Orman Genel Müdürü

Orman Genel Müdürü

Son dakika Orman Genel Müdürü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Orman Genel Müdürü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Orman Genel Müdürü haber sayfamızda...

Orman Genel Müdürü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.127 orman genel müdürü haberi bulunmuştur.
Bakan Kirişci: Yangınlara karşı hava ve kara gücümüzü daha da güçlendiriyoruz
Bakan Kirişci: Yangınlara karşı hava ve kara gücümüzü daha da güçlendiriyoruzOrman Yangını Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, "Bu yıl orman yangınlarıyla mücadelede özellikle teknoloji yoğunluklu bir strateji izleyeceğimizin altını çizmek istiyorum. Yangınlara karşı hava ve kara gücümüzü daha da güçlendiriyoruz. 39 olan helikopter sayımızı 55'e, uçak sayımızı 3'ten 20'ye, İHA sayımızı 4'ten 8'e yükselttik" dedi.
16.05.2022Ekonomi
Bakan Kirişci rakamlarla açıkladı: 207 ülkeye 2 binden ihracat yapıyoruz
Bakan Kirişci rakamlarla açıkladı: 207 ülkeye 2 binden ihracat yapıyoruzTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Türkiye, tarım ve orman sektörlerinde kendine yeten net ihracatçı bir ülkedir. 207 ülkeye 2 binden fazla tarımsal ürün ihracatı gerçekleştirmekteyiz. 17,7 milyar doları son 3 yılda olmak üzere, 19 yılda 85,3 milyar dolar dış ticaret fazlası verdik" dedi.
11.05.2022Ekonomi
Orman yangınlarında hava müdahalesini 'Havacılık Dairesi' yönetecek
Orman yangınlarında hava müdahalesini 'Havacılık Dairesi' yönetecekTürkiye'nin orman yangınları ile mücadelede her yıl artan hava gücünü yönetmek için Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde Havacılık Dairesi Başkanlığı kuruldu. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Bu yıl 8 İHA ile çalışmayı hedefliyoruz. Helikopter ve uçak sayıları da her geçen gün artıyor. Bütün bu hava araçlarını daha iyi koordine edecek, daha iyi yönetecek; bunların tedarik sürecindeki hazırlıklarını Havacılık Dairesi Başkanlığı eliyle yürüteceğiz" dedi.
6.05.2022Gündem
Orman yangınları ile mücadelede yeni adım
Orman yangınları ile mücadelede yeni adımTürkiye'nin orman yangınları ile mücadelede her yıl artan hava gücünü yönetmek için Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde Havacılık Dairesi Başkanlığı kuruldu.
6.05.2022Gündem
Yeniden ayağa kalkmaya çalışıyor
Yeniden ayağa kalkmaya çalışıyorTürkiye’nin yüreğini yakan Manavgat’taki orman yangınında 1.5 milyonluk muz serası yanan Serkan Güngör de küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor. Güngör, ‘Ellerimle büyüttüğüm muzlarım yandı gitti’ diyor.
15.04.2022Gündem
‘En Çevreci’ sanatçılar
‘En Çevreci’ sanatçılarMetin Şentürk ve Murat Kekilli, Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Yeşilin EN’leri Ödül Töreni’nde, ‘En Çevreci Sanatçı’ ve ‘En Gönüllü Sanatçı’ ödüllerine layık görüldü.
18.03.2022Cadde
‘En çevreci’ ödülü Milliyet Gazetesi’ne
‘En çevreci’ ödülü Milliyet Gazetesi’neTarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nce Türkiye'nin ormancılığına üstün hizmet gösteren kişi ve kuruluşlara verilen ödüller sahiplerini buldu. Milliyet muhabiri Gökhan Karakaş "En Çevreci Gazeteci" ödülüne layık görüldü...
