Özel Hastane

Özel Hastane

Son dakika özel hastane haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özel hastane gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özel hastane haber sayfamızda...

Özel Hastane

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.581 özel hastane haberi bulunmuştur.
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
14.08.2022Ekonomi
Diş Teli Fiyatları 2022: Şeffaf Plak, Lingual, Porselen ve Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?
Diş Teli Fiyatları 2022: Şeffaf Plak, Lingual, Porselen ve Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?Hem görsel açıdan hem de sağlık sorunu nedeniyle diş teli tedavisi oldukça tercih edilir. Genellikle bozuk diş yapısına sahip olan kişilere uygulanır. Diş teli fiyatları çeşitleri ve kişinin çene, ağız yapısına ve malzeme kalitesine göre farklılık gösterir. Piyasada en çok tercih edilen diş teli çeşitleri şeffaf plak ve metal diş telidir. Diş teli taktırma işlemi özel hastane veya kliniklerde yapılabildiği gibi devlet hastanelerinde uygulanabilir. Devlet hastanelerinde diş teli 18 yaş altı çocuklara belli bir miktarı SGK tarafından karşılanarak takılır. Şeffaf plak ve metal diş teli fiyatları ne kadar? diyorsanız ‘Diş Teli Fiyatları 2022’ içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
14.08.2022Sağlık
Endonezyalılara İstanbul'da yasadışı organ nakli gözaltısı
Endonezyalılara İstanbul'da yasadışı organ nakli gözaltısıİstanbul'da özel bir hastaneye böbrek nakli için başvuran ve karı koca olduklarını iddia eden Endonezyalı D.I. ile S.M.'nin hastaneye sahte evrak verdikleri ve böbrek için 70 bin dolara anlaştıkları ortaya çıktı. D.I., S.M. ve aracı olan A.A., polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.
23.07.2022Gündem
Bursa'da hastane bahçesinde yangın paniği
Bursa'da hastane bahçesinde yangın paniğiBursa’da özel bir hastanenin bahçesindeki jeneratörlerde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın, itfaiyenin müdahalesiyle hastaneye sıçramadan söndürüldü.
19.07.2022Gündem
Adım adım yatırım
Adım adım yatırımGirişimci olarak yatırım yapmayı mı planlıyorsunuz? Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, 8 ana sektörde yapılacak yatırımlarla ilgili teşvik, teknik prosedür ve dikkat edilmesi gereken noktaları detaylı kılavuzlarla açıkladı.
Avcılar ile Esenyurt'un kesiştiği noktada kapatılan kavşakta keşif
Avcılar ile Esenyurt'un kesiştiği noktada kapatılan kavşakta keşifİstanbul Esenyurt ile Avcılar'ın birleştiği noktadaki kavşağın kapatılma kararı yargıya taşınmıştı. Devam eden dava sürecinde İstanbul 3’üncü İdare Mahkemesi heyeti tarafından keşif yapıldı.
28.06.2022Gündem
Kanser hastalarından ‘özel hastane’ çağrısı
Kanser hastalarından ‘özel hastane’ çağrısıSosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) özel hastanelerdeki bazı uygulamaları SGK’nın karşılamasına yönelik “kısmi branş” sözleşmesini kaldırmasından sonra 24 hastaneden 18’i SGK ile tüm branşları kapsayacak bir anlaşmaya gitmek yerine, sistemden tamamen çıktı. Böylece bu kurumlardaki kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi, doku organ nakli, oksijen tedavilerinde SGK güvencesi kalkmış oldu.
21.06.2022Gündem
Turistleri taşıyan otobüs kaza yaptı! Ölü ve yaralılar var
Turistleri taşıyan otobüs kaza yaptı! Ölü ve yaralılar varAntalya’nın Korkuteli ilçesi ile Fethiye karayolunda tur otobüsünün yan yatması sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere 1 turist öldü, 22 kişi yaralandı.
14.06.2022Haberler
Turistleri taşıyan otobüs kaza yaptı! Ölü ve yaralılar var
Turistleri taşıyan otobüs kaza yaptı! Ölü ve yaralılar varAntalya’nın Korkuteli ilçesi ile Fethiye karayolunda tur otobüsünün yan yatması sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere 1 turist öldü, 22 kişi yaralandı.
