Osman Kavala

Osman Kavala

Son dakika osman kavala haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan osman kavala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan osman kavala haber sayfamızda...

Osman Kavala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 308 osman kavala haberi bulunmuştur.
Osman Kavala'nın tahliye talebi aylık dosya incelemesi sonucu reddedildi
Osman Kavala'nın tahliye talebi aylık dosya incelemesi sonucu reddedildiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında "devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçundan tutuklu bulunan Osman Kavala'nın tahliye talebi, aylık dosya inceleme sonucunda reddedildi.
30.04.2021Gündem
Gezi dosyaları birleştirildi
Gezi dosyaları birleştirildiGezi Parkı davasının firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora’nın arasında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Barkey’in de içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi.
29.04.2021Siyaset
Gezi Parkı olaylarında Çarşı grubunun yer aldığı 35 sanıklı dava Yargıtay'da bozuldu
Gezi Parkı olaylarında Çarşı grubunun yer aldığı 35 sanıklı dava Yargıtay'da bozulduGezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığa "darbeye teşebbüs" ve "izinsiz gösteri" suçlamasından verilen beraat kararı, Yargıtay tarafından bozuldu. Bozma kararında, sanıkların eylemlere katılıp katılmadıklarına yönelik Adli Tıp, TRT ya da TÜBİTAK’tan rapor alınmaması, Cumhurbaşkanlığı’nın davadan haberdar edilmemesi gerekçe gösterildi. Ayrıca davanın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu Gezi Parkı ana davasıyla hukuki ve fiili irtibatı bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesi yoluna gidilmesine hükmedildi.
28.04.2021Gündem
Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı: Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacak
Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı: Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacakGezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi. Birleştirme kararlarıyla birlikte ilk duruşma 21 Mayıs'ta yapılacak.
28.04.2021Gündem
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamalarıGelen son dakika haberine göre; AB Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları yapıldı.
7.04.2021Dünya
'İlk seçimde biz kazanacağız'
'İlk seçimde biz kazanacağız'Seçimi hazır olduklarını belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, “İlk seçimde biz kazanacağız. Türkiye’de tekrar demokratikleşme dönemini başlatacağız. Biz seçimleri kazandıktan sonra Türkiye’de tekrar parlamenter sistemi getireceğiz” dedi.
1.04.2021Siyaset
AYM'nin, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararının gerekçesi tamamlandı
AYM'nin, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararının gerekçesi tamamlandıAnayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulunca, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararın gerekçesi yazıldı.
23.03.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül'den AİHM'e tepki: Çifte standartlarını görüyoruz
Adalet Bakanı Gül'den AİHM'e tepki: Çifte standartlarını görüyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, katalog suçlarla ilgili somut delillere dayanma koşulunu öngördüklerini belirterek, "Katalog suçlar olduğunda uygulayıcılar otomatik olarak artık delil vardır yaklaşımında. Burada, somut delil bulunma şartı tutuklama için bir gerekliliktir, diye düzenleme düşünüyoruz. Somut delil olacak, ondan sonra tutuklanacak gibi genel ilkelerle mevzuata dönük çalışmalar yapacağız." dedi. Bakan Gül, "AİHM'nin çifte standartlarını da görüyoruz. Bir yerdeki terör eylemlerine karşı sessiz kalmayı demokratik toplum için tehdit olarak görürken, 'Türkiye'de siyasi maddelerle faaliyetler yapıldığı' gibi kararlar da veriliyor." açıklamasında bulundu
8.03.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandı
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandıGelen bir son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. "Gara öncesi ve sonrası aynı olmayacaktır." diyen Bahçeli, "Dağda elde edilen üstünlüğü, Meclis'te bırakmayacağız. Terörist cenazelerine katılanlara millet vekilliği haramdır. Sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı." ifadelerini kullandı.
16.02.2021Siyaset
Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den 'yeni anayasa' açıklaması
Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den 'yeni anayasa' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Gül: "Türkiye'de her kesimin 'bu benim anayasam', 'evet benim ruhum var' diyebileceği anayasayı yapmak bizim birinci görevimiz." açıklamasında bulundu.
12.02.2021Siyaset
Türkiye’den ABD’ye Kavala tepkisi
Türkiye’den ABD’ye Kavala tepkisiTürkiye ile ABD hattında S-400 ve YPG’ye destek konularında yaşanan gerilim, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Osman Kavala açıklaması ile tırmandı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD’li mevkidaşı Ned Price’ın, Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısına verdiği yanıtta, “Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez” dedi.
12.02.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan S-400 açıklaması: Karar bir gecede alınmadı
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan S-400 açıklaması: Karar bir gecede alınmadıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın, ABD ile ilişkilere ve Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımına ilişkin, "S-400 kararı bir gecede alınmadı. Biz bunu ABD'li mevkidaşlarımıza anlattık" dedi.