17.03.2022Gündem
Bakan Kirişci: Gıda konusunda bulunurluğu üreterek gerçekleştireceğiz
Bakan Kirişci: Gıda konusunda bulunurluğu üreterek gerçekleştireceğizTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bakanlık görevine gelmesiyle üzerinde titizlikle duracaklarını ifade ettiği hususun tarımın ve ormanın stratejikliği noktasından hareketle bunların geliştirilmesi, genişletilmesi ve bu alandaki üretimin artırılması olduğunu belirterek, “Bizim bir numaralı meselemiz ve sorumluluğumuz, bulunurluğu sağlamak. Biz bunu üreterek gerçekleştireceğiz” dedi.
16.03.2022Ekonomi
OGM'den kadın üreticilere 8.5 milyon TL destek
OGM'den kadın üreticilere 8.5 milyon TL destekOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, kadın istihdamını desteklemek amacıyla 2010 yılında başlattıkları mikro kredi projesiyle bugüne kadar binden fazla kadına 8,5 milyon TL destek olduklarını kaydetti.
6.03.2022Ekonomi
Bal ormanlarından ekonomiye 300 milyon TL katkı
Bal ormanlarından ekonomiye 300 milyon TL katkıOrman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu yıl kurulacak 60 yeni bal ormanı ile ülke ekonomisine yıllık yaklaşık 300 milyon TL katkı sağlanması hedefleniyor.
17.02.2022Ekonomi
Orman köylüsüne 354 milyon TL destek
Orman köylüsüne 354 milyon TL destekOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Orman ve Köy İlişkileri Dairesi Başkanlığı (ORKÖY) projeleri kapsamında 2021 yılı içinde 11 bini aşkın orman köylüsüne yaklaşık 354 milyon TL'lik destek verildiğini bildirdi.
7.01.2022Ekonomi
Orman Genel Müdürü Karacabey: '54 ilde 554 yangına müdahale ettik'
Orman Genel Müdürü Karacabey: '54 ilde 554 yangına müdahale ettik'Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "15 gün içinde 54 ilde 554 yangına müdahale ettik, var gücümüzle çalıştık. Bizler, 7-24 görevi başında, ormanlarımızı koruma ve kollamanın çabasındayız" dedi.
8.12.2021Gündem
OGM: 1 milyon 103 bin 583 hektarlık alan erozyondan kurtarıldı
OGM: 1 milyon 103 bin 583 hektarlık alan erozyondan kurtarıldıOrman Genel Müdürü (OGM) Bekir Karacabey çölleşmeyle mücadeleye yönelik OGM tarafından yürütülen toprak muhafaza çalışmaları kapsamında 2003-2020 yılları arasında yürütülen çalışmalarda bugüne kadar 1 milyon 103 bin 583 hektarlık alanın erozyon ve çölleşmeden kurtarıldığını bildirdi.
4.12.2021Gündem
Sinan Çalışkanoğlu’ndan Öğretmenler Günü sürprizi
Sinan Çalışkanoğlu’ndan Öğretmenler Günü sürpriziOyuncu Sinan Çalışkanoğlu, Öğretmenler Günü’nde Diyarbakır’ın Bismil ilçesindeki Atatürk İlkokulu'na sürpriz bir ziyaret yaptı. Nurcan öğretmenin sosyal medya aracılığıyla Orman Genel Müdürlüğü’nden (OGM) fidan talep etmesi üzerine Çalışkanoğlu ve OGM ekipleri, fidanları 24 Kasım sabahı okula teslim ederek, öğretmen ve çocuklarla birlikte fidanları toprakla buluşturdular.
25.11.2021Cadde
Yanan orman alanlarının ağaçlandırılmasına 11 Kasım'da başlanacak
Yanan orman alanlarının ağaçlandırılmasına 11 Kasım'da başlanacakOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Türkiye'de bu yıl meydana gelen orman yangınlarının verdiği hasarı en kısa sürede telafi edeceklerini belirterek, "Hasar gören alanların telafisi için bu yıl özellikle orman yangınına maruz kalmış sahalarda 11 Kasım'da fidan dikme etkinliği yapalım istedik." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli, Mersin'de Pamukluk Barajı Su Tutma Programı'na katıldı
Bakan Pakdemirli, Mersin'de Pamukluk Barajı Su Tutma Programı'na katıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Pamukluk Barajı'nda ilk su tutma işleminin gerçekleştiğini belirterek, "Barajla içme suyu, sulama ve enerji faydalarının yanı sıra 180 bin dekar alan sulanacak, 130 milyon metreküp içme suyu temin edilecek." dedi.
