızlı sonuç vermezse durabilir. Bunun olmaması için her şeyi yapmalıyız" dedi.
13.04.2022Dünya
Dışişleri: Azerbaycan ve Ermenistan'ın uzlaşmaya varmasından memnuniyet duyuyoruz
Dışişleri: Azerbaycan ve Ermenistan'ın uzlaşmaya varmasından memnuniyet duyuyoruzDışişleri Bakanlığı'nca Azerbaycan ve Ermenistan arasında barış anlaşması hazırlıklarına başlanması ve ortak sınır komisyonu kurulmasına ilişkin uzlaşmaya varılmasından memnuniyet duyulduğu belirtildi.
8.04.2022Siyaset
Brüksel’de Aliyev-Paşinyan toplantısı
Brüksel’de Aliyev-Paşinyan toplantısıAvrupa Birliği, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Azerbaycan ve Ermenistan'ı bir araya getirerek kalıcı bir barış sağlanması konusunda ciddi çalışma başlattı.
8.04.2022Siyaset
Aliyev ve Paşinyan Brüksel'de bir araya gelecek
Aliyev ve Paşinyan Brüksel'de bir araya gelecekAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 6 Nisan’da Belçika’nın başkenti Brüksel'de bir araya gelecek.
30.03.2022Dünya
Normalleşmede üst düzeyde ilk adım!
Normalleşmede üst düzeyde ilk adım!Çavuşoğlu dün Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan ile buluştu. Bu iki ülke arasında uzun bir aranın ardından normalleşme sürecinde Bakan düzeyinde yapılan ilk görüşme oldu.
13.03.2022Siyaset
Paşinyan, Türk otelini tercih etti
Paşinyan, Türk otelini tercih ettiTürkiye ve Ermenistan arasında normalleşme çabaları sürerken, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Avrasya Ekonomik Birliği Hükümet Başkanları Toplantısı'na katılmak için gittiği Kazakistan'da tercihi bir Türk oteli oldu. Paşinyan ve Ermenistan heyeti mimar Aytekin Gültekin'e ait Rixos President otelinde konakladı. Otelde önceki gün de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kalmıştı.
26.02.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan F-35 açıklaması: Bu işlerde devran döner
Bakan Çavuşoğlu'ndan F-35 açıklaması: Bu işlerde devran dönerDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu adaların silahlandırılmasıyla ilgili Yunanistan'a sert tepki göstererek, 'Ada'ya koyduğun birkaç asker ve silahla mı tehdidi önleyeceksin? Yani doğru söylemiyorlar. İnsani konularda da sürekli yalan söylüyorlar. Tehdit varmış, ondanmış. Biz bunun peşindeyiz peşini de bırakmayacağız. Bu anlaşmaların tarafları var Lozan, Paris Anlaşması. Uluslararası arenada elbette tartışmayı başlatacağız.' dedi. ABD ile F-35 krizine de değinen Bakan Çavuşoğlu, 'F-35 konusunda geldiğimiz nokta malum, bu işlerde devran döner, değişeceğine inanıyorum. F-35 ve CAATSA konularında tablonun değişmesini oturup beklememek, başka seçeneklere bakmak lazım' ifadelerine yer verdi.
10.02.2022Siyaset
Azerbaycan 8 Ermeni askeri bıraktı, Fransa uçak gönderdi
Azerbaycan 8 Ermeni askeri bıraktı, Fransa uçak gönderdiKasım 2021'de Dağlık Karabağ'daki Kelbecer'de gözaltına alınan askerleri Ermenistan'a götüren uçağı Fransa lideri Macron duyurdu. Askerlerin serbest kalması için Fransa ve AB'nin yoğun çaba harcadığı bildiriliyor.
7.02.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Antalya'ya Ermenistan'ı da davet ettik
Bakan Çavuşoğlu: Antalya'ya Ermenistan'ı da davet ettikDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF) herkesin sesini duyurmasını istediklerini belirerek, "Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve yine Özel Temsilcisi Ruben Rubinyan'ı davet ettik. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan en son davet ettiğimiz kişilerin ADF'ye katılabileceğini söyledi. Memnun oluruz; çünkü Azerbaycan da geliyor. Burada Azerbaycan da düşüncelerini söylesin, Ermenistan da söylesin. Aynı şekilde güven artırıcı adımlarının da bir parçası olmuş olur" dedi. Çavuşoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılması planlanan görüşmeye ilişkin de konuştu.
27.01.2022Dünya
Ermenistan'da son dakika gelişmesi! Armen Sarkisyan istifa etti
Ermenistan'da son dakika gelişmesi! Armen Sarkisyan istifa ettiSon dakika haberine göre; Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.
