Pazarkule Sınır Kapısı

Pazarkule Sınır Kapısı

Son dakika Pazarkule Sınır Kapısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pazarkule Sınır Kapısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pazarkule Sınır Kapısı haber sayfamızda...

Pazarkule Sınır Kapısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 271 pazarkule sinir kapisi haberi bulunmuştur.
Sınırda 'Afgan göçmen' önlemi! Söylentiye inanıp Edirne'ye geldiler
Sınırda 'Afgan göçmen' önlemi! Söylentiye inanıp Edirne'ye geldilerAfganistanlı göçmenler, sosyal medya üzerinden, 'Yunanistan sınır kapılarını açtı' duyurusu ile paylaşımların yapılmasının ardından, Edirne'ye akın etmesi ile birlikte, kentte güvenlik tedbirleri artırıldı. Jandarma ve polis ekipleri kent girişi ve Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı yolunda araçları kontrol ederek geçişlerine izin verirken, yapılan kontrollerde yakalanan göçmenler geldikleri illere geri gönderiliyor.
29.08.2021Gündem
Söylenti yayıldı! Akın akın sınıra gidiyorlar
Söylenti yayıldı! Akın akın sınıra gidiyorlarAfganistan göçmenler, sosyal medya üzerinden 'Yunanistan'ın sınır kapılarını açtığı söylentisi' üzerine Edirne'ye akın etti. Kente gelen çok sayıda göçmen, sınır kapılarının kapalı olduğunu görünce geri döndü, bazıları ise bekleyişlerine devam edeceklerini belirtti.
28.08.2021Gündem
Yunanistan'ın kararı Türkiye'deki gurbetçilerin rotasını değiştirdi
Yunanistan'ın kararı Türkiye'deki gurbetçilerin rotasını değiştirdiTürkiye'deki tatilleri biten gurbetçiler, Bulgaristan'a açılan Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu. Yunanistan'ın, koronavirüs tedbirleri kapsamında AB ve diğer ülke vatandaşlarına haftalık bin 500 kişilik kota uygulayıp, sınırları açması üzerine gurbetçiler Pazarkule Sınır Kapısı'na yöneldi.
26.08.2021Ekonomi
Pazarkuleli Meryem
Pazarkuleli MeryemDünyada zorla yerinden edilmiş insan sayısı 2020 yılında 80 milyonu aştı.
20.06.2021Gündem
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdi
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdiYunanistan'ın, göçmenlerin geçişini engellemek için Türkiye sınırındaki bölgelere güçlü ses dalgaları yayan ve insanları sağır edebilecek iki elektronik cihaz yerleştirdiği belirtildi.
16.10.2020Haberler
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdi
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdiYunanistan'ın, göçmenlerin geçişini engellemek için Türkiye sınırındaki bölgelere güçlü ses dalgaları yayan ve insanları sağır edebilecek iki elektronik cihaz yerleştirdiği belirtildi.
16.10.2020Dünya
Yunanistan 1 Temmuz'da açılacağını duyurduğu sınır kapıları açmadı
Yunanistan 1 Temmuz'da açılacağını duyurduğu sınır kapıları açmadıYunanistan'ın, Edirne'ye açılan ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle uzun süredir kapalı tuttuğu Kipi Sınır Kapısı ile göçmenlere karşı kapattığı Kastanies Sınır Kapısı'nın bugün açılacağını duyurmasının ardından ülkeye gitmek için sınır kapılarına gelenler, geçişlerin başlamadığı gerekçesiyle geri çevirildi.
1.07.2020Gündem
Yunanistan ile sınırlar açılıyor
Yunanistan ile sınırlar açılıyorYunanistan, Edirne'ye açılan ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle uzun süredir kapalı tuttuğu Kipi Sınır Kapısı ile göçmenlere karşı kapattığı Kastanies Sınır Kapısı'nı yarın açacağını duyurdu. Yunanistan'ın göçmenlerin geçişini engellemek için Pazarkule ile Kastanies Sınır Kapıları arasına koyduğu tel örgü ve beton blokları kaldırmadığı görüldü.
30.06.2020Tatil
Son dakika | Sokağa çıkma yasağı gündemde mi? Bakan Soylu'dan flaş açıklama
Son dakika | Sokağa çıkma yasağı gündemde mi? Bakan Soylu'dan flaş açıklamaİçişleri Bakanı Soylu ,corona virüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi. Bakan Soylu, "Türkiye'de şu anda bizim tespitlerimize göre hayat yüzde 80 durmuş durumda." dedi. OHAL ile ilgili de açıklama yapan Soylu, 'Ben gerek yok demem, yayılmayla ilgili sadece tahminler var" dedi.
27.03.2020Gündem
Son dakika... Umutlarını corona vurdu! Karantinadalar...
Son dakika... Umutlarını corona vurdu! Karantinadalar...Yunanistan'a geçmek için Edirne'ye akın eden ve günlerdir Pazarkule Sınır Kapısı'nda bekleyen göçmenler, bulundukları bölgeden ayrıldı. Otobüslere bindirilen göçmenler, misafirhanelere gönderildi. Yetkililer, corona virüs tedbirleri kapsamında misafirhanelerde karantina altında tutulacak göçmenlerin daha sonra uygun bölgelere gönderileceğini söyledi.
27.03.2020Gündem
Son dakika! Korkunç sözler: Çocuklarını bulamıyorlar!
Son dakika! Korkunç sözler: Çocuklarını bulamıyorlar!Edirne'de, göçmenlerin Yunanistan'a geçmek için Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki bekleyişleri 27'nci gününde devam ederken, Yunan güvenlik güçlerinin geçişleri engellemek için düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 3 kişi yaşamını yitirdi, 236 göçmen de yaralandı.