14.06.2022Gündem
Avcılar ile Esenyurt'un kesiştiği noktada kapatılan kavşak dava konusu oldu
Avcılar ile Esenyurt'un kesiştiği noktada kapatılan kavşak dava konusu olduEsenyurt ile Avcılar'ın birleştiği noktadaki kavşağın kapatılma kararı yargıya taşındı. Kavşağın kapatılmasıyla Esenyurt 112 Acil Sağlık Merkezi'nden yolun karşısındaki 500 metre uzaklıktaki hastaneye gidebilmek için en az 5 dakikalık yolun kat edilmek zorunda kalındığı belirtildi. Kaymakamlığın idare mahkemesine açtığı davaya özel hastanenin yönetimi de müdahil oldu.
7.06.2022Gündem
İbrahim Kalın'dan Ukrayna ve Rusya'dan gelecek tahıl ürünleriyle ilgili açıklama
İbrahim Kalın'dan Ukrayna ve Rusya'dan gelecek tahıl ürünleriyle ilgili açıklamaUkrayna'daki savaş devam ederken, dünyanın gözü ise Ukrayna'nın ürettiği tahıllarda. Dünyanın en büyük ikinci tahıl ihracatçısı olan Ukrayna limanlarında hazır halde 20 milyon tondan fazla tahıl bekliyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
31.05.2022Ekonomi
SGK'dan özel hastane kararı! Sınırlama kaldırıldı
SGK'dan özel hastane kararı! Sınırlama kaldırıldıSosyal Güvenlik Kurumu milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli bir karar aldı. Özel hastanelerde uygulanan sınırlama kaldırıldı.
31.05.2022Ekonomi
Öfkeli baba hastanede dehşet saçtı Önce kızına, sonra sağlıkçılara saldırdı
Öfkeli baba hastanede dehşet saçtı Önce kızına, sonra sağlıkçılara saldırdıGaziantep’te özel bir hastanenin acil servisinde önce kendisiyle gelmek istemeyen kızına, ardından sağlıkçılara saldıran şahıs bıçakla dehşet saçtı. Öfkeli baba ambulans şoförünü iki kolundan bıçakla yaraladı.
22.05.2022Gündem
Yalova’da yanlışlıkla dalağı alınan Ahmet Kıral'ın hayatı karardı
Yalova’da yanlışlıkla dalağı alınan Ahmet Kıral'ın hayatı karardıYalova'da, geçen yıl ‘dalak büyümesi’ teşhisi konularak ameliyat edilen Ahmet Kıral'ın (55) dalağı, hastalık sebebinin belirlenmesi için İstanbul'daki bir hastaneye gönderildiği sırada kayboldu. Dalağın, Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen kargo yerine kargo şirketiyle 'standart kargo' ibaresiyle gönderildiğini öğrenince hastaneye suç duyurusunda bulunmuştu. Aradan geçen 1 yılın ardından doktorlar Kıral'a kötü haberi verdi.
3.05.2022Gündem
Öğrenciler yurtlarda revir istiyor
Öğrenciler yurtlarda revir istiyorÖğrencilerin 24 saatlerini geçirdiği yurtlarda, sağlık önlemleri yetersiz kalıyor. Birçok yurtta revir bulunmazken olanlarda da sağlık çalışanı görev almıyor. Sağlık hizmeti verilen özel yurtların ücretleri ise yıllık 50 bin TL’den başlıyor. Öğrenciler, başta KYK olmak üzere tüm yurtlara revir yapılmasını istiyorlar.
13.04.2022Eğitim
Medical Park, parkinson dostu!
Medical Park, parkinson dostu!Parkinson Hastaları Derneği’nin başlattığı proje kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Park Hastanesi, hastalarına uyguladığı bütüncül tedavi nedeniyle ‘Parkinson Dostu Hastane’ unvanı aldı.
