Online Eğitim

Online Eğitim

Son dakika online eğitim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan online eğitim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan online eğitim haber sayfamızda...

Online Eğitim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.400 online egitim haberi bulunmuştur.
Saatlerde Akrep Ve Yelkovan Hangisidir?
Saatlerde Akrep Ve Yelkovan Hangisidir?Geçmişten günümüzde kadar kronolojik sıra izlendiği zaman en büyük değişim ve kırılma ​​​​internetin bulunması ve yayılmaya başlaması konusu olmaktadır. Günümüz dünyasında neredeyse tüm işlemler internet üzerinden yürütülmekte ve işe ait tüm gelişmeler bilgisayar üzerinden takibi yapılmaktadır. Özellikle iş ve okul hayatında oldukça büyük yere sahip olan bilgisayarın ve bilgisayara ait programların kullanılması ve tüm bilgilere hakim olunması oldukça fazla önem teşkil etmektedir.
16.05.2021Eğitim
Pandemide mükemmeliyetçi annelere özel 9 öneri
Pandemide mükemmeliyetçi annelere özel 9 öneriUzman Psikolog Cansu İvecen, 9 Mayıs Anneler Günü kapsamında yaptığı açıklamada; mükemmeliyetçi annelik sendromunun hem annelerde hem çocuklarda yol açtığı sorunları anlattı; mükemmeliyetçi annelere özel 9 önemli öneride bulundu.
MABEM’de eğitimler çevrimiçi sürüyor...
MABEM’de eğitimler çevrimiçi sürüyor...Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim alanındaki en önemli projelerinden bir tanesi olan MABEM’ler, tam kapanma sürecinde online eğitimlerine devam ediyor.
7.05.2021Ege
Uşak Üniversitesi’nde ‘Sağlıklı Nefes’ tasarımları
Uşak Üniversitesi’nde ‘Sağlıklı Nefes’ tasarımlarıBölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Sağlıklı Nefes” temalı Maske Tasarım Yarışması sona erdi.
2.05.2021Ege
Online hobiler edinin
Online hobiler edininTam kapanmada evde internet üzerinden yapılacak hobiler önem kazandı. Aslında bu konuda bir hayli deneyimliyiz. Online kurslar, eğitimler, spor, yemek, sanal seyahat, film ve dizi, sesli kitaplar ve daha fazlası... Bir kere daha hatırlayalım
2.05.2021Ekonomi
Eğitimde yeni döneme hazır mıyız?
Eğitimde yeni döneme hazır mıyız?Hibrit, harmanlanmış, blended learning, karma, flipped learning… Teknolojinin, hayatın her alanına girmesiyle eğitimde de yavaş yavaş dönüşüm başlamıştı. Ancak Kovid-19 salgınıyla birlikte farklı isimlerle adlandırılan online eğitim sistemleri hayatımıza hızlıca girdi ve bir daha da çıkacak gibi görünmüyor.
28.04.2021Eğitim
KYK burslarını kriptoya yatırdılar
KYK burslarını kriptoya yatırdılarOnline eğitim ve pandemi şartlarında evden de dışarı çıkamayan gençlerin tek uğraşları kripto paralar oldu. KYK’dan aldıkları burs ve kredilerle yatırım yapanların sayısı gittikçe artıyor. Araştırmalara göre yatırımcıların yüzde 50’si 18-24 yaş aralığında
24.04.2021Gündem
‘Korona mezunları iş bulamayacak’
‘Korona mezunları iş bulamayacak’Atılım Üniversitesi öğrencilerinin “Yüz yüze eğitimden ciddi anlamda zarar gördükleri, bu eğitim sisteminin diğer üniversitelerdeki gibi sonlandırılması, uzaktan, online eğitim sistemine geçilmesi, vize sınavlarının online yapılması” konusunda Kamu Denetçiliği Kurumu’na (KDK) yaptıkları başvuru, önceki gün TBMM Karma Alt Komisyonu’nda görüşüldü.