25.03.2020Gündem
Meriç Nehri’nde korona banyosu
Meriç Nehri’nde korona banyosuTürkiye’nin sınırlarında ‘serbest geçiş’ uygulamasının ardından Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne’ye akın eden göçmenlerin 19’uncu günde bekleyişi sürüyor.
19.03.2020Gündem
Özel harekatçılar, Yunanistan'ın göçmenleri geri itmesini engelledi
Özel harekatçılar, Yunanistan'ın göçmenleri geri itmesini engellediEdirne'den Yunanistan'a geçen göçmenleri bu ülkenin güvenlik güçlerinin şiddet uygulayıp Meriç Nehri'nden ‘uluslararası hukuka aykırı’ olarak geri göndermesi, Özel Harekat ekiplerinin nehirde gece gündüz görev yapmasıyla birlikte önlendi.
18.03.2020Gündem
Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde!
Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde!Türkiye’nin sınırlarında 'serbest geçiş' uygulamasının ardından Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne'ye akın eden göçmenlerin Yunanistan'a geçişleri sürerken, Pazarkule Sınır Kapısı çevresinde yaklaşık 10 bin kişi, olumsuz hava şartlarına rağmen 19 gündür bekliyor.
17.03.2020Gündem
Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan büyük tepki! Böyle bir ahlaksızlık olabilir mi?
Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan büyük tepki! Böyle bir ahlaksızlık olabilir mi?Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni tip corona virüsle (Kovid-19) ilgili sosyal medyadan gerçek dışı bilgi yayanlara tepki gösterdi.
16.03.2020Siyaset
Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Yunanistan sınırında incelemelerde  bulundu
Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Yunanistan sınırında incelemelerde bulunduEmniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, sığınmacıların beklediği Yunanistan sınırında incelemelerde bulundu.
14.03.2020Gündem
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdiYunanistan, sığınmacıların geçişini genellemek için Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi.
13.03.2020Haberler
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdiYunanistan, sığınmacıların geçişini genellemek için Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi.
13.03.2020Gündem
‘Sınırı geçinceye kadar buradayız’
‘Sınırı geçinceye kadar buradayız’Avrupa hayaliyle Yunanistan sınırına koşan göçmenlerin umutlu bekleyişi 13’üncü gününde. Ancak soğuk hava ve sağanak yağmur, korunmasız göçmenleri zorluyor. Çocukların da hastalanmaya başlaması tabloyu daha vahim hale getiriyor
12.03.2020Gündem
Sınırdan sıcak görüntü! Yunanistan en üst seviyeye çıkardı
Sınırdan sıcak görüntü! Yunanistan en üst seviyeye çıkardıYunanistan, sınırda bekleyen göçmenlerin geçişlerini önlemek için güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. Kamyonlarla sınıra jiletli ve dikenli teller taşıyan Yunanistan, Pazarkule Sınır Kapısı’nın çevresi ve Meriç Nehri kıyılarına tel örgüler örmeyi sürdürüyor.
11.03.2020Gündem
Yunanistan sınırda önlemleri artırıyor, göçmenlerin bekleyişi sürüyor
Yunanistan sınırda önlemleri artırıyor, göçmenlerin bekleyişi sürüyorYunanistan, sınırda bekleyen göçmenlerin geçişlerini önlemek için güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. Kamyonlarla sınıra jiletli ve dikenli teller taşıyan Yunanistan, Pazarkule Sınır Kapısı’nın çevresi ve Meriç Nehri kıyılarına tel örgüler örmeyi sürdürüyor.
11.03.2020Gündem
Gönüllüler seferber
Gönüllüler seferberGöçmenlerin Avrupa’ya geçmek için umutlu bekleyişi 12’inci gününe girdi. Edirne ve şehir dışından gelen bazı yardım severler ise, göçmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak sınıra geldi.
11.03.2020Gündem
‘Ateşkese uyulmazsa kaldığımız yerden yeniden başlarız’
‘Ateşkese uyulmazsa kaldığımız yerden yeniden başlarız’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki zirveyi “Çıkan kararlar bizim açımızdan olumludur” sözleriyle değerlendirdi. Bahçeli ateşkes konusunda, “Uyulursa ne âlâ, uyulmazsa kaldığımız yerden tekrar başlar, vatan mücadelesini gittiği yere kadar taşırız” dedi.
11.03.2020Siyaset
Yunanistan sınırına kamyonlarla tel örgü taşınıyor
Yunanistan sınırına kamyonlarla tel örgü taşınıyorEdirne'de göçmenlerin geçiş yaptığı Meriç Nehri kıyısına, Yunan askerleri tarafından dikenli ve jiletli tel örgü çekilmeye başlandı.
10.03.2020Haberler
Tampon bölgenin al yanaklı masum melekleri
Tampon bölgenin al yanaklı masum melekleriPazarkule-Kastanies sınır kapısında bulunan ‘tampon’ bölgede bekleyen mülteci çocuklar, göç yolunda biber gazı ve silah sesleri arasında her şeyden habersiz çocukluklarını yaşamaya çalışıyor. Çeşitli oyunlarla vakit geçirmeye çalışan mülteci çocuklar, acıkınca annelerinin yanına koşuyor.
10.03.2020Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

YunanistangöçmengöçmenleredirneTürkiye

Pazarkule Sınır Kapısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.