Notre Dame

Notre Dame

Son dakika Notre Dame haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Notre Dame gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Notre Dame haber sayfamızda...

Notre Dame

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 553 notre dame haberi bulunmuştur.
Notre Dame de Sion’da 17 yıldır mutlu bir müdür
Notre Dame de Sion’da 17 yıldır mutlu bir müdür Harbiye’deki tarihi Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde 17 yıllık müdürlük görevini noktalayan Yann de Lansalut’yla okula bıraktığı mirası konuştuk
25.07.2021Pazar
Yunan basınına konuştu! 'Herkes görüyor' deyip ilan etti: Bir sınırı var!
Yunan basınına konuştu! 'Herkes görüyor' deyip ilan etti: Bir sınırı var!Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bazı Yunan politikacıların, Rum politikacılarla birlikte Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) haklarını yok sayan maksimalist iddialar ortaya attıklarını belirterek, "Yunan tarafından beklentimiz, artık maksimalist iddialarında ısrar etmeyerek, bölgenin zenginliklerinden birlikte ve barışçıl bir şekilde faydalanmanın yollarını düşünmeleridir." dedi. Kıbrıs Türkü'nün Annan Planı'na "evet" dediğini anımsatan Altun, "Bana göre, iki toplumun birlikte yaşama ihtimali, Rumların AB'ye alındığı gün bitmişti. Buna rağmen yıllarca iyi niyetle gayret gösterildi. Ancak iyi niyetin bir sınırı var. Artık aynı çatı altında yaşamanın mümkün olmadığını herkes görüyor." açıklamasını yaptı.
18.07.2021Siyaset
‘İyi gelecek’ bekleyişi!
‘İyi gelecek’ bekleyişi!Özel kolejlerde sabah asil listedeki öğrenciler kayıtlarını yaptırdı, yedek listedekiler ise sıranın kendilerine gelmesini bekledi...
10.07.2021Eğitim
Zangoç Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Zangoç Kime Denir?
Zangoç Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Zangoç Kime Denir?Dilimize Ermeniceden geçen zangoç kelimesinin sözlük anlamı kilise görevlisidir. Kelime orijinal dilinde ''jangoç'' şeklinde yazılır. Ayinlerden önce kilisenin çanlarını çalmak ve başrahibin talimatlarını yerine getirmek, zangoçların temel görevleri arasında yer alır. Zangoç ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Zangoç kime denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.07.2021Eğitim
Fransız ve İtalyan liseleri dolmadı
Fransız ve İtalyan liseleri dolmadıYabancı kolejlerde birinci kayıt dönemi sona erdi. Bugün başlayan ikinci kayıt dönemi kapsamında ön kayıtlar alınacak, yarın da hem asil hem yedek liste kayıtları yapılacak.
8.07.2021Eğitim
Kolejlerde ücretler arttı, puanlar düştü
Kolejlerde ücretler arttı, puanlar düştüSon yılların en zor sınavı olan LGS sonuçlarıyla öğrencilerini almak için ilk kayıtları açan kolejlerde, bu yıl ücretler artarken puanlarda da ciddi düşüş oldu
4.07.2021Eğitim
‘Aşı olmayanlar artık kampüse giremeyecek’
‘Aşı olmayanlar artık kampüse giremeyecek’Kadir Has Üniversitesi’nde aşı olmayanların kampüse alınmayacağı iddiası öğrencilerin tepkisini çekti
4.07.2021Eğitim
Katedral destek bekliyor
Katedral destek bekliyorParis’teki Notre Dame Katedrali, 2019’da çıkan yangın sebebiyle neredeyse yok olmuştu.
18.06.2021 Kültür Sanat
2021 NDS Edebiyat Ödülü’nü yazar İnan Çetin “Vadi” adlı romanıyla kazandı
2021 NDS Edebiyat Ödülü’nü yazar İnan Çetin “Vadi” adlı romanıyla kazandıNotre-Dame de Sion Fransız Lisesi ile Notre-Dame de Sion'lular Derneği tarafından 2008 yılından bu yana düzenlenen NDS Edebiyat Ödülü’ne bu yıl yazar İnan Çetin, “Vadi” adlı romanıyla layık görüldü. Bu yılın mansiyon ödülü ise “Pele’nin Öldüğü Yaz” adlı öykü kitabıyla Kaan Kara'ya verildi.
16.06.2021Kültür Sanat
