Özelleştirme

Özelleştirme

Son dakika Özelleştirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Özelleştirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Özelleştirme haber sayfamızda...

Özelleştirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.134 özelleştirme haberi bulunmuştur.
Darphane’ye yeni genel müdür
Darphane’ye yeni genel müdürHazine ve Maliye Bakanlığı’nda yapılan atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.
29.07.2022Ekonomi
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne, Abdullah Yasir Şahin atandı
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne, Abdullah Yasir Şahin atandıResmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne, Abdullah Yasir Şahin atandı.
27.07.2022Ekonomi
‘Arkeolojik sit kısım ayrı parselle ayrıldı’
‘Arkeolojik sit kısım ayrı parselle ayrıldı’Cengiz İnşaat, Cennet Koyu’nda turizm projesi geliştireceği arazide, arkeolojik sit olarak belirlenen alanın ayrı parselle ayrıldığını ve burada yapılaşma olmayacağını duyurdu.
23.07.2022Ekonomi
Bodrum'da arsa satışı
Bodrum'da arsa satışıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Bodrum Ortakent'teki 14 parseli satışa çıkardı.
18.07.2022Ekonomi
Filmmaker Ne Demek, Türkçesi Nedir? Filmmaker Modu Ne İşe Yarar?
Filmmaker Ne Demek, Türkçesi Nedir? Filmmaker Modu Ne İşe Yarar?Yapay zeka teknolojisi ile hayatımıza girmiş olan kavramlardan birisi olan filmmaker, yeni bir televizyon teknolojisi kavramıdır. İngilizce terim anlamı ile 'yönetmen' anlamına gelse de uzmanlar tarafından görüntü teknikleri değiştirilerek ortaya çıkarılan sinematik süreci ifade etmektedir. Yakında yeni televizyonlarda da yer alacak ve evlerimize konuk olacak 'filmmaker' teknolojisi hakkında işte merak edilenler.
16.07.2022Eğitim
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yatırımcılara duyuru
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yatırımcılara duyuruBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından, Malatya, Nevşehir, Şanlıurfa, Kırklareli, Erzincan, Kütahya ve Aydın illerinde bulunan taşınmazlar 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında satış yöntemiyle özelleştirilecek.
7.07.2022Ekonomi
Bedelli askerlik ücreti 80 bin lirayı geçecek
Bedelli askerlik ücreti 80 bin lirayı geçecekMemur zamları ve memur aylık katsayılarındaki değişimle birlikte 56 bin 500 TL’lik bedelli askerlik ücreti 80 bin liranın üzerine çıkacak.
6.07.2022Ekonomi
Belçika'da yaşarken, Tokyo'da belediye başkanı seçildi
Belçika'da yaşarken, Tokyo'da belediye başkanı seçildiBelçika’da yaşayan Satoko Kishimoto isimli bir Japon kadın, Japonya’nın Suginami bölgesinde belediye başkanı oldu. Kishimoto’nun eşi, seçim sonucunu "büyük sürpriz" olarak nitelendirdi.
22.06.2022Dünya
Yelki’de minimalist yaşam
Yelki’de minimalist yaşamQu Green Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Sinan Yöney, yeni projelerini anlattı, “Doğanın içinde, bizim gibi İstanbul’dan gelenlere özenilen bir hayat sunuyor” dedi.
20.06.2022Ege
Japonya'dan ürkütücü Ay robotu
Japonya'dan ürkütücü Ay robotuDev bir örümcek yengece benzeyen uzay aracı, testlerde dört robotik bacağının ucundaki tekerleklerle engebeli arazide dolaşabildi ve kelepçe benzeri elleriyle çeşitli görevleri tamamladı.
15.06.2022Dünya
CHP il il dert haritası çıkardı
CHP il il dert haritası çıkardıCHP “Türkiye’nin Dert Haritası” adlı kitapçık hazırladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kitapçığın sunuşunda “Türkiye’yi üretimden kopardılar. Pahalılık, iflas konkordato artık günlük hayatımızın bir parçası oldu” dedi.
9.06.2022Siyaset
Kdv Tevkifatı Nedir, Nasıl Hesaplanır? Kdv Tevkifatı Kim Yapar?
Kdv Tevkifatı Nedir, Nasıl Hesaplanır? Kdv Tevkifatı Kim Yapar?Tevkifat, “para konusunda yapılan kesintiler” anlamına gelir. Devlet ise, KDV’yi tek başına satıcıdan temin etmek yerine bu vergiyi alıcı ve satıcı arasında bölüştürüp ödemeyi garantiler. KDV Tevkifatı ve Gelir Vergisi Tevkifatı olmak üzere iki farklı tevkifat bulunur. KDV tevkifatı nedir, nasıl hesaplanır sizler için derledik.
31.05.2022Eğitim
Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandıÇeşitli kurum ve kuruluşlarda yapılan görevden almalar ile yeni atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığına Bekir Emre Haykır atanırken; Hazine ve Maliye Bakanlığında 5 il defterdarı görevden alındı, toplam 75 il defterdarlığında değişikliğe gidildi.
