Ödenek

Ödenek

Son dakika ödenek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ödenek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ödenek haber sayfamızda...

Ödenek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.089 ödenek haberi bulunmuştur.
Kamuda tasarruf için sıkı tedbir
Kamuda tasarruf için sıkı tedbir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası kamuda yeni tasarruf tedbirleri alınacağını açıklamasının ardından gözler bu tedbirlerin detaylarına çevrildi.
19.04.2024 Ekonomi
Uçurumun ucunda! Mahalle 4 aydır kabusu yaşıyor
Uçurumun ucunda! Mahalle 4 aydır kabusu yaşıyor Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Corak köyünün mahallesinde oluşan heyelan, mahalle sakinlerine zor günler yaşatıyor. Mahalle sakinleri ulaşıma kapanan yolun 4 aydır yapılmayı bekliyor.
15.04.2024 Gündem
Tam bin 200 yıllık! Önceden kiliseydi sonra cami olarak kullanıldı
Tam bin 200 yıllık! Önceden kiliseydi sonra cami olarak kullanıldı Elazığ'da bin 200 yıllık kilise, adeta zamana direniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda restorasyon için projesi hazırlanarak onaylanan yapı, ayağa kaldırılmayı bekliyor.
14.04.2024 Gündem
'Dünyanın en büyük seçimi': Hindistan'da genel seçim neden 6 hafta sürüyor, nasıl yapılıyor?
'Dünyanın en büyük seçimi': Hindistan'da genel seçim neden 6 hafta sürüyor, nasıl yapılıyor? Hindistan'da genel seçim maratonu 19 Nisan'da başlayacak. Ülkede seçim bir gün değil, tam altı hafta sürüyor.
12.04.2024 Dünya
İstanbul-Antalya 4 saat 45 dakika
İstanbul-Antalya 4 saat 45 dakika Antalya 100 yıllık hayali olan yüksek hızlı trene kavuşuyor. Bakan Uraloğlu’nun duyurduğu, Antalya’yı Eskişehir’e bağlayacak olan yeni hızlı tren hattı sayesinde İstanbul-Antalya arası hızlı trenle 4 saat 45 dakikada kat edilecek.
12.04.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bir kapıyı kaparlar, biz 10 tane başka kapı açarız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bir kapıyı kaparlar, biz 10 tane başka kapı açarız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, temaslarda bulunmak üzere geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iftar programına katıldı. Güzelyurt’ta düzenlenen program öncesinde açıklamalarda bulunan Yılmaz, buruk bir Ramazan yaşadıklarını belirterek, “Gazze'de Ramazan'da dahi katliamlarla karşı karşıya kalan Gazzeli kardeşlerimizin de acısını buradan bir kez daha paylaşıyoruz. Bu acıların yaşanmaması adına Türkiye Cumhuriyeti olarak her türlü gayreti sarf ediyoruz. Bundan sonra da sarf edeceğiz. Öncelikle insani yardımların ulaştırılması ardından da kalıcı bir barışın, huzurun sağlanması için her türlü çabayı sarf ediyoruz” dedi.
5.04.2024 Gündem
"Enflasyon; sabır, disiplin ve eşit yük paylaşımı ile dizginlenecek"
"Enflasyon; sabır, disiplin ve eşit yük paylaşımı ile dizginlenecek" ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “İhtiyacımız olan üç şey sabır, disiplin ve tüm tarafların yükü paylaştığı bir dezenflasyon süreci. Halkımızdan ve iş dünyasından beklenen fedakârlığı devletimiz de göstermeli. O nedenle kamunun tasarruf etmesi, kayıt dışı ile mücadele etmesi, elini taşın altına koyması gerekiyor" dedi.
4.04.2024 Ekonomi
Belediye başkan adayı seçime 2 gün kala CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçti
Belediye başkan adayı seçime 2 gün kala CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçti CHP Bitlis Belediye Başkan Adayı Selim Soyugüzel, bugün yapılması planlanan miting saatinin partisinin il başkanı tarafından para karşılığı satıldığını ileri sürmesinin ardından adaylıktan ve partisinden istifa edip AK Parti'ye katıldı.