Katedral Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kilise Ve Katedral Farkı Nedir?
Katedral Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kilise Ve Katedral Farkı Nedir?Hristiyanların ibadet yerlerinden biri olan katedraller, başpiskoposluğa bağlı büyük kiliselerdir. Diğer tüm kiliselerde olduğu gibi katedraller de gotik mimarinin özelliklerine bağlı kalınarak inşa edilmiştir. Yüksek tavanlı ve pencereli olan bu yapıların vitraylarında Rönesans ressamlarının çizdiği resimler yer alır. Katedral nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Kilise ve katedral farkı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.06.2021Eğitim
ABD aşı istiyor Kanada ise diploma
ABD aşı istiyor Kanada ise diplomaPandemi nedeniyle öğrenci kabullerinde pek çok değişikliğe giden ABD üniversiteleri, başvurularda SAT ve ACT gibi önemli sınavları zorunlu tutmazken, öğrencilerde aşı şartı arıyor. Kanada’daki üniversiteler ise geçen yıllara göre daha zor kabul verirken, liselerde yüz yüze sınavlar tamamlanamadığı için Türkiye’den öğrencilerin sonbahar dönemine vize almaları riske girdi.
30.04.2021Eğitim
Notre Dame'ın restorasyonu hala başlamadı
Notre Dame'ın restorasyonu hala başlamadıFransa'nın başkenti Paris'te 15 Nisan 2019'da çıkan yangında zarar gören Notre Dame Katedrali'nin restorasyonunda onarım çalışmalarına hala geçilemedi.
14.04.2021Dünya
Üç Birlik Kuralı Nedir? Üç Birlik Kuralına Uymayan Tiyatro Türü Hangisidir?
Üç Birlik Kuralı Nedir? Üç Birlik Kuralına Uymayan Tiyatro Türü Hangisidir?Trajedi, en eski tiyatro türlerinin başında gelir. Antik Yunan döneminde bu türün en başarılı örneklerini Sofokles ve Eshilos vermiştir. William Shakespeare tarafından kaleme alınan Hamlet, Othello ve Kral Lear da trajedi türünün en beğenilen oyunları arasında yer alır. Tiyatroda üç birlikte kuralı nedir? Üç birlik kuralına uymayan tiyatro türü hangisidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.03.2021Eğitim
Katedrali geri  getirmek için bağış
Katedrali geri getirmek için bağışİngiliz yazar Ken Follett, Fransa’daki Saint-Samson de Dol Katedrali’nin restorasyon çalışmasına destek olmak için bağışta bulundu.
12.03.2021Kültür Sanat
Son dakika - Eski NFL oyuncusu Louis Nix, ölü bulundu!
Son dakika - Eski NFL oyuncusu Louis Nix, ölü bulundu!Eski NFL oyuncusu Louis Nix ölü bulundu. 29 yaşındaki Nix, Aralık ayında silahlı saldırıya uğramış ve iç organları hasar görmüştü. Yetkililer, bu ölümün geçmiş saldırıyla bağlantılı olup olmadığını araştırıyor.
1.03.2021Diğer
Burak Kut kimdir, aslen nereli? Burak Kut biyografisi (Albümleri, film ve dizileri)
Burak Kut kimdir, aslen nereli? Burak Kut biyografisi (Albümleri, film ve dizileri)Burak Kut, İbo Show'a konuk olacak olan isimler arasında yer alıyor. Müzik kariyerine ortaokul yıllarında başlayan Burak Kut, Lise'de müzik eğitimine devam etmiş, Kabataş Erkek Lisesi'nde okul korosunun solistliğini üstlendi. Kabataş Erkek Lisesi'nde katıldığı müzik yarışmalarında üç sene üst üste birinci olan Burak Kut okuldan mezun olduktan sonra ilk albümünü 1994 yılında Benimli Oynama adlı albümü ile çıkardı. Peki Burak Kut kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?
13.02.2021Cadde
Melami, ilk single’ı OG ile rap severlerle buluştu
Melami, ilk single’ı OG ile rap severlerle buluştuRap sanatçısı Melami’nin ilk single’ı OG 28 Aralık günü müzik marketlere sunuldu ve bir anda çok büyük ilgi gördü. OG’nin Amerika Amazon ile başlayan muhteşem yolculuğu, Çin, Avustralya, Japonya, Rusya, Güney Amerika, Asya, Ortadoğu’nun dev müzik kanalları ve radyolarıyla devam ediyor. Spotify’a girdiği anda “Mavi Tık”ı almaya hak kazanan Melami, İnstagram, Tik Tok, Vodafone, Yandex, Fizzy'de rap severlerin kullanımına sunuldu…
