Pervin Buldan

Pervin Buldan

Halkların Demokratik Partisi İstanbul-3 1 .sıra Adayı.Babasının adı Halis, annesinin adı Lütfiye'dir. Lise mezunudur. Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yakay-Der) Başkanlığı görevinde bulundu. 2005 yılında Nobel Barış Ödülüne aday gösterildi. 23. Dönemde Iğdır Milletvekili seçildi. İyi düzeyde Kürtçe bilen Buldan, 2 çocuk annesidir.

Pervin Buldan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.524 pervin buldan haberi bulunmuştur.
Kılıçdaroğlu'ndan HDP'li Buldan'a taziye telefonu
Kılıçdaroğlu'ndan HDP'li Buldan'a taziye telefonuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı telefonla arayarak, babası Halis Yüzer’in vefatı nedeniyle başsağlığı diledi.
9.07.2022Siyaset
Liderlerin bayram programı belli oldu
Liderlerin bayram programı belli olduLiderlerin bayramı programı netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramı İstanbul’da ailesiyle geçirecek.
8.07.2022Siyaset
Bakan Soylu'dan yola çıkacak ailelere 'emniyet kemeri' çağrısı
Bakan Soylu'dan yola çıkacak ailelere 'emniyet kemeri' çağrısıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başkanlığında 81 İl Trafik Birim Amirleri ile videokonferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi. Yarın trafik denetimlerininin başlayacağını duyuran Soylu, yola çıkacak ailelere de emniyet kemeri uyarısında bulundu.
6.07.2022Siyaset
HDP Büyük Kongresi’nde ‘altılı masa’ya mesaj: Ortak aday fikrine açığız
HDP Büyük Kongresi’nde ‘altılı masa’ya mesaj: Ortak aday fikrine açığızAnayasa Mahkemesi’nde kapatma davası devam eden HDP’nin “Çözüm Biz’de” sloganı ile Ankara’da Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5. Büyük Olağan Kongresi’nde Eş Genel Başkanlar Mithat Sancar ve Pervin Buldan, yeniden bu göreve seçildi.
4.07.2022Siyaset
HDP kongresindeki sloganlara soruşturma
HDP kongresindeki sloganlara soruşturmaHalkların Demokratik Partisi (HDP) 5’inci Olağan Kongresi'nde bir grup terörist başı Abdullah Öcalan lehine slogan atarken, yüzlerini gizleyen iki kişi de sahnenin önüne doğru hamle yaparak Öcalan’ın posterini açmaya çalıştı. Öte yandan kongre esnasında terörist başı Abdullah Öcalan lehine slogan atan gruptaki 4 kişi ise gözaltına alınırken, atılan sloganlar nedeniyle soruşturma da başlatıldı.
3.07.2022Siyaset
HDP’de kongre zamanı
HDP’de kongre zamanıHDP, pazar günü 5’nci Büyük Olağan Kongre’sini gerçekleştirecek.
2.07.2022Siyaset
Bakan Soylu Tel Abyad'da! Güvenli bölgede incelemelerde bulundu
Bakan Soylu Tel Abyad'da! Güvenli bölgede incelemelerde bulunduİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de bulunan Suriyelilerin altını çizerek söylüyorum, gönüllü, onurlu ve güvenli bir şekilde geri dönmelerini teminen böyle bir çalışmayı başlattık ve inşallah uluslararası insani yardımlar çerçevesinde de bu çalışmalar bir vesileyle sona erecektir" dedi.
18.06.2022Siyaset
Bakan Soylu Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı
Bakan Soylu Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de yaşayan Suriyeli sayısına ilişkin detayları paylaştı.
16.06.2022Siyaset
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'polise yumruk' tepkisi
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'polise yumruk' tepkisiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DBP'li vekil Salihe Aydeniz'in polise yumruk atmasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi.
16.06.2022Siyaset
‘Karayılan’ın Buldan’a gönderdiği kaset var’
‘Karayılan’ın Buldan’a gönderdiği kaset var’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP ve DBP’nin pazar günü düzenlemek istediği eyleme ilişkin “Duran Kalkan bir talimat veriyor. Diyor ki ‘Türkiye’nin her yerinden Apo’nun tecrit edildiğini, protesto edebilmek için... 81 ilden Bursa Gemlik’e gideceksiniz ve burada bunu protesto edeceksiniz. Peki biz ne yaptık? Türkiye’nin hiçbir yerinde adım attırılmadı” dedi. Soylu ayrıca “Pervin Buldan’a Murat Karayılan’ın gönderdiği bir kaset var. Bunlar esirler” ifadesini kullandı.
16.06.2022Gündem
Milletvekilinin polise yumruk atmasıyla ilgili yeni gelişme
Milletvekilinin polise yumruk atmasıyla ilgili yeni gelişmeİstanbul Kadıköy'de DBP'li vekilin polise yumruk atmasıyla ilgili hazırlanan soruşturma dosyası, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.
15.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrenci affı müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrenci affı müjdesiAK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenci affı teklifinin Meclis'e geleceğinin müjdesini verdi. Konuşmasında TÜSİAD'a çok sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da cumhurbaşkanlığı adaylığı için çağrı yaptı. Erdoğan'ın gündeminde polise yumruk atan milletvekili de vardı.
15.06.2022Siyaset
Bakan Soylu: Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var
Bakan Soylu: Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset varİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D'de Neler Oluyor Hayatta Programı'nda, Hakan Ural'ın sorularını yanıtladı. HDP'li vekillerin eylemlerine dikkat çeken Bakan Soylu, "Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var. Bunlar terör örgütünün esiri." ifadelerini kullandı.
15.06.2022Haberler