28.03.2024 Haberler
Geceleri binlerce kişinin olduğu mahallede, 83 seçmen bulunuyor
Geceleri binlerce kişinin olduğu mahallede, 83 seçmen bulunuyor Antalya'nın tarihi Kaleiçi semti sınırlarındaki 4 mahallede 4 sandık kurulacak. Toplam 612 seçmeni bulunan semtin ilk ve en eski mahallelerinden Tuzcular, eğlence mekanları ve otellerin yoğun olduğu bir mahalle. Geceleri nüfusu on binleri geçen mahallede 83 seçmen, 3 muhtar adayını oylayacak.
28.03.2024 Gündem
Çilek, tarlada 100 TL’den alıcı buluyor
Çilek, tarlada 100 TL’den alıcı buluyor Depremin vurduğu Hatay’ın bereketli topraklarında çilek hasadı başladı. Çilek, tarlada 100 TL’den alıcı buluyor.
23.03.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: AK Parti ve Cumhur İttifakı milletin bağrından çıkmış siyasi hareketler
Cevdet Yılmaz: AK Parti ve Cumhur İttifakı milletin bağrından çıkmış siyasi hareketler Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bursa’da STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile iftarda buluştu.
21.03.2024 Ekonomi
'Doğal gaz tüketim destekleri ödemeleri başladı'
'Doğal gaz tüketim destekleri ödemeleri başladı' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş “Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteğimizde ödemeler başladı” dedi.
21.03.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Deprem bölgesine bu yıl 1 trilyon 28 milyar lira ödenek ayırdık
Cevdet Yılmaz: Deprem bölgesine bu yıl 1 trilyon 28 milyar lira ödenek ayırdık Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Deprem bölgelerinde şu ana kadar 46 bin civarında konutu teslim ettik. Her ay 15-20 bin konut teslim ederek yıl sonunda inşallah 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız” dedi.
17.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Şehrimize faydası olmayan meselelere kaybedecek zamanımız yok
Bakan Ersoy: Şehrimize faydası olmayan meselelere kaybedecek zamanımız yok Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlık tarafından yapımı tamamlanan Side Antik Kenti Karşılama Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
17.03.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: Türkiye trilyon dolarlık ekonomiler ligine katılmış oldu
Cevdet Yılmaz: Türkiye trilyon dolarlık ekonomiler ligine katılmış oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, geçen yıl itibariyle Türkiye ekonomisinin 1 trilyon 119 milyar dolar bir büyüklüğe ulaştığını belirterek, "Türkiye olarak yine son 21 yıla baktığımızda, ortalama yıllık büyüme hızımız yüzde 5.4 olmuş, dünyadan 1.8 puan daha yüksek büyümüşüz. Bir yıl için belki bu çok büyük bir rakam değil diyebilirsiniz ama bu 21 bir yıllık dönem için birikimli olarak baktığımızda Türkiye'yi dünyada farklı bir yere taşıdığını da ifade etmek isterim" dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı: "2024 yılı hedefimiz ise 60 milyon turist ve 60 milyar dolar turizm geliri"
Bakan Ersoy açıkladı: "2024 yılı hedefimiz ise 60 milyon turist ve 60 milyar dolar turizm geliri" Turizmde rekorlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “2024 yılı hedefimiz ise 60 milyon turist ve 6o milyar dolar turizm geliri. Sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan gözbebeğimiz Antalya’da rekor kırarak tüm zamanların en yüksek ziyaretçi sayısına ulaştık" dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy: Aspendos'ta kazı ve restorasyon çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz
Bakan Ersoy: Aspendos'ta kazı ve restorasyon çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yüzde 2'si kazılan ve 2023'te 270 bin kişinin ziyaret ettiği Aspendos Antik Kenti'nin 4 yıl içinde yüzde 30'unda kazı, restorasyon ve onarım çalışmalarını tamamlamayı planladıklarını söyledi. Ersoy, çalışmalar için ilk etapta 1 milyar liralık ödenek ayırdıklarını da kaydetti.