Burak Kut kimdir? Burak Kut evli mi, kaç yaşında?
Burak Kut kimdir? Burak Kut evli mi, kaç yaşında?Doksanlı yılların sevilen şarkıcısı Burak Kut Kim Milyoner Olmak İster Yılbaşı Özel programında yarışmacı koltuğunda. Çocuk Esirgeme Kurumu için yarışan sevilen sanatçının hayatı ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki, Burak Kut kaç yaşında, evli mi? İşte biyografisi.
31.12.2020Cadde
2020’nin kültür sanat karnesi
2020’nin kültür sanat karnesiTarih kitaplarındaki sayfaların çoğunu kaplayacak 2020’de kültür sanatın karnesi de pek iyi değildi... Kültür sanat dünyası önemli kayıplar verdi; müzeler kapandı, sanat alanında üretenler işsiz kaldı... İşte geride bıraktığımız 2020’de kültür sanatın payına düşenler...
31.12.2020Kültür Sanat
Notre Dame’da yangın sonrası ilk konser
Notre Dame’da yangın sonrası ilk konserFransa’nın başkenti Paris’in en çok ziyaret edilen Notre-Dame Katedrali, yangının yaşandığı 15 Nisan 2019’dan bu yana ilk defa önceki gün Noel vesilesiyle bir konser düzenlendi.
26.12.2020Kültür Sanat
Aliye Berger kimdir, nereli? Google'ın bugünün Doodle'ı: Aliye Berger'in 117. yaş günü...
Aliye Berger kimdir, nereli? Google'ın bugünün Doodle'ı: Aliye Berger'in 117. yaş günü...Bugün Google'da Aliye Berger'in 117. yaş günü doodle oldu. Google kullanıcıları ise sürpriz görsel ile meraklandı. Google'da çıkan görselin üzerine tıklayarak Aliye Berger hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için haberimizde de Aliye Berger kimdir, eserleri ve tabloları nelerdir? sorularını cevapladık. Aynı zamanda Aliye Berger'in nereli olduğu da Google kullanıcılarını arayışa geçirdi. Adı yabancı gelmeyen fakat kimi kullanıcıya farklı da gelen Aliye Berger nereli, Türk mü?
24.12.2020Gündem
Aliye Berger kimdir? Google'a doodle olan Aliye Berger nereli, kaç yaşında ve ne zaman öldü? İşte, Aliye Berger eserleri
Aliye Berger kimdir? Google'a doodle olan Aliye Berger nereli, kaç yaşında ve ne zaman öldü? İşte, Aliye Berger eserleriÜnlü ressam Aliye Berger, gravür ve grafik sanatçısı olarak biliniyor. Türkiye’nin ilk kazıma ve oyma gravür sanatçıları arasında yer alan Berger, dışa vurumcu tavrı ile tanındı. Peki, Aliye Berger neden öldü, kaç yaşında vefat etti?
23.12.2020Gündem
Tartışmalı yardım paketi kabul edildi: 900 milyar dolar!
Tartışmalı yardım paketi kabul edildi: 900 milyar dolar!ABD'de, aylarca süren anlaşmazlıklarından ardından, 900 milyar dolarlık bir yardım paketinde anlaşmaya varıldı.
21.12.2020Dünya
İstanbul'un tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferi
İstanbul'un tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferiİstanbul’un kısa, önemli fakat ihmal edilmiş dönemi olan Latin Krallığı’na ait bilgiler araştırmacı yazar Erhan Altunay ve rehber Selçuk Eracun’un kaleminden okuyucuyla buluştu. İstanbul’un Latin Çağı adı ve Destek Yayınları etiketiyle yayımlanan kitap, döneme ait yalnızca tercüme kitapların bulunduğu ülkemizde bir eksikliği tamamlar nitelikte. Kitap okuyucuya, günümüze ulaşan Latin izlerini takip ederek yeni keşifler yapmayı vaat ederken; efsaneler ve gerçekler üzerinden doğru kabul edilen yanlışları da düzeltme imkânı tanıyor.
Fransa'da son 24 saatte 28 bin 383 covid-19 vakası görüldü
Fransa'da son 24 saatte 28 bin 383 covid-19 vakası görüldüFransa'da yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınında son 24 saatte 28 bin 383 vaka tespit edildi.
18.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

fransakolejBurak KutBurak Kut kimdirkimdir

Notre Dame ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.