Pfizer Biontech

Pfizer Biontech

Son dakika Pfizer BioNTech haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pfizer BioNTech gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pfizer BioNTech haber sayfamızda...

Pfizer Biontech

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 558 pfizer biontech haberi bulunmuştur.
ABD'den bir aşıya daha onay çıktı
ABD'den bir aşıya daha onay çıktıABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Johnson&Johnson firmasının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının acil durum kullanımını onayladı.
27.02.2021Dünya
BioNTech aşısı gerçek hayatta yüzde 94 etkili
BioNTech aşısı gerçek hayatta yüzde 94 etkiliPfizer/BioNTech aşısının gerçek hayattaki karşılığına dair ilk büyük araştırmanın sonucu uygulamada lider İsrail’den geldi. 1.2 milyon kişiye dayanan sonuçlara göre aşı yüzde 94 etkili.
26.02.2021Dünya
Bir ülke daha AstraZeneca aşısının acil kullanımı onayladı
Bir ülke daha AstraZeneca aşısının acil kullanımı onayladıKolombiya, AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının acil kullanımına onay verdi.
24.02.2021Dünya
Son dakika: Brezilya, Pfizer'in aşısının yaygın kullanımını onayladı!
Son dakika: Brezilya, Pfizer'in aşısının yaygın kullanımını onayladı!Son dakika haberine göre, koronavirüs salgınından en kötü etkilenen ülkelerden biri olan Brezilya, Pfizer'in aşısının yaygın kullanımını onayladı.
23.02.2021Dünya
ABD'li ünlü doktordan karamsar tablo! Maskeyle ilgili konuştu...
ABD'li ünlü doktordan karamsar tablo! Maskeyle ilgili konuştu...Dr. Anthony Fauci, Pazar günü yaptığı açıklamada, ABD'nin bu yılın sonunda "önemli derecede normale dönebileceğini" ancak Amerikalıların koronavirüse karşı korunmak için 2022'de hala maske takmaya ihtiyaç duyacak olmasının "olası" olduğunu söyledi.
21.02.2021Dünya
İsrail’de normalleşmenin ilk adımları
İsrail’de normalleşmenin ilk adımlarıKoronavirüs aşı kampanyasını dünya çapında en iyi yürüten ülkelerden biri olan İsrail’de, aşı olanlara günlük hayatta ayrıcalık tanınan dönem bugünden itibaren başladı.
21.02.2021Dünya
Yüzde 98,9 önlüyor! İyi haberi duyurdular
Yüzde 98,9 önlüyor! İyi haberi duyurdularİsrail Sağlık Bakanlığı, Pfizer ile BionTech'in ortaklaşa geliştirdiği aşının yeni tip koronivirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşanan ölümleri yüzde 98,9 önlediğini açıkladı.
20.02.2021Dünya
Pfizer/BioNTech, hamileler için aşı denemelerini başlattı
Pfizer/BioNTech, hamileler için aşı denemelerini başlattıABD'li ilaç devi Pfizer ile Alman ortağı BioNTech, koronavirüs aşısının hamile kadınlar üzerinde etkisini araştırmaya başladı. Araştırma, 9 ülkede 4 bin kadın ile gerçekleştirilecek.
19.02.2021Dünya
İsrail'de yapılan araştırma BioNTech aşısının yüzde 94 etkili olduğunu gösteriyor
İsrail'de yapılan araştırma BioNTech aşısının yüzde 94 etkili olduğunu gösteriyorNüfusunun neredeyse yarısını aşılayan Ortadoğu ülkesindeki, aşının tüm yaş gruplarında sonuç verdiğini ortaya koydu. BioNTech aşısının, hastalığın ağır geçirenlerde ise hemen hemen yüzde 100 önleyici olduğunun tespit edildiği de açıklandı.
16.02.2021Dünya
Kolombiya'ya Pfizer-Biontech aşısının ilk sevkiyatı ulaştı
Kolombiya'ya Pfizer-Biontech aşısının ilk sevkiyatı ulaştıABD'li ilaç şirketi Pfizer'in BioNTech firmasıyla, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşıdan 50 bin dozluk ilk sevkiyat, Kolombiya'nın başkenti Bogota'daki El Dorado Uluslararası Havalimanı'na ulaştı.
15.02.2021Dünya
Koronavirüs aşıları Avustralya ve Yeni Zelanda'ya ulaştı
Koronavirüs aşıları Avustralya ve Yeni Zelanda'ya ulaştıBionTech ve Pfizer'ın ürettiği koronavirüs aşılarının ilk partisi iki ülkede de bir takım testlerden geçirilecek ve daha sonra büyük bir kampanya başlatılacak.
15.02.2021Dünya
ABD, 200 milyon doz ek koronavirüs aşısı sipariş etti
ABD, 200 milyon doz ek koronavirüs aşısı sipariş ettiPfizer ve Moderna'dan 100'er milyon daha aşı aldıklarını açıklayan Başkan Biden, teslimatın Temmuz ayı sonuna kadar ulaşacağını söyledi. ABD yönetimi son anlaşmalarla toplamda 600 milyon doz Covid-19 aşısı almayı garanti altına almış oldu.
12.02.2021Dünya
Son Dakika: Bakan Koca'dan çok kritik yüz yüze eğitim açıklaması
Son Dakika: Bakan Koca'dan çok kritik yüz yüze eğitim açıklamasıSon dakika haberine göre Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, "Yeni dönemin adı 'yerinde karar dönemi'dir." dedi. Mutasyonlu virüsle ilgili son bilgileri veren Koca 'yeni kısıtlama gelecek mi?' sorusuna yanıt verdi. Öte yandan bugünden itibaren ilk aşılanan grubun ikinci doz aşılamasına başlanıyor.
11.02.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca paylaştı: 28. gün ikinci doz aşımı oldum
