Orman Bölge Müdürlüğü

Orman Bölge Müdürlüğü

Son dakika Orman Bölge Müdürlüğü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Orman Bölge Müdürlüğü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Orman Bölge Müdürlüğü haber sayfamızda...

Orman Bölge Müdürlüğü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.851 orman bölge müdürlüğü haberi bulunmuştur.
Orman köylüleri kestane ve defne üretiminden 18,9 milyon TL kazandı
Orman köylüleri kestane ve defne üretiminden 18,9 milyon TL kazandıOrman köylüleri, ormanlık alanda ürettikleri 1500 ton defneden 16,5 milyon TL ve 400 ton kestaneden de 2,4 milyon TL olmak üzere toplam 18,9 milyon TL gelir sağladı.
12.01.2022Ekonomi
904 hektarlık alan yeniden yeşeriyor
904 hektarlık alan yeniden yeşeriyorAhmetli’de, 31 Temmuz 2020’de çıkan ve 3 gün süren orman yangını sonrası yanan 904 hektarlık alanda 300 bin fidan dikimi yapıldı, yeniden yeşillendirildi.
7.01.2022Ege
Trabzon'da 4 noktada orman yangını
Trabzon'da 4 noktada orman yangınıTrabzon’un Sürmene ilçesi Dirlik Mahallesi'nde, 4 noktada orman yangını çıktı. İtfaiye ve orman ekiplerinin alevlere müdahalesi sürüyor. Yangın nedeniyle bazı evler de tedbir amacıyla boşaltıldı.
8.12.2021Haberler
Son dakika... Trabzon'da 4 noktada orman yangını! Evler tahliye edildi
Son dakika... Trabzon'da 4 noktada orman yangını! Evler tahliye edildiTrabzon’un Sürmene ilçesi Dirlik Mahallesi'nde, 4 noktada orman yangını çıktı. İtfaiye ve orman ekiplerinin alevlere müdahalesi sürüyor. Yangın nedeniyle bazı evler de tedbir amacıyla boşaltıldı.
8.12.2021Gündem
Orman Genel Müdürü Karacabey: '54 ilde 554 yangına müdahale ettik'
Orman Genel Müdürü Karacabey: '54 ilde 554 yangına müdahale ettik'Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "15 gün içinde 54 ilde 554 yangına müdahale ettik, var gücümüzle çalıştık. Bizler, 7-24 görevi başında, ormanlarımızı koruma ve kollamanın çabasındayız" dedi.
8.12.2021Gündem
Hatay'da Orman Bölge Müdürlüğü kuruldu
Hatay'da Orman Bölge Müdürlüğü kurulduOrman Genel Müdürlüğü'nün taşra teşkilatında, Hatay Orman Bölge Müdürlüğü kuruldu.
19.11.2021Ekonomi
Oğluyla kaldıkları baraka yandı, gözyaşlarına boğuldu
Oğluyla kaldıkları baraka yandı, gözyaşlarına boğulduAntalya'da, Meryem Tüysüz (35) ve oğlu Fevzi Köşger'in (16) yaşadığı baraka, nedeni bilinmeyen yangında kullanılamaz hale geldi. Tüysüz, uzun süre ağladı.
18.11.2021Haberler
Oğluyla kaldıkları baraka yandı, gözyaşlarına boğuldu
Oğluyla kaldıkları baraka yandı, gözyaşlarına boğulduAntalya'da, Meryem Tüysüz (35) ve oğlu Fevzi Köşger'in (16) yaşadığı baraka, nedeni bilinmeyen yangında kullanılamaz hale geldi. Tüysüz, uzun süre ağladı.
18.11.2021Gündem
Adana’da PKK talimatıyla 5 kez orman yakan sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi
Adana’da PKK talimatıyla 5 kez orman yakan sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemiAdana’da 5 ayrı noktada orman yangını çıkaran, polis ekiplerinin sıkı takibiyle yakalanıp, tutuklanan Ali Kurttepe (21) hakkında ‘devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘terör örgütü faaliyeti çerçevesinde kasten orman yakma’ suçundan da müebbet hapis istendi.
18.11.2021Gündem
Son dakika... Milas'ta orman yangını!
Son dakika... Milas'ta orman yangını!Muğla'nın Milas ilçesinde, zeytinlik alanda çıkan yangın ormana sıçradı. Yangın, ekiplerin havadan ve karadan 45 dakikalık müdahalesiyle kontrol altına alındı.
9.11.2021Gündem
Sinop'ta Orman Bölge Müdürlüğü kuruldu
Sinop'ta Orman Bölge Müdürlüğü kurulduOrman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde Sinop Orman Bölge Müdürlüğü ve Sivas'ta Zara Orman İşletme Müdürlüğü kurulması kararlaştırıldı.
28.10.2021Ekonomi
Son dakika... Balıkesir'de çıkan yangın kontrol altına alındı
Son dakika... Balıkesir'de çıkan yangın kontrol altına alındıGelen bir son dakika haberine göre, Balıkesir'in Edremit ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.
25.10.2021Gündem
Son dakika! Antalya'da orman yangını
Son dakika! Antalya'da orman yangınıGelen son dakika haberine göre; Antalya’nın Serik ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, yoğun çalışmalar sonucu yaklaşık 1,5 saatte kontrol altına alındı. Ekipler, soğutma çalışmalarını sürdürüyor.
24.10.2021Gündem
Küle dönen alanlar yeniden can bulacak
Küle dönen alanlar yeniden can bulacakBodrum Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle yanan alanların envanteri ve rehabilitasyonu için akademisyenlerin yaptığı incelemelerde sona yaklaşıldı.
18.10.2021Ege
Bodrum'da yanan alanlar eski kimliğine kavuşacak
Bodrum'da yanan alanlar eski kimliğine kavuşacakMuğla'da Bodrum Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi iş birliği ile Bodrum'da yanan alanlarının envanteri ve rehabilitasyonu için ilçeye gelen akademisyenlerin yaptıkları incelemelerde sona yaklaşıldı. Yanan alanların rehabilitesinde önemli rol oynayacak veri raporlarının sonuçları ortaya çıkmaya başladı.
18.10.2021Gündem
Antalya'daki orman yangını! Turistler hem üzüldü hem de fotoğrafladı
Antalya'daki orman yangını! Turistler hem üzüldü hem de fotoğrafladıAntalya'nın Kemer ilçesinde dün saat 18.00 sıralarında başlayan orman yangını, bugün saat 12.00 sıralarında kontrol altına alınarak söndürüldü. Yanan alandan yükselen dumanın fotoğrafını çeken turistlerin havadan müdahaleyi ise ilgiyle izlediği görüldü.
13.10.2021Gündem
Orman yangınında kızılçam ve zeytinlik alan zarar gördü
Orman yangınında kızılçam ve zeytinlik alan zarar gördüHatay'ın Altınözü ilçesinde çıkan orman yangınında 3 hektar kızılçam alanı ve 2 hektar zeytinlik zarar gördü.
11.10.2021Haberler
Orman yangınında kızılçam ve zeytinlik alan zarar gördü
Orman yangınında kızılçam ve zeytinlik alan zarar gördüHatay'ın Altınözü ilçesinde çıkan orman yangınında 3 hektar kızılçam alanı ve 2 hektar zeytinlik zarar gördü.
11.10.2021Gündem
Muğla'da orman yangını! Ekipler müdahale ediyor
Muğla'da orman yangını! Ekipler müdahale ediyorMuğla'nın Dalaman ilçesindeki orman alanında gece yangın çıkarken, havadan ve karadan söndürme çalışmaları sürdürülüyor.
6.10.2021Haberler
Son dakika! Muğla'daki orman yangını 11 saatte kontrol altına alındı
Son dakika! Muğla'daki orman yangını 11 saatte kontrol altına alındıMuğla'nın Dalaman ilçesinde gece başlayan orman yangını, ekiplerin havadan ve karadan yoğun müdahalesiyle 11 saatte kontrol altına alındı.
6.10.2021Gündem
İzmir'de orman yangınında bir gözaltı
İzmir'de orman yangınında bir gözaltıİzmir'in Balçova ilçesinde ormanlık alanda çıkan ve kısa sürede kontrol altına alınan yangınla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı.
5.10.2021Gündem
Siyah alanlar yeniden yeşil renge bürünecek
Siyah alanlar yeniden yeşil renge bürünecekİzmir ve Manisa’da bu yıl çıkan yangınlar nedeniyle siyaha bürünen ormanlık alanlar, fidan dikim sezonuna hazırlanıyor.
4.10.2021 Ege
Bodrum'da çıkan yangında 5 hektar alan zarar gördü!
Bodrum'da çıkan yangında 5 hektar alan zarar gördü!Muğla'nın Bodrum ilçesinde makilik alanda çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Ekipler, bölgede soğutma çalışmalarını sürdürüyor.
3.10.2021Gündem
İzmir'de ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
İzmir'de ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındıİzmir'in Ödemiş ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.
30.09.2021Haberler
İzmir'deki orman yangını kontrol altına alındı
İzmir'deki orman yangını kontrol altına alındıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde Yamanlar Dağı Gençlik Merkezi yakınında orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, yangını kontrol altına aldı.
28.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Orman Bölge Müdürlüğü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.