Kobi

Kobi

Son dakika Kobi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kobi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kobi haber sayfamızda...

Kobi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.927 kobi haberi bulunmuştur.
Sosyal medyada oltaya gelmeyin!
Sosyal medyada oltaya gelmeyin!Son dönemde sosyal medya hesapları üzerinden dolandırıcılıkta artış yaşanıyor. ‘Oltalama’ mesajlarıyla ‘telif hakkı uyarısı’ yapan saldırganlar, hesapları ve banka bilgilerini ele geçiriyor. Linklere tıklamadan dikkatli olun
28.07.2021Ekonomi
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, geçen ay iflas eden esnaf sayısının bir önceki aya göre yüzde 94, kapanan şirket sayısının ise yüzde 116 oranında arttığını duyurdu.
26.07.2021Siyaset
Türkiye ile Pakistan arasındaki ticaret hacmi artıyor
Türkiye ile Pakistan arasındaki ticaret hacmi artıyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Pakistan İş Konseyi Başkanı Ahmet Cengiz Özdemir, Pakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu’nda ticaret hacmi için ilk etapta 1 milyar dolar, 2023 yılında ise 5 milyar dolar hedef ortaya konduğunu belirterek, "İmzalanan Stratejik Ekonomik Çerçeve (SEÇ) ile ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik Eylem Planı ve Maddeleri belirlendi. Bu sayede karşılıklı ticaretin hızla ivme kazanacağını düşünüyorum." dedi.
23.07.2021Uzmanpara
Türkiye'de yeşil OSB'ler hayata geçirilecek
Türkiye'de yeşil OSB'ler hayata geçirilecekTürkiye'nin yeşil ekonomiye yönelik hedefleri kapsamında, yeşil organize sanayi bölgeleri (OSB) ve endüstri bölgelerinin hayata geçirilmesi çalışmaları tamamlanacak, bu bölgelere yönelik sertifikasyon sistemi uygulamaya alınacak.
18.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank'tan TURKOVAC açıklaması! Yan etki gözlenmedi
Son dakika... Bakan Varank'tan TURKOVAC açıklaması! Yan etki gözlenmediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK COVİD-19 Türkiye Platformu çatısı altında yürütülen virüs benzeri parçacıklara (VLP) dayalı yerli yenilikçi aşı adayına ilişkin, "VLP aşı adayımızın Faz 2 çalışmalarında 1. doz aşılamaları tamamladık, 2. doz aşılar uygulanmaya başladı. Şu ana kadar herhangi bir yan etki hiçbir gönüllümüzde görülmedi." dedi.
17.07.2021Gündem
278 KOBİ'ye 116 milyon liralık destek
278 KOBİ'ye 116 milyon liralık destekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİ'lerin dijitalleşme süreçlerini desteklemek üzere tasarladıkları KOSGEB'in KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) 3'üncü çağrısına toplam 1075 başvuru geldiğini belirterek "Bu başvurulardan 278’i desteklenmeye hak kazandı. Destek kapsamında işletmelerimize yaklaşık 116 milyon lira katkı sunacağız." dedi.
16.07.2021Ekonomi
Bankacılık sektörü hain darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadı
Bankacılık sektörü hain darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadıTürk bankacılık sektörü, 5 yıl önce Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde sistemi ayakta tutarak darbe girişiminin tahribatına karşı kilit rol oynadı.
14.07.2021Ekonomi
Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 189 milyar TL'ye ulaştı
Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 189 milyar TL'ye ulaştıBilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) açıkladığı "Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2020 Yılı Pazar Verileri ve Trendleri"ne göre, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü bir önceki yıla kıyasla yüzde 22 büyüyerek 189 milyar TL'lik hacme ulaştı.
8.07.2021Ekonomi
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylık
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylıkBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), vatandaşın ve iş dünyasının salgın koşullarından normale geçiş döneminde finansman erişimini kolaylaştıracak, kredi sisteminin etkin çalışmasına daha fazla katkıda bulunacak kararlar aldı.