Son dakika: Bakan Koca paylaştı: 28. gün ikinci doz aşımı oldumSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı yaptığı açıklamada, aşılara dair son bilgileri paylaştı. Koca, "Dün ve bu sabah aşı geldi Türkiye'ye, ilk kez benden duyuyorsunuz bunu ilk kez buradan açıklıyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Koca, CoronaVac aşısının 2. dozunu Ankara Şehir Hastanesi'nde yaptırdı.
10.02.2021Gündem
BioNTech Almanya'da aşı üretimine başladı
BioNTech Almanya'da aşı üretimine başladıTürk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci tarafından kurulan Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının Almanya'da da üretimine başlandığı bildirildi.
10.02.2021Dünya
İsrail'de yapılan araştırmalar, Pfizer aşısının viral yükü azalttığını gösterdi
İsrail'de yapılan araştırmalar, Pfizer aşısının viral yükü azalttığını gösterdiAşılanma kampanyasına hızlı bir şekilde devam eden İsrail'de yapılan ilk araştırmalar, Pfizer-BioNTech aşısının koronavirüsün viral yükünü azalttığını ortaya koydu. Bu da aşının koronavirüsün yayılmasının yavaşlamasında etkili olabileceği anlamına geliyor.
10.02.2021Dünya
DSÖ, Oxford-AstraZeneca'nın aşısının "acil kullanımı" için karar aşamasında
DSÖ, Oxford-AstraZeneca'nın aşısının "acil kullanımı" için karar aşamasındaDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Oxford-AstraZeneca'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının acil kullanımına ilişkin birkaç gün içinde karar verileceğini bildirdi.
8.02.2021Dünya
70 ülkede, 128 milyon doz aşı uygulandı
70 ülkede, 128 milyon doz aşı uygulandıDünyanın yeni tip koronavirüs salgınından çıkış umudu olarak gördüğü Kovid-19’a karşı aşılama çalışmaları sürüyor. Şimdiye kadar 70’den fazla ülkede 127.8 milyon doz aşı uygulandı. Aşılamada 39 milyon doz aşı uygulamasıyla ABD, 31.2 milyon dozla Çin ve 16.4 milyon dozla Avrupa Birliği ülkeleri yer aldı. DSÖ, 2.5 milyar nüfusu olan 130 ülkede tek bir doz aşı uygulanmadığını açıklamıştı.
8.02.2021Dünya
Katar'dan aşı dağıtımının politize edilmemesi çağrısı
Katar'dan aşı dağıtımının politize edilmemesi çağrısıKatar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı ve tıbbi yardımların dağıtımı konusunun siyasallaştırılmaması çağrısında bulundu. Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı Lulva el-Hatır, başkent Doha'da düzenlenen "Küresel Krizler Karşısında Hukuk; Araçlar ve Sorunlar" başlıklı uluslararası konferansta konuştu.
7.02.2021Dünya
Açıklama geldi! Mutasyona karşı etkili
Açıklama geldi! Mutasyona karşı etkiliOxford Üniversitesinin AstraZeneca ile geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ilk olarak İngiltere'de tespit edilen mutasyonuna karşı da etkili olduğu belirtildi.
5.02.2021Dünya
Hindistan ek bilgi istedi, Pfizer acil kullanım izni başvurusunu geri çekti
Hindistan ek bilgi istedi, Pfizer acil kullanım izni başvurusunu geri çektiAmerikan Pfizer şirketi, BioNTech ile geliştirdiği koronavirüs aşısının Hindistan'da acil kullanım izni için yeniden başvuru yapacağını duyurdu.
5.02.2021Dünya
BioNTech tek dozda yüzde 90 koruyor
BioNTech tek dozda yüzde 90 koruyorİsrail’deki Pfizer/BioNTech aşısını yaptıranların verilerini analiz eden bilim insanları tek dozun etkinliğinin yüzde kaç olduğunu açıkladı. İngiliz bilim insanlarının İsrail’in toplu aşılama programının verilerinden elde ettiği araştırmaya göre Pfizer/BioNTech aşısının tek dozu insanlara yüzde 90’a yakın koruma sağlıyor.
5.02.2021Dünya
İspanya'da son durum! 1 günde 565 can kaybı...
İspanya'da son durum! 1 günde 565 can kaybı...Sağlık Bakanlığı'nın güncellediği verilere göre, ülkede son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 565 artarak 60 bin 370'e çıktı, toplam vaka sayısı ise 31 bin 596 artarak 2 milyon 883 bin 465'e ulaştı.
3.02.2021Dünya
Kanada, Kovid-19 aşısının ülkede üretilmesi için Novavax firması ile anlaştı
Kanada, Kovid-19 aşısının ülkede üretilmesi için Novavax firması ile anlaştıKanada’nın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ülkede üretilmesi için Novavax firması ile anlaştığı açıklandı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, başkent Ottawa'da düzenlediği basın toplantısında, ihtiyaçları olan Kovid-19 aşısının, ülkelerinde üretilmesi için Novavax firması ile mutabakat zaptı imzaladıklarını söyledi.
2.02.2021Dünya
İngiltere'de, Kovid-19'un Güney Afrika kaynaklı yeni türü 105 kişide görüldü
İngiltere'de, Kovid-19'un Güney Afrika kaynaklı yeni türü 105 kişide görüldüİngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, ülkede yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Güney Afrika kaynaklı yeni türüne 105 kişide rastlandığını, bunlardan 11'inin seyahat geçmişlerinin bulunmadığını ve bu türün görüldüğü bölgelerde kapsamlı test uygulaması başlatacaklarını açıkladı.
1.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıkoronavirüs aşısıabdPfizer BioNTech aşısı

Pfizer Biontech ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.