Özgür Suriye Ordusu

Özgür Suriye Ordusu

Son dakika Özgür Suriye Ordusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Özgür Suriye Ordusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Özgür Suriye Ordusu haber sayfamızda...

Özgür Suriye Ordusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.594 ozgur suriye ordusu haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar’da yayımlanan “The Peninsula” gazetesine mülakat verdi. Karabağ'daki çatışmalar hakkında dünyaya net bir mesaj veren Erdoğan, "Azerbaycan Ermenistan'ın haydutlukla işgal ettiği yerleri alıyor." ifadelerini kullandı. Ermenistan'ın 'bölgedeki çatışmalara Türkiye'nin de dahil olduğu' iftirasına sert sözlerle cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’yi de çatışmanın içinde gösterme gayretine girmesi, yaşadığı sıkışmışlığın ve çaresizliğin ispatı olmuştur." dedi.
8.10.2020Siyaset
İletişim Başkanlığı'ndan İdlib açıklaması: Türkiye kilit ülke olarak girişimlerini sürdürüyor
İletişim Başkanlığı'ndan İdlib açıklaması: Türkiye kilit ülke olarak girişimlerini sürdürüyorİletişim Başkanlığı'nca, sivillerin korunması, mülteci akınının durdurulması ve terörle mücadele konusunda büyük kazanımlara imza atan Türkiye'nin, İdlib'in sürekli bir güvenli bölgeye dönüşmesi konusunda kilit ülke olarak girişimlerini sürdürdüğü bildirildi.
9.06.2020Gündem
Teröristlerin kullandığı 4 bin tünel! Hepsi tek tek imha edildi
Teröristlerin kullandığı 4 bin tünel! Hepsi tek tek imha edildiTürk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile Türkiye sınırındaki Suriye’nin Resulayn ve Tel Abyad kentleri terör örgütünden işgalinden kurtarıldı. Güvenli hale gelen bölgede halen devam eden çalışmalar kapsamında bazılarının bir ucu Türkiye’den çıkacak şekilde kazılmış 4 bini aşkın tünel bulundu. Türkiye’ye yönelik olası saldırıların yanı sıra kaçak geçiş ve kaçakçılık için kazılan tüneller, tespitinin ardından tek tek imha edildi.
16.04.2020Haberler
Teröristlerin kullandığı 4 bin tünel imha edildi!
Teröristlerin kullandığı 4 bin tünel imha edildi!Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile Türkiye sınırındaki Suriye’nin Resulayn ve Tel Abyad kentleri terör örgütünden işgalinden kurtarıldı. Güvenli hale gelen bölgede halen devam eden çalışmalar kapsamında bazılarının bir ucu Türkiye’den çıkacak şekilde kazılmış 4 bini aşkın tünel bulundu. Türkiye’ye yönelik olası saldırıların yanı sıra kaçak geçiş ve kaçakçılık için kazılan tüneller, tespitinin ardından tek tek imha edildi.
16.04.2020Gündem
Halk hareketinden kanlı iç savaşa
Halk hareketinden kanlı iç savaşaSuriye’nin Ürdün sınırındaki Dera’da gençlerin duvarlara yazdığı ‘Halk rejimi istemiyor’ yazılarıyla başlayan halk hareketi, ilerleyen yıllarda tüm dünyayı dehşete düşüren kanlı bir iç savaşa dönüştü
15.03.2020Gündem
Bombardıman İdlib kırsalını harabeye çevirdi
Bombardıman İdlib kırsalını harabeye çevirdiŞam rejiminin ilerlemeye çalıştığı İdlib'de devam eden bombardıman, ilçeler ile kırsal bölgelerdeki yerleşim alanlarını harabeye çevirdi.
13.02.2020Haberler
Bombardıman İdlib kırsalını harabeye çevirdi
Bombardıman İdlib kırsalını harabeye çevirdiŞam rejiminin ilerlemeye çalıştığı İdlib'de devam eden bombardıman, ilçeler ile kırsal bölgelerdeki yerleşim alanlarını harabeye çevirdi.
13.02.2020Dünya
Bakan Soylu gündeme ilişkin soruları yanıtladı