8.07.2021Uzmanpara
Esnaf ve KOBİ’lere yenilikçi çözümler
Esnaf ve KOBİ’lere yenilikçi çözümlerGaranti BBVA esnaf ve KOBİ’lerin nakit yönetimi ihtiyaçlarına fayda sunacak yenilikçi çözümlerini tanıttı.
7.07.2021Ekonomi
En zorlu yıldan çok kârlı çıktılar
En zorlu yıldan çok kârlı çıktılarKOBİ’lerin ağırlıkta olduğu ‘İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasına göre, 2019’dan 2020’ye kârlar yüzde 90.2 yükseldi. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, pandeminin yaşandığı 2020 gibi zorlu bir yılda, en parlak verilerin kârlılık tarafında geldiğine dikkat çekti.
7.07.2021Ekonomi
İzmir’in ekonomisi, Model Fabrika ile geleceğe taşınıyor
İzmir’in ekonomisi, Model Fabrika ile geleceğe taşınıyorAB-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından fonlanan ve Ege Bölgesi Sanayi Odası ile İzmir Ticaret Odası ortak girişimiyle İzmir Uygulamalı Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi A.Ş. yani “İzmir Model Fabrika” genç iş insanlarına tanıtıldı.
6.07.2021Ege
İkinci 500 büyük sanayi kuruluşu açıklandı
İkinci 500 büyük sanayi kuruluşu açıklandıİstanbul Sanayi Odası'nın (İSO), "İSO Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020" araştırmasına göre, ikinci 500'ün 2020 yılındaki üretimden net satışları yüzde 21,7 artarak 191,1 milyar TL'ye yükseldi.
6.07.2021Uzmanpara
İSO Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşunu açıkladı
İSO Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşunu açıkladıİstanbul Sanayi Odası'nın (İSO), "İSO Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020" araştırmasına göre, ikinci 500'ün 2020 yılındaki üretimden net satışları yüzde 21,7 artarak 191,1 milyar TL'ye yükseldi.
6.07.2021Ekonomi
Sanayide çarkların ikinci yarıda daha hızlı dönmesi bekleniyor
Sanayide çarkların ikinci yarıda daha hızlı dönmesi bekleniyorTüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, yılın ikinci çeyreğinde de takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretiminde artış beklediklerini ifade ederek, "Ayrıca, yatırımlarda oluşacak artış, yılın ikinci yarısında da sanayi üretimi artışını destekleyecektir. Kovid-19 kısıtlamalarının yavaş yavaş kalkması ve aşılanmanın oldukça hızlanarak yaygınlaşması da sanayi üretimindeki artış trendinin güçlenerek süreceğine işaret etmektedir." dedi.
5.07.2021Ekonomi
Sanayide çarkların hızlı dönmesi bekleniyor
Sanayide çarkların hızlı dönmesi bekleniyorTüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, yılın ikinci çeyreğinde de takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretiminde artış beklediklerini ifade ederek, "Ayrıca, yatırımlarda oluşacak artış, yılın ikinci yarısında da sanayi üretimi artışını destekleyecektir. Kovid-19 kısıtlamalarının yavaş yavaş kalkması ve aşılanmanın oldukça hızlanarak yaygınlaşması da sanayi üretimindeki artış trendinin güçlenerek süreceğine işaret etmektedir." dedi.
5.07.2021Uzmanpara
Patron olmak için AB desteği
Patron olmak için AB desteğiAB destekli 32 milyon euro bütçeli programla Türkiye’deki Suriyeliler girişimci yapılacak. Projeden Türkler de yararlanacak
5.07.2021Ekonomi
KOBİ’lere 48 ay vadeli finansal kiralama
KOBİ’lere 48 ay vadeli finansal kiralamaVakıf Katılım, KOBİ’lerin 6 ay ödemesiz, 48 ay vadeye kadar finansal kiralama yapabilmelerine yönelik kampanyasını devreye aldı.
