Osman Kavala

Osman Kavala

Son dakika osman kavala haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan osman kavala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan osman kavala haber sayfamızda...

Osman Kavala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 477 osman kavala haberi bulunmuştur.
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildiGezi davasında ceza alan Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 8 sanığın tutukluluklarına yapılan itiraz, bir üst mahkeme tarafından reddedildi.
10.05.2022Gündem
Devlet Bahçeli: Hiçbir sığınmacıyı, elinde hançerle bekleyen cellade teslim edemeyiz
Devlet Bahçeli: Hiçbir sığınmacıyı, elinde hançerle bekleyen cellade teslim edemeyizMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Siyasette sığınmacı polemiğiyle ilgili konuşan Bahçeli, 'Hiçbir sığınmacıyı, elinde hançerle bekleyen cellade teslim edemeyiz. Böylesi bir vahşete ortak olamayız.' dedi.
10.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya Osman Kavala tepkisi: Haddini bileceksin
Bakan Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya Osman Kavala tepkisi: Haddini bileceksinDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Osman Kavala davası nedeniyle Almanya’nın Türk büyükelçiyi dışişlerine çağırmasına tepki gösterip, "Almanya bizim kendi vatandaşımız için benim Büyükelçiliğimi Dışişleri Bakanlığına neden çağırıyor? Sebebi ne? Türkiye’nin içine müdahale etmek için bu tür insanları kullanıyorlar. Biz de gereğini yaptık, Alman Büyükelçisini çağırıp hadlerini bildirdik. Almanya olarak benim iç işlerime karışamazsın. Haddini bileceksin" dedi
30.04.2022Haberler
Bakan Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya Osman Kavala tepkisi: Haddini bileceksin
Bakan Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya Osman Kavala tepkisi: Haddini bileceksinDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Osman Kavala davası nedeniyle Almanya’nın Türk büyükelçiyi dışişlerine çağırmasına tepki gösterip, "Almanya bizim kendi vatandaşımız için benim Büyükelçiliğimi Dışişleri Bakanlığına neden çağırıyor? Sebebi ne? Türkiye’nin içine müdahale etmek için bu tür insanları kullanıyorlar. Biz de gereğini yaptık, Alman Büyükelçisini çağırıp hadlerini bildirdik. Almanya olarak benim iç işlerime karışamazsın. Haddini bileceksin" dedi
30.04.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: Dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye’nin içişlerine müdahale edemez
Bakan Bozdağ: Dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye’nin içişlerine müdahale edemezTürkiye'nin Berlin Büyükelçisi'nin Almanya Dışişleri Bakanlığına çağrılmasına tepki gösteren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bunun Türkiye’nin içişlerine açık bir müdahale girişimi olduğunu belirterek, “Buradan bir kez daha Almanya’yı kınıyorum. Değil Almanya, dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye’nin yargısına da içişlerine de müdahale edemez” dedi.
30.04.2022Gündem
Almanya büyükelçisi Dışişleri’ne çağırıldı
Almanya büyükelçisi Dışişleri’ne çağırıldıAlmanya Dışişleri Bakanlığı’nın, Osman Kavala kararıyla ilgili Türkiye’nin Berlin Büyükelçisini çağırmasına Ankara’dan yanıt geldi.
30.04.2022Siyaset
Türkiye’den Almanya’ya Osman Kavala tepkisi
Türkiye’den Almanya’ya Osman Kavala tepkisiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Ülkemizde görülmekte olan bir dava ile ilgili Berlin Büyükelçimizin Almanya Dışişleri Bakanlığı'na çağrılması, Türkiye'nin içişlerine açık bir müdahale girişimidir. Almanya dahil hiçbir ülkenin Türkiye'nin içişlerine müdahale girişimi hakkı da haddi de değildir" açıklamasını yaptı. Öte yandan Ankara’daki Almanya Büyükelçisi Jürgen Schulz, Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı tarafından Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.
29.04.2022Siyaset
Fuat Oktay: Yuvarlak masa etrafında senaryo yazıyorlar
Fuat Oktay: Yuvarlak masa etrafında senaryo yazıyorlarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 6 muhalefet partisinin toplantıları ile ilgili, "Biz, Türkiye’yi geliştirmenin, kalkındırmanın mücadelesini veriyoruz. Muhalefet ise bir yalan perdesiyle tüm icraatlarımızın üstünü örtme yönünde beyhude bir çaba içerisindedir. CHP’si, HDP’si, İYİ Partisi her gün bir başka senaryo ile bir başka tiyatroyu gündem sahnesinde sergilemektedir" dedi.
28.04.2022Siyaset
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na kavga yanıtı: Tecrübesi yok, böyle bir kavgada kaybeder
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na kavga yanıtı: Tecrübesi yok, böyle bir kavgada kaybederMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Ve Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga tecrübesi var" dedi.
28.04.2022Siyaset
‘Bu ülkeyi seven herkese çağrıydı’
‘Bu ülkeyi seven herkese çağrıydı’Bu ülkeyi seven bütün kesimleri yol arkadaşı olarak kabul ettiğini ve onlara çağrı yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yok ama bu iktidar çözemez. Tek yol demokratik yollarla sandığın gelmesi” dedi.
28.04.2022Siyaset
'Vicdanlara hançer'
'Vicdanlara hançer'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin TBMM Grubu toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akşener özetle şunları söyledi:
28.04.2022Siyaset
Erdoğan'dan 'Kavala' tepkisi: Gezi olaylarının koordinatörüydü
Erdoğan'dan 'Kavala' tepkisi: Gezi olaylarının koordinatörüydüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda STK temsilcileri ile bir araya geldiği iftar programında açıklamalarda bulundu. Gezi davasında Osman Kavala’ya mahkemenin verdiği ağırlaştırılmış müebbet kararına ilişkin konuşan Erdoğan, 'En son malum bir zatla ilgili verilen karar bazı çevreleri çok rahatsız etti. Peki kimdi bu adam? Bu adam Türkiye’nin Soros’uydu. Bu adam Gezi olaylarının perde arkası koordinatörüydü.' dedi.
28.04.2022Siyaset
AK Parti'den siyasilere 'Gezi' tepkisi
AK Parti'den siyasilere 'Gezi' tepkisiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Ülkeyi ve toplumu ölümlere, yıkıma ve kaosa sürükleyen bir Vandallık hareketine övgüler yağdırma yarışına tutuldular. Sizi bu memlekete bu denli yabancılaştıran nedir, beynelmilel kabul görme arzusu mu Soros fonu mu? Mesele Gezi mi Kavala aşkı mı" dedi.
27.04.2022Siyaset
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Gezi Davasında verilen cezalara tepki: Dünyada böyle bir örnek yok
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Gezi Davasında verilen cezalara tepki: Dünyada böyle bir örnek yokGezi davasına değinen Kılıçdaroğlu “Kurgulanmış mahkemelerden adalet çıkmaz. Talimatla aldıkları kararların altına imza atıyorlar” dedi. Yol arkadaşlarına da seslenen Kılıçdaroğlu “Ya bana katılın ya şimdi şu anda yolumdan çekilin” ifadelerini kullandı
27.04.2022Siyaset
‘Yargı kararına saygı duyulmalı’
‘Yargı kararına saygı duyulmalı’MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.
27.04.2022Siyaset
Çağlayan Adliyesi’nde ‘Adalet Nöbeti’ başladı
Çağlayan Adliyesi’nde ‘Adalet Nöbeti’ başladıGezi Parkı Davası’nda yargılanan iş insanı Osman Kavala’nın arasında bulunduğu 17 sanıklı davada önceki gün karar çıkmıştı.
27.04.2022Siyaset
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıt
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıtAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, tartışılan Gezi davası kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, 'Türkiye hukuk devletidir. Kimse yargıdan üstün değildir. Türk yargısı bağımsızıdr. Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söyleme hakkı yoktur.' dedi.
26.04.2022Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan 'Osman Kavala' tepkisi
Kılıçdaroğlu'ndan 'Osman Kavala' tepkisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davası kararına ilişkin, "Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala, beraat ettiği bir davadan müebbet hapse mahkum oldu. Dünyada böyle bir örnek yok. Böyle bir garabet yok. Ama bizim ülkemizde olur. Çünkü yargı bağımsız değil" dedi.
26.04.2022Siyaset
İstanbul Adalet Sarayı önünde Gezi Davası kararını protesto ettiler
İstanbul Adalet Sarayı önünde Gezi Davası kararını protesto ettilerÇağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup avukat ve milletvekili dün Gezi Ana Davası'nda çıkan kararı yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.
26.04.2022Gündem
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıt
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıtAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, tartışılan Gezi davası kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, 'Türkiye hukuk devletidir. Kimse yargıdan üstün değildir. Türk yargısı bağımsızıdr. Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söyleme hakkı yoktur.' dedi.
26.04.2022Gündem
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepki
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepkiPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına yönelik yasa teklifine sert tepki gösterdi. Bahçeli, Pençe-Kilit operasyonuyla ilgili de dikkat çeken mesajlar verdi.
26.04.2022Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez
AK Parti Sözcüsü Çelik: Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemezCHP'li Özgür Özel'in, Gezi Davası sonrası açıklamalarına tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Demokratik meşruiyete sahip Cumhurbaşkanını tehdit etmek, Türkiye’yi ve milli iradeyi tehdit etmektir. Milli iradeyi tehdit eden Yassıada zihniyeti ebediyyen mahkum olmuştur." dedi.
26.04.2022Siyaset
Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis
Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapisGezi Parkı davasında 4,5 yıldır tutuklu yargılanan Osman Kavala, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
26.04.2022Gündem
Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet
Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbetGezi Pakı olaylarına ilişkin aralarında iş insanı Osman Kavala’nın da arasında bulunduğu 17 sanıklı davada mahkeme kararını açıkladı. Tutuklu sanık Osman Kavala’nın, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz 7 sanığı da 18 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme sanıkların tutuklanmasına karar verdi.
25.04.2022Haberler
Gezi Parkı davasında karar açıklandı tutuklama çıkan sanıklar adliyedeki polis merkezine götürüldü
Gezi Parkı davasında karar açıklandı tutuklama çıkan sanıklar adliyedeki polis merkezine götürüldüİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi Parkı Ana Davası'nda karar açıklandı. Sanıklardan Osman Kavala'ya "Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi'ye 18'er yıl hapis cezası verildi. Hepsinin tutuklanmasına karar verildi. Firari sanıkların dosyası ise ayrıldı.
25.04.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Osman Kavala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.