Bakan Soylu gündeme ilişkin soruları yanıtladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Emperyalizm PYD'yi de PKK'yı da kullanıyor ama emperyalizm bir tek bir şey yaptı, nerede yaptı? Bizim coğrafyamızda ilk kez bir terör örgütünü devşirdi, ilk kez bir terör örgütüyle bayrağını yan yana getirdi." dedi.
5.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: ABD'nin teröristleri silahlandırması trajik
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: ABD'nin teröristleri silahlandırması trajikCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gerçek trajedinin, ABD yönetiminin, Obama döneminden bu yana Suriye'deki terörist ağını desteklemesi, silahlandırması ve finanse etmesi olduğunu söyledi.
25.10.2019Gündem
YPG/PKK kiliseden hem Türkiye'yi hem papazın evini vurdu
YPG/PKK kiliseden hem Türkiye'yi hem papazın evini vurduYPG/PKK'lı teröristlerin Barış Pınarı Harekatı sırasında Rasulayn'da Süryanilere ait bir kiliseden Türkiye'ye havan topu saldırısı düzenlediği ve bu saldırılarda papazın evini de vurduğu ortaya çıktı.
24.10.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e şok soru!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e şok soru!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medya mensupları ile bir araya geldiği toplantıda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nın 5. gününde 490 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Erdoğan operasyonun ardından ekonomik yaptırım ve silah ambargosu açıklamalarıyla ilgili olarak Almanya Başbakanı Merkel'e telefonda "Terör örgütünü NATO'ya aldınız da haberimiz mi yok" dediğini söyledi.
13.10.2019Siyaset
Son dakika | İşte Barış Pınarı Harekatı'nın ilk 48 saati
Son dakika | İşte Barış Pınarı Harekatı'nın ilk 48 saatiBarış Pınarı Harekatı'nın ilk 48 saati tamamlanırken, 342 terörist etkisiz hale getirildi ve Suriye'nin kuzeyinde toplam 13 köy terörden arındırıldı.
11.10.2019Gündem
TL varlıklar önceki harekatlarda dayanıklılığını kanıtladı
TL varlıklar önceki harekatlarda dayanıklılığını kanıtladıTürkiye'nin sınır güvenliğini koruma maksadıyla 2016'dan bu yana Suriye'de terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği harekatların yurt içi varlıklarda bozulma oluşturmadığı ve direncin kanıtlandığı görülürken, Barış Pınarı Harekatı'nda da kur ve borsa tarafında oynaklığın sınırlı kalacağı tahmin ediliyor.
10.10.2019Ekonomi
Fahrettin Altun: Dünya, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusu için hazırladığı planı desteklemeli
Fahrettin Altun: Dünya, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusu için hazırladığı planı desteklemeliİletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeydoğusunda, Türk vatandaşlarına uzun zamandır yönelen bir tehdidi ortadan kaldırmak ve yerel halkı, silahlı haydutların elinden kurtarmak dışında bir hedefi yoktur." değerlendirmesinde bulundu.
8.10.2019Siyaset
TSK, Suriye'de barış ve istikrar için üçüncü harekata hazır
TSK, Suriye'de barış ve istikrar için üçüncü harekata hazırTürk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye'nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından, şimdi de Fırat'ın doğusuna yönelik harekata ilişkin hazırlıklar tamamlandı.
8.10.2019Gündem
Son dakika... ABD çekiliyor! Türkiye'nin operasyonu an meselesi...
