Ödemiş

Ödemiş

Son dakika Ödemiş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ödemiş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ödemiş haber sayfamızda...

Ödemiş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.941 odemis haberi bulunmuştur.
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
18.10.2021Eğlence
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
18.10.2021Eğlence
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Eğlence
Asr Suresi Oku: Asr Suresi Türkçe Okunuşu, Tefsiri, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Asr Suresi Oku: Asr Suresi Türkçe Okunuşu, Tefsiri, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAsr Suresi toplamda 3 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde inen Asr Suresi Asr, çağ, ikindi vakti ve uzun zaman manasına gelmektedir. Ayrıca Mushafta sıralaması 103., iniş sırasına bakıldığında 13. suredir. Asr Suresinden önce inşirah suresi inmiştir.
16.10.2021Sureler
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftlerin cinsiyetten sonra en çok üzerine düşündükleri konu isimlerdir. Kız bebek bekleyen anne ve baba adayları bebeklerine verecekleri isim konusunda araştırma içerisine girerler. Kızlarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler anlamlarına da dikkat ederler. Kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler nadir bulunan, keşfedilmemiş, duyulmamış, modern ve popüler isimleri tercih ederler. İsim konusunda oldukça seçici davranan aileler anlamlarının da güzel olmasını isterler. B harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
İzmir'de tefecilik yaptığı şüphesiyle 2 kişi gözaltına alındı
İzmir'de tefecilik yaptığı şüphesiyle 2 kişi gözaltına alındı İzmir'in Tire ilçesinde, iddiaya göre vatandaşlara borç para karşılığında senet imzalatarak tefecilik yaptığı şüphesiyle 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.
7.10.2021Gündem
‘Tek istekleri sevgi, su ve mama’
‘Tek istekleri sevgi, su ve mama’Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde bakım ve rehabilitasyon merkezinde meclis üyeleri ve öğrencilerle birlikte incelemelerde bulundu.
5.10.2021Ege
Son dakika... İzmir'de otluktaki yangın ormana sıçradı!
Son dakika... İzmir'de otluktaki yangın ormana sıçradı!Gelen bir son dakika haberine göre, İzmir’in Ödemiş ilçesinde otluk alanda başlayıp ormana sıçrayan yangın kısmen kontrol altına alındı. Alevlere müdahale karadan devam ediyor.
3.10.2021Gündem
Herkesi zehirleyen hata! Çöpe atılan ilaçlar soframıza kadar geliyor
Herkesi zehirleyen hata! Çöpe atılan ilaçlar soframıza kadar geliyorİlaç israfı, Türkiye’de özellikle son yıllarda ciddi boyutlara ulaştı. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı araştırmalar da bu gerçeği gözler önüne seriyor. En korkutucu olan tablo, çöpe attığımız ilaçların yediğimize, içtiğimize karışarak sağlığımızı tehdit etmesi! Sadece sağlık sektörünü değil, hayatımızdaki pek çok alanı etkileyen ilaç israfının altında yatan bilinçsiz ilaç kullanıma karşı uzmanların önemli tavsiyeleri var...
16.10.2021Gündem
İzmir'de ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
İzmir'de ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındıİzmir'in Ödemiş ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.
30.09.2021Haberler
İzmir'in iki ilçesinde yangın! Kontrol altına alındı
İzmir'in iki ilçesinde yangın! Kontrol altına alındıİzmir’in Ödemiş ilçesinde orman, Urla'da da makilik alanda yangın çıktı. Havadan ve karadan müdahale sonucu 2 saat sonra kontrol altına alındı.
30.09.2021Gündem
Hasadı başlayan kestanede ihracat hedefi 50 milyon dolar
Hasadı başlayan kestanede ihracat hedefi 50 milyon dolarEge Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, rekoltesinde bu yıl yüzde 10'luk artış beklenen kestanedeki ihracat hedeflerinin 50 milyon dolar olduğunu belirtti.