9.04.2022Siyaset
Göztepe'de yeni başkan Murat Yazıcı oldu! Kulüp satışıyla ilgili sürpriz iddia
Göztepe'de yeni başkan Murat Yazıcı oldu! Kulüp satışıyla ilgili sürpriz iddiaSpor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu görevlerinden istifa eden Mehmet Sepil'in yerine Murat Yazıcı geldi. Sepil'in veda kararının ardından birçok yatırımcı kulübü devralmak isterken, Sepil'in İstanbul'da uluslararası bir yatırım bankasına vekalet verdiği öğrenildi
30.03.2022Beşiktaş
Ticaret Bakanlığı'ndan 'şeker' açıklaması
Ticaret Bakanlığı'ndan 'şeker' açıklamasıTicaret Bakanlığı, şekerde adil rekabeti bozan faaliyetler olduğuna dair son dönemde kamuoyuna yansıyan hususları işleme alarak, şeker fabrikaları nezdinde incelemeler yapıldığını açıkladı.
24.03.2022Haberler
Ticaret Bakanlığı'ndan 'şeker' açıklaması
Ticaret Bakanlığı'ndan 'şeker' açıklamasıTicaret Bakanlığı, şekerde adil rekabeti bozan faaliyetler olduğuna dair son dönemde kamuoyuna yansıyan hususları işleme alarak, şeker fabrikaları nezdinde incelemeler yapıldığını açıkladı.
24.03.2022Ekonomi
Şeker kotaları belirlendi
Şeker kotaları belirlendiTürkiye şeker sektöründe 2022-2023 pazarlama yılı ülke toplam A kotası 2 milyon 750 bin ton olarak belirlendi.Konuya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.03.2022Haberler
Şeker kotaları belirlendi
Şeker kotaları belirlendiTürkiye şeker sektöründe 2022-2023 pazarlama yılı ülke toplam A kotası 2 milyon 750 bin ton olarak belirlendi.Konuya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.03.2022Ekonomi
Son dakika... CANLI BLOG: Doğal gazda ruble resti çeken Putin bir hafta süre verdi!
Son dakika... CANLI BLOG: Doğal gazda ruble resti çeken Putin bir hafta süre verdi!Sosyal medyada yayınlanan bir video, Putin'in füzelerini fırlattığı noktayı açık şekilde gösterdi. Moskova'nın NATO ile savaşın kapısını araladığı dakikalarda uluslararası haber ajansları arka arkaya fotoğraflar servis etti. Ukrayna birliklerinin bazı yerleri Rus işgalcilerden geri aldığı bildiriliyor. Rusya lideri Putin ise, Avrupalı hasımlarının artık doğal gazı yalnızca ruble ödeyerek alabileceğini açıkladı.
23.03.2022Dünya
Elektrik Fabrikası’na yeşil ışık!
Elektrik Fabrikası’na yeşil ışık!İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılında yapılan satış ihalesini 35 milyon lira bedelle kazanmasına rağmen sonradan ihalesi iptal edilen İzmir Elektrik Fabrikası’nın bedelli veya bedelsiz devri için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yeşil ışık yaktı.
14.03.2022Ege
'Bölgede yaklaşık 20 milyar dolar değerinde bakır rezervi var'
'Bölgede yaklaşık 20 milyar dolar değerinde bakır rezervi var'Elazığ'da MTA tarafından bulunan Cumhuriyet tarihinin en büyük bakır maden yatakları hakkında konuşan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, "İçindeki diğer madenlerle birlikte buradaki 35 milyon tonluk yataktan yaklaşık 12 milyar dolarlık bir gelir hedeflenmekte. Devam eden sondajlarla birlikte başka yataklar da olacaktır" dedi.
6.03.2022Ekonomi
Coca-Cola, 1,3 milyar TL yatırım yaptı
Coca-Cola, 1,3 milyar TL yatırım yaptı2021 yılını satış hacminde yüzde 16,2 büyüme, net satış gelirlerinde yüzde 52 ve FAVÖK’te yüzde 49 artışla kapatan Coca-Cola İçecek, aynı yılda 1,3 milyar TL yatırım yaptı.
22.02.2022Uzmanpara
Air India'nın yeni CEO'su Aycı oldu
Air India'nın yeni CEO'su Aycı oldu2015’ten bu yana sürdürdüğü Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı görevinden bu yıl ayrılan İlker Aycı Hintli TATA Group tarafından 2022 başında özelleştirme yoluyla satın alınan Air India’nın CEO’luğuna getirildi.
15.02.2022Ekonomi
Air India'nın yeni CEO'su İlker Aycı oldu
Air India'nın yeni CEO'su İlker Aycı olduTürk Hava Yolları'nda (THY) 2015 yılından beri sürdürdüğü Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı görevinden istifa eden İlker Aycı, Air India’nın CEO’su oldu.
14.02.2022Uzmanpara
İlker Aycı'nın yeni görevi belli oldu
İlker Aycı'nın yeni görevi belli olduHintli TATA Group tarafından 2022 başında özelleştirme yoluyla satın alınan Air India’nın CEO’luk görevine İlker Aycı’nın getirildiği bildirildi.
14.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Özelleştirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.