Nurettin Canikli

Nurettin Canikli

Türk siyasetçi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirmiştir. Yüksek lisansını İngiltere Sheffield Üniversitesi'nde para-banka-finansman alanında tamamlamıştır. Maliye Bakanlığında Maliye Başmüfettişliği, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve İstanbul Defterdarı Vekilliği, Yeni Şafak gazetesinde ekonomik konularda köşe yazarlığı, Yeminli mali müşavirlik şirketinin ortaklığı, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeliği, TBMM XXII., XXIII. ve XXIV. Dönemde Giresun Milletvekilliği, XXII. Dönem TBMM Kamu İktisadî Teşebbüsleri Komisyonu Başkanlığı ve Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi Üyeliği yapmıştır. Evli ve dört çocuk babasıdır

Nurettin Canikli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.788 nurettin canikli haberi bulunmuştur.
'Dış ticaret açığımızda 122 milyar dolardan 92 milyar dolara gerilemeyi başardık'
'Dış ticaret açığımızda 122 milyar dolardan 92 milyar dolara gerilemeyi başardık' Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İhracatta Türkiye Yüzyılı Zirvesi'nde konuştu. Bolat, "Son 9 ayda dış ticaret açığımızda 122 milyar dolardan 92 milyar dolara gerilemeyi başardık. Yaklaşık 29 milyar dolarlık bir azaltma gerçekleşti. Aynı şekilde cari açığımız son 9 ayda 60.1 milyar dolardan 31.8 milyar dolara geriledi. Bu şu demek. Daha az dövize ihtiyacımız gerçekleşti. Döviz yeterliliği daha fazla arttı. Kurun üzerindeki yukarı yönlü baskılar bu anlamda azalmış oldu. Bu durum enflasyon ile mücadeleye katkı yapmış oldu" dedi.
30.04.2024 Ekonomi
AK Parti vitrininde ince ayar! Erdoğan’dan 'yenilik-deneyim' dengesi
AK Parti vitrininde ince ayar! Erdoğan’dan 'yenilik-deneyim' dengesi AK Parti’nin 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi parti yönetiminde değişiklik yapmak üzere gittiği olağanüstü kongrenin yankıları sürüyor.
9.10.2023 Gündem
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi Erdoğan’ın yeniden genel başkan seçildiği kongrede asıl heyecan, MKYK üyelikleri için yaşandı. MKYK’nın yüzde 65’i değişti, listeye 49 yeni isim girdi, 26 kişi de yerini korudu. Birçok eski bakan MKYK’da yer alırken, Binali Yıldırım ve Nurettin Canikli gibi AK Parti’nin ağır toplarının listede yer almaması dikkat çekti.
8.10.2023 Gündem
Canikli: Piyasaları manipüle etmeye çalışıyorlar
Canikli: Piyasaları manipüle etmeye çalışıyorlar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, “7’li masa ittifakı, yine kur şoku ve sermaye kontrolü yalanlarıyla vatandaşın kafasını karıştırmaya, piyasaları manipüle etmeye çalışıyor” dedi.
22.05.2023 Haberler
Canikli: Piyasaları manipüle etmeye çalışıyorlar
Canikli: Piyasaları manipüle etmeye çalışıyorlar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, “7’li masa ittifakı, yine kur şoku ve sermaye kontrolü yalanlarıyla vatandaşın kafasını karıştırmaya, piyasaları manipüle etmeye çalışıyor” dedi.
22.05.2023 Gündem
Canikli: KHK ile ihraç edilenler görevlerine iade edilmek isteniyor
Canikli: KHK ile ihraç edilenler görevlerine iade edilmek isteniyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, “İhraç edilmeden önce çok kritik görevlerde bulunan generaller, albaylar ve diğer subaylar, emniyet müdürleri, emniyet amirleri ve başkomiserler, hâkim ve savcılar, hatta MİT mensupları, 7’li masa tarafından KHK ile ihraç edilmeden önceki görevlerine iade edilmek istenmektedir” dedi.
8.05.2023 Gündem
Canikli: 7’li masa mutabakat metni, taahhütleriyle ulus devletini tehdit ediyor
Canikli: 7’li masa mutabakat metni, taahhütleriyle ulus devletini tehdit ediyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, “7’li masanın mutabakat metninde yer alan taahhüt ve hedefleri dikkate alınırsa, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, cumhuriyeti ve ulus devleti tarihe karışır” dedi.
