Pera Müzesi

Pera Müzesi

Son dakika Pera Müzesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pera Müzesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pera Müzesi haber sayfamızda...

Pera Müzesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 942 pera müzesi haberi bulunmuştur.
WAF ve INSIDE Ödülleri’nin Finalistleri Açıklandı
WAF ve INSIDE Ödülleri’nin Finalistleri AçıklandıDünyanın en önemli mimarlık buluşmalarından biri olan World Architecture Festival ve INSIDE Festival kapsamında gerçekleşen ödüllerin kısa listeleri açıklandı...
1.08.2022Mimarlık
Piyasa büyüyor dayanışma şart!
Piyasa büyüyor dayanışma şart!Pandemiden kârlı çıkan sanat piyasası satışlarında hız kesmiyor. Christie’s, son yedi yılın en iyi satış performansına ulaşınca rotamızı Türkiye’ye çevirdik. Müzayedelerden gelen rekor haberlerine göre durum iyiye gitse de yeni sanatçıların keşfi ve galerilere can suyu verilmesi şart.
24.07.2022Kültür Sanat
İstanbulluya bayram rotası
İstanbulluya bayram rotasıBayram tatilini İstanbul’da geçirecek olanlar bayram tatili boyunca İstanbul’un ve şehre yakın bölgelerin keyfini çıkarabilecek.
8.07.2022Ekonomi
Pera’da buluşma
Pera’da buluşmaSkal International İstanbul Kulübü, Uluslararası Müzeler Haftası’nı Pera Müzesi’ndeki bir etkinlikle kutladı.
1.06.2022Cadde
Yunan Film Günleri başlıyor
Yunan Film Günleri başlıyorPera Müzesi’nde 7-12 Haziran tarihleri arasında Yunan Film Günleri düzenlenecek.
30.05.2022Kültür Sanat
Bakan Ersoy Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin açılışını yaptı
Bakan Ersoy Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin açılışını yaptıBeyoğlu Kültür Yolu Festivali, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katıldığı Fotomaraton etkinliği ile başladı. 12 Haziran'a kadar sürecek festivalin açılışını yapan Bakan Ersoy, mayıs ayı itibarıyla turist rekorları kırılmaya başlandığını ifade ederek "Bu etkinlikleri artırmak istiyoruz" dedi.
28.05.2022Siyaset
‘Empati egzersizine ihtiyacımız var’
‘Empati egzersizine ihtiyacımız var’Öykünün Türkiye’de ve dünyada çok sevilen isimlerinden Etgar Keret, bavulunda filmleriyle İstanbul’a konuk oldu. Birlikte keyifli bir film ve edebiyat yolculuğuna çıktığımız Keret, “Benzer ezilmişlikleri yaşamadığımız, aynı ‘öteki’ olmadığımız insanların yerine kendimizi koymaya ihtiyacımız var” diyor.
22.05.2022Kültür Sanat
Engelleri aşan  sosyal girişimler
Engelleri aşan sosyal girişimlerEngelliler Haftası vesilesiyle birçoğu engelli kurucularının büyük özverisiyle hayata geçen, engelli deneyimini odağına alarak günlük hayatı engelsiz hale getirmek için çalışan girişimlere yakından bakıyoruz
15.05.2022Pazar
Zamansız bir arayış
Zamansız bir arayışErimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nin güncel sergisi “İcra ve Zarafet” icra ve zarafetin sanat ve zanaatle ilişkisine odaklanarak bu kavramların günümüz sanatındaki anlamını araştırıyor.
Şimdi sıra  iyi haberlerde
Şimdi sıra iyi haberlerdeKeşke medya sürekli bize iyi haberler verebilse… Pera Müzesi’nde açılan “Ve Şimdi İyi Haberler” adlı sergi, medya ile sanat ilişkisini irdelerken iyi haberlerin altını çizdiği gibi eleştirilerde de bulunuyorç
14.04.2022Kültür Sanat
Kaçırılmayacak filmler listesi
Kaçırılmayacak filmler listesiBu yıl 41.si düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin programında 43 ülkeden 135 uzun ve 22 kısa metrajlı film gösterilecek. Programdan seçmeler bu yazıda…
10.04.2022Kültür Sanat
Bu hikâyeyi Maria anlatmalı
Bu hikâyeyi Maria anlatmalıEfsane soprano Maria Callas’ın hayatını önce belgesele ardından Monica Belluci’nin performansıyla tiyatro sahnesine taşıyan yönetmen Tom Volf “Bu bize anlatıldığı şekliyle değil onun kendi sözleriyle anlatılması gereken bir hikâyeydi” diyor.
28.03.2022Kültür Sanat
41 yılın film şeridi
41 yılın film şeridi8-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 41. İstanbul Film Festivali’nin programı açıklandı. Dünya sinemasının en yeni örnekleri, kült yapıtlar, usta yönetmenlerin son filmleri, yeni keşifler ve gizli hazinelerin aralarında olduğu 135 uzun ve 22 kısa metrajlı filmden oluşan zengin programıyla festival takipçileriyle buluşuyor.
24.03.2022Kültür Sanat
Kaçırmayın, bugün son!
