Ontario

Ontario

Son dakika Ontario haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ontario gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ontario haber sayfamızda...

Ontario

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 428 ontario haberi bulunmuştur.
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
Ontario Başbakanı canlı yayında arı yuttu
Ontario Başbakanı canlı yayında arı yuttuOntario Başbakanı Doug Ford, Cuma günü yaptığı basın toplantısı sırasında bir arının ağzına girip boğazından aşağı inmesiyle büyük yankı uyandırdı.
14.08.2022Dünya
Vince takılan işçi havada sallandı
Vince takılan işçi havada sallandıKanada'nın Ontario eyaletinin çalışma bakanlığı, Toronto şehir merkezinde bir inşaat işçisinin vince tutunmuş halde havada sallandığını gösteren korkunç görüntüler üzerine soruşturma başlattı.
9.07.2022Dünya
Yanan aracın sürücüsünü kurtarmak için zamanla yarıştılar
Yanan aracın sürücüsünü kurtarmak için zamanla yarıştılarKanada'nın Toronto kentindeki otoyolda bir araç sürücüsü, geçirdiği epilepsi nöbeti nedeniyle kaza yaptı. Araçtan duman yükselirken, sürücü yoldan geçenlerin yoğun çabaları sonucu kurtarıldı.
8.07.2022Haberler
Elon Musk'ın ikiz bebek sahip olduğu Shivon Zilis kimdir?
Elon Musk'ın ikiz bebek sahip olduğu Shivon Zilis kimdir?Elon Musk, şarkıcı Grimes taşıyıcı anne aracılığıyla bebekleri dünyaya gelmeden yalnızca haftalar önce, üst düzey yöneticilerinden biriyle ikiz çocuk sahibi oldu.
7.07.2022Dünya
Mahkeme kayıtlarıyla ortaya çıktı... Elon Musk, çalışanından ikiz çocuk sahibi oldu!
Mahkeme kayıtlarıyla ortaya çıktı... Elon Musk, çalışanından ikiz çocuk sahibi oldu!Elon Musk, özel hayatıyla yine gündemde. Teknoloji dünyasının dahi çocuğu ve dünyanın en zengin adamı Musk'ın, şirketinin üst düzey bir çalışınından evlilik dışı çocuk sahibi olduğu, mahkeme belgeleriyle ortaya çıktı.
7.07.2022Dünya
Tropikal bölge üzerinde 'devasa' ozon deliği keşfedildi
Tropikal bölge üzerinde 'devasa' ozon deliği keşfedildiOzonun tükendiği alan, Antarktika üzerindeki delikten 7 kat daha büyük ve Dünya nüfusunun yüzde 50'sini etkileyebilir.
7.07.2022Dünya
Elon Musk’ın oğlu cinsiyet değiştiriyor: 'Babamla hiçbir şekilde ilişki kurmak istemiyorum'
Elon Musk’ın oğlu cinsiyet değiştiriyor: 'Babamla hiçbir şekilde ilişki kurmak istemiyorum'Teknoloji dünyasının dahi çocuğu ve dünyanın en zengin adamı Elon Musk'ın oğlu, cinsiyetini ve adını değiştirmek için mahkemeye başvurdu ve "Biyolojik babamla hiçbir şekilde ilişki kurmak istemiyorum" dedi.
21.06.2022Dünya
Toronto'da 78 yılın sıcaklık rekoru kırıldı
Toronto'da 78 yılın sıcaklık rekoru kırıldıKuzey Kutbu'na en yakın konumdaki ülkelerden biri olan Kanada'da, termometreler Mayıs ayı sonunda 32.1 dereceyi gösterdi.
1.06.2022Dünya
Kanada’yı vuran fırtınada can kaybı 10’a yükseldi
Kanada’yı vuran fırtınada can kaybı 10’a yükseldiKanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a ulaştı.
24.05.2022Dünya
Kanada'yı fırtına vurdu! 1 milyon kişi elektriksiz kaldı
Kanada'yı fırtına vurdu! 1 milyon kişi elektriksiz kaldıKanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan fırtınada en az 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken, yaklaşık 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı aktarıldı.
22.05.2022Dünya
Kanada’yı fırtına vurdu: 8 ölü
Kanada’yı fırtına vurdu: 8 ölüKanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan fırtınada en az 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken, yaklaşık 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı aktarıldı.
22.05.2022Haberler
Kanada polisi ABD'den gelen drone'u durdurdu, taşıdığı poşet silah dolu çıktı
Kanada polisi ABD'den gelen drone'u durdurdu, taşıdığı poşet silah dolu çıktıKanada'nın Ontario eyaletinde polis, içi silah dolu alışveriş poşetiyle ABD'den sınırı geçen drone'u alıkoyduktan sonra soruşturma başlattı.