Bakan Soylu: Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var
Bakan Soylu: Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset varİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D'de Neler Oluyor Hayatta Programı'nda, Hakan Ural'ın sorularını yanıtladı. HDP'li vekillerin eylemlerine dikkat çeken Bakan Soylu, "Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var. Bunlar terör örgütünün esiri." ifadelerini kullandı.
15.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan 'stokçuluk ve fahiş fiyat' açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor
Bakan Bozdağ'dan 'stokçuluk ve fahiş fiyat' açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Bozdağ, stokçuluk ve fahiş fiyat uygulayanlara cezaların artırılacağını, uzlaştırma alanının genişletileceğini ve 6’lı masada yer alan partilerin henüz bir isim açıklamadığına değindi.
9.06.2022Ekonomi
Savcı, kararın iptali talebini yineledi
Savcı, kararın iptali talebini yinelediTürkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararının iptali istemiyle açılan davalardan 15’i daha dün Danıştay’da görüldü. Danıştay Savcısı, önceki duruşmada verdiği görüşünü tekrarlayarak, “Sözleşmeden çekilme kararına yönelik dava konusu işlemin iptalinin gerektiğini düşünüyorum” derken, avukatlarca isimleri tek tek okunan katledilen kadınların yakınları salonda ayağa kalkarak “Buradayım” diye bağırdı.
8.06.2022Gündem
Diyarbakır'da HDP'nin Nevruz etkinliği; PKK lehine slogan atanlara gözaltı
Diyarbakır'da HDP'nin Nevruz etkinliği; PKK lehine slogan atanlara gözaltıDiyarbakır'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) öncülüğünde düzenlenen Nevruz kutlamalarında terör örgütü PKK lehine slogan atan çok sayıda kişi, gözaltına alındı.
21.03.2022Gündem
'Rusya uluslararası hukuku ihlal etti'
'Rusya uluslararası hukuku ihlal etti'HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ukrayna-Rusya krizine ilişkin, "Esas olarak NATO ve Rusya arasındaki egemenlik mücadelesidir, güç savaşıdır. Rusya'nın uluslararası hukuku ihlal ederek başlattığı askeri müdahale kesinlikle kabul edilemez" dedi.
2.03.2022Siyaset
8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü davası başladı
8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü davası başladıBeyoğlu'nda 8 Mart günü düzenlenen 'Feminist Gece Yürüyüşü' sırasında attıkları sloganlar gerekçesiyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' ve 'Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş' suçlarından 17 kadının 7 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı. Duruşmaya katılan sanıklardan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın kızı Zelal Buldan savunmasında, ilk kez yürüyüşe katıldığını belirterek "Dağılmamız yönünde hiçbir şekilde anons yapılmadı. En ön sıradaydım, anons yapılsa duyardım, beraatimi istiyorum" dedi. Diğer sanıklar suçlamaları reddederken, avukatları derhal beraat talebinde bulundu. Mahkeme, derhal beraat talebini reddetti.
1.03.2022Gündem
‘Demokrasi ittifakı büyüyecek’
‘Demokrasi ittifakı büyüyecek’HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda şöyle konuştu:
23.02.2022Siyaset
Pervin Buldan için İzmir'de açılan soruşturma dosyası, Ankara'ya gönderildi
Pervin Buldan için İzmir'de açılan soruşturma dosyası, Ankara'ya gönderildiHDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın, Deniz Poyraz'ın HDP'nin İzmir il binasına yönelik saldırıda öldürülmesi olayına ilişkin davanın görüldüğü mahkemenin heyetine yönelik sözleri üzerine açılan soruşturmada, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.
31.01.2022Gündem
28 milletvekiline ait 40 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
28 milletvekiline ait 40 dokunulmazlık dosyası Meclis'teHDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 28 milletvekili hakkında 40 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
3.01.2022Gündem
HDP'li Pervin Buldan hakkında soruşturma başlatıldı
HDP'li Pervin Buldan hakkında soruşturma başlatıldıİzmir’de HDP İl Başkanlığına düzenlenen ve Deniz Poyraz’ın hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili dava sırasında, HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan hakkında mahkeme heyetine yönelik hakaret içerikli söz ve davranışları nedeniyle soruşturma başlatıldı.
29.12.2021Haberler
HDP'li Pervin Buldan hakkında soruşturma başlatıldı
HDP'li Pervin Buldan hakkında soruşturma başlatıldıİzmir’de HDP İl Başkanlığına düzenlenen ve Deniz Poyraz’ın hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili dava sırasında, HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan hakkında mahkeme heyetine yönelik hakaret içerikli söz ve davranışları nedeniyle soruşturma başlatıldı.
29.12.2021Siyaset
HDP'den CHP'ye ‘ortak önerge’ teklifi
HDP'den CHP'ye ‘ortak önerge’ teklifiHDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar,  TBMM'de muhalefet partilerinin ortak bir önergeyle seçim talebinde bulunması, parlamenter sisteme geçiş ve muhalefet cephesinde diyaloğun güçlendirilmesine yönelik temasları çerçevesinde dün DEVA Partisi’nin ardından CHP Genel Merkezi'’ni ziyaret etti.
29.12.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Pervin Buldan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.