30.09.2021Ekonomi
Yankesicilik yapan aynı aileden 5 şüpheli Aydın'da yakalandı
Yankesicilik yapan aynı aileden 5 şüpheli Aydın'da yakalandıAydın'ın Efeler ilçesinde, pazarda alışveriş yapan 2 kişinin, yankesiciler tarafından parasının çalınması üzerine harekete geçen polis, aynı aileden 5 şüpheliyi İzmir'e giderken yakaladı.
30.09.2021Gündem
Volkswagen’e tazminat şoku!
Volkswagen’e tazminat şoku!Avrupa Birliği (AB), Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in emisyon skandalı nedeniyle sadece Almanya'da değil, tüm AB ülkelerinde şirketin araçlarını satın alan kişilere yanlış yönlendirme gerekçesiyle tazminat ödemesini talep etti.
28.09.2021Ekonomi
‘Gönül yapmaya geldik’
‘Gönül yapmaya geldik’AK Parti İzmir, 30 ilçede eş zamanlı olarak Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantıları’nı gerçekleştirdi.
27.09.2021Ege
İzmir'deki uyuşturucu operasyonlarında 63 gözaltı
İzmir'deki uyuşturucu operasyonlarında 63 gözaltıİzmir'in 9 ilçesinde, jandarma ekiplerince 13-21 Eylül'de düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 63 şüpheli gözaltına alındı.
22.09.2021Gündem
750 çocuğa eşofman takımı dağıtılacak
750 çocuğa eşofman takımı dağıtılacakÖdemiş Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden sağlanan katkıyla ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerine dağıtılmak üzere 750 eşofman takımı satın aldı.
21.09.2021Ege
Başkan Eriş, günün ilk ışıklarında sahadaydı
Başkan Eriş, günün ilk ışıklarında sahadaydıÖdemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, günün ilk ışıklarında sahaya indi, ihtiyaç duyulan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.
17.09.2021Ege
Küçük Menderes deterjan kurbanı!
Küçük Menderes deterjan kurbanı!Ege’nin en önemli su kaynaklarından Küçük Menderes Nehri’ndeki kirliliğin nedenlerinden birinin de deterjanların temizleme gücünü artırmak için kullanılan sodyum tripolifosfat (STPP) maddesi olduğu ortaya çıktı.
17.09.2021Gündem
‘İmara açılması mümkün değil’
‘İmara açılması mümkün değil’Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, kent merkezi ve ilçelerde çıkan orman yangınlarında 60 bin hektar alanın zarar gördüğünü açıkladı.
14.09.2021Ege
‘Bozdağ’ın zenginliği ortaya çıkarılacak’
‘Bozdağ’ın zenginliği ortaya çıkarılacak’Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Bozdağ’da İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılacak cadde ve meydan düzenlemesiyle ilgili esnafla bir araya geldi. Eriş, İzmir’in çatısı konumundaki Bozdağ’da dört mevsim turizm hedefiyle çalışmaların devam ettiğini vurguladı.
10.09.2021Ege
Rahvan at yarışları rüzgar gibi geçti
Rahvan at yarışları rüzgar gibi geçtiÖdemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen rahvan at yarışları büyük heyecana sahne oldu.
7.09.2021Ege
Pera Müzesi'nde dünyayla alternatif ve yenilikçi bir Yüzleşme
Pera Müzesi'nde dünyayla alternatif ve yenilikçi bir YüzleşmePera Müzesi, ulusal ve uluslararası eğitim kurumlarıyla gerçekleştirdiği iş birlikleri ile genç sanatçı ve tasarımcıların çalışmalarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Müzenin yeni sergisi “Yüzleşme”, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve mezunlarının yapıtlarını bir araya getiriyor. Fakültenin 25 yıllık üretiminden disiplinler ötesi bir yaklaşımla örnekler sunan sergi, kurumun geçmişi ve bugünüyle yüzleşmesine aracı olurken, bir yandan da izleyiciye dünyayla yüzleşme ve onu alışılmadık açılardan yeniden keşfetme fırsatı sunuyor. Sergi, 24 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde ziyaret edilebilir.
‘Kurtuluşla sonsuza dek aydınlığa kavuştuk’
‘Kurtuluşla sonsuza dek aydınlığa kavuştuk’Ödemiş, düşman işgalinden kurtuluşunun 99...
6.09.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeÖdemişgazetetekerlemeler

Ödemiş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.