Okulun İlk Günü

Okulun İlk Günü

Son dakika okulun ilk günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan okulun ilk günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan okulun ilk günü haber sayfamızda...

Okulun İlk Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 808 okulun ilk günü haberi bulunmuştur.
Google en çok arananlar 2021: Bu sene Google'da en çok neler arandı?
Google en çok arananlar 2021: Bu sene Google'da en çok neler arandı?Google'da en çok arananlar listesi belli oldu. Popüler arama motorları arasında yer alan Google'da yıl içerisinde aranan diziler, isimler, kelimeler ve diğer detaylar açıklandı. Peki 2021 yılında Google'da en çok neler arandı? İşte ayrıntılar...
8.12.2021Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözleşmeli öğretmen açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözleşmeli öğretmen açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20. Milli Eğitim Şurası'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Öğretmenlikte 10 yılını doldurmuş öğretmenlerimize uzman öğretmenlik imkanını getiriyoruz. Eğitimlerini tamamlayan ve yapılan sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz hem 1 derece alacaklar hem de maaşlarında bin lira artış olacaktır. 10 yıllık uzman öğretmenler eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen ünvanlıyla görev yapacaklar. Yine bu öğretmenlerimize ilave 1 derece verecek, ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artış yapacağız. Sözleşmeli öğretmen ve kadrolu öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz. Sözleşmeli öğretmenler kadrolularla aynı haklara sahip olacak.' dedi.
1.12.2021Siyaset
Sınıfta mesafe kapıda dip dibe
Sınıfta mesafe kapıda dip dibeTürkiye genelinde yüz yüze eğitim başladı. İstanbul’daki okulları gezerek öğrenci ve velilerin ilk gün heyecanlarına tanıklık ettik.
7.09.2021Gündem
Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? 6 Eylül okulun ilk günü otobüs, metro, metrobüs bedava mı?
Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? 6 Eylül okulun ilk günü otobüs, metro, metrobüs bedava mı?Milyonlarca öğrenci bugün sınıfları dolduruyor. 6 Eylül günü öğrenci ve velilerin okullara ulaşımlarında kolaylık sağlanması amacıyla il bazında bir dizi kararlar alınıyor. Koronavirüs nedeniyle bir süredir kapalı olan okullara ulaşımda bazı illerde bugün toplu taşıma ücretsiz olacak. Peki, 6 Eylül otobüsler ücretsiz mi?
5.09.2021Gündem
Okulun ilk günü 2021 Google'a doodle oldu! Doodle nedir?
Okulun ilk günü 2021 Google'a doodle oldu! Doodle nedir? Okullar uzun aranın ardından yüz yüze eğitime başlıyor. 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemi 6 Eylül'de Türkiye'de başlıyor. Dünyaca ünlü arama motoru Google ise okulların açıldığı ilk günü unutmadı ve bunu doodle'a taşıdı.
5.09.2021Gündem
Anne babalara ilk gün rehberi
Anne babalara ilk gün rehberiİlkokul öğrencileri için pazartesi günü ilk ders zili çalacak! Daha önce hiç tecrübe etmedikleri yeni bir düzen ve tanışacakları yeni arkadaşlar için minikleri tatlı bir heyecan sardı şimdiden. Ancak çocuklar yeniliklere çok kolay adapte olsalar da, okul hayatına dair pek çok bilinmezlik nedeniyle heyecanın yerini ‘kaygı’ alabiliyor! Uzman Klinik Psikolog Neil Serem Yılmaz, okulun ilk gününde çocukların heyecanının kaygıya dönüşmemesi için ebeveynlere önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.
Sosyal medya Nazım'ın hikayesini konuşuyor
Sosyal medya Nazım'ın hikayesini konuşuyorSosyal medya Nazım'ın hikayesini konuşuyor. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla ilk tercihine, Hacettepe Üniversitesi Antropoloji bölümüne yerleşen Nâzım Özgün İpek, eğitim yolculuğunu Twitter'da anlattı. İpek; 'Bugün Hacettepe kazanmış otizmli/Aspergerli Nâzım işte benim. Çünkü canım Gönül öğretmenim "Ben seni okuturum çocuğum" dedi, hepsi bu" dedi.