4.07.2021Ekonomi
Kimya sektörü haziran ayında 2,37 milyar dolar ihracatla rekor kırdı
Kimya sektörü haziran ayında 2,37 milyar dolar ihracatla rekor kırdıİKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, "Haziran ayında 2,37 milyar dolarlık kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı gerçekleştirerek sektörel bazda tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştık." dedi.
3.07.2021Ekonomi
Gülle dış ticaret rakamlarını değerlendirdi
Gülle dış ticaret rakamlarını değerlendirdiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Bugün açıkladığımız rakamla beraber ihracatımız, aylık, çeyreklik, 6 aylık ve yıllık ihracat rekorlarını kırarak son 12 ayda 200 milyar dolar sınırına dayandı. İnşallah önümüzdeki ay bu sınırı da aşacağız. 200 milyar dolar, uzun bir süredir hayalini kurduğumuz rakamdı." dedi.
2.07.2021Uzmanpara
TİM Başkanı İsmail Gülle, haziran ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi
TİM Başkanı İsmail Gülle, haziran ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Bugün açıkladığımız rakamla beraber ihracatımız, aylık, çeyreklik, 6 aylık ve yıllık ihracat rekorlarını kırarak son 12 ayda 200 milyar dolar sınırına dayandı. İnşallah önümüzdeki ay bu sınırı da aşacağız. 200 milyar dolar, uzun bir süredir hayalini kurduğumuz rakamdı." dedi.
2.07.2021Ekonomi
Mikro ve küçük işletmelere 5 milyar liralık destek programında ilk ödemeler başladı
Mikro ve küçük işletmelere 5 milyar liralık destek programında ilk ödemeler başladıKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 5 milyar liralık destek paketinin ilk fazına ilişkin ödemeleri 30 Haziran itibarıyla başlattıklarını belirterek, "Türkiye'nin büyük çaplı ihracat yapan şirketlerini tedarik konusunda besleyen küçük ve mikro ölçekli işletmelerin ayakta kalmalarını destekliyoruz." dedi.
2.07.2021Ekonomi
Piyasa değeri 4 milyar dolara dayandı
Piyasa değeri 4 milyar dolara dayandıHepsiburada’nın Nasdaq borsasındaki halka arzı hisse başı 12 dolardan gerçekleşti. Şirketin piyasa değerlemesi yaklaşık 4 milyar dolar düzeyinde olurken, halka arzdan elde edilen gelir 700 milyon doların üzerinde gerçekleşti.
2.07.2021Ekonomi
VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Zafer: Bankalar, teknoloji şirketi olma yolunda ilerliyor
VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Zafer: Bankalar, teknoloji şirketi olma yolunda ilerliyorVakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, Türkiye bankacılık sektörünün, dijital bankacılık konusunda öncü ülkeler arasında yer aldığını belirterek, "Çoğu Avrupa ülkesi ATM’lerinde çok sınırlı işlemler yaptırabiliyorken Türkiye’de ATM’lerden yüzlerce farklı işlem QR kodlu ya da kartsız alternatiflerle rahatlıkla yapılabiliyor. Türkiye’de bankalar geleceği iyi okuyor ve birer teknoloji şirketi olma yolunda ilerliyorlar." dedi.
30.06.2021Ekonomi
KOBİ’ye güneşte ortaklık teklifi
KOBİ’ye güneşte ortaklık teklifiKOBİ’nin ihtiyacı olan elektriği güneşten sağlayıp hatta fazlasını satması mümkün. Ancak bu amaçla önce çatısına GES kurmak için yatırım yapmalı. KOLEN, KOBİ’lere, çatı GES’te ortaklık için iş modeli öneriyor.
29.06.2021Kobi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiKOBİsanayitürkiyedestek

Kobi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.