1.05.2023 Gündem
Giresunspor'da Hakan Keleş yönetime istifasını sundu
Giresunspor'da Hakan Keleş yönetime istifasını sundu Süper Lig'de Başakşehir'e kendi sahasında 4-2 mağlup olan Karadeniz ekibinde teknik direktör Hakan Keleş yönetime istifasını sundu.
25.04.2023 Giresunspor
Nurettin Canikli: Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar kaynak getirme sözünün hiçbir altyapısı yok!
Nurettin Canikli: Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar kaynak getirme sözünün hiçbir altyapısı yok! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Kılıçdaroğlu’nun politik palavralarla kaynak olarak gösterdiği ‘İngiliz Finans sisteminin parayı göndermesi mümkün değildir" dedi.
24.04.2023 Gündem
AK Parti'li Canikli: Seçim beyannamemiz yüzde 5,5 büyüme hedeflemekte
AK Parti'li Canikli: Seçim beyannamemiz yüzde 5,5 büyüme hedeflemekte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, "AK Parti; seçim beyannamesinde, önümüzdeki 5 yıllık dönem için yıllık ortalama yüzde 5,5'lik bir büyüme oranını hedeflemektedir. Bu büyüme oranı ile 5 yılda, 6 milyon yeni iş imkanının ortaya çıkması planlanmaktadır" dedi.
18.04.2023 Gündem
Canikli: 7'li masa para basma yetkisini küresel sermayeye devretmek istiyor
Canikli: 7'li masa para basma yetkisini küresel sermayeye devretmek istiyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, "7’li masa ekonomi programında belirttiği üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hükümranlığının en belirgin sembol ve imtiyazlarından birisi olan para basma yetkisini fiilen küresel finans kuruluşlarına devretmeyi planlamaktadır" dedi.
14.04.2023 Gündem
AK Parti'li Canikli, ağabeyini son yolculuğuna uğurladı
AK Parti'li Canikli, ağabeyini son yolculuğuna uğurladı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin yaşamını yitiren ağabeyi Muhsin Canikli, Samsun'da toprağa verildi. 
10.04.2023 Gündem
AK Parti’de büyük değişim
AK Parti’de büyük değişim 14 Mayıs’taki seçimler için vitrinini yenileyen AK Parti’de 181 isim liste dışı kaldı; değişim oranı yüzde 65 oldu. Bakanlar, ön sıralardan aday gösterildi. En genç aday 18 yaşındaki Nisa Alptekin, en yaşlı aday ise 73 yaşındaki Şamil Ayrım oldu. HÜDA PAR’dan 4, DSP’den 3 isim AK Parti listesinde yer aldı.
10.04.2023 Gündem
AK Parti listelerinde yüzde 65 değişiklik! İşte en genç aday
AK Parti listelerinde yüzde 65 değişiklik! İşte en genç aday AK Parti'de 2023 seçimleri milletvekili aday listesi belli oldu. 3 dönem kuralı istinasız olarak uygulanırken, listenin en genç ismi de ortaya çıktı.
9.04.2023 Gündem
AK Parti'de liste mesaisi! 3 dönem kuralına takılanlar arasında dikkat çeken isimler var
AK Parti'de liste mesaisi! 3 dönem kuralına takılanlar arasında dikkat çeken isimler var AK Parti’de milletvekili adayları için yapılan temayül yoklamasının ardından 27 Mart’ta başlatılan mülakat süreci bugün sona erecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon ise çalışmalarına pazartesi günü başlayacak ve milletvekili listelerine son şeklini verecek.
1.04.2023 Gündem
AK Parti'li Canikli: Ziraat Bankası'nın çiftçilerle sınırlandırılması, iflasına neden olur
AK Parti'li Canikli: Ziraat Bankası'nın çiftçilerle sınırlandırılması, iflasına neden olur AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, "7'li masanın 'Ziraat Bankası'nın sadece çiftçilerle sınırlandırılması' gibi kurnazca söylemi, hali hazırda kredi talebi zaten karşılanan çiftçilerimize ekstradan bir fayda sağlamayacaktır. Bu kurnazca söylem, sadece Ziraat Bankası’nın iflasına neden olur" dedi.
