Papa Franciscus

Papa Franciscus

Son dakika Papa Franciscus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Papa Franciscus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Papa Franciscus haber sayfamızda...

Papa Franciscus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 261 papa franciscus haberi bulunmuştur.
Biden'ın Avrupa turu bugün başlıyor
Biden'ın Avrupa turu bugün başlıyorABD Başkanı Joe Biden, bugün 3 Kasım'a kadar sürecek, Vatikan, Roma ve Glasgow'u kapsayan Avrupa turu için Washington'dan ayrılıyor.
28.10.2021Dünya
Bartholomeos duyurdu! Dünya çapında aşı seferberliği
Bartholomeos duyurdu! Dünya çapında aşı seferberliğiABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da Fener Rum Patriği Bartholomeos ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Patrik Bartholomeos, 'Papa Franciscus, İngiliz Kilisesinin Başpiskoposluğu, Müslüman ve Yahudi dini liderler ile tüm dünyada herkesin aşı olmasını sağlamak için bir girişim başlattığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Sayın Başkan Biden da bu girişimi büyük bir memnuniyetle karşıladı.' dedi.
26.10.2021Dünya
Son dakika! Merkel, Türkiye'ye geliyor
Son dakika! Merkel, Türkiye'ye geliyorSiyasete veda etmeye hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel, 16 Ekim Cumartesi günü Türkiye’yi ziyaret edecek.
8.10.2021Gündem
Papa: Fransa'da 216 bin bin çocuğun cinsel istismara uğraması 'utanç verici'
Papa: Fransa'da 216 bin bin çocuğun cinsel istismara uğraması 'utanç verici'Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Fransa'daki kiliselerde 1950'den bu yana 216 bin çocuğun cinsel istismar mağduru olmasından dolayı utanç duyduğunu belirtti.
6.10.2021Dünya
Papa'dan büyük gaf! Merkel'le Putin'i karıştırdı
Papa'dan büyük gaf! Merkel'le Putin'i karıştırdıAfganistan’daki 20 yıllık savaş nedeniyle Batı'yı eleştiren Papa Franciscus, kendisine yöneltilen soruya, Almanya Başbakanı Angela Merkel’den alıntı yaptığını düşünerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözleriyle yanıt verdi.
1.09.2021Dünya
Papa Franciscus, hastaneden taburcu edildi
Papa Franciscus, hastaneden taburcu edildiKatoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, geçirdiği kalın bağırsak operasyonunun ardından tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.
14.07.2021Dünya
Son dakika: Papa hastaneye kaldırıldı! İşte son durumu...
Son dakika: Papa hastaneye kaldırıldı! İşte son durumu...Gelen son dakika haberine göre; Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, kalın bağırsağındaki rahatsızlık sebebiyle ameliyat olmak üzere Roma'da hastaneye yattı.
4.07.2021Dünya
İtalya Başbakanı Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
İtalya Başbakanı Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştüİtalya Başbakanı Mario Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke ilişkilerinden transatlantik ilişkilere, Avrupa Birliği ve ABD arasında yenilenen güçlü sinerji ve iş birliği atmosferini somut olarak inşa etme ihtiyacına odaklanıldığı belirtildi.
28.06.2021Dünya
BM'den Vatikan'a 'çocuk istismarlarının önlenmesi' çağrısı
BM'den Vatikan'a 'çocuk istismarlarının önlenmesi' çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) bünyesinde çalışan bir grup insan hakları uzmanı, Katolik Kilisesi'nin yönetim merkezi Vatikan'ı çocuklara yönelik şiddeti ve cinsel istismarı önlemek için daha fazlasını yapmaya çağırdı.
21.06.2021Dünya
Papa: Kiliseler cinsel istismar olayları yüzünden krizde
Papa: Kiliseler cinsel istismar olayları yüzünden krizdeKatolik dünyasının ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, kiliselerin cinsel istismar olayları nedeniyle krizde olduğunu belirtti.
12.06.2021Dünya
Son dakika... Papa, Kanada'daki yerli çocuk kalıntılarına ilişkin özür dilemedi!
Son dakika... Papa, Kanada'daki yerli çocuk kalıntılarına ilişkin özür dilemedi!Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Kanada'da Katolik Kilisesi'ne ait bir okulun bahçesinde 215 çocuğun kalıntısının bulunması haberlerini acı içinde takip ettiğini belirtti ancak özür dilemedi.
6.06.2021Dünya
Papa Franciscus: Kudüs'te yaşanan gelişmeleri özel bir endişeyle takip ediyorum
Papa Franciscus: Kudüs'te yaşanan gelişmeleri özel bir endişeyle takip ediyorumKatoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilere yönelik ihlalleri sonrasında yükselen tansiyon sebebiyle endişesini dile getirdi.
9.05.2021Dünya
İtalya'da çocuklara cinsel istismarda bulunan rahip gözaltında
İtalya'da çocuklara cinsel istismarda bulunan rahip gözaltındaİtalya'da Katolik rahip, çocuklara yönelik cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alındı.
27.04.2021Dünya
ABD’nin davetiyle 40 dünya liderinin katıldığı İklim Zirvesi başladı
ABD’nin davetiyle 40 dünya liderinin katıldığı İklim Zirvesi başladıABD Başkanı Joe Biden’ın 26 Mart’ta, 40 dünya liderine gönderdiği davet üzerine ABD’nin ev sahipliğinde sanal ortamda yapılan İklim Zirvesi, Biden'ın konuşmasıyla başladı.