1.09.2021Gündem
Okullar açılmadan önce yapman gerekenler
Okullar açılmadan önce yapman gerekenlerOkullar açılıyor müjdemizi isteriz! Uzun süre evden eğitim aldığın için arkadaşlarınla bir araya gelme fikri çok güzel geliyor değil mi?
26.08.2021Eğlence
Son dakika haberi: Yüz yüze eğitim öncesi 'aşı kartı' zorunluluğu
Son dakika haberi: Yüz yüze eğitim öncesi 'aşı kartı' zorunluluğuGelen son dakika haberine göre; okulların açılmasına günler kala aylarca kontak çevirmeyen servisçilerde de hazırlıklar başladı. 29 Temmuz'da UKOME toplantısında alınan yüzde 15 'lik zammın uygulanacağını söyleyen İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk önemli bilgiler verdi. En kısa mesafenin 271 liradan 312 liraya çıktığını belirtirken en uzak mesafe için 748 lira alınacağını kaydetti. Hamza Öztürk, "Aşı kartı olmayan servisçiler, okullarda çalışamayacak" dedi. İşte haberin ayrıntıları...
19.08.2021Gündem
Boşanmanın çocuklar üzerindeki etkisi neler?
Boşanmanın çocuklar üzerindeki etkisi neler? Günümüzde boşanma artık normalleşmiş durumda. Ne yazık ki her geçen gün de artıyor. Her ne kadar eşler bu durumdan etkileniyorlarsa da çocuklar daha farklı etkileniyorlar. Peki, boşanmanın çocuklar üzerindeki etkisi neler? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney konu hakkında bilgiler verdi.
Yeni babalara 14 haftalık babalık izni
Yeni babalara 14 haftalık babalık izniTürkiye’de yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ve projeleriyle dikkat çeken Novartis, yeni baba olacaklara 14 haftalık babalık izni veriyor. Uygulama kapsamında yeni babalar, bir yıl boyunca istedikleri zaman 14 haftalık bu izni tercih ettikleri gibi planlıyor ve ister toplu olarak ister bölerek ihtiyaçlarına göre kullanabiliyor.
26.07.2021Ekonomi
‘35 kişilik sınıfta 5 kişi geldi’
‘35 kişilik sınıfta 5 kişi geldi’Koronavirüs salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında derslere çevrimiçi devam eden lise ve ortaokul öğrencileri, dün okullarına giderek sınıfta ders başı yaptı. Öğrenciler derslere maskeli katıldı. Lise öğrencisi Melika Namazı ‘Okulun ilk günü kötüydü, çok sıkıcı geçti. 35 kişilik sınıfta 5 kişi gelmişti’ dedi.
8.06.2021Eğitim
Okulun ilk günü derste kahreden ölüm
Okulun ilk günü derste kahreden ölümİzmir'in Konak ilçesinde beden eğitimi öğretmeni Özgür İken yeni tayin olduğu okuldaki ilk gününde, ders sırasında kalp krizi geçirerek, hayatını kaybetti.
8.03.2021Gündem
İllerden ‘okul sevinci’ kareleri paylaşıldı
İllerden ‘okul sevinci’ kareleri paylaşıldıYurt genelinde okulun ilk günü haberleri ve fotoğrafları da paylaşıldı. Buna göre okullar dezenfekte edildi, sınıflar düzenlendi. Okula maskeleri takılı şekilde gelen öğrenciler, bahçede sosyal mesafe kurallarına göre sıralandıktan sonra sınıfa alındılar. Sosyal mesafeye dikkat edilerek öğrenciler sıralara yerleşti.
3.03.2021Gündem
Okula gitmek hiç bu kadar heyecanlandırmadı
Okula gitmek hiç bu kadar heyecanlandırmadıİlk ve ortaöğretim kurumlarında kademeli olarak yüz yüze eğitim başladı. Yaklaşık 1,5 ay sonra okuluna, öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşan öğrenciler çok mutluydu. Öğretmenler de okulların açılmasına seviniyor ancak bir an önce aşıların yapılmasını istiyorlar. Sendikalar ise hazırlıkların yetersizliğinden şikâyetçiler.