14.03.2024 Ekonomi
Tek kadın muhtar adayı, en büyük mahalleye talip oldu
Tek kadın muhtar adayı, en büyük mahalleye talip oldu Diyarbakır’da, 123 mahallesi bulunan Bismil ilçesinde tek kadın muhtar adayı, en büyük mahalleye talip oldu.
3.03.2024 Gündem
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak İstanbul'da yaşayan Ufuk Öntürk, 2016'da kalp krizi geçirdi. Doktorların müdahalesiyle hayata döndürülen Öntürk, 2018'de dünya turuna çıktı. İlk olarak Tayland'a giden Ufuk Öntürk, daha sonra Kamboçya'ya geçti. Kamboçya'ya yerleşen Öntürk'ten gelen son haber ise aileyi yıktı.
2.03.2024 Haberler
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak İstanbul'da yaşayan Ufuk Öntürk, 2016'da kalp krizi geçirdi. Doktorların müdahalesiyle hayata döndürülen Öntürk, 2018'de dünya turuna çıktı. İlk olarak Tayland'a giden Ufuk Öntürk, daha sonra Kamboçya'ya geçti. Kamboçya'ya yerleşen Öntürk'ten gelen son haber ise aileyi yıktı.
2.03.2024 Gündem
Gaziye ödenen tazminat  3 yıl sonra geri istendi
Gaziye ödenen tazminat 3 yıl sonra geri istendi Kayseri’de 17 Aralık 2016'da PKK’lı teröristlerin bombalı araçla düzenlediği saldırıda sağ bacağını kaybeden gazi Ferdi Çatal'dan, mahkeme kararıyla ödenen 58 bin liralık tazminatın 35 bin lirası, fazla ödeme yapıldığı gerekçesiyle 3 yıl sonra geri talep edildi.
1.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy açıkladı! Antalya Müzesi'ne yeni proje
Bakan Ersoy açıkladı! Antalya Müzesi'ne yeni proje Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Dünyanın en önemli koleksiyonlarından birine sahip olan Antalya Arkeoloji Müzesi'nin yeniden yapımıyla ilgili proje çalışmalarına geçen haftadan itibaren başladık, müjdesini vermiş olayım. Mimari proje ekibimiz şu anda çalışmalarını yürütüyor. İnşallah projelerin tamamlanmasıyla birlikte Antalya Arkeoloji Müzesi'ni yine kendi yerinde en kısa sürede tamamlamayı arzuluyoruz" ifadelerini kullandı.
23.02.2024 Gündem
Antalya'nın sembollerindendi! Çalınan saatin ikizi yerine takıldı
Antalya'nın sembollerindendi! Çalınan saatin ikizi yerine takıldı Antalya'da 1985'te çalınan saatin yerine birebir aynısı takıldı. Saat Antalya'nın sembollerindendi. İşte o detaylar...
21.02.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya: Bir tek vatandaşımızın dahi mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz
Bakan Yerlikaya: Bir tek vatandaşımızın dahi mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kilis'te 7 Aralık Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Yerlikaya, depremde 14 milyon vatandaşın doğrudan süreçten etkilendiğini ve önceliklerinin depremin yaralarını silerek konutların teslimini yapmak olduğunu söyledi. Bakan Yerlikaya, depremin ilk anından itibaren devletin bütün imkanlarını seferber ettiğini ve depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığını söyledi.
16.02.2024 Haberler
Bakan Yerlikaya: Bir tek vatandaşımızın dahi mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz
Bakan Yerlikaya: Bir tek vatandaşımızın dahi mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kilis'te 7 Aralık Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Yerlikaya, depremde 14 milyon vatandaşın doğrudan süreçten etkilendiğini ve önceliklerinin depremin yaralarını silerek konutların teslimini yapmak olduğunu söyledi. Bakan Yerlikaya, depremin ilk anından itibaren devletin bütün imkanlarını seferber ettiğini ve depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığını söyledi.
16.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ödenek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.