22.04.2021Dünya
İklim zirvesi başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan 40 lidere hitap edecek
İklim zirvesi başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan 40 lidere hitap edecekABD Başkanı Joe Biden’ın 26 Mart’ta 40 ülke liderine ve Avrupa Birliği'ne (AB) gönderdiği davet üzerine ABD’nin ev sahipliğinde sanal ortamda yapılacak İklim Zirvesi bugün başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sabahki ilk oturumda konuşacağı zirvenin açılışını ABD Başkanı Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris yapacak.
21.04.2021Dünya
Vatikan'da Paskalya Yortusu öncesinde "Haç Yolu" ayini yapıldı
Vatikan'da Paskalya Yortusu öncesinde "Haç Yolu" ayini yapıldıKatoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Hristiyan aleminin kutladığı Paskalya Yortusu öncesi "Kutsal Cuma" olarak anılan günde yapılan "Haç Yolu" ayinini yönetti.
2.04.2021Dünya
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan pul parasına düzenleme açıklaması
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan pul parasına düzenleme açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vekillerin pul parasına düzenlemeye ilişkin TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'Başka amaçlarla kullanılmasını önlemek görevimiz' dedi.
15.03.2021Siyaset
Son dakika... HDP'li vekil Berdan Öztürk hakkında soruşturma başlatıldı
Son dakika... HDP'li vekil Berdan Öztürk hakkında soruşturma başlatıldıGelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlattı.
14.03.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'harita skandalı' açıklaması: Fitne sokmaktan başka amacı yok
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'harita skandalı' açıklaması: Fitne sokmaktan başka amacı yok AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un Irak ziyareti vesilesiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından bastırılması öngörülen hatıra pulları arasında, Türkiye, İran, Irak ve Suriye topraklarını da içeren bir haritanın resmedilmesine ilişkin, "Asla o gösterilen haritanın bölgenin gerçeklerini yansıtmadığı, Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşlerimizin de menfaatine olmadığı ve Türkiye ile Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi arasında fitne sokmaktan başka hiçbir amacının olmadığını çok açık söylüyorum." dedi.
11.03.2021Siyaset
‘Kararlılığımız ve irademiz ortadadır’
‘Kararlılığımız ve irademiz ortadadır’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus’un ziyareti dolayısıyla Türkiye’deki bazı illeri de içeren bir haritanın resmedildiği hatıra pulu bastırılmasına tepki gösterilmediği eleştirilerine yanıt verdi.
11.03.2021Siyaset
Son dakika: Harita skandalı için IKBY'den açıklama geldi
Son dakika: Harita skandalı için IKBY'den açıklama geldiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, IKBY'nin Türkiye'deki bazı illeri de içeren bir haritanın resmedildiği ve Türkiye'nin tepkisini çeken pul bastırma planının onaylanmadığını duyurdu.
10.03.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu tür paçavra haritaların hiçbir hükmü yoktur
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu tür paçavra haritaların hiçbir hükmü yokturGelen son dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un ziyareti dolayısıyla Türkiye'deki bazı illeri de içeren bir haritanın resmedildiği hatıra pulu bastırılmasına tepki gösterilmediği eleştirilerine yanıt verdi.
10.03.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınız
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınızGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Birtakım devletlerin Türkiye ile bilek güreşi yapmak için Yunanistan'ı yanına almasını, kalıcı bir ittifak zannetmesinler. Yarın onlar gider, Yunanistan yine Türkiye ile baş başa kalır bu bölgede." ifadelerini kullandı. Arap Birliği'nin Türkiye bildirisine tepki gösteren Çelik, "Geçtiğimiz günlerdeki Arap Birliği'nin Türkiye'ye yönelik yayınladığı bildiriyi doğru bulmuyoruz." şeklinde konuştu.
9.03.2021Siyaset
Papa'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a telgraf
Papa'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a telgrafIrak'a yaptığı ziyaretiyle dünyada yankı uyandıran katoliklerin ruhani lideri Papa, Türk hava sahasını kullandığı esnada geleneği olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a telgraf gönderdi.
8.03.2021Dünya
Papa: (Sistani ile görüşmesi) Büyük ve bilge bir adam
Papa: (Sistani ile görüşmesi) Büyük ve bilge bir adamKatoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Irak ziyareti sırasında Şiilerin en büyük dini mercisi Ali es-Sistani ile görüşmesi için "Bu inanç ve kefaret ziyaretini yapmayı ve kendini Tanrı'ya adamış, büyük ve bilge bir adamı görmeyi görev bildim. Sadece onu dinleyerek, bunu anlarsınız." dedi.
8.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Papa Franciscus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.