Pensilvanya

Pensilvanya

Son dakika Pensilvanya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pensilvanya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pensilvanya haber sayfamızda...

Pensilvanya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.181 pensilvanya haberi bulunmuştur.
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'e İspanya'da büyük onur! Türk Bayrağı dalgalandı
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'e İspanya'da büyük onur! Türk Bayrağı dalgalandıİspanya'nın uluslararası alanda en prestijli ödülü olan Asturias Prensesi ödülleri sahiplerini buldu. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin ödül almasından dolayı tören alanında ilk defa Türk bayrağı da dalgalandı
22.10.2021Dünya
Biden'ı endişelendiren hipersonik füze iddası!
Biden'ı endişelendiren hipersonik füze iddası!ABD Başkanı Joe Biden, Çin'in hipersonik füze denediğine ilişkin iddiaların kendisini endişelendirdiğini söyledi.
20.10.2021Dünya
Bakan Soylu, Tunceli'de AK Parti Teşkilat Akademisi'nde konuştu
Bakan Soylu, Tunceli'de AK Parti Teşkilat Akademisi'nde konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Herkesin adresi belli. FETÖ'ye operasyon yapıyoruz, sesi İYİ Partiden geliyor. PKK'ya operasyon yapıyoruz, sesi HDP'den geliyor." dedi.
17.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan imam hatip mesajı: Şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan imam hatip mesajı: Şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da "70. Yılında İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Uluslararası Sempozyumu"nun açılışında konuştu. Erdoğan, 'Birileri bu okullarımızı karalamaya çalışsa da milletimizin ilgilsine ket vuramıyor, bu okulların şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladı' dedi.
15.10.2021Siyaset
‘Zillet ittifakının kumar masası’
‘Zillet ittifakının kumar masası’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nın her hafta gerçekleştirdiği parlamenter sisteme dönüş toplantıları ve parti liderlerinin ziyaretlerine ilişkin, “Zillet ittifakının kurduğu kumar masasında hıyanetin daniskası var” iddiasında bulundu.
13.10.2021Siyaset
Nobel ödüllü çalışmalar istihdam, eğitim ve gelir konulu yeni araştırmalara zemin hazırladı
Nobel ödüllü çalışmalar istihdam, eğitim ve gelir konulu yeni araştırmalara zemin hazırladıNobel Ekonomi Ödülü'nün açıklanmasının ardından gözler ünlü ekonomistlerin geçmiş teorilere bağlı kalmadan veriye dayalı bulgulara dayanarak yorumladığı çalışmalarının detaylarına çevrilirken, asgari ücret, istihdam, eğitim ve gelir gibi değişkenler arasındaki ilişkinin yeni araştırmalara konu olması bekleniyor.
12.10.2021Ekonomi
‘Bölücü kebapçıların işsizlikte payı var’
‘Bölücü kebapçıların işsizlikte payı var’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Vatandaşlarımızın günlük iaşe çabasını istismar edip pireyi deve yapanlara terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimiz. Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır” dedi.
6.10.2021Siyaset
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında siyasetteki 'Kürt sorunu' tartışmasıyla ilgili konuştu. Bahçeli, "Böylesi bir dönemde CHP Genel Başkanı'nın sözde Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür? Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören CHP vardır. Türk milleti birdir, büyük bir ailedir. HDP meşru organ değildir. HDP terörizmin gayrimeşru oluşumudur. Gazi Meclis her sorunun çözüm adresidir ancak bu kutlu çatıda emperyalizmin dayatması ile sanal sorunların hesabı yapılamaz." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Haberler
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında siyasetteki 'Kürt sorunu' tartışmasıyla ilgili konuştu. Bahçeli, "Böylesi bir dönemde CHP Genel Başkanı'nın sözde Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür? Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören CHP vardır. Türk milleti birdir, büyük bir ailedir. HDP meşru organ değildir. HDP terörizmin gayrimeşru oluşumudur. Gazi Meclis her sorunun çözüm adresidir ancak bu kutlu çatıda emperyalizmin dayatması ile sanal sorunların hesabı yapılamaz." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
Bir kişi ödemediği 43 sent sebebiyle 7 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya
Bir kişi ödemediği 43 sent sebebiyle 7 yıl hapis cezasıyla karşı karşıyaBenzin istasyonunda bir şişe meşrubata yanlışlıkla 43 sent (yaklaşık 4 TL) az para ödeyen kişi için 50 bin dolar (yaklaşık 430 bin TL) kefalet belirlendi ve kendisi 7 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.
23.09.2021Dünya
TikTok'taki yeni çılgınlık bu sefer tuvaletlere yansıdı
TikTok'taki yeni çılgınlık bu sefer tuvaletlere yansıdıABD'de yeni başlayan bir TikTok trendi nedeniyle öğrenciler okullarda büyük zarara neden oldu. Pek çok akıma sahne olan TikTok, bu sefer maddi hasar veren bir akımla gündemde. Olayla ilgili cezai işlemler uygulanacak.
16.09.2021Teknoloji
Daha önce bilinmeyen 461 nesne Güneş Sistemi'nde keşfedildi