6.05.2022Dünya
Kanada'da polis, bir haftanın ardından sınır köprüsündeki protestocuları dağıttı
Kanada'da polis, bir haftanın ardından sınır köprüsündeki protestocuları dağıttıCovid aşısı sertifikası zorunluluğuna karşı çıkan kamyon şoförleri, yaklaşık bir haftadır Ontario'daki Ambassador Köprüsü'nde eylem yaparak kritik sınır geçişinde ulaşımı engelliyordu.
14.02.2022Dünya
Günler sonra dağıldılar! ABD-Kanada sınırında yeni gelişme
Günler sonra dağıldılar! ABD-Kanada sınırında yeni gelişmeABD-Kanada sınırında yer alan ve kilit öneme sahip olan Ambassador Köprüsü'nü geçişe kapatan kamyoncular polis tarafından dağıtıldı. Köprünün kısa sürede yeniden geçişlere açılması bekleniyor.
13.02.2022Dünya
Aşı karşıtları Paris’i kapattı!
Aşı karşıtları Paris’i kapattı!Aşı karşıtlarının Kanada’yı durma noktasına getiren “Özgürlük Konvoyu” eylemleri Paris’e sıçradı! Eylemler Avrupa’ya yayılabilir.
13.02.2022Dünya
Kanada Yüksek Mahkemesi: Kamyoncuların kapattığı Ambassador Köprüsü açılsın
Kanada Yüksek Mahkemesi: Kamyoncuların kapattığı Ambassador Köprüsü açılsınKanada Yüksek Mahkemesi, Ambassador Köprüsü’nü kapatarak protesto yapan aşı karşıtı kamyon sürücülerine köprüyü açma emri verdi.
12.02.2022Dünya
Kanadalı kamyoncular, ABD-Kanada sınırını geçişe kapattı
Kanadalı kamyoncular, ABD-Kanada sınırını geçişe kapattıKanadalı kamyoncular, "Özgürlük Konvoyu" adıyla zorunlu aşı uygulamasına ve Covid-19 tedbirlerine karşı başlattıkları protesto kapsamında ABD-Kanada sınırındaki Ambassador Köprüsü’nü geçişe kapattı.
8.02.2022Haberler
ABD-Kanada sınırını kapattılar! 'Yetkililerin derhal harekete geçmesini talep ediyoruz'
ABD-Kanada sınırını kapattılar! 'Yetkililerin derhal harekete geçmesini talep ediyoruz'Kanadalı kamyoncular, "Özgürlük Konvoyu" adıyla zorunlu aşı uygulamasına ve Covid-19 tedbirlerine karşı başlattıkları protesto kapsamında ABD-Kanada sınırındaki Ambassador Köprüsü’nü geçişe kapattı.
8.02.2022Dünya
Kanada’da kamyon sürücülerinin korna sesleri mahkeme kararıyla susturuldu
Kanada’da kamyon sürücülerinin korna sesleri mahkeme kararıyla susturulduKanada'nın başkenti Ottawa'da aşı karşıtı kamyon sürücülerinin 29 Ocak’tan bu yana sürdürdükleri protestoda korna kullanmaları, mahkeme kararıyla engellendi.
8.02.2022Dünya
'Ölüm' kapısında belirdi! Kızının anlattıkları dehşete düşürdü
'Ölüm' kapısında belirdi! Kızının anlattıkları dehşete düşürdüBir adam evinin dışında her ikisi de Azrail'e çarpıcı bir şekilde benzeyen iki buz figürünün görüntülerini paylaştıktan sonra viral oldu. Kızının söyledikleri ise gizemi bir kat daha artırdı.
30.01.2022Dünya
12 yıl önce kaybolan kedi evine döndü
12 yıl önce kaybolan kedi evine döndüKanada'nın Ontario eyaletinde yaşayan Christine De Castro, yaklaşık 12 yıl önce kaybolan kedisine kavuştu.
11.01.2022Dünya
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKuzey Amerika'da yer alan Kanada, dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Resmi adı Kanada Dominyonu olan ülke toplamda 9.98 milyon karelik yüz ölçümüne sahiptir. İklim şartlarından dolayı kuzeye gidildikçe nüfus yoğunluğu azalır. Kanada bayrağının anlamı nedir, başkenti neresidir? Sizin için derledik.
5.01.2022Tatil
Şiiler açıktan tehdit etti
Şiiler açıktan tehdit ettiİran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in ölüm yıldönümleri nedeniyle Irak'ta kitlesel etkinlikler devam ederken, Şii Koordinasyon Grubu liderleri, ABD'ye tehdit niteliğinde açıklamalar yaptı.
5.01.2022Dünya
İran'ın düşürdüğü yolcu uçağında ölenlerin yakınlarına tazminat
İran'ın düşürdüğü yolcu uçağında ölenlerin yakınlarına tazminatKanada'da bir mahkeme, 2020'de Tahran yakınlarında düşürülen uçakta ölen altı kişinin ailelerine faiziyle 84 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.
4.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ontario ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.