Otizm

Otizm

Son dakika otizm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan otizm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan otizm haber sayfamızda...

Otizm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.141 otizm haberi bulunmuştur.
Efeler’in gücüne güç katıyor
Efeler’in gücüne güç katıyorAydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler’e bugüne kadar 421 milyon lira yatırım yaparak ilçenin baştan sona yeniden yapılanmasını sağladı.
19.04.2021Ege
Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar: 14 Nisan genelgesine göre kimler sokağa çıkma yasağından muaf?
Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar: 14 Nisan genelgesine göre kimler sokağa çıkma yasağından muaf?Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar kimler? Kabine Toplantısının ardından Ramazanda sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni tedbirler alındı. Sokağa çıkma yasağı kararlarının değişmesiyle birlikte yasaktan muaf olanların kim olduğu araştırılıyor. Peki, sokağa çıkma yasağından kimler muaf?
15.04.2021Gündem
Son dakika: Kısıtlama başladı! Bunlara mutlaka dikkat edin
Son dakika: Kısıtlama başladı! Bunlara mutlaka dikkat edinGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde yarın saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.
14.04.2021Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu! İşte kısıtlamadan muaf olacakların listesi
Son dakika: Bakanlık duyurdu! İşte kısıtlamadan muaf olacakların listesiGelen son dakika haberine göre; Kabine toplantısında alınan kararlardan sonra, İçişleri Bakanlığı valiliklere yeni düzenlemeler ile ilgili genelge gönderdi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada kısıtlamadan muaf olacak kişilerin ve yerlerin de listesi yer aldı. İşte detaylar...
13.04.2021Gündem
Son dakika: Korona genelgesi 81 ile gönderildi! Yeni yasaklar, kısıtlamalar, saatler... Hepsi belli oldu
Son dakika: Korona genelgesi 81 ile gönderildi! Yeni yasaklar, kısıtlamalar, saatler... Hepsi belli olduİçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kısmi Kapanma" konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, genelgede, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi.
14.04.2021Gündem
Nisan ayının önemli tarihleri
Nisan ayının önemli tarihleriBaharın en güzel ayı denilebilecek bir aydır Nisan. Çiçekler ve böceklerin bayramıdır adeta… Peki, dünya tarihinde nisan ayı boyunca neler olmuş biliyor musun?
Taklit mücevher davasını Begüm Kıroğlu kazandı
Taklit mücevher davasını Begüm Kıroğlu kazandıBegüm Khan markasının yaratıcısı Begüm Kıroğlu, TPE’ye tescil ettirdiği mücevher tasarımlarını taklit ettiği iddiasıyla Elçin Dağlaroğlu’na açtığı davayı kazandı.
8.04.2021Cadde
Özel çocuklarla özel sohbet
Özel çocuklarla özel sohbetDünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Torbalı’da özel bir eğitim kurumunda öğrenim gören özel çocuklar, politika dünyasından isimlerle buluştu.
5.04.2021Ege
Kahkahasını sattı!
Kahkahasını sattı!Saba Tümer, meşhur kahkahasını 90 bin TL’ye sattı. Sunucu, parayı sosyal sorumluluk projelerine bağışlamaya karar verdi
5.04.2021Cadde
‘Farklılıkla güzeliz’
‘Farklılıkla güzeliz’AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen farkındalık etkinliğine katıldı...
4.04.2021Ege
Hizmetleriyle örnek...
Hizmetleriyle örnek...Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan kırsal kalkınma modeli ve hizmetleri Ankara’dan da ilgi gördü.
4.04.2021Ege
Kentin ortasında vaha gibi olacak
Kentin ortasında vaha gibi olacakKuşadası Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları sürdürülen Kasım Yaman Parkı yeni sezonu daha yeşil bir görünümle karşılamaya hazırlanıyor. Başkan Ömer Günel “Parkı, modern bir turizm kentine yakışır alt ve üstyapıya kavuşturacağız” dedi.
4.04.2021Ege
Anlamlı destek
Anlamlı destekDemet Uyar ve arkadaşlarının bir araya gelerek kurduğu Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD), ‘Otizm Ayı’ münasebetiyle düzenlenen pek çok etkinlikte sınır tanımadan çalışıyor.
4.04.2021Cadde
‘Can’dan destek
‘Can’dan destekCan Sağlık Grubu, otizmli bireylerin sağlık ihtiyaçlarını kendilerini rahat hissedecekleri alanlarda karşılamak üzere özel bir çalışma grubu kurdu
4.04.2021Ege
DEÜ, engelleri sanatla aşıyor
DEÜ, engelleri sanatla aşıyorDokuz Eylül Üniversitesi Engelsiz Dokuz Eylül Koordinatörlüğü, Engelleri Sanatla Aşıyoruz etkinliği düzenledi. Programda özel gereksinim grupları hakkında bilgi vermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, Buca Eğitim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğinde Özel Gereksinim Farkındalığı Kamu Spotları Serisi’nin ikinci ürünü olan Otizm Spektrum Bozukluğu Farkındalık Kamu Spotunun ilk gösterimi yapıldı.
3.04.2021Ege
İzmir, maviye büründü
İzmir, maviye büründüİzmir Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Engelsİzmir 4. Kongresi kapsamında ‘Ebeveyn Merkezi, İhtiyaçlar ve Olasılıklar’ başlıklı bir çalıştay düzenledi.
3.04.2021Ege
Sporla farkındalık
Sporla farkındalıkEngelsiz bir kent hedefiyle projelerini hayata geçiren Buca Belediyesi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde otizme sporla farkındalık yarattı.
3.04.2021Ege
Böyle servis  görülmedi!
Böyle servis görülmedi!Uşak Belediyesi, Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Dörtyol’daki sosyal tesislerde özel bir etkinlik gerçekleştirdi.
3.04.2021Ege
En çok mutlu eden hizmet
En çok mutlu eden hizmetKonak Belediyesi, otizme dikkat çekmek adına Engelsiz Yaşam Köyü’nde Otizm Festivali düzenledi.
3.04.2021Ege
Özel Günler Nelerdir? Dünyada Kutlanan Özel Günler Ve Tarihleri
Özel Günler Nelerdir? Dünyada Kutlanan Özel Günler Ve TarihleriDünyada kutlanan anlamlı özel günler bulunur. Bu özel günler genellikle herkes tarafından bilinen günler değildir. Bazı günler tüm dünyada kutlanırken, bazı günler ise farklı ülkelerde kutlanır. Pek çok kişi bu günleri merak ederek araştırmalar yapıyor. Özel günler nelerdir? Dünyada kutlanan özel günler ve tarihleri, hakkında bilgileri derledik.
3.04.2021Eğitim
‘Tehdit etmek o makama yakışmaz’
‘Tehdit etmek o makama yakışmaz’CHP lideri Kılıçdaroğlu, Şentop’a tepki göstererek “TBMM’ye sabotaj yapılıyor. Meclis Başkanı’nın ‘ben sana gösteririm’ demesi ya da tehdit etmek o makama, makamın ağırlığına yakışmaz” dedi
3.04.2021Siyaset
Otizmliler için 10 yeni merkez
Otizmliler için 10 yeni merkezAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl otizmli çocuklara hizmet verecek 10 yeni merkezi daha hayata geçirmek için çalışma başlattıklarını bildirdi.
3.04.2021Gündem
‘Otizmli çocuklara eşit eğitim hakkı’
‘Otizmli çocuklara eşit eğitim hakkı’CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, üzerinde “Otizme Mavi Işık Yak” yazılı tişörtle basın toplantısı düzenledi. Çetin Arık, 2 Nisan’ın Dünya Otizm Farkındalık Günü olduğunu anımsatarak otizmli bireylerin sorunlarının bu günün dışında da hatırlanması gerektiğini söyledi.
3.04.2021Gündem
Otizmli çocuklara uygulama geliştirdi
Otizmli çocuklara uygulama geliştirdiTurkcell’in, otizmli çocukların hayata eşit katılımını desteklemek için geliştirdiği ‘İçimdeki Hazine’ uygulaması, yenilenen özelliği ile konuşma zorluğu yaşayan çocukların iletişim becerilerini geliştirmesine yardımcı oluyor. Çocuklar, yeni eklenen özellik sayesinde resimler üzerinden kelimelerin telaffuzuna dair sesli bilgil alarak cümle kurmayı da öğrenebiliyor.
3.04.2021Ekonomi
Manisa FK Akademi, otizimli çocukları unutmadı
Manisa FK Akademi, otizimli çocukları unutmadıOtizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla her yıl kutlanan 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Manisa FK Akademisi’nde etkinlik düzenlendi.
3.04.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazetekoronavirüscadde

Otizm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.