Olimpos

Olimpos

Son dakika Olimpos haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Olimpos gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Olimpos haber sayfamızda...

Olimpos

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 315 olimpos haberi bulunmuştur.
Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken 44 antik kent
Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken 44 antik kentTürkiye, tarih boyunca insanlığa yön vermiş medeniyetlerin doğduğu ve geliştiği bir coğrafya olma özelliği taşıyor. Daha yerleşik hayata geçilmemiş olan dönemlerde bile Göbeklitepe ve Nevala Çori gibi olağanüstü yapıların kurulduğu Anadolu toprakları sonrasında tarihteki ilk kentleşme örneklerinden biri olan Çatalhöyük gibi yerleşimlere de ev sahipliği yapmakta. Doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi mirasıyla hayranlık uyandıran Türkiye'de 18 yer UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor. 85 bölge ise UNESCO'nun Geçici Dünya Mirası Listesi'nde. Böylesi zengin bir coğrafyayı hakkıyla gezebilmek için elbette çok uzun yıllar gerekiyor. Demir Çağı'ndan Orta Çağ'a kadar onlarca yerleşimin kurulduğu Anadolu coğrafyasında mutlaka görmeniz gereken 44 antik kenti sıraladık. Ancak Türkiye'nin farklı bölgelerinde görülmeye değer daha nice antik yerleşimin bulunduğunu da hatırlatmış olalım.
13.09.2021Tatil
AK Parti'den afet bölgelerinde inceleme! Rapor Erdoğan'a sunulacak
AK Parti'den afet bölgelerinde inceleme! Rapor Erdoğan'a sunulacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Sahada iki gün boyunca yangın sonrasında yaşanan süreçler ve bu süreçlerde vatandaşlarımızın bize ifade edeceği hususları bir rapor halinde Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Cumhurbaşkanımız da bütün afet olan bölgeleri ziyaret edecek." dedi.
31.08.2021Siyaset
Sessiz, sakin Adrasan
Sessiz, sakin AdrasanYukarıdan baktığınızda insanı hayrete düşüren sera tarlaları eşliğinde Demre, sonrasında Finike derken, işte Adrasan’dayım: Çıralı ve Olimpos ile komşu bir koy. Uzun kumsalı, meyve ve zeytin ağaçlarıyla dolu doğasıyla harika bir tatil beldesi
14.08.2021Pazar
Antalya yüzde yüz doldu
Antalya yüzde yüz dolduAntalya’nın Kaş ilçesinin nüfusu tatilcilerle 6 katına çıktı. Olimpos-Adrasan-Çıralı bölgesinde çadır bile kuracak yer kalmazken, Konyaaltı’nda ise yüzde yüz doluluğa ulaşan oteller satışları 20 gün önce durdurdu.
19.07.2021Gündem
Son dakika: Kurban Bayramı öncesi tatil satışları durdu!
Son dakika: Kurban Bayramı öncesi tatil satışları durdu!Pandemi kısıtlamalarının ardından ilk tatil fırsatı olan 9 günlük Kurban Bayramı tatiliyle Akdeniz ve Ege sahillerinde birçok otel tamamen doldu. Bayramda Türkiye genelinde 10 milyon kişi ve 10 milyar TL'lik seyahat ekonomisi bekleniyor. Turizm kenti Antalya'da Kaş, nüfusunun 6 katını ağırlayacak. Nüfuslarının 7-8 katına çıkacak Olimpos-Adrasan-Çıralı bölgesinde çadır bile kuracak yer kalmazken, Konyaaltı'nda ise oteller satışları 20 gün önce durdurdu.
18.07.2021Ekonomi
Antalya'da oteller bayram satışlarını kapattı
Antalya'da oteller bayram satışlarını kapattıPandemi kısıtlamalarının ardından ilk tatil fırsatı olan 9 günlük Kurban Bayramı tatiliyle Akdeniz ve Ege sahillerinde birçok otel tamamen doldu. Bayramda Türkiye genelinde 10 milyon kişi ve 10 milyar TL'lik seyahat ekonomisi bekleniyor. Turizm kenti Antalya'da Kaş, nüfusunun 6 katını ağırlayacak. Nüfuslarının 7-8 katına çıkacak Olimpos-Adrasan-Çıralı bölgesinde çadır bile kuracak yer kalmazken, Konyaaltı'nda ise oteller satışları 20 gün önce durdurdu.
18.07.2021Ekonomi
Rezervasyonlar doldu! Tatilcilere 'gelmeyin' çağrısı