31.03.2023 Gündem
AK Parti'li Canikli: 7'li masa küresel sermayenin avukatlığına soyunmuş
AK Parti'li Canikli: 7'li masa küresel sermayenin avukatlığına soyunmuş AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, "7'li masa, kamu bankalarının etkisiz hale getirilmesini ve küçültülmesini hedeflemektedir. Bu vaadi ile 7'li masa, yabancı sermayeli bankaların yani küresel sermayenin sözcülüğüne ve avukatlığına soyunmuş durumdadır" dedi.
27.03.2023 Gündem
Canikli: 6’lı masanın ekonomi programı dışa bağımlı olacak
Canikli: 6’lı masanın ekonomi programı dışa bağımlı olacak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, “6’lı masanın ekonomi programı, yüksek faiz (pozitif reel faiz) ve parasal sıkılaştırma üzerine kurgulandığı için iç piyasadan kaynak oluşturmakta zorlanacak, dış kaynak kullanarak dışa bağımlı olacaktır” dedi.
20.03.2023 Ekonomi
Nurettin Canikli: “6’lı masanın yüksek faiz politikası tüm makro ekonomik dengeleri bozar
Nurettin Canikli: “6’lı masanın yüksek faiz politikası tüm makro ekonomik dengeleri bozar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, 6’lı Masa Mutabakat Metni’nin ekonomi vaatlerine yönelik “6’lı masanın yüksek faiz politikası tüm makro ekonomik dengeleri bozar. Yüksek faiz, Türkiye ekonomisini, altından kalkamayacağı finansal yüklerle karşı karşıya bırakır” dedi.
13.03.2023 Haberler
İçişleri Bakanlığı'ndan 14 Mayıs seçimlerine ilişkin genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan 14 Mayıs seçimlerine ilişkin genelge İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 61 maddelik "Seçim Tedbirleri Genelgesi" gönderdi. Seçim güvenliği kapsamında 601 bin 251 güvenlik personeli görevlendirildi.
13.03.2023 Gündem
Nurettin Canikli: “6’lı masanın yüksek faiz politikası tüm makro ekonomik dengeleri bozar
Nurettin Canikli: “6’lı masanın yüksek faiz politikası tüm makro ekonomik dengeleri bozar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, 6’lı Masa Mutabakat Metni’nin ekonomi vaatlerine yönelik “6’lı masanın yüksek faiz politikası tüm makro ekonomik dengeleri bozar. Yüksek faiz, Türkiye ekonomisini, altından kalkamayacağı finansal yüklerle karşı karşıya bırakır” dedi.
13.03.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, MSB'nin düzenleme ihtiyaçlarına yönelik toplantıya başkanlık etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, MSB'nin düzenleme ihtiyaçlarına yönelik toplantıya başkanlık etti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, Milli Savunma Bakanlığı'nın düzenleme ihtiyaçlarına yönelik çalışma toplantısı yapıldı.
19.01.2023 Haberler
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, MSB'nin düzenleme ihtiyaçlarına yönelik toplantıya başkanlık etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, MSB'nin düzenleme ihtiyaçlarına yönelik toplantıya başkanlık etti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, Milli Savunma Bakanlığı'nın düzenleme ihtiyaçlarına yönelik çalışma toplantısı yapıldı.
19.01.2023 Gündem
‘Küresel krizi fırsata çevirdik’
‘Küresel krizi fırsata çevirdik’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna Savaşı, ham madde ve enerji krizi gibi sıkıntıları fırsata çevirerek 2022’de Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamlarına erişildiğini söyledi.
3.01.2023 Gündem
Nurettin Canikli: "6’lı masa tam anlamıyla hile yönetim merkezi olarak çalışıyor"
Nurettin Canikli: "6’lı masa tam anlamıyla hile yönetim merkezi olarak çalışıyor" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Gümüşhane’de katıldığı programda 6’lı masayı hedef alarak “6’lı masa tam anlamıyla bir hile yönetim merkezi olarak çalışıyor, alavere dalavere. Baktığımız zaman birbirilerinin kuyusunu kazıyorlar” dedi.
24.12.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Nurettin Canikli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.