Ödenek

Ödenek

Son dakika ödenek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ödenek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ödenek haber sayfamızda...

Ödenek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.704 odenek haberi bulunmuştur.
Son dakika: Kısa çalışma dönemi ne zaman bitiyor? Çalışanlar dikkat...
Son dakika: Kısa çalışma dönemi ne zaman bitiyor? Çalışanlar dikkat...Bir yılı aşkın bir süredir uygulanan ‘kısa çalışma’nın bitişine 14 gün kaldı. İş yerlerindeki insan kaynakları ekipleri, çalışanların dönmesiyle başlayacak olan yeni sürece hazırlanıyor. İşte ayrıntılar...
16.06.2021Ekonomi
Emine Erdoğan: Teknolojik ilerlemeyle eş zamanlı manevi ilerleme sağlayamıyoruz
Emine Erdoğan: Teknolojik ilerlemeyle eş zamanlı manevi ilerleme sağlayamıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Sanayi devrimi dediğimiz şey, tabiata olduğu kadar insanın manevi tabiatına da büyük zararlar verdi. Teknolojik ilerlemeyle eş zamanlı olarak manevi ilerleme sağlayamıyoruz" dedi.
7.06.2021Gündem
Okul Yardım Parası Nasıl Alınır? Öğrenci Yardım Parası İçin Nereye Başvurulmalı?
Okul Yardım Parası Nasıl Alınır? Öğrenci Yardım Parası İçin Nereye Başvurulmalı?Okula giden öğrencilerin aileleri zor durumda olduklarında ekonomik sıkıntılar yaşayabiliyor. Devlet tarafından verilen okul yardım parasına başvurmak isteyen aileler, nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyor. Pek çok aile okul yardım parası hakkında detaylı araştırmalar yapabiliyor. Okul yardım parası nasıl alınır? Öğrenci yardım parası için nereye başvurulmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.06.2021Eğitim
Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri bugün hesaplara yatacak
Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri bugün hesaplara yatacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Mayıs ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini bugün hesaplara yatırıyoruz" açıklamasında bulundu.
4.06.2021Ekonomi
Son dakika: Büyük gün yarın! Erdoğan açıklayacak
Son dakika: Büyük gün yarın! Erdoğan açıklayacakTürkiye'nin geçen yıl Karadeniz'de 405 milyar metreküplük gaz keşfinin ardından Sakarya Gaz Sahası'nda rezerv tespiti ve yeni gaz keşfine yönelik sondajlarla yürüttüğü çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın bölgede yeni bir gaz keşfine yönelik açıklama yapması bekleniyor.
3.06.2021Ekonomi
KÇÖ yattı mı? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatıyor?
KÇÖ yattı mı? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatıyor?Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Koronavirüs salgını sürecinde sağlanan Kısa Çalışma Ödeneği desteğine başvurun iş yerleri için ödenek uzatıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yatırılan KÇÖ ödeme tarihleri nedir? İşte Kısa Çalışma Ödeneği için verilen son tarih.
1.06.2021Gündem
Japonya'da nakit yardımı planlanıyor
Japonya'da nakit yardımı planlanıyorJaponya hükümeti, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik etkisine karşı, ihtiyaç sahibi hane halkına yeni nakit yardımı planlıyor.
26.05.2021Uzmanpara
İngiltere'de 300 milyon sterlinlik 'şarj' yatırımı
İngiltere'de 300 milyon sterlinlik 'şarj' yatırımıİngiliz enerji düzenleme kuruluşu Ofgem, ülkede 3 bin 550 yeni elektrikli araç şarj noktası kurulması için 300 milyon sterlinlik yatırım kararı alındığını duyurdu.
24.05.2021Uzmanpara
Üreten meslek liselerine ziyaret
Üreten meslek liselerine ziyaretHastaneye 3 bin kişilik yemek yapıyorlar, okulların basılı evraklarını hazırlıyorlar… Başarılı üretimleriyle dikkat çeken İstanbul’daki meslek liselerini ziyaret eden Mahmut Özer, tasarım beceri atölyelerine 100 milyon TL’lik ödenek ayırdıklarını belirterek, “En önemli hedefimiz üretim” dedi.
24.05.2021Eğitim
KOBİ’lere enerji verecek fırsat!
KOBİ’lere enerji verecek fırsat!Kamuda enerji tasarruf garantisi sağlayan yatırımları düzenleyen tebliğle gündeme gelen enerji performans sözleşmesini tüm işletmeler yapabiliyor. ESCON Enerji Genel Müdürü Onur Ünlü, kaynak ayırmadan ve risk almadan enerji verimliliği yatırımı yapmanın KOBİ’ler için büyük fırsat olduğunu söyledi.
18.05.2021Kobi
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla inceleme
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla incelemeİçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından bazı hizmet alım ihalelerinde usulsüzlük yapılarak kamu zararına sebep olunduğu iddiaları üzerine araştırma/ön inceleme onayı gereğince mülkiye müfettişi görevlendirildiğini bildirdi.
17.05.2021Gündem
DMO'nun kamu alımlarında tasarruf ve yerli ürün ön plana çıkacak
DMO'nun kamu alımlarında tasarruf ve yerli ürün ön plana çıkacakDevlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü, kamu kaynaklarının etkin kullanımını sağlamak ve merkezi tedarik hizmetlerini geliştirmek amacıyla bu yıl tasarrufu ve yerli ürün tedarikini önceleyecek.
17.05.2021Ekonomi