Kaçırmayın, bugün son!Pera Müzesi’nin yoğun ilgi gören “İstanbul’dan Bizans’a - Yeniden Keşfin Yolları, 1800–1955” sergisi bugün ziyarete kapanıyor.
Aç yelkenlerini  Bizans’a doğru...
Aç yelkenlerini Bizans’a doğru...Pera Müzesi, “İstanbul’dan Bizans’a” ve “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm” sergileri kapsamında hazırladığı “Bizans’a Yelken Açmak” adlı film seçkisini çevrimiçi ortamda izleyiciyle buluşturuyor. Seçkide, Bizans İmparatorluğu döneminden günümüze, sanata ve mimariye bıraktığı etkilerle ortak bir miras olan Bizans geçmişinin yansımalarını ele alan, sinemanın ilk yıllarından 1990’lara kadar farklı ülkelerden dört film gösteriliyor.
2021’in SES getiren 21 kadını belli oldu
2021’in SES getiren 21 kadını belli olduToplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere, eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, 2021 yılında kadınlara ve kadın mücadelesine ilham veren 21 kadını açıkladı.
23.01.2022Gündem
Pandeminin yaralarını sanatla sardık
Pandeminin yaralarını sanatla sardıkSanat her zaman iyi gelir. Pandeminin bizi kısıtladığı, umudumuzu tükettiği bu yıl yine sanattan medet umduk. Tiyatrolar perdelerini açamasa da çevrimiçi oyunlarla evlerimize konuk oldular. Keza sinema da ev rahatlığında buluştu bizimle. Nihayetinde kısıtlamalar kalktı ama maalesef yine temkinli olduk salonlara girmek için. Müzik her zaman yanımızdaydı. Podcast'ler ise kurtarıcımız oldu. Ama hiç şüphesiz kazanan edebiyattı. Bu yıl bize iyi gelen, havamızı değiştiren sanatsal etkinliklere bir göz attık. İşin uzmanlarına danışıp kısa bir liste hazırladık.
26.12.2021Kültür Sanat
Doğanın döngüsüyle zamanı bölmek: Takvimin tarihi
Doğanın döngüsüyle zamanı bölmek: Takvimin tarihiZamanı bölümlere ayırarak doğanın devinimi karşısında öngörüde bulunma isteğinden doğan takvimler, bir yandan “tarih”i kaydederken bir yandan da ilginç serüvenleriyle tarihin konusu haline gelmeyi hak ediyor.
20.12.2021Arkeoloji
Ödüllü gala
Ödüllü galaOrhan Tekeoğlu yönetmenliğinde ve Nurdan Tekeoğlu yapımcılığında çekilen ‘Fatma Kayacı’nın Bilinmeyen Hikayesi’ isimli belgesel, Pera Müzesi’nde seçkin konukların katılımı ile görücüye çıktı.
15.12.2021Cadde
Eski ve yeni arasında Bizans’ın surlarında
Eski ve yeni arasında Bizans’ın surlarındaPera Müzesi’nin yeni sergisi “İstanbul’dan Bizans’a: Yeniden Keşfin Yolları” ve “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm” tarihin en köklü ve büyük medeniyetlerinden Bizans’a “şaşırtıcı” bir bakış
28.11.2021Kültür Sanat
Medeniyetlere “ölçülü” bir bakış
Medeniyetlere “ölçülü” bir bakışPera Müzesi, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’ndan yeni bir seçkiyle farklı uygarlıkların ekonomik, kültürel ve toplumsal dinamiklerine ağırlık ve ölçü aletleri üzerinden bakmaya imkân tanıyor.
22.11.2021Arkeoloji
Dünyanın renkleri onda saklıydı
Dünyanın renkleri onda saklıydıLübnan asıllı ressam Etel Adnan hayatını kaybetti. Şamlı bir Osmanlı subayının çocuğu olan Adnan, çok kültürlü kimliğini eserlerine de yansıtmıştı
16.11.2021Kültür Sanat
Pera’dan üç yeni sergi
Pera’dan üç yeni sergiPera Müzesi üç yeni sergiyle sanatseverlerle buluşacak.
31.10.2021Kültür Sanat
Minyatür yeniden keşfediliyor
Minyatür yeniden keşfediliyorApple’ın Bağdat Caddesi’nde açtığı mağazanın etrafını kapatan bariyerde sanatçı Murat Palta’nın minyatür çalışmasının yer alması bu sanatı yeniden gündeme getirdi. Biz de bu kadim sanatı çağdaş icracılarına sorduk
26.10.2021Kültür Sanat
Hafta sonu İstanbul'da mutlaka gezip görmeniz gereken müzeler
Hafta sonu İstanbul'da mutlaka gezip görmeniz gereken müzelerİstanbul, dünyanın en özel koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Birbirinden önemli müzelerin bulunduğu bu şehir, hem tarihi mirası hem de güncel sanatını ziyaretçileriyle paylaşıyor. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte belirli kurallar çerçevesinde kapılarını açan müzeler, eskisi gibi meraklılarını ağırlamayı sürdürüyor. İşte özellikle hafta sonu tatilinde İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken müzeler…
22.10.2021Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Pera Müzesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.