16.04.2021Eğitim
Son dakika... Şok suçlama! 'Bir kadınla inzivaya gitti, evde sürekli ayin düzenledi'
Son dakika... Şok suçlama! 'Bir kadınla inzivaya gitti, evde sürekli ayin düzenledi'Ünlü bir markanın Türkiye satış direktörü olan C.E.’nin, evlerinde Budizm ve Taoizm ayinleri yaptığını, kendisini dövdüğünü, bir kadınla birlikte ‘inziva’ adı verilen etkinlikle Çin ve Hindistan’a gittiğini iddia eden 19 yıllık eşi P.E., 2.5 milyon liralık tazminat isteyip boşanma davası açtı. İddiaları reddeden ve karşı boşanma davası açan C.E. ise bu çalışmaları ailesini daha mutlu etmek için yaptığını söyledi.
12.04.2021Gündem
‘Online eğitim zor’
‘Online eğitim zor’Ahu Yağtu, online eğitimin zor olduğunu söyledi.
7.04.2021Cadde
Eczacıların destek personelleri hazır
Eczacıların destek personelleri hazırKarşıyaka Belediyesi’nin İzmir Eczacılar Odası işbirliğiyle istihdam desteği amacıyla düzenlediği eczane destek personeli eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.
2.04.2021Ege
Dijital perdeler umuda açılıyor
Dijital perdeler umuda açılıyorBugün Dünya Tiyatrolar Günü ve perde, repliklerin alkış seslerine karışacağı güne değin online açılmaya devam edecek yılmayan bir umutla.
27.03.2021Cumartesi
Okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim bitiyor mu?
Okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim bitiyor mu? Okullar kapanıyor mu, uzaktan eğitim nasıl olacak? 5, 6, 7. sınıflar ile ilgili gelişmeler merak konusu. Koronavirüs vaka sayıları kademeli normalleşme sonrası günbegün artıyor. Bu durum en başta öğrenci ve velileri endişelendiriyor. Bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları sonrası "Okullar tekrar kapanacak mı? Online (uzaktan) eğitim kalıcı mı olacak?" soruları iyice artmaya başladı.
25.03.2021Gündem
Hibrit ne demek? Hibrit eğitim modeli nedir? Öğrenciler dikkat...
Hibrit ne demek? Hibrit eğitim modeli nedir? Öğrenciler dikkat...Hibrit ne demek, hibrit eğitim modeli nedir? sorularu bugün ilgi görenler arasında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Yüz yüze eğitimi desteklemek için hibrit model, dünyadaki gibi ülkemizde de ihtiyaç hâlinde okullarımızın tamamlayıcısı olacaktır" dedi. Milyonlarca öğrenci ise hibrit ne demek, hibrit eğitim modeli nedir, araştırmasına geçti.
25.03.2021Gündem
Yeni bir sen yaratmaya hazır mısın?
Yeni bir sen yaratmaya hazır mısın?Davranış bilimleri uzmanı eğitmeni Banu Çorakçı, atalardan DNA yoluyla aktarılan blokajlardan özgürleşmek isteyenler için 26-27-28 Mart’ta online eğitim semineri düzenliyor.
24.03.2021Cadde
TBMM Başkanı Şentop: Online hizmetler hayatımızda kalıcı olacak
TBMM Başkanı Şentop: Online hizmetler hayatımızda kalıcı olacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Salgın sonrası online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir" dedi.
22.03.2021Siyaset
Özellerde ücret mücadelesi
Özellerde ücret mücadelesiÖzel okullarda, gelecek yıl için kayıt yenileme döneminin başlamasıyla birlikte yüzde 20’ye varan ücret artışına veliler isyan etti. Özel okullar “ÜFE-TÜFE oranında yapsaydık yüzde 25’lere kadar zam olurdu, ortalama yüzde 10-15 zam yaptık” diyerek kendini savunuyor. Uzaktan eğitim sürecindeki ücretler için iade davalarıyla da uğraşan kurumlar, “Bu süreçte teknik alt yapıyı geliştirdik, personelin maaşını yatırdık. 1000 okulun kapandığı sektör büyük zorluk içinde” diyerek, velilerden anlayış bekliyor.
