Nükleer Enerji

Nükleer Enerji

Son dakika nükleer enerji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer enerji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer enerji haber sayfamızda...

Nükleer Enerji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.986 nukleer enerji haberi bulunmuştur.
Çin'in nükleer uzmanı intihar etti
Çin'in nükleer uzmanı intihar ettiÇin'in nükleer enerji alanında önde gelen bilim insanlarından, Harbin Mühendislik Üniversitesi Başkan Yardımcısı Cang Ciciang'ın intihar ettiği belirtildi.
19.06.2021Dünya
Akkuyu'da birinci ünitenin reaktör kabının montajı tamamlandı
Akkuyu'da birinci ünitenin reaktör kabının montajı tamamlandıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde birinci ünitenin reaktör kabının montajının tamamlandığını duyurdu.
3.06.2021Ekonomi
UFO gizeminin kilit ismi konuştu: '11 Eylül’den bile kötü olabilir'
UFO gizeminin kilit ismi konuştu: '11 Eylül’den bile kötü olabilir'NASA'nın etiketlendiği video kaydındaki 'ürkütücü' yaratığın köprüde yürüdüğü anlar şok etkisi yarattı. On üçüncü saniyede görülen uçan kırmızı ışıklı cisim ise infiali daha da büyüttü. Öte yandan 2007-2017 yılları arasında Pentagon'un gizli UFO programı AATIP'in şefliğini yapan Luis Elizondo, CNN TÜRK'e konuştu. Elizondo, "UFO’lar insan yapımı değilse bu Amerika tarihinin en büyük istihbarat başarısızlığıdır" dedi. İşte haberin ayrıntıları...
2.06.2021Dünya
Enerji yatırımları 1,9 trilyon doları bulacak
Enerji yatırımları 1,9 trilyon doları bulacakDünyada bu yıl enerji yatırımlarının geçen yıla göre yüzde 10 artışla 1,9 trilyon dolara yükselmesi öngörülüyor.
2.06.2021Uzmanpara
Küresel enerji yatırımları bu yıl 1,9 trilyon doları bulacak
Küresel enerji yatırımları bu yıl 1,9 trilyon doları bulacakDünyada bu yıl enerji yatırımlarının geçen yıla göre yüzde 10 artışla 1,9 trilyon dolara yükselmesi öngörülüyor.
2.06.2021Ekonomi
Nükleer enerji iklim değişikliğiyle mücadelede ve istihdamda kilit rol oynuyor
Nükleer enerji iklim değişikliğiyle mücadelede ve istihdamda kilit rol oynuyorNükleer Sanayi Derneği Başkanı Alikaan Çiftçi, "İklim taahhütlerinin gerçekleşmesi için ihtiyaç duyulan anahtarı nükleer enerji elinde tutuyor" dedi.
30.05.2021Ekonomi
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında 2021-2050 arasında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4.4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
16.05.2021Ekonomi
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyor
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyorİklim değişikliğiyle mücadele kapsamında küresel sıcaklık artışının 1,5 santigrat derece ile sınırlandırılması amacıyla 2021-2050 yıllarında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4,4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
15.05.2021Ekonomi
Çocuğa BES, trafik sigortasına ayar
Çocuğa BES, trafik sigortasına ayarAK Parti’nin 18 yaşın altındaki çocukların bireysel emeklilik sistemine dahil olmasını sağlayacak kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Bayram tatilinin ardından öncelikle yasalaştırılması planlanan teklife göre, nükleer enerji gibi teminatlandırılması zor alanlar için “Özel Riskler Merkezi” oluşturulacak. Düzenlemeyle, zorunlu trafik sigortasının kapsamında da değişikliğe gidiliyor.
11.05.2021Ekonomi
Çekya-Rusya arasında 'diplomat krizi' sürüyor
Çekya-Rusya arasında 'diplomat krizi' sürüyorÇekya'da hükümetin, ülkede 2014'te meydana gelen bir patlamayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle 18 Rus diplomatı sınır dışı etme kararı sonrasında Rusya'nın da 20 Çek diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etmesi, iki ülke ilişkilerini temelden sarsan son yılların en derin krizinin yaşanmasına yol açtı.
3.05.2021Dünya
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyor
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyorJaponya Yeniden Kalkınma Bakanı Hirasawa Katsuei, "Nükleer enerjiden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra da yapacağız. En sert tedbirleri uygulayacağız" dedi.
3.05.2021Dünya
Rusya, Kızıldeniz’deki askeri üs anlaşmasının dondurulduğu iddialarını yalanladı
Rusya, Kızıldeniz’deki askeri üs anlaşmasının dondurulduğu iddialarını yalanladıRusya’nın Hartum Büyükelçiliği, Sudan’ın doğusundaki Port Sudan kentinde Rus savaş gemileri için lojistik ve teknik destek merkezi inşası anlaşmasının dondurulduğuyla ilgili haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.
