Pos

Pos

Son dakika POS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan POS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan POS haber sayfamızda...

Pos

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.193 pos haberi bulunmuştur.
Son dakika... Kredi kartı kullananlar dikkat! Zam geldi
Son dakika... Kredi kartı kullananlar dikkat! Zam geldiSon dakika haberlere göre, Türkiye'de kredi kartı kullanan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Kredi kartı aidatı, banka müşterilerinin yıllardır dert yandığı bir konu. Özellikle son günlerde hesap ekstrelerine yansıtılan tutarlar, bu derdi katlamış durumda. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
18.06.2021Ekonomi
KOBİ’leri buluta çıkarıyor
KOBİ’leri buluta çıkarıyorBulut tabanlı ön muhasebe programları hem e-ticaret yapan hem de geleneksel işletmelere faturadan stok takibine ve tahsilata kadar pek çok iş sürecine her yerden erişme imkanı sunuyor. Bunun yanında maliyetleri de ciddi oranda düşürmeleri dönüşümü hızlandırıyor.
15.06.2021Kobi
Pos Cihazı Nasıl Kullanılır? Pos Cihazlarının Bilinmeyen Uygulamaları...
Pos Cihazı Nasıl Kullanılır? Pos Cihazlarının Bilinmeyen Uygulamaları...Alışverişte büyük kolaylık sağlayan pos cihazlarının kullanımı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Tabii bu cihazları doğru kullanmak ve bilinmeyen yönlerini öğrenmek de önemlidir. Peki POS cihazı nasıl kullanılır? POS cihazlarının bilinmeyen uygulamaları.
8.06.2021Teknoloji
Visa İnovasyon Programı’nın üçüncü dönemi başladı
Visa İnovasyon Programı’nın üçüncü dönemi başladıVisa ve Hackquarters ortaklığında hayata geçen Visa İnovasyon Programı’nın üçüncü dönemi başladı. Yeni dönemle birlikte programa katılan fintech’ler,Visa’nın Güneydoğu Avrupa bölgesindeki iş ortaklarıve uzmanlarla ile çalışma fırsatı elde edecek.
1.06.2021Vitrin
Bu mesajları sakın açmayın! Karanlık internetten 70 ilde 4 milyon liralık vurgun
Bu mesajları sakın açmayın! Karanlık internetten 70 ilde 4 milyon liralık vurgunİstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, çocukları kullanarak milyonlarca liralık vurgun yapan siber korsan çetesine operasyon düzenlemiş, 4'ü çocuk 39 kişiyi gözaltına almıştı. CNN TÜRK istihbarat şefi Nihat Uludağ operasyonun ayrıntılarına ulaştı.
31.05.2021Haberler
Bu mesajları sakın açmayın! Karanlık internetten 70 ilde 4 milyon liralık vurgun
Bu mesajları sakın açmayın! Karanlık internetten 70 ilde 4 milyon liralık vurgunİstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, çocukları kullanarak milyonlarca liralık vurgun yapan siber korsan çetesine operasyon düzenlemiş, 4'ü çocuk 39 kişiyi gözaltına almıştı. CNN TÜRK istihbarat şefi Nihat Uludağ operasyonun ayrıntılarına ulaştı.
31.05.2021Gündem
Nfc Etiket Okuyucu Nedir, Nasıl Çalışır? Nfc Okuyucular Ne İşe Yarar?
Nfc Etiket Okuyucu Nedir, Nasıl Çalışır? Nfc Okuyucular Ne İşe Yarar?Kısaltılmış hali Near Field Communication olan NFC, Türkçe ismiyle yakın alan iletişimi yani kablosuz yeni nesil iletişim teknolojisi biçiminde tanımlanmaktadır. NFC standartlarına uygun elektronik cihazların içerisinde NFC teknolojisi, yakın mesafeli olarak haberleşmeyi sağlamaktadır. NFC etiket okuyucu nedir, nasıl çalışır ve NFC okuyucular ne işe yarar tüm detaylarıyla derledik.
31.05.2021Eğitim
İstanbul merkezli 12 ilde dolandırıcılık çetesine operasyon!
İstanbul merkezli 12 ilde dolandırıcılık çetesine operasyon!İstanbul merkezli 12 ilde internet üzerinden dolandırıcılık yapan çeteye eş zamanlı operasyon düzenlendi. 42 adreste 4'ü çocuk 59 kişiye yönelik gerçekleşen operasyonda çete lideri Doğukan E., ile birlikte 39 kişi gözaltına alındı. Adreslerde çok sayıda dijital materyal ele geçirilirken, operasyon anları kameralarca görüntülendi.
27.05.2021Haberler
Son dakika... İstanbul merkezli 12 ilde dolandırıcılık çetesine operasyon!
Son dakika... İstanbul merkezli 12 ilde dolandırıcılık çetesine operasyon!İstanbul merkezli 12 ilde internetten üzerinden dolandırıcılık yapan çeteye eş zamanlı operasyon düzenlendi. 42 adreste 4'ü çocuk 59 kişiye yönelik gerçekleşen operasyonda çete lideri Doğukan E., ile birlikte 39 kişi gözaltına alındı. Adreslerde çok sayıda dijital materyal ele geçirilirken, operasyon anları kameralarca görüntülendi.
27.05.2021Gündem
Temassız Ödeme Nasıl Yapılır? Mobil Temassız Ödeme Nasıl Gerçekleştirilir?
Temassız Ödeme Nasıl Yapılır? Mobil Temassız Ödeme Nasıl Gerçekleştirilir?Sliplere ıslak imza atılarak ödeme yapılan kredi kartları yerini günümüzde önce şifreli imzaya daha sonra da temassız kartlara bıraktı. Daha sonra akıllı telefonlar ve uygulamalar sayesinde artık kartlar da rafa kalkacak gibi görünüyor. Temassız ödeme nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar.
24.05.2021Teknoloji
Kapanmayla online alışveriş 13 kat arttı
Kapanmayla online alışveriş 13 kat arttıKoronavirüs salgını ile hız kazanan online alışveriş, 17 günlük tam kapanmanın da etkisiyle zirve yaptı. FinTech şirketi Param’ın verilerine göre, Ramazan ayında ve Ramazan Bayramı’nda ParamPOS üzerinden gerçekleşen işlem hacmi, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 13 kat artış gösterdi.
22.05.2021Ekonomi
Bayramda online alışveriş 13 kat arttı
Bayramda online alışveriş 13 kat arttıKoronavirüs salgını ile hız kazanan online alışveriş, 17 günlük tam kapanmanın da etkisiyle zirve yaptı.
21.05.2021Uzmanpara
Vergi işlemleri elektronik ortamda yapıldı
Vergi işlemleri elektronik ortamda yapıldıMükellefler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde vergi dairelerine gitmek yerine elektronik ortamda işlem yapmayı tercih ederken, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) İnteraktif Vergi Dairesi'nde yapılan işlem sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre 3 kat artarak 12,5 milyona ulaştı.
14.05.2021Uzmanpara
Vergi işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirildi
Vergi işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirildiMükellefler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde vergi dairelerine gitmek yerine elektronik ortamda işlem yapmayı tercih ederken, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) İnteraktif Vergi Dairesi'nde yapılan işlem sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre 3 kat artarak 12,5 milyona ulaştı.
14.05.2021Ekonomi
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildi
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildi Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Uzmanpara
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendi
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendiGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Ekonomi
MobildePOS’ta temassız limiti yok
MobildePOS’ta temassız limiti yokVakıf Katılım’ın, işletmelerin Android işletim sistemli NFC özellikli telefonlarını POS cihazı olarak kullanmalarına imkân veren MobildePOS uygulamasındaki 350 TL olan tahsilat sınırının, Mastercard’ın geliştirdiği “Tap on Phone” teknolojisi sayesinde ortadan kalktığı bildirildi.
9.05.2021Ekonomi
Vakıf Katılım Mobilde POS ile temassız alışverişlerde limit yok
Vakıf Katılım Mobilde POS ile temassız alışverişlerde limit yokVakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, "Salgının meydana getirdiği koşullar sebebiyle son bir yılda tüketicilerin temassız kart kullanımının bir önceki yıla oranla 2,5 kat artığını görüyoruz" dedi.
6.05.2021Vitrin
Dijital Click Kart ile anında kazan
Dijital Click Kart ile anında kazanVakıfBank’ın çıkardığı dijital Click Kart, dakikalar içinde internet üzerinden alışveriş yapabilme, mobil temassız ödeme ve QR ödeme ile fiziki POS cihazlarında hemen kullanılıp süreli kampanyalardan anında faydalanabilme imkânı sağlıyor.
6.05.2021Ekonomi
Tahsilat sorununa ‘online çözüm’
Tahsilat sorununa ‘online çözüm’Pandemiyle birlikte artan ekonomik daralma nedeniyle firma ve işletmelerin en büyük sıkıntılarından biri tahsilatlarını düzenli olarak yapamamak.
4.05.2021Kobi
705 bin yeni abone 1.1 milyar TL kâr
705 bin yeni abone 1.1 milyar TL kârTurkcell, bu yılın ilk çeyreğinde 705 bin yeni müşteri kazanarak son 3 yılın en yüksek çeyreklik müşteri kazanımına imza atarken, her yıl 1 milyon yeni abone hedefinin yüzde 70’ine ise sadece ilk 3 ayda ulaştı. Turkcell’in 2021 yılı ilk çeyrek net kârı da yüzde 26.6 artarak 1.1 milyar TL’ye ulaştı.
2.05.2021Ekonomi
Turkcell yıla güçlü başladı
Turkcell yıla güçlü başladıTurkcell Grubu, 2021 yılının ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17,5 artışla 7,8 milyar TL gelir elde etti. Grup bazında FAVÖK 3,3 milyar TL’ye ulaşırken, şirketin FAVÖK marjı yüzde 42,2 olarak gerçekleşti. 2021 yılının ilk çeyreğinde 705 bin yeni müşteri kazanan Turkcell, son 3 yılın en yüksek çeyreklik müşteri kazanımına imza attı. Böylece her yıl 1 milyon yeni abone hedefinin yüzde 70’ine ise sadece ilk 3 ayda ulaşmış oldu.
1.05.2021 Vitrin
Eçözüm çoğunluk  hissesi Param’ın oldu
Eçözüm çoğunluk hissesi Param’ın olduFinTech sektöründe faaliyet gösteren Param, tahsilat sistemi şirketi Eçözüm Bilgi Teknolojileri AŞ’nin çoğunluk hisselerini satın aldı.
29.04.2021Ekonomi
Cebe inen banka kartı!
Cebe inen banka kartı!Akbank, cebe inen ilk kredi kartından sonra şimdi de cebe inen banka kartını hizmete sundu. 30 Nisan’a kadar cebe inen banka kartı alan veya kartının dijital kullanım özelliğini açan Akbank Kart kullanıcıları, internet alışverişinde yüzde 2 oranında, aylık 100 TL’ye ve toplamda 600 TL’ye varan chip-para kazanabilecek. Akbank Mobil üzerinden anında oluşturulabilen ve hesaptan alışveriş yapmayı sağlayan Akbank Kart, dikey tasarımıyla dikkat çekiyor.
20.04.2021Ekonomi
Tüketici temassız harcamayı sevdi
Tüketici temassız harcamayı sevdiAvrupa genelinde temassız işlem limitlerinin arttırılması üzerinden bir yıldan az bir süre geçti; bu süreçte Visa kartları ile yapılan ek temassız işlem adedi bir önceki dönemin 1 milyar adet üzerine çıktı.
9.04.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

vergiçetemobilnasılçocuk

Pos ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.