Rezervasyonlar doldu! Tatilcilere 'gelmeyin' çağrısıAntalya Adrasan'da pandemi sonrası yaşanan hareketlilik, bayramın yaklaşmasıyla arttı. Bölgedeki turizmciler, özellikle bayram sürecinde 30 bin civarında tatilci beklediklerini söyleyip, Adrasan'a gelmek isteyenlere 'rezervasyon' çağrısında bulundu. Turizmciler, Adrasan'da ambulans ve otopark sorunu yaşandığına dikkat çekerek, yetkililerden çözüm bulunmasını istedi.
12.07.2021Ekonomi
Kuş hatıraları şiiri - İbrahim Sadri
Kuş hatıraları şiiri - İbrahim Sadriİbrahim Sadri'nin şiirlerinin belli bir dönemin ruh yapısını yansıttığı belirtiliyor. Şiirlerinde, Türkiye'de 60'lı yıllarda doğan ve 70'li, 80'li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin bakış açılarını, yaşadıklarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istediğini sık sık belirtmiştir.
17.06.2021Şiirler
Olimpos’ta adrenalin zirvesi
Olimpos’ta adrenalin zirvesiOlimpos’un zirvesinde ‘bungee catapult’la bir aşağı bir yukarı havada adeta dans ederken adrenalin de tavan yapıyor
13.06.2021Pazar
Doğal Güzellikler Nelerdir? Dünyadan Ve Ülkemizden Doğal Güzelliklere Örnekler
Doğal Güzellikler Nelerdir? Dünyadan Ve Ülkemizden Doğal Güzelliklere Örneklerİnsanlar tatil için plan yaparken ülkemizde ya da dünyada gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri araştırırlar. Her bir coğrafyanın kendine özgü güzellikleri bulunmaktadır. Sıcak iklim sevenler için güneyde eşsiz güzellikte görülesi yerler bulunmaktadır. Daha soğuk iklimlere seyahat etmek isteyen kişilere de kuzey yarım kürenin gizemli bölgeleri önerilebilir. İşte merakla okuyacağınız doğal güzellikler nelerdir, ülkemizde doğal güzelliklere örnekler, dünyada doğal güzelliklere örnekler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
3.06.2021Tatil
Dünyanın orta denizi: Akdeniz
Dünyanın orta denizi: AkdenizAkdeniz bölgesi, eşsiz denizi, doğası ve tarihiyle kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız alternatif sunuyor. Dingin koylarda kulaç atıp serinleyecek, doğa yürüyüşlerinde eşsiz manzaralar seyredecek, antik kent gezilerinde eski uygarlıkların izini süreceksiniz...
1.06.2021Gündem
Kamp yapmaya gitti! 8 gündür haber alınamıyor
Kamp yapmaya gitti! 8 gündür haber alınamıyorAntalya’nın Kemer ilçesine kamp yapmaya gelen ve fotoğraf çekmek için dağlık bölgeye çıktıktan sonra kaybolan Mustafa Yıldırım'ı (60), arama çalışmaları 8 gündür sürüyor. Yıldırım için bugün Kemer bölgesinde kara ekiplerinin yanı sıra drone ile de havadan arama çalışması yapıldı.
31.05.2021Gündem
Hayali gerçekleşti
Hayali gerçekleştiOnur Büyüktopçu’nun, ‘Yolun Ortasından Sesleniyorum’ kitabı, Olimpos Yayınları iş birliğiyle önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak.
23.05.2021Cadde
Ahmet Ümit’in yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi okurla buluşuyor
Ahmet Ümit’in yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi okurla buluşuyorAhmet Ümit’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak olan yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi, polisiyeyi, arkeolojiyi ve mitolojiyi harmanlayan usta işi bir roman. Kayıp Tanrılar Ülkesi, 15 Haziran’da tüm kitapçılarda.
21.05.2021Kültür Sanat
Ukraynalı çiftin 25 günlük Likya Yolu yürüyüşü
Ukraynalı çiftin 25 günlük Likya Yolu yürüyüşüUkrayna Kadın Yüzme Milli Takımı antrenörü ve eski milli sporcu Harara Oniunur (44), eşi Izop Oniunur (45) ile çıktığı Likya Yolu yürüyüşünde Antalya'nın Demre ilçesine geldi.
11.05.2021Tatil
Karasal Gezegenler Ve Gazsal Gezegenler Nelerdir?
Karasal Gezegenler Ve Gazsal Gezegenler Nelerdir?Gezegenler birbirinden farklıdır. Her gezegen farklı özelliklere sahiptir. Gezegenler de karasal ve gazsal olarak ikiye ayrılmaktadır. Karasal gezegenler ve gazsal gezegenler nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
27.04.2021Eğitim
Adonis Nedir, Mitolojide Kimdir? Adonis Kası Nerede Bulur, Nasıl Geliştirilir?