23.01.2022Dünya
Ermenistan ile normalleşmede yeni adım belirlenecek
Ermenistan ile normalleşmede yeni adım belirlenecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan ile ilişkilerde hedefin "tam normalleşme" olduğunu belirtirken, özel temsilcilerin yeni görüşmede normalleşme yolundaki yeni adımı belirleyeceğini açıkladı.
21.01.2022Dünya
Kazakistan karıştı!
Kazakistan karıştı!Kazakistan’da akaryakıt zamlarına tepki sokağa yansıdı. Protestocular güvenlik güçleriyle çatışırken, ülke genelinde OHAL ilan edildi. Hükümetin istifası gerginliği durduramazken, Cumhurbaşkanı Cömert Tokayev göstericilere müsamaha gösterilmeyeceğini açıkladı
6.01.2022Dünya
Bağımsız Devletler Topluluğu liderleri koronavirüs gündemiyle toplandı
Bağımsız Devletler Topluluğu liderleri koronavirüs gündemiyle toplandıBağımsız Devletler Topluluğu liderleri “Covid-19” salgınıyla mücadele için Rusya'nın St. Petersburg’da bir araya geldi. Toplantıda bir araya gelen liderler korona virüs salgını ile mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundu
28.12.2021Haberler
Bağımsız Devletler Topluluğu liderleri koronavirüs gündemiyle toplandı
Bağımsız Devletler Topluluğu liderleri koronavirüs gündemiyle toplandıBağımsız Devletler Topluluğu liderleri “Covid-19” salgınıyla mücadele için Rusya'nın St. Petersburg’da bir araya geldi. Toplantıda bir araya gelen liderler korona virüs salgını ile mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundu
28.12.2021Dünya
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri ön koşulsuz normalleştirmeye hazırız
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri ön koşulsuz normalleştirmeye hazırızErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türk ve Ermeni temsilcilerin görüşmelerinden sonuç alınırsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşebileceğini ifade etti.
24.12.2021Dünya
'Henüz normalleşmenin önsözü'
'Henüz normalleşmenin önsözü'Türkiye ile Ermenistan arasında başlatılan normalleşme süreci AK Parti kulislerini de hareketlendirdi. Özel temsilciler üzerinden yürüyecek yeni dönemi "istikşafi görüşmeler" olarak adlandırmanın mümkün olduğunu söyleyen AK Parti kaynakları, "Normalleşme dediğimiz süreç, karşılıklı diplomatik ilişkilerin başlaması demektir. Biz henüz o noktada değiliz. Bu işin önsözündeyiz" değerlendirmesini yapıyor.
16.12.2021Siyaset
Ankara-Erivan hattı Serdar Kılıç’a emanet
Ankara-Erivan hattı Serdar Kılıç’a emanetTürkiye ve Ermenistan arasındaki normalleşme süreci karşılıklı olarak ‘özel temsilci’ görevlendirilmesi ile başladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın Ermenistan özel temsilcisi olarak görevlendirildiğini duyurdu.
16.12.2021Siyaset
Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için çalışma grubu kurulacak
Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için çalışma grubu kurulacakBelçika’nın Başkenti Brüksel’de Azerbaycan, Ermenistan ve AB arasında düzenlenen üçlü görüşmede Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için bir çalışma grubu kurulması kararı alındığı belirtildi.
15.12.2021Dünya
Azerbaycan ve Ermenistan bir kez daha masada
Azerbaycan ve Ermenistan bir kez daha masadaAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Belçika'nın başkenti Brüksel'deki toplantısı başladı.
14.12.2021Haberler
Azerbaycan ve Ermenistan bir kez daha masada... Brüksel'de kritik zirve
Azerbaycan ve Ermenistan bir kez daha masada... Brüksel'de kritik zirveAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Belçika'nın başkenti Brüksel'deki toplantısı başladı.
14.12.2021Dünya
Soçi'de kritik zirve! Aliyev duyurdu: Açıkça teklif ettik
Soçi'de kritik zirve! Aliyev duyurdu: Açıkça teklif ettikAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile yaptığı üçlü zirvede, “Azerbaycan, Ermenistan ile sınırlarını belirleme sürecini başlatmaya hazır” ifadelerini kullanarak, “İletişim bağlantılarının açılmaması çözülmemiş ana sorunlardan biri” dedi
26.11.2021Dünya
Putin, Aliyev ve Paşinyan, Soçi'de bir araya geldi
Putin, Aliyev ve Paşinyan, Soçi'de bir araya geldiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ'ın yeniden inşasına yönelik gerekli koşulların sağlanması için ulaşım hatları açılması önündeki engelleri kaldıracak kararların en kısa sürede alınacağını umduğunu söyledi.
26.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nikol Paşinyan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.