19.03.2021Eğitim
Eğitimde korona göçü
Eğitimde korona göçüKoronavirüs nedeniyle tersine göç başlayınca yazlık ilçelerde 12 ay yaşama geçildi. Nüfusun katlanmasıyla bu bölgelerde kolejlere ve özel ders veren hocalara da ilgi arttı. Hatta kolejlere yakın evlerin kiraları yükseldi. Önümüzdeki yıllarda kalıcı olacak nüfusa yönelik, yeni kampüs yatırımları da planlanıyor.
17.03.2021Eğitim
Hayallere giden yolda destek
Hayallere giden yolda destekToplum Gönüllüleri Vakfı(TOG), online eğitim platformu Udemy ve Elidor’un ‘Kendi Yolumuzda’ projesi, genç kadınları hayallerine giden yolda eğitimle desteklemek için hayata geçti.
12.03.2021Gündem
İTÜ'nün 248 yıllık birikimi, Doğa Koleji'ne taşındı
İTÜ'nün 248 yıllık birikimi, Doğa Koleji'ne taşındıİTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, İTÜ ETA Vakfı ile bu büyük eğitim geleneğini, Doğa Koleji'ne taşıdıklarını, İTÜ'nün 248 yıllık birikiminin, Doğa Koleji'nin en büyük zenginliğine dönüştüğünü söyledi.
4.03.2021Vitrin
İllerden ‘okul sevinci’ kareleri paylaşıldı
İllerden ‘okul sevinci’ kareleri paylaşıldıYurt genelinde okulun ilk günü haberleri ve fotoğrafları da paylaşıldı. Buna göre okullar dezenfekte edildi, sınıflar düzenlendi. Okula maskeleri takılı şekilde gelen öğrenciler, bahçede sosyal mesafe kurallarına göre sıralandıktan sonra sınıfa alındılar. Sosyal mesafeye dikkat edilerek öğrenciler sıralara yerleşti.
3.03.2021Gündem
Okula gitmek hiç bu kadar heyecanlandırmadı
Okula gitmek hiç bu kadar heyecanlandırmadıİlk ve ortaöğretim kurumlarında kademeli olarak yüz yüze eğitim başladı. Yaklaşık 1,5 ay sonra okuluna, öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşan öğrenciler çok mutluydu. Öğretmenler de okulların açılmasına seviniyor ancak bir an önce aşıların yapılmasını istiyorlar. Sendikalar ise hazırlıkların yetersizliğinden şikâyetçiler.
3.03.2021Gündem
Online Eğitim Nedir? Hangi Programlar İle Online Uzaktan Eğitim Yapılır?
Online Eğitim Nedir? Hangi Programlar İle Online Uzaktan Eğitim Yapılır?Son dönemde salgından dolayı dünya üzerinde bir salgın hastalık durumu bulunmaktadır. Bu salgın hastalık ile en uygun şekilde mücadele edilmesi için birçok okul uzaktan eğitime geçmiştir. Bu nedenle birçok veli ve birçok öğrencinin aklın da uzaktan eğitim ile ilgili sorular bulunmaktadır. Sorulan bu soruların başında Online eğitim nedir? Hangi programlar ile online uzaktan eğitim yapılır? Gibi soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
27.02.2021Eğitim
Özel çocuklara oyun odası
Özel çocuklara oyun odasıEge Engel Siz Yaşam Derneği, özel çocukların hayatlarına dokundu. Tanı ve tedavi süreçlerinde daha keyifli zaman geçirmeleri için oyun odası kurdu
26.02.2021Ege
Öğrenciler işsiz kaldı burslara talep arttı
Öğrenciler işsiz kaldı burslara talep arttıEğitim masraflarını karşılamak amacıyla kimi garsonluk kimi anketörlük yapıyordu. Okurken çalışan öğrenciler, pandemiyle birlikte işsiz kaldı. Önceki yıllara göre burs arayan öğrenci sayısı artarken gelirleri düşen bazı kurumlar ise burs vermeyi kesti.
24.02.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeeğitimgazeteistanbul

Online Eğitim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.