Daha önce bilinmeyen 461 nesne Güneş Sistemi'nde keşfedildiBu keşfin Güneş Sistemi'nin doğuşunun daha iyi anlaşılmasını sağlayabileceği düşünülüyor.
12.09.2021Teknoloji
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’Türkiye’nin Washington eski Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, 11 Eylül’de büyük bir travma geçiren ABD’nin bunu tüm dünyaya yaşattığı görüşünde. Loğoğlu, ‘ Bu travmanın ceremesini sadece ABD değil, o tarihten bu yana dış ilişkilerde yaptıkları yanlışlar nedeniyle tüm dünya çekiyor’ dedi
12.09.2021Dünya
Hataların getirdiği başarısızlık
Hataların getirdiği başarısızlıkABD’de 11 Eylül saldırılarının 20’nci yıl dönümünde, başta 2001’deki terör eylemlerinin gerçekleştiği New York, Washington ve Pensilvanya olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde anma törenleri düzenlendi
12.09.2021 Dünya
ABD 11 Eylül'ü anıyor
ABD 11 Eylül'ü anıyor11 Eylül saldırılarının 20'nci yıl dönümünde, başta 2001'deki terör eylemlerinin gerçekleştiği New York, Washington ve Pensilvanya olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde anma törenleri düzenleniyor.
11.09.2021Dünya
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümü
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümüABD’de 11 Eylül 2001’de düzenlenen terör saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. Dünyada en fazla can kaybının yaşandığı terör saldırılarından biri olan 11 Eylül saldırıları, yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.
10.09.2021Dünya
Biden'dan 11 Eylül talimatı! Halka açılacak
Biden'dan 11 Eylül talimatı! Halka açılacakABD Başkanı Joe Biden, 11 Eylül terör saldırılarıyla ilgili Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) soruşturmalarına dayanan ve bugüne kadar gizli olan belgelerin halka açılmasını öngören başkanlık kararnamesine imza attı.
3.09.2021Dünya
Bitcoin madencileri yeni kaynaklara yöneliyor
Bitcoin madencileri yeni kaynaklara yöneliyorÇevresel etkileriyle tartışmaların odağında olan kripto para madencileri karbon salınımını azaltmanın yollarını ararken, enerji kaynaklarını çeşitlendirmek isteyen madenciler için yenilenebilir kaynakların yanı sıra nükleer enerji öne çıkıyor.
20.08.2021Uzmanpara
Efsaneler buluşması
Efsaneler buluşmasıCaz tarihinde genç yaşta ölen pek çok sanatçı var.
15.08.2021Kültür Sanat
Son dakika: Biden yönetiminden flaş 11 Eylül kararı! Gizli belgeler paylaşılacak
Son dakika: Biden yönetiminden flaş 11 Eylül kararı! Gizli belgeler paylaşılacakBiden yönetimi, 11 Eylül terör saldırıları ile ilgili dosyaların yeniden gözden geçirileceğini ve ABD hükümetinin gizli tuttuğu belgelerin kurbanların aileleriyle paylaşılacağını açıkladı.
9.08.2021Dünya
Titanik’le birlikte malikâne de battı
Titanik’le birlikte malikâne de battıABD’nin Pensilvanya eyaletinde 1900 yılında bir aile sarayı olarak inşa ettirilen ancak mirasçılarının 1912’deki Titanik faciasında ölmesinin ardından kaderine terk edilen “Lynnewood Hall” adlı malikânenin içi yıllar sonra görüntülendi.
30.07.2021Dünya
Pensilvanya'da 'Demokrasi Zaferi' afişi taşıyan uçak uçuruldu
Pensilvanya'da 'Demokrasi Zaferi' afişi taşıyan uçak uçuruldu15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı ABD'nin Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia şehri üzerinde, "Victory of Democracy" (Demokrasi Zaferi) afişi taşıyan uçak uçuruldu.
17.07.2021Dünya
Son dakika... Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na çağrı: Belgen var da açıklamıyorsan namerdin ağababasısın
Son dakika... Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na çağrı: Belgen var da açıklamıyorsan namerdin ağababasısınMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında, 'Kılıçdaroğlu, yalan ve iftira kampanyasına her gün yenisini eklemektedir. Kılıçdaroğlu demiş ki "Bahçeli bütün bürokratik kadrolarını devlete yerleştiriyor." Ey Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; iddialarınla ilgili bir bildiğin varsa açıklamıyorsan namerdin ağababasısın' dedi.
13.07.2021Siyaset
Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesi açıklandı
Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesi açıklandıFETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yönetildiği, aralarında sivil imamlarının da bulundu 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesi açıklandı. Kararda, darbe girişiminin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından yanındaki sözde tepe yöneticiler aracılığıyla iletişimde olduğu sivil imamlar aracılığıyla gerçekleştirildiği belirtildi.
12.07.2021Gündem
Kırgızistan’da yakalanıp Türkiye’ye getirilen FETÖ’cü Orhan İnandı itiraf etti
Kırgızistan’da yakalanıp Türkiye’ye getirilen FETÖ’cü Orhan İnandı itiraf ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MİT tarafından yakalandığını duyurduğu FETÖ'nün üst düzey ismi Orhan İnandı örgütün sözde Orta Asya genel sorumlusu olduğunu itiraf etti. DHA’nın aldığı bilgilere göre Orhan İnandı, FETÖ elebaşının kaldığı Pensilvanya ile ilgili kapsamlı bilgiler verdi.
12.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

abd11 eylülmhpbidendevlet bahçeli

Pensilvanya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.