29.04.2021Dünya
Nükleere atama: Bostancı
Nükleere atama: BostancıBazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
22.04.2021Ekonomi
Bakanlık ve kurumlara ilişkin atamalar Resmi Gazete'de
Bakanlık ve kurumlara ilişkin atamalar Resmi Gazete'deBazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
20.04.2021Gündem
Pandemi sonrasında yatırımlar, yenilenebilir enerji ve akıllı şebekelere
Pandemi sonrasında yatırımlar, yenilenebilir enerji ve akıllı şebekelereÜlkemiz, doğusunda enerji kaynakları batısında ise potansiyel enerji tüketicilerinin olduğu jeopolitik bir enerji köprüsü olma önemine sahiptir.
20.04.2021Vitrin
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlar
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlarZengin enerji kaynakları ile enerji tüketicileri arasında stratejik bir noktada yer alan Türkiye, dış politik adımlarla enerji arasındaki simbiyotik ilişkinin etkisini daha fazla hissediyor. Türkiye’nin enerji politikalarında değişim tartışmaları yapılırken, bölgede değişen siyasi dengeler, risklerin yanında, ülkemizin enerji eksenini genişletmesi noktasında yeni fırsatlar da sunuyor.
20.04.2021Vitrin
Son dakika haberi: Annalena Baerbock... Dünya bu kadını konuşuyor!
Son dakika haberi: Annalena Baerbock... Dünya bu kadını konuşuyor!Daha şimdiden adı dünyanın genç kadın liderleriyle anılmaya başladı bile. Almanya'da 16 yılın ardından Angela Merkel'in yerine geçmesi beklenen 40 yaşındaki başbakan adayı Annalena Baerbock, dünya gündeminin tepesine oturmayı başardı. İşte son dakika haberinin detayları...
20.04.2021Dünya
Avrupa’da yeni ‘Soğuk Savaş’
Avrupa’da yeni ‘Soğuk Savaş’Ukrayna kriziyle yükselen gerilim, muhalif lider Navalni’nin durumu, Çekya ve Polonya’nın Rus diplomatları sınır dışı etmesiyle yeni bir boyut kazandı.
20.04.2021Dünya
Akkuyu Nükleer AŞ, Otkrıtie Bankası'ndan 500 milyon dolar kredi alacak
Akkuyu Nükleer AŞ, Otkrıtie Bankası'ndan 500 milyon dolar kredi alacakAkkuyu Nükleer AŞ ile Otkritie Bankası, 500 milyon dolar ile sınırlı 7 yıllık yenilenmeyen kredi üzerinde anlaşmaya vardı.
14.04.2021Ekonomi
Japonya'nın atık su kararı tartışma yarattı!
Japonya'nın atık su kararı tartışma yarattı!Japonya'da hükümetin 2011 depreminde hasar gördükten sonra Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyu denize boşaltmaya kararı, ülke içinde ve komşu ülkeler nezdinde tartışma oluşturdu.
13.04.2021Dünya
'A’dan Z’ye nükleer santral yapacağız'
'A’dan Z’ye nükleer santral yapacağız'Rusya’da eğitim gören 50 Türk mühendisten, mezun olan 35’i Akkuyu’da çalışmaya başladı. Mühendisler, “A’dan Z’ye nükleer santral inşa edecek düzeye geleceğiz” dedi.
12.04.2021Ekonomi
Putin, Paşinyan ile Moskova’da görüştü
Putin, Paşinyan ile Moskova’da görüştüRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile "Karabağ" konusunu görüştü.
7.04.2021Dünya
Akkuyu NGS için üretilen bir ekipmanın sahaya sevki tamamlandı
Akkuyu NGS için üretilen bir ekipmanın sahaya sevki tamamlandıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS), buhar türbin ünitesinin büyük boyutlu bileşeni sahaya ulaştı.
6.04.2021Ekonomi
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyor
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyorAkkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen inşaat çalışmalarına ara vermediklerini belirterek, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) dördüncü ünitesinin inşaat lisansını 2021'in sonuna kadar almayı hedefliyoruz." dedi.
2.04.2021Ekonomi
Fiber Optik Kablo Nedir, Nerelerde Kullanılır? Fiber Optik Kablonun Yapısı Nasıldır?
Fiber Optik Kablo Nedir, Nerelerde Kullanılır? Fiber Optik Kablonun Yapısı Nasıldır?Fiber optik kablo en fazla kullanılan kablo çeşitleri arasında yer almaktadır. Siz de sürekli olarak kullanılan ve karşınıza çıkan bu kablo türü ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Fiber optik kablo nedir, nerelerde kullanılır? Fiber optik kablonun yapısı nasıldır? Fiber optik kablo hakkında ve fiber optik kablonun yapısı hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
31.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

enerjiakkuyunükleer enerjison haberlerRusya

Nükleer Enerji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.