Kobi

Kobi

Son dakika Kobi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kobi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kobi haber sayfamızda...

Kobi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.297 kobi haberi bulunmuştur.
Ticaret Bakanlığı'ndan ihracatçılara yeni destekler
Ticaret Bakanlığı'ndan ihracatçılara yeni desteklerTicaret Bakanlığı, bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğü giren ihracatçılara yönelik yeni destekleri açıkladı.
18.08.2022Ekonomi
Ticaret Bakanlığı'ndan ihracatçılara destek
Ticaret Bakanlığı'ndan ihracatçılara destekTicaret Bakanlığı bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ihracatçılara yönelik yeni destekleri açıkladı.
18.08.2022Uzmanpara
Mastercard ve TEPAV KOBİ’lerin dijital dönüşümü için el ele verdi
Mastercard ve TEPAV KOBİ’lerin dijital dönüşümü için el ele verdiKOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerini hızlandırmak için, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile Mastercard iş birliğinde yürütülen “KOBİ’lerin E-Karnesi” projesi başladı.
17.08.2022Advertorial
Mikrokredi kadınlara umut oluyor
Mikrokredi kadınlara umut oluyorDenizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Şubesi’nin de üyesi olduğu Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın (TİSVA) 20. kuruluş yıldönümünü Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde kutladı. Mikrokredi ile uzun yıllardır kadınlara umut ve destek olduklarını anlatan Başkan Zolan, “Sizler bu ülkenin kahramanlarısınız” dedi.
16.08.2022Kobi
1 trilyon TL sınırını ilk 6 ayda yakaladı
1 trilyon TL sınırını ilk 6 ayda yakaladıHalkbank yılın ilk yarısı sonunda, toplam kredilerini geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 53 artışla 916.6 milyar liraya yükseltti.
14.08.2022Ekonomi
Mesleki eğitim zirvesi
Mesleki eğitim zirvesiŞirketlerin, mesleki eğitim merkezlerinden daha fazla yararlanması için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer işbirliği protokolü imzaladı.​
11.08.2022Ege
Bakan Muş: 'Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor'
Bakan Muş: 'Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor'Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, son gününde ekonomi gündemine ayrılan 13. Büyükelçiler Konferansı’na katıldı. Bakan Muş burada yaptığı konuşmada, “Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor. Sayısı ve niteliği sürekli artan ihraç ürünlerimiz ile geleneksel pazarlarımızda yerimizi sağlamlaştırırken yeni pazarlardaki potansiyelden azami pay alma yönünde çaba içerisindeyiz” dedi.
11.08.2022Ekonomi
Reel sektörden kredi çağrısı
Reel sektörden kredi çağrısıBaşta KOBİ’ler olmak üzere reel sektörün krediye erişiminde sorunlar yaşandığını dile getiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bankalara uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeleri çağrısında bulundu.
11.08.2022Ekonomi
Finansmana ulaşımı kolaylaştıran imza
Finansmana ulaşımı kolaylaştıran imzaVakıf Katılım yerel potansiyeli harekete geçirme hedefi doğrultusunda Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ile işbirliği protokolü imzaladı.
11.08.2022Ege
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Gündem
Türkiye, yenilenebilir enerji ekipmanları için yatırım üssü olabilir
Türkiye, yenilenebilir enerji ekipmanları için yatırım üssü olabilirTürkiye kendi coğrafyasında önemli bir pazara hitap ediyor. Komşularımızla birlikte baktığımız zaman, yenilenebilir enerji için önemli bir teknik potansiyel var. Buradaki yatırımlar yaygınlaştıkça, yenilenebilir enerji ekipmanları için Türkiye’nin yatırım üssü olması mümkün.
BEBKA’dan 100 milyon lirayı aşan fon çağrısı
BEBKA’dan 100 milyon lirayı aşan fon çağrısıBEBKA, girişimcilik ekosistemine yönelik 100 milyon TL’yi aşan destek için düğmeye bastı. Destek programı çerçevesinde bölgede ya da bölge dışında kurulacak veya kurulmuş girişim sermayesi yatırım fonlarına destek verilerek girişim şirketleri ve KOBİ’lere yatırım yapılacak.
12.08.2022Kobi
Kavcıoğlu’ndan iş dünyasına kredi müjdesi: Faizler ‘Merkez’e çekilecek
Kavcıoğlu’ndan iş dünyasına kredi müjdesi: Faizler ‘Merkez’e çekilecekİş dünyasıyla bir araya gelen Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz oranlarıyla piyasa faizleri arasındaki farkın kapatılması için çalışma yapılacağını bildirdi. Kavcıoğlu, piyasa faizlerinin Para Politikası Kurulu’nun (PPK) açıkladığı oranlara çekilmesinin sağlanacağını aktardı.
3.08.2022Ekonomi
2025’e kadar e-Dönüşüm hizmetini ücretsiz sunacak
2025’e kadar e-Dönüşüm hizmetini ücretsiz sunacakQNB Finansbank’ın KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerinde onlara destek olmak için hayata geçirdiği Dijital Köprü Platformu, yeni başvuran kullanıcılar için e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Defter ve e-Müstahsil Makbuzu’ndan oluşan e-Dönüşüm Hizmetleri’ni 2025’e kadar yıllık 1.000 kontör olarak ücretsiz sunacak.
3.08.2022Ekonomi
E-faturaya geçenin tahsilatı hızlandı
E-faturaya geçenin tahsilatı hızlandı Cirosal büyüklüğe göre getirilen zorunlulukla Türkiye’deki firmaların dörtte biri e-faturaya geçti. Geçişin ilk ayı geride kalırken e-faturanın tahsilatları üçte bir oranında hızlandırdığı gözlendi.
2.08.2022Kobi
Erdoğan'dan sosyal konut müjdesi! Bu proje kiraları düşürecek
Erdoğan'dan sosyal konut müjdesi! Bu proje kiraları düşürecekCumhurbaşkanı Erdoğan, dar gelirliye konut müjdesi vererek, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. Bu adım son dönemde ciddi şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacaktır” dedi.
2.08.2022Siyaset
E-ticarette satıcılar düzenlemeden kaygılı
E-ticarette satıcılar düzenlemeden kaygılıTürkiye’nin gözde sektörü e-ticaret, gelecek yıl yeni düzenlemeler ile yoluna devam edecek. Düzenlemeler toplam cirolar üzerinden yapıldığı için sayıları 500 bini bulan, ezici çoğunluğu küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşan e-ticaret pazaryeri satıcılarını da ilgilendiriyor. Satıcılar ise kaygılarını dile getiriyor.
1.08.2022Ekonomi
Dijital dönüşümde işbirliği
Dijital dönüşümde işbirliğiTürkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile Mastercard iş birliğinde yürütülen ‘KOBİ’lerin E - Karnesi’ adlı proje başladı.
30.07.2022Ekonomi
2022 yılının ilk çeyreğinde aylık kartlı harcamalar ortalaması bir önceki yıla göre yüzde 85 arttı
2022 yılının ilk çeyreğinde aylık kartlı harcamalar ortalaması bir önceki yıla göre yüzde 85 arttıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, üçüncüsünü gerçekleştirdiği Kartlı Harcamalar Analizi sonuçlarını açıkladı. Analize göre 2022 yılının ilk çeyreğinde aylık kartlı harcamalar ortalaması bir önceki yıla göre yüzde 85 oranında arttı.
27.07.2022Ekonomi
KOBİ’ye enerji çiftçiye gübre
KOBİ’ye enerji çiftçiye gübreEnerji üretimi için biyogaz tesisleri kuran Renesco, bu tesislere hem ortak oluyor hem de işletiyor. Yerli ve yenilenebilir kaynaktan enerji alan işletmeler rekabet avantajı sağlarken yan ürün olan gübreyi de çiftçiler kullanıyor.
26.07.2022Kobi
E-irsaliyeye tek ekran
E-irsaliyeye tek ekranKOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre çözümler geliştiren bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, e-irsaliye özelliğini devreye aldı.
26.07.2022Kobi
Bakan Varank: İnverter yatırımları Türkiye'de artacak
Bakan Varank: İnverter yatırımları Türkiye'de artacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara'da güç elektroniği fabrikasını ziyaret ederek, "Halihazırda 100 milyon doların üzerinde seyreden ithalatı kesmek hedefimiz. Yenilenebilir enerji projeleri ile güneş panellerinin sayıları arttıkça inverter yatırımları da Türkiye'de artacak" dedi.
20.07.2022Ekonomi
Türkiye kendi inverterini üretip ihraç ediyor
Türkiye kendi inverterini üretip ihraç ediyorTürkiye’nin ilk ve tek yerli solar inverter üreticisi olan Kolarc Makina, güneş panelleri ve kaynak makinaları için farklı güç elektroniği çözümleri geliştiriyor. Güneşten elde edilen enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüp şebekeye uygun hale getiren inverterler, iç pazarın yanı sıra 20’den fazla ülkede alıcı buluyor.
22.07.2022Kobi
KOBİ’ler e-irsaliyelerini tek ekranda düzenleyebilecek
KOBİ’ler e-irsaliyelerini tek ekranda düzenleyebilecekKOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre çözümler geliştiren bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, e-irsaliye özelliğini devreye aldı.
19.07.2022Ekonomi
Tüketicilerin yüzde 73’ü canlı destek iletişimini tercih ediyor
Tüketicilerin yüzde 73’ü canlı destek iletişimini tercih ediyorDijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte değişen tüketici alışkanlıkları, iş dünyasının pazarlama stratejilerine yön veriyor. Tüketicilerin yüzde 73’ü markalarla iletişim kurmak için canlı destek hatlarını tercih ederken, geleneksel iletişim kanallarını geride bırakan işletmeler, dijitalde görünürlük kazanmak ve müşteri deneyimini iyileştirmek için kendilerini canlı destek sistemleriyle 7/24 erişilebilir kılıyor.
19.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kobi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.