Kobi

Kobi

Son dakika Kobi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kobi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kobi haber sayfamızda...

Kobi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.746 kobi haberi bulunmuştur.
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Gaziantep’te Nurdağı İpekyolu Çarşısı ile Nurdağı Sosyal Girişimcilik Merkezi Açılışı’na katıldı. Bakan Kacır, deprem bölgesindeki yatırımlara vurgu yaparak, "Deprem bölgesinde devletimizin tüm imkânlarını en üst düzeyde seferber ettik” dedi. Bakan Kacır, bölgede 590 milyon dolarlık finansmanın KOBİ'lerin hizmetine sunulduğunun da altını çizdi.
23.02.2024Haberler
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”
Bakan Kacır: "590 milyon dolarlık finasmanı KOBİ'lere sunduk”Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Gaziantep’te Nurdağı İpekyolu Çarşısı ile Nurdağı Sosyal Girişimcilik Merkezi Açılışı’na katıldı. Bakan Kacır, deprem bölgesindeki yatırımlara vurgu yaparak, "Deprem bölgesinde devletimizin tüm imkânlarını en üst düzeyde seferber ettik” dedi. Bakan Kacır, bölgede 590 milyon dolarlık finansmanın KOBİ'lerin hizmetine sunulduğunun da altını çizdi.
23.02.2024Ekonomi
5G mobil şebekesini görücüye çıkarıyor
5G mobil şebekesini görücüye çıkarıyorTürk Telekom, yerli teknoloji firmaları i2i Systems, NaraXR ve IQVizyon iş birliği ile Ankara’nın sanayi bölgesi OSTİM’de hayata geçirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli endüstriyel 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamaları projesini, mobil teknoloji endüstrisinin en prestijli organizasyonlarından biri olan ve 26-29 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacak.
22.02.2024Ekonomi
100 KOBİ için ikiz dönüşüm
100 KOBİ için ikiz dönüşümİş Bankası ve MEXT, KOBİ’lerin üretimde verimliliğinin artırılması, global arenada daha rekabetçi bir konuma gelmeleri, dijital ve yeşil dönüşüm yolculuklarının hızlandırılması amacıyla güçlerini birleştirdi.
22.02.2024Ekonomi
KOBİ’ye ağ ile kitle fonlama
KOBİ’ye ağ ile kitle fonlama Basefunder, girişimlere daha geniş yatırımcı gruplarının desteğini sağlamak için ‘kitle fonlama ağlarını’ kurdu. Basefunder Genel Müdürü Mehmet Dolgan, “KOBİ’ler kitle fonlamayla finansmana daha kolay ulaşıyor” dedi.
20.02.2024Kobi
2023’te 15 girişime toplam 9.9 milyon euro kaynak
2023’te 15 girişime toplam 9.9 milyon euro kaynakGirişim sermayesi fonu 212, geçen yıl 15 girişime toplam 9.9 milyon euro kaynak sağladı.
20.02.2024Kobi
‘Yerel zincirler yasayı bekliyor’
‘Yerel zincirler yasayı bekliyor’Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF), İzmir’de düzenlediği şubat ayı toplantısında konuşan TPF Başkanı Ömer Düzgün, yerel zincirlerin, perakende sektörünü düzenleyecek yasayı beklediğini söyledi.
20.02.2024Kobi
Reel sektöre desteği artarak devam etti
Reel sektöre desteği artarak devam ettiZiraat Katılım, sağlıklı bir mali performans ile hızlı büyümesini sürdürerek 2023 yılını başarıyla tamamladığını açıkladı.
17.02.2024Ekonomi
Aktif büyüklüğü 2.2 trilyon TL oldu
Aktif büyüklüğü 2.2 trilyon TL olduHalkbank, 2023’ün son çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. 2023 yıl sonunda aktif büyüklüğünü 2022 yıl sonuna göre yüzde 57.7 artışla 2.2 trilyon TL seviyesine ulaştıran Banka, bu dönemde toplam kredi büyüklüğünü ise; yüzde 61.6 artışla 1.9 trilyon TL’ye yükseltti.
17.02.2024Ekonomi
İyileşme süreci için destek sürmeli
İyileşme süreci için destek sürmeliDepremin ilk günlerinden itibaren bölgede var gücüyle çalışan sivil toplum kuruluşları, bir yılın sonunda çalışmalarına finansal destek bulmakta zorlanıyor.
12.02.2024Ekonomi
2024'e bakış: Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışmaya devam
2024'e bakış: Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışmaya devam"Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışırken, bir yandan da bu alanda gelişim fırsatlarını inceleyen, kamu politikası için önemli veriler sağlayan analizlerin üretilmesine liderlik ediyoruz."
Depremzedelere 600 bin konut
Depremzedelere 600 bin konutDepremin yol açtığı hasarların giderilmesi ve bölgedeki vatandaşların ihtiyaçları için bu yıl bütçede 1 trilyon 28 milyar liralık kaynak ayrıldı. Bölgede konut seferberliğiyle de toplamda 600 bin 41 afet konutu depremzede hak sahiplerine teslim edilecek.
6.02.2024Gündem
Bakan Kacır Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin açılışına katıldı
Bakan Kacır Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin açılışına katıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Şanlıurfa’da faaliyete giren Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin (GAAM) açılışını gerçekleştirdi.
3.02.2024Gündem
Yerli girişimleri dünyaya taşıyor
Yerli girişimleri dünyaya taşıyorYüksek katma değer yaratan girişimcilerin ekonomik büyümedeki etkisine vurgu yapan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, en önemli amaçlarının yerli girişimleri destekleyip global pazarlara açılma kapasitelerini artırmak olduğunu söyledi...
1.02.2024Advertorial
Bakan Kacır: Tersine beyin göçünü sağlamayı hedefliyoruz
Bakan Kacır: Tersine beyin göçünü sağlamayı hedefliyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “TÜBİTAK Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı ve TÜBİTAK Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı çağrılarını ilan ettik. Bu çağrılar çerçevesinde birçok bilim insanının Türkiye’ye gelmesini, Türk bilim insanlarının, tersine beyin göçünü sağlamayı hedefliyoruz. Ümit ederim, bunların da önemli bir kısmı, astronomi ve uzay bilimi alanlarında çalışmalarını yürüten bilim insanlarımız olacak. Türkiye yakın gelecekte uzay teknolojileri, uzay bilimi ve uzay sanayinde, küresel düzeyde önemli bir oyuncu olarak rol oynamaya devam edecek” dedi.
26.01.2024Ekonomi
Sanayi için 1000 dijital elçi aranıyor
Sanayi için 1000 dijital elçi aranıyor81 ildeki OSB’lerde faaliyet gösteren işletmelerin çalışanları ücretsiz olarak dijitalleşme eğitimlerine katılabilecek. Vodafone Business ve OSBÜK işbirliğiyle düzenlenen programda, eğitimler Yıldız Teknik Üniversitesi’nce verilecek. Hedef 1000 dijital elçiye ulaşmak.
26.01.2024Ekonomi
Bavuldaki boşluk paraya dönüşüyor
Bavuldaki boşluk paraya dönüşüyorGezginlerin bavullarındaki boşlukları kiralayan uygulama Pabbler’in kurucusu Kalpaklıoğlu “Uygulama, yurt dışına ürün göndermenin, getirmenin masrafını ve süresini azalttırken seyahat edenlere de para kazandırıyor” diyor...
21.01.2024Gündem
Mavi Vatan'a 4 yeni güç! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Göğsümüzü kabartan bu başarının sırrı yakın iş birliğidir
Mavi Vatan'a 4 yeni güç! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Göğsümüzü kabartan bu başarının sırrı yakın iş birliğidirTürk Donanması'na dört yeni geminin teslim töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayiinin önemine vurgu yaparak, 'Göğsümüzü kabartan bu başarılı projelerin sırrı, kurumlarımız arasında giderek gelişen yakın iş birliği ve koordinasyondur' dedi.
19.01.2024Gündem
TOGG'un sedan modeli ne zaman satışa çıkacak? Bakan Kacır tarih verdi
TOGG'un sedan modeli ne zaman satışa çıkacak? Bakan Kacır tarih verdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Togg'un sedan modelinin piyasaya çıkacağı tarih ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
10.01.2024 Ekonomi
Sürekli inovasyon için girişimlere tam destek
Sürekli inovasyon için girişimlere tam destek"Girişimlerle çalışırken, programlarımızın seçme kriterlerini belirlerken odağımıza daima müşteri ihtiyaçlarını koyduk. Bu yıl 10 girişime Avrupa'nın Silikon Vadisi Estonya ve Finlandiya'da 10 haftalık bir hızlandırma programı sunduk"
Bakan Kacır tarih vererek açıkladı: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor!
Bakan Kacır tarih vererek açıkladı: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ilk Türk astronotun 17 Ocak’ı 18 Ocak’a bağlayan gece uzay yolculuğuna çıkacağını açıkladı.
5.01.2024Haberler
Bakan Kacır tarih vererek açıkladı: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor!
Bakan Kacır tarih vererek açıkladı: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ilk Türk astronotun 17 Ocak’ı 18 Ocak’a bağlayan gece uzay yolculuğuna çıkacağını açıkladı.
5.01.2024Ekonomi
BAYKAR’a savunma ihracatı teşekkürü: Yüzde 52'lik artışı tek başına üstlendi
BAYKAR’a savunma ihracatı teşekkürü: Yüzde 52'lik artışı tek başına üstlendiSavunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, "2022 yılında 4,364 milyar dolar olan savunma ve havacılık sanayii ihracat rakamımız, 2023 yılında yüzde 27'lik artışla 5,5 milyar dolara ulaştı" dedi.
5.01.2024Ekonomi
‘E-ihracat’ta hızlı yükseliş sürüyor
‘E-ihracat’ta hızlı yükseliş sürüyorTürkiye’de e-ihracat büyümesini sürdürüyor. Destek ve teşvikler de KOBİ’lere fırsat yaratıyor. 2023 yılında e-ihracata yönelen firma sayısında yüzde 30’a varan artış olması ise buna gösterge sayılıyor.
2.01.2024Ekonomi
Ekonomide yeşil dönüşüm şart
Ekonomide yeşil dönüşüm şartTÜSİAD Genel Sekreteri Ebru Dicle, “Yeşil ekonominin inşası ve sürdürülebilir projelerin desteklenmesi için finans sektörünün dönüşümü kaçınılmaz hale geliyor” diye konuştu.
29.12.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kobi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.