Adonis Nedir, Mitolojide Kimdir? Adonis Kası Nerede Bulur, Nasıl Geliştirilir?Erkekler için bakımlı görünmesin yanında en önemli unsurlardan biriside kaslı bir yapıya sahip olmaktır. Günümüzün imkanları geliştiğinden dolayı kas yapmak için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Merak edilen kaslardan biriside Adonis kasıdır. Sizler için Adonis nedir, mitolojide kimdir? Adonis kası nerede bulunur, nasıl geliştirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.03.2021Eğitim
Antalya'ya gelen bir grup Rus, kış mevsiminde çadırda tatil yaptı
Antalya'ya gelen bir grup Rus, kış mevsiminde çadırda tatil yaptıBaşta Moskova ve St. Petersburg olmak üzere Rusya'nın bazı şehirlerinden bir araya gelen 25 kişilik Rus turist grubu, Moskova'dan uçakla Antalya'ya geldi.
28.02.2021Tatil
Taşan dereyi geçemediler
Taşan dereyi geçemedilerİzmir, Antalya, Muğla selle boğuştu. Menderes ilçesinde geçmek istedikleri derede araçları sürüklenen iki kişi hayatını kaybetti
15.12.2020Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiMevlana huzuru ERSOY DİYARMevlana’nın dergâhı olarak bilinen ve 1926 yılında müzeye dönüştürülen Mevlana Müzesi, yaz kış ziyaretçi akınına uğrar...
15.11.2020Pazar
Ukraynalı üç arkadaş ikinci kez Likya Yolu'nda yürüyüşe çıktı
Ukraynalı üç arkadaş ikinci kez Likya Yolu'nda yürüyüşe çıktıUkraynalı üç arkadaş ikinci kez Likya Yolu'nda yürümek için Antalya'ya geldi. Likya Yolu'nun Kaş- Demre- Kumluca bölümünü yürüyecek üç arkadaş, 2 Kasım'da ülkelerine dönecek.
31.10.2020Tatil
Gez... Çek... Yaz...
Gez... Çek... Yaz...Seyahatlerinizden fotoğraflarınızı, yazılarınızı gönderin yayımlayalım: facebook.com/milliyetrota, twitter.com/milliyetrota, instagram.com/milliyetrota, rota@milliyet.com.tr
25.10.2020Gündem
15 kişiyle baskın yapan Rus otel sahibi, el ve ayaklarını bağladığı kiracısını dövdü
15 kişiyle baskın yapan Rus otel sahibi, el ve ayaklarını bağladığı kiracısını dövdüAntalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos tatil beldesinde otel işleten Orhan Kaplan (27) ve 2 personeli, otelin mülk sahibi Rus G.A. ve 15 kişi tarafından darbedildi. Elleri ve ayakları bağlanan, zorla senet imzalatılmak istenen Kaplan, jandarma tarafından kurtarıldı. G.A.'nın oteldeki turistleri kovmaya çalıştığını, kasadaki bin 200 lirayı da aldığını söyleyen Kaplan, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırı ve darp anları, otelde konaklayan bir kişi tarafından anbean görüntülendi.
23.10.2020Haberler
15 kişiyle baskın yapan Rus otel sahibi, el ve ayaklarını bağladığı kiracısını dövdü
15 kişiyle baskın yapan Rus otel sahibi, el ve ayaklarını bağladığı kiracısını dövdüAntalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos tatil beldesinde otel işleten Orhan Kaplan (27) ve 2 personeli, otelin mülk sahibi Rus G.A. ve 15 kişi tarafından darbedildi. Elleri ve ayakları bağlanan, zorla senet imzalatılmak istenen Kaplan, jandarma tarafından kurtarıldı. G.A.'nın oteldeki turistleri kovmaya çalıştığını, kasadaki bin 200 lirayı da aldığını söyleyen Kaplan, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırı ve darp anları, otelde konaklayan bir kişi tarafından anbean görüntülendi.
23.10.2020Gündem
Tahtalı Dağı Antalya İlinde Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer Özellikleri
Tahtalı Dağı Antalya İlinde Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer ÖzellikleriTahtalı Dağı yunan mitolojisinde de yer alan ve ülkemizde bulunan dağlardan biridir. Tahtalı Dağı'nın bir diğer adı da Olimpos Dağıdır. Bu dağın nerede olduğu, nasıl oluştuğu, yüksekliği ve diğer özellikleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi derledik.
26.09.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

antalyatatilOlimposrusTürkiye

Olimpos ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.