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak." dedi.
14.05.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği yattı mı, ne zaman yatıyor? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?
Kısa Çalışma Ödeneği yattı mı, ne zaman yatıyor? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?Kısa Çalışma Ödeneği yattı mı? Koronavirüs pandemi döneminde Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanan vatandaşlar Kısa Çalışma Ödeneği yattı mı, ne zaman yatacak, sorusuna yanıt arıyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sosyal medya hesabı üzerinden Nisan ayı kısa çalışma ödeneğine ilişkin açıklamada bulundu. İşte Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili son dakika gelişmeler.
7.05.2021Ekonomi
Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri yarın hesaplara yatıyor
Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri yarın hesaplara yatıyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini yarın (5 Mayıs) hesaplara yatırıyoruz." dedi.
4.05.2021Ekonomi
Kıyı belediyeleri destek bekliyor!
Kıyı belediyeleri destek bekliyor!Tam kapanma kararıyla vatandaşların Ege'ye akın ettiğine dikkat çeken Başkan Abdül Batur, "Yaşanabilecek altyapı ve sağlık sorunlarına karşı yardıma ihtiyacımız var" dedi
1.05.2021Ege
Ö İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? Ö Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
Ö İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? Ö Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerKelime oyunları tüm oyun severler tarafından sevilerek oynanan oyunların başında gelmektedir. Bu bağlamda kelime oyunlarında başarılı olmak isteyen oyuncular bir takım araştırmalar içerisine girmişlerdir. Bunlardan bir tanesi de kelimelerin hangi harf ile başlamalarıdır. Peki alfabemizde bulunan Ö harfi ile başlayan kelimeler nelerdir? Bu kelimelerden hangileri daha çok kullanılmaktadır? İşte, Ö harfi ile başlayan kelimeler ile kelime sayıları.
1.05.2021Eğitim
Son dakika: Beklenen karar çıktı! Kısa çalışma ödeneği...
Son dakika: Beklenen karar çıktı! Kısa çalışma ödeneği...Son dakika gelen habere göre işveren ve çalışanların beklediği karar çıktı, kısa çalışma ödeneği haziran ayının sonuna kadar uzatıldı ve karar da Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki, kimler bu uzatmadan yararlanacak, kısa çalışma ödeneğine yeni başvuru yapılabilecek mi, ücretsiz izinde olanlar kısa çalışma ödeneğine geçecek mi? Kısa çalışmanın uzatılması sonrası okuyuculardan benzeri sorular çokça geliyor. İşte ayrıntılar...
28.04.2021Ekonomi
Sanal inekle vurgun yapan Tosuncuk
Sanal inekle vurgun yapan TosuncukDolandırıcılıkta farklı alanlarda çalışan iki isim. Biri kurduğu sanal çiftlikle vatandaşı dolandıran Tosuncuk, diğeri devletin en üst kademesini dolandıran Parsadan.
26.04.2021Gündem
26 sinema projesine 25 milyon TL ödenek
26 sinema projesine 25 milyon TL ödenekKültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yıl destekleyeceği sinema projelerinin listesi açıklandı. Bakanlığın açıklamasına göre 26 proje için 25 milyon 50 bin lira destek sağlanacak.
25.04.2021Kültür Sanat
Arizona Valisi Meksika sınırına Ulusal Muhafızları gönderiyor
Arizona Valisi Meksika sınırına Ulusal Muhafızları gönderiyorABD'nin Arizona eyaletinin Cumhuriyetçi Valisi Doug Ducey, Meksika sınırındaki mülteci akınını durdurmak üzere sınıra 250 kişiden oluşan Ulusal Muhafız birliğini göndereceğini açıkladı.
21.04.2021Dünya
Doğru projelerle iki kat büyüdü
Doğru projelerle iki kat büyüdü Bursa’nın gelişim bölgesinde yer alan Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi, son 10 yılda altyapıya büyük yatırımlar yaparak sanayi için çağdaş bir ortam oluşmasını sağladı. OSB’nin büyüklüğü ve faal firma sayısı aynı dönemde iki kat arttı
19.04.2021Ekonomi
Bu tartı daha fazla çekmez
Bu tartı daha fazla çekmezCHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında “Bu tartı, bu sıkleti daha fazla çekmez. Tedbir alamayan Erdoğan şahsım hükümeti, ülkemizi maalesef kur ve faiz kıskacı arasına sokmuştur” diye konuştu
17.04.2021Siyaset
Bakan Soylu, '6 milyon kişi' deyip açıkladı: Yüz yüze eğitim verdik
Bakan Soylu, '6 milyon kişi' deyip açıkladı: Yüz yüze eğitim verdikİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yağmur elbette ki tekrar yağacak. Elbette ki tekrar yüksek miktarda yağacak, ancak bunun bir sele dönüşmemesi için gereken önlemleri almak durumundayız." dedi.
11.04.2021Siyaset
CHP’den Isparta raporu: Vatandaş 2. el ayakkabı sordu
CHP’den Isparta raporu: Vatandaş 2. el ayakkabı sorduCHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 20 milletvekili ve Parti Meclisi üyeleriyle birlikte yaptığı Isparta ziyaretine ilişkin hazırladığı raporu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.
8.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ödenekkısa çalışmason dakika haberlerişsizlikkçö

Ödenek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.