3.03.2021Gündem
Bakan Selçuk'tan veli ve öğretmenlere çağrı
Bakan Selçuk'tan veli ve öğretmenlere çağrıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu süreçte özellikle velilerimizden, öğretmenlerimizden çocuklarımızla daha çok sohbet etmelerini daha çok konuşmalarını onları daha çok dinlemelerini ve onların bu tatlı telaş içinde kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamalarını bekliyoruz" dedi.
21.09.2020Siyaset
GSK Türkiye, Kadın Çalışanlarının Her Anında Yanında
GSK Türkiye, Kadın Çalışanlarının Her Anında YanındaGSK Türkiye’nin başarılı kadın çalışanları kariyer yolculuklarını ve başarılarını anlattı.
4.09.2020PembeNar
Mustafa Üstündağ ile Ecem Özkaya'dan okulun ilk günü paylaşımı
Mustafa Üstündağ ile Ecem Özkaya'dan okulun ilk günü paylaşımıMustafa Üstündağ ve Ecem Özkaya’nın oğlu Ahmet Kaan, birinci sınıfa başladı. Ünlü oyuncular, heyecanlarını sosyal medya hesaplarından yayınladıkları fotoğraflarla paylaştı.
25.08.2020Cadde
Jurgen Klopp: ‘Okulun ilk günü gibi’
Jurgen Klopp: ‘Okulun ilk günü gibi’Liverpool, 2.5 ay sonra ilk idmanına çıktı, Jurgen Klopp, tüm oyuncularını tesis kapısında karşıladı.
Elazığ'da depremin ardından ilk ders zili çaldı... Sena Nur'un masası boş kaldı
Elazığ'da depremin ardından ilk ders zili çaldı... Sena Nur'un masası boş kaldı3 hafta eğitime ara verilen ildeki 515 okulda 8 bin 895 öğretmen ve ‪126 bin 276‬ öğrenci ders başı yaptı. Elazığ'da meydana gelen depremde hayatını kaybeden lise öğrencisi 15 yaşındaki Sena Nur Demir'in masası boş kaldı, fotoğrafı ve karanfiller bırakıldı.
24.02.2020Gündem
Okulun ilk günü yasa boğan ölüm!
Okulun ilk günü yasa boğan ölüm!Aydın’ın Karacasu ilçesinde görev yapan 38 yaşındaki Fen Bilgisi öğretmeni Ulviye Erçerman (38) dün tedavi gördüğü Ege Üniversitesi hastanesine hayatını kaybetti.
10.09.2019Gündem
Ara tatilin yapılacağı tarihler belli oldu! Okulun ilk günü Google tarafından doodle oldu
Ara tatilin yapılacağı tarihler belli oldu! Okulun ilk günü Google tarafından doodle olduOkullar açıldı. 18 milyon öğrenci ve 1 milyonun üzerinde öğretmen bugün ders başı yaptı. Uzun süren yaz tatilinin ardından öğretmen ve arkadaşları ile buluşan milyonlarca öğrenci bu sene ilk kez uygulanacak olan ara tatil tarihlerini merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklama ile ara tatillerin tarihi belli oldu. Okulun ilk günü dünyaca ünlü arama motoru Google tarafından tasarlanan özel doodle ile ana sayfa ekranına taşındı.
9.09.2019Gündem
Okulun ilk günü oluşan trafik havadan görüntülendi
Okulun ilk günü oluşan trafik havadan görüntülendiİstanbul'da yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla okul servisleri de yollara düştü.
11.09.2019Haberler
Son dakika | Okullar açıldı! İşte İstanbul trafiğinde son durum...
Son dakika | Okullar açıldı! İşte İstanbul trafiğinde son durum...İstanbul'da yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla okul servisleri de yollara düştü.
9.09.2019Gündem
Okulun ilk günü Google'da doodle oldu! Google'dan okulun ilk günü sürprizi
Okulun ilk günü Google'da doodle oldu! Google'dan okulun ilk günü sürpriziOkulun ilk günü Google tarafından doodle oldu. Milyonlarca öğrenci bugün ders başı yapacak. Uzun süren yaz tatilinin ardından yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayacak. Dünyaca ünlü arama motoru Google, okulun ilk gününde tasarladığı doodle'ı ana sayfasına taşıdı. İşte Google tarafından hazırlanan sürpriz doodle...
9.09.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Okulun İlk Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.