Son dakika... ABD çekiliyor! Türkiye'nin operasyonu an meselesi...Suriye'den çekilme kararını savunan ABD Başkanı Trump, "Artık bu sonu olmayan saçma savaşlardan çıkmamızın zamanı geldi. Türkiye, Avrupa, Suriye, İran, Irak, Rusya ve Kürtler şimdi bu işe çözüm bulmalılar" dedi.ABD ordusu, Türkiye-Suriye sınırında yer alan Tel Abyad ve Rasulayn'daki iki gözlem noktasındaki askerlerinin tahliye edildiğini duyurdu. Boşaltılan üslerin fotoğraflarını AP haber ajansı dünyaya servis etti.Reuters'a konuşan bir Türk yetkili, "Operasyon her an olabilir. Ancak ABD güçlerinin çekilmesinin beklenmesi muhtemel" dedi.
7.10.2019Dünya
Terör örgütü YPG/PKK'da operasyon paniği
Terör örgütü YPG/PKK'da operasyon paniği Suriye'de terör örgütü YPG/PKK, sınır hattında kazılan tünellere döşenmek üzere beton bloklar taşıyor.
6.10.2019Haberler
Terör örgütünde operasyon paniği: Beton blok taşıyorlar
Terör örgütünde operasyon paniği: Beton blok taşıyorlarSuriye'de terör örgütü YPG/PKK, sınır hattında kazılan tünellere döşenmek üzere beton bloklar taşıyor.
6.10.2019Gündem
Hazırlıklar tamam! Emir bekliyorlar
Hazırlıklar tamam! Emir bekliyorlarTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında yer alan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bileşenlerinden Hamza Tümeni ile Süleyman Şah gruplarının, terör örgütünden arındırılan askeri eğitim alanlarındaki tatbikatı ve hazırlıkları görüntülendi.
6.10.2019Gündem
Teröristler paniğe kapıldı!
Teröristler paniğe kapıldı!ABD'nin terörle mücadele bahanesiyle desteklediği terör örgütü YPG/PKK, Türkiye ve Özgür Suriye Ordusu'nun Fırat'ın doğusunda olası askeri operasyonuna karşı harekete geçti. Teröristler, zorla silah altına aldığı bir grup Arap kökenli savaşçıyı sınır hattına yerleştirdi. ABD'ye ait savaş uçakları gece geç saatlerde Suriye-Türkiye sınır hattında uçuş yaptı, terör örgütü YPG/PKK Tel Abyad ve Ras'ül Ayn'a takviye gönderdi.
6.10.2019Dünya
Örgütün infazcısıydı... Böyle götürüldü!
Örgütün infazcısıydı... Böyle götürüldü!Terör örgütü DEAŞ adına infazlar gerçekleştirdiği ileri sürülen ve yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı belirlenen şüpheli, adliyeye çıkarıldı.
20.09.2019Haberler
Örgütün infazcısıydı... Böyle götürüldü!
Örgütün infazcısıydı... Böyle götürüldü!Terör örgütü DEAŞ adına infazlar gerçekleştirdiği ileri sürülen ve yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı belirlenen şüpheli, adliyeye çıkarıldı.
20.09.2019Gündem
Saniye saniye izleniyorlar! Operasyon korkusu nöbet tutturuyor
Saniye saniye izleniyorlar! Operasyon korkusu nöbet tutturuyorSuriye'nin kuzeyinde, Türkiye ve ABD tarafından ortak tesis edilmesi beklenen 'güvenli bölge' için geri sayım devam ediyor. Müşterek Harekat Merkezi'nin kurulup, iki ülke askerlerinin havadan devriye görevi yapmasının ardından şimdi de teröristlerin silahlarıyla 'güvenli bölge' dışına çıkarılmasıyla karadan devriyelerin başlaması bekleniyor.
3.09.2019Gündem
Anadolu Ajansı: Rus özel kuvvetleri İdlib'de sızmaya çalıştı
Anadolu Ajansı: Rus özel kuvvetleri İdlib'de sızmaya çalıştıDaha önce Beşşar Esed rejimi ordusunun yanında sızma harekatlarına katılan kuvvetler, bu kez operasyonu tümüyle kendileri düzenledi.
30.08.2019Dünya
Suriye'nin kuzeyindeki Bab'da patlamalar
Suriye'nin kuzeyindeki Bab'da patlamalarMuhaliflerin kontrolündeki ilçe civarında terör örgütü YPG/PKK'nın bomba tuzaklaması sonucu iki ayrı patlama oldu.
30.08.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

suriyetürkiyeoperasyonİdlibYPG

Özgür Suriye Ordusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.