11.02.2021Siyaset
Son dakika... Türkiye'den ABD'ye çok sert Osman Kavala tepkisi
Son dakika... Türkiye'den ABD'ye çok sert Osman Kavala tepkisiWashington'dan gelen açıklamalara yanıt veren Dışişleri Bakanlığı, "Türkiye bir hukuk devletidir. Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez" dedi.
11.02.2021Dünya
Son dakika... Devlet Bahçeli'den flaş açıklamalar
Son dakika... Devlet Bahçeli'den flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara ilişkin Bahçeli, 'terörle iltisakı olan öğrenci değil suçludur. Biz öğrenciyi de biliriz teröristi de' açıklamasını yaptı. Bahçeli partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada da, ''Enis Berberoğlu ile ilgili dokunulmazlığın kaldırılmasıyla alakalı fezleke komisyon ve genel kurula geldiğinde de MHP daha önceki tutum ve davranışına uygun olarak dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oy kullanacaktır' dedi.
9.02.2021 Siyaset
'Şahsım rejimine anayasa uydurma'
'Şahsım rejimine anayasa uydurma'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2.5 yılda iflas ettiğini vurgulayan CHP sözcüsü Öztrak, “Yüzde 50+1 tehlikeye girdi. Şimdi küçük ortaklarıyla beraber, ‘şahsım rejimi anayasaya uymadı anayasayı şahsım rejimine uyduralım’ demeye başladılar” dedi...
9.02.2021Siyaset
Bakan Soylu'dan Kati Piri'ye cevap: Çirkin taleplerinle yaşlanacaksın
Bakan Soylu'dan Kati Piri'ye cevap: Çirkin taleplerinle yaşlanacaksınİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa Parlamentosu'nda Hollanda'yı temsilen bulunan Kati Piri'nin açıklamalarına cevap verdi. Soylu, Piri'ye "Çirkin taleplerinde yaşlanacaksın" dedi.
7.02.2021Gündem
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterler
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterlerCumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Bulu’nun başarılı bir isim olduğunu, bazılarının ekranlara çıkıp ‘istifa etmeli’ dediğini belirterek, “Yani yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler” tepkisi gösterdi
6.02.2021Siyaset
Barkey dosyası Gezi davasıyla birleştirildi
Barkey dosyası Gezi davasıyla birleştirildiİş insanı Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Barkey’in FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin yargılandığı dava ile Gezi Parkı olaylarına ilişkin dava birleştirildi.
6.02.2021Gündem
Osman Kavala’nın yargılandığı davalar birleştirildi
Osman Kavala’nın yargılandığı davalar birleştirildiOsman Kavala’nın “casusluk” ve “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından yargılandığı davasının görülmesine devam edildi. Mahkeme bu dava ile Kavala’nın yargılandığı “Gezi eylemleri” davası ile birleştirilmesine karar verdi. Kavala’nın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.
5.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyeceklerCumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin Boğaziçi açıklamalarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi. Melih Bulu'yu istifaya çağıran çevreler için ise Erdoğan, "Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor." ifadelerini kullandı.
5.02.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işin içinde o da var!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi açıklaması: Bu işin içinde o da var!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin Boğaziçi açıklamalarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Seçim öncesinde ülkenizde yaşananlardan utanmıyor musunuz? Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi. Melih Bulu'yu istifaya çağıran çevreler için ise Erdoğan, "Melih Bey kimdir? İstifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler. Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor." ifadelerini kullandı. Açıklamaların ardında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 ile bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Bizim iki kırmızı çizgimiz vardır. Birincisi 'Rabia'mızdır. İkinci kırmızı çizgimiz inancımızı da bedenimizi oluşturan ailelerimizdir." açıklamalarında bulundu. Boğaziçi olaylarındaki provokasyonlara değinen Erdoğan, "Teröre bulaşanların gözünün yaşına bakmayacağız" dedi.
5.02.2021Siyaset
Gezi’de 8 sanığa yurt dışı yasağı
Gezi’de 8 sanığa yurt dışı yasağıGezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu dokuz sanık hakkında verilen beraat kararları 22 Ocak tarihinde bozulmuştu. Dosyanın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iade edilmesinin ardından mahkeme tensip zaptını hazırladı.
2.02.2021Gündem
Fidan AYM üyesi oldu
Fidan AYM üyesi olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca gösterilen üç aday arasından İrfan Fidan’ı atadı. Böylece Fidan, 2 ayda Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan AYM üyeliğine geçiş yapmış oldu.
24.01.2021Siyaset
Kavala’ya beraat kararı bozuldu
Kavala’ya beraat kararı bozulduİstanbul Bölge Adliye mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı davasında aralarında Osman Kavala’nın da bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını kaldırdı.
23.01.2021Gündem
Son dakika! İstinaf'tan Osman Kavala kararı!
Son dakika! İstinaf'tan Osman Kavala kararı!Gelen bir son dakika haberine göre; İstinaf, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada, Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozdu
22.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

osman kavalamahkemegezi parkıtürkiyeaym

Osman Kavala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.