11.04.2022Ege
İstanbul’da organ mafyası çökertildi! Böbrek 45 bin dolar
İstanbul’da organ mafyası çökertildi! Böbrek 45 bin dolarİstanbul’da sağlık turizmi adı altında organ ticareti yapan bir çete çökertildi. Düzenlenen sahte akrabalık belgeleri ile aynı hastanede Filistin uyruklu 26 kişiye yasadışı organ nakledildiği ortaya çıktı.
5.04.2022Gündem
‘En kıymetli ödülü aldık’
‘En kıymetli ödülü aldık’‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ ödülünü alan İEÜ Medical Park Hastanesi, çalışan odaklı İK uygulamalarıyla dikkat çekiyor
4.04.2022Ege
Arnavutköy'de liseli gencin feci ölümü... Işıklarda bekleyen gence kamyonet çarptı
Arnavutköy'de liseli gencin feci ölümü... Işıklarda bekleyen gence kamyonet çarptıArnavutköy'de okuldan çıktıktan sonra evine giden lise öğrencisi, ışıklarda beklediği esnada kendisini sıkıştıran otomobilden kaçmak isteyen bir kamyonetin çarpması sonucunda ağır yaralandı. Sağlık ekipleri gelene kadar vatandaşlar tarafından kalp masajı yapılan yaralı genç, ambulansla hastaneye götürülürken hayatını kaybetti.
23.03.2022Haberler
Stajyerlerden üste para istiyorlar
Stajyerlerden üste para istiyorlarKendimi öğrenci olarak tanıtıp staj yapacak kurum aradım. Pek çok kurum stajyer almadığını söyledi. Alanlar arasında ise üste para isteyenler oldu. Bir sağlık kuruluşu 900 TL talep ederken, bir rehberlik merkezi de 1500 TL istedi, taksit seçeneği dahi sundu.
16.03.2022Eğitim
Özel hastaneler hakkında yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi
Özel hastaneler hakkında yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindiRekabet Kurumu tarafından bazı özel hastanelerin serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirlemek ve yapılan centilmenlik anlaşması ile hastaneler arasında personel transferini engellemek gibi davranışlara ilişkin yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi.
19.01.2022Ekonomi
Burun ameliyatı için hastaneye gitti, 90 gündür yoğun bakımda
Burun ameliyatı için hastaneye gitti, 90 gündür yoğun bakımdaBitlis'in Tatvan ilçesinde burun ameliyatı öncesi verilen narkoz nedeniyle bilinci kapanan genç kız, yaklaşık 90 gündür hayat mücadelesi veriyor.
18.01.2022Gündem
Özel hastane ruhsatı ihaleyle satılacak
Özel hastane ruhsatı ihaleyle satılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre özel hastane ruhsatı ihaleyle satılacak.
17.01.2022Ekonomi
Doğum yapan anneye büyük şok! İkinci bebek yok
Doğum yapan anneye büyük şok! İkinci bebek yokİzmir'de 26 haftalık hamile Arzu Akpınar iddiaya göre özel bir hastanede erken doğum yapınca prematüre doğan bebeği kuvöze alındı. Taburcu edildikten sonra evde solunum sıkıntısı yaşayan ve ateşi çıkan bebeği araştırma hastanesine götüren anne, bebeğin epikriz raporuna bakan doktorlardan bebeğinin beyin kanaması geçirdiğini, enfeksiyon kaptığını öğrendi. Annenin yaşadığı şok bununla kalmadı. Epikrizlerde annenin bir değil iki canlı bebek dünyaya getirdiği yazıyordu. Bunun üzerine anne, savcılığa hem engelli kalan bebeği hem de hiç haberinin olmadığı ikinci bebeği için suç duyurusunda bulundu. Savcı, dosyalara takipsizlik kararı verdi.
14.01.2022Gündem
Doktorun başına kolonya şişesiyle vurdu
Doktorun başına kolonya şişesiyle vurduMardin'deki özel bir hastanede M.A., annesine yanlış ilaç verdiğini öne sürdüğü Dr. Bayram Yıldız’ı, başına kolonya şişesiyle vurup, yaraladı. Dr. Yıldız’ın şikayeti üzerine M.A. gözaltına alındı.
22.12.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Özel Hastane ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.