14.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Hedefimiz, yanan alanların ağaçlandırmasını 1 yılda tamamlamak
Bakan Pakdemirli: Hedefimiz, yanan alanların ağaçlandırmasını 1 yılda tamamlamakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yanan alanları tekrar ağaçlandırarak, yeşil vatanın bir parçası haline getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Nitekim orman yangınlarının meydana geldiği alanlarda soğutma çalışmalarının hemen ardından hasar tespitlerini yaparak, yanan emvali sahadan çıkarmaya başladık. İlk yağmurlarla birlikte ise fidan dikimlerine başlayacağız. Hedefimiz yangından zarar gören bütün alanların ağaçlandırma çalışmalarını 1 yıl içerisinde tamamlamak" dedi.
13.10.2021Gündem
Orman yangınlarıyla mücadelede helikopter ve uçak sayısı artıyor
Orman yangınlarıyla mücadelede helikopter ve uçak sayısı artıyorTürkiye'de gelecek yıl orman yangınlarıyla mücadelede 5 amfibik uçak ile 50'ye yakın helikopter kullanılması planlanıyor.
12.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruz
Bakan Pakdemirli: Su Kanunu'nu Meclis'e getirmek istiyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Su Kanunu'nun taslak metnini, Su Şurası kapsamında yeniden gözden geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğimiz Su Şurası Sonuç Belgesi ile birlikte Su Kanunu'nu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) getirmek istiyoruz" dedi.
4.10.2021Ekonomi
Varank roket tasarladı
Varank roket tasarladıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü’nün (SAGE) Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ndeki (TEKNOFEST) atölyesinde, gençlerle birlikte roket tasarladı.
25.09.2021Ekonomi
Tunceli’deki yangın kontrol altına alındı
Tunceli’deki yangın kontrol altına alındıTunceli’nin Hozat ilçesinde 16 Ağustos’ta başlayan yangın Ovacık ilçesine de sıçradı. Bölgede günlerdir devam eden yangına Orman Genel Müdürlüğü ekipleri dün havadan da müdahale etmeye başladı. 4 ayrı noktadaki yangınlar kontrol altına alındı.
30.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçak kazasında yaşamını yitiren orman mühendisinin babasıyla telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçak kazasında yaşamını yitiren orman mühendisinin babasıyla telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta yangın söndürme uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden orman mühendisi Oğuz Avşar Aydın'ın babası ile telefonda görüşerek başsağlığı diledi.
16.08.2021Gündem
Düşen yangın söndürme uçağında hayatını kaybeden mühendis toprağa verildi
Düşen yangın söndürme uçağında hayatını kaybeden mühendis toprağa verildiKahramanmaraş’ta yangın söndürme uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden Orman Mühendisi Oğuz Avşar Aydın'ın cenazesi (48), memleketi Mersin’in Mut ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
16.08.2021Gündem
Bakan Pakdemirli'den düşen uçakla ilgili açıklama
Bakan Pakdemirli'den düşen uçakla ilgili açıklamaTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kahramanmaraş'ta düşen yangın söndürme uçağındaki 8 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "Daha fazla açıklama yapabilmek için teknik incelemenin bitmesi son derece önemli." dedi.
14.08.2021Haberler
Son dakika: Bakan Pakdemirli'den düşen uçakla ilgili açıklama
Son dakika: Bakan Pakdemirli'den düşen uçakla ilgili açıklamaSon dakika haberlere göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kahramanmaraş'ta düşen yangın söndürme uçağındaki 8 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "Daha fazla açıklama yapabilmek için teknik incelemenin bitmesi son derece önemli." dedi.
